Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

26 grudnia 2015 r.
10:51

Uczniowie w polskich szkołach mają się uczyć programowania

Autor: Zdjęcie autora Kurier PAP
0 16 A A

Wprowadzenie programowania w nauczaniu informatyki i zapewnienie szerokopasmowego Internetu we wszystkich szkołach zakłada wspólny projekt trzech ministerstw: edukacji narodowej, cyfryzacji oraz nauki i szkolnictwa wyższego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szefowie resortów edukacji Anna Zalewska, cyfryzacji Anna Streżyńska, nauki Jarosław Gowin oraz prof. Maciej Sysło z Rady ds. Informatyzacji Edukacji - zapowiedzieli na wtorkowej wspólnej konferencji prasowej, że zostanie poszerzona podstawa programowa kształcenia informatycznego na wszystkich poziomach edukacji.

Jednym z jej elementów będzie wprowadzenie nauki programowania we wszystkich poziomach szkół. W 2016 roku w części placówek zostanie wprowadzony pilotaż nauczania, który ma się stać podwaliną nowej podstawy programowej.

Jak zapowiedziała szefowa MEN, we wszystkich szkołach będzie on funkcjonował od 2017 roku. Nowy program będą wprowadzali, po wcześniejszym przygotowaniu, nauczyciele informatyki.

Powszechne nauczanie programowania w szkołach ma służyć m.in. budowaniu kompetencji cyfrowych, wyrównywaniu szans dzieci i młodzieży z mniejszych i oddalonych ośrodków, rozwijaniu kreatywności, czy wreszcie - kształceniu przyszłych programistów.

- Naszych dzieci nie stać na to, aby tracić czas na powolne, mozolne budowanie kompetencji cyfrowych w oparciu o rozwiązania pozaszkolne. Tylko edukacja zapewni im systematyczną naukę umiejętności cyfrowych - podkreśliła Zalewska.

Anna Streżyńska dodała, że naszych dzieci nie stać również na to, by odbiegać od rówieśników z innych krajów.

- Dzisiaj mamy możliwość zrobić pierwsze kroki na tej drodze - zaznaczyła. - Dołączamy w tym względzie do państw europejskich, w których programowanie jest elementem nauki informatyki w szkołach - zadeklarowała.

Prof. Maciej Sysło z Rady ds. Informatyzacji Edukacji działającej przy Ministrze Edukacji zauważył, że wspólna propozycja ministerstw ma być próbą wypełnienia zajęć informatyki, które już się odbywają w szkołach, nowoczesnym kształceniem z uwzględnieniem programowania.

- Programowanie postrzegamy nie tylko jako czynność typowo informatyczną kształcącą programistów, ale również rozwijającą myślenie logiczne, kreatywność uczniów i pomysłowość. Nie tylko w zakresie samych narzędzi czy informatyki, ale także wszystkich innych przedmiotów - zauważył.

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska poinformowała także, że resort pomoże zinwentaryzować zasoby szkolne - zarówno sprzęt IT, jak i dostęp do Internetu. Zapowiedziała również, że w ramach projektu we wszystkich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych zostanie udostępniony szybki szerokopasmowy Internet.

Udostępnienie sieci ma służyć dostarczeniu wszystkim szkołom "platformy technologicznej do zaistnienia dla wszystkich nowoczesnych technologii". Środki na realizację projektu mają pochodzić z programu Polska Cyfrowa.

Jak podkreślił wicepremier Jarosław Gowin realizacja tych dwóch celów wprowadzi Polskę do ścisłej czołówki jeśli chodzi o proces edukacyjny.

- Wprowadzenie programowania do programów szkół od pierwszej klasy szkoły podstawowej to będzie drugi taki program na świecie. Nie ma też takiego kraju, w którym wszystkie szkoły mają dostęp do szerokopasmowego Internetu - mówił Gowin.

Minister przypomniał także nazwiska przedstawicieli lwowskiej szkoły matematycznej Stefana Banacha, Stanisława Mazura, Stanisława Ulama i Hugo Steinhausa. Wyraził nadzieję, że "dzięki programowi, wśród młodych Polaków znajdą się znakomici kontynuatorzy dorobków polskiej myśli matematycznej II Rzeczypospolitej".

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
goska96 / 1 marca 2016 o 12:24

Ale ja tam jestem za! Powstaje teraz wiele fajnych szkół, które rzeczywiście uczą przyszłościowych rzeczy. Mój kuzyn wybiera się teraz do technikum żeby nauczyć się projektować gry komputerowe - http://szkolykreatywne.pl/technikum/technik-informatyk/technik-informatyk-programowanie/. Kiedyś było to nie do pomyślenia, a młodzi uczuli się tego na własną rękę, tak jak mój brat, a teraz już po gimnazjum można się przygtoowywać do zawodu! Super :) Moim zdaniem coraz bliżej nam do zachodu :D

Ale ja tam jestem za! Powstaje teraz wiele fajnych szkół, które rzeczywiście uczą przyszłościowych rzeczy. Mój kuzyn wybiera się teraz do technikum żeby nauczyć się projektować gry komputerowe - http://szkolykreatywne.pl/technikum/technik-informatyk/technik-informatyk-programowanie/. Kiedyś było to nie do pomyślenia, a młodzi uczuli się tego na własną rękę, tak jak mój brat, a teraz już po gimnazjum można się przygtoowywać do zawodu! Super :) Moim zdaniem coraz bliżej nam do zachodu :D

rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 21:03
Jestem po technikum informatycznym, na studia poszedłem na WSPiA w Lublinie. Wielu moich kolegów skończyło liceum niby o profilu mat-inf, ale wiedzy praktycznej nie mieli za grosz... Uważam, że warto byłoby kształcić z programowania tych, którzy naprawdę są tym zainteresowani, bo uczenie osób, które tego nie lubią lub nie kręci ich programowanie jest tylko stratą czasu. Na studiach jeśli trafi się na dobrych wykładowców można pisać świetne aplikacje. Sporo nauczyłem się na WSPiA i podczas zagranicznego wyjazdu w ramach Erasmusa. Na wymianie byłem na uczelni w UK i zobaczyłem jak wygląda nauka za granicą. Uczelnie państwowe mogą się przy tym schować. Pozdrawiam.
Jestem po technikum informatycznym, na studia poszedłem na WSPiA w Lublinie. Wielu moich kolegów skończyło liceum niby o profilu mat-inf, ale wiedzy praktycznej nie mieli za grosz... Uważam, że warto byłoby kształcić z programowania tych, którzy naprawdę są tym zainteresowani, bo uczenie osób, które tego nie lubią lub nie kręci ich programowanie jest tylko stratą czasu. Na studiach jeśli trafi się na dobrych wykładowców można pisać świetne aplikacje. Sporo nauczyłem się na WSPiA i podczas zagranicznego wyjazdu w ramach Erasmusa. Na wymianie ... rozwiń
Avatar
prawnik / 27 grudnia 2015 o 12:11

Polecałbym i nauczanie podstaw prawa...

Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 10:57
A co z kształceniem politechnicznym?! We wszystkich krajach jest ono rozwijane, a u nas zostało zlikwidowane. Dzieci nie widzą jak jak posługiwać się młotkiem. No cóż będziemy mieć roboty, które będą wbijać gwoździe i naprawiać urządzenia. Na dzień dzisiejszy mamy magistrów siedzących przy kasach w marketach, inżynierów kopiących doły, a za parę lat pseudo informatyków zamiatających ulice.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 20:07

Nie to(przecinek) żebym Panu(wielka litera) coś wytykał, ale jakby piszemy razem(przecinek) jak już Pan(wielka litera) tak pisze o nauce pisania...

Pozdrawiam :)

Ale ja wcale nie pisałem o tym, że umiem pisać poprawnie. Natomiast jeśli się już to komuś wytyka, to samemu należałoby pisać poprawnie. Pozdrawiam :D

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 18:49

Nie to żebym panu coś wytykał, ale "jakby" piszemy razem jak już pan tak pisze o nauce pisania...uwielbiam, gdy ktoś komuś coś wytyka ale już na siebie nie popatrzy  :D

Nie to(przecinek) żebym Panu(wielka litera) coś wytykał, ale jakby piszemy razem(przecinek) jak już Pan(wielka litera) tak pisze o nauce pisania...

Pozdrawiam :)

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 17:58

Ja proponuję najpierw ich nauczyć pisania i czytania ze zrozumieniem a dopiero jak to się uda szczęśliwie to można próbować jakiegoś edytora tekstu np worda... Jako promotor prac dyplomowych byłbym szczęśliwy jak by uuczeń posiadł te umiejętności i nie zapomniał na studiach... Tylko tyle i aż tyle!

Nie to żebym panu coś wytykał, ale "jakby" piszemy razem jak już pan tak pisze o nauce pisania...uwielbiam, gdy ktoś komuś coś wytyka ale już na siebie nie popatrzy  :D

Nie to żebym panu coś wytykał, ale "jakby" piszemy razem jak już pan tak pisze o nauce pisania...uwielbiam, gdy ktoś komuś coś wytyka ale już na siebie nie popatrzy  :D

rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 16:07
Ja proponuję najpierw ich nauczyć pisania i czytania ze zrozumieniem a dopiero jak to się uda szczęśliwie to można próbować jakiegoś edytora tekstu np worda... Jako promotor prac dyplomowych byłbym szczęśliwy jak by uuczeń posiadł te umiejętności i nie zapomniał na studiach... Tylko tyle i aż tyle!
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 13:55

Rozumiem, że ktoś cię zmusza do uczestnictwa w religii? :D

Nauka języka programowania jest właśnie dla tych ludzi, którzy nie chcą pracy która polega na przeglądaniu fejsa właśnie (i jest dużo lepiej płatna).

Formalnie nie zmusza, ale w kraju, gdzie w Konstytucji jest zapisane, że jest rozdział państwa od Kościoła nie może być tak, że ilość lekcji religii zajmuje trzecie miejsce w kolejności przedmiotów nauczania. Poza tym nie powinna to być nauka religii tylko katolickiej, a raczej religioznawstwo. Konstytucja i rozdział państwa od Kościoła... Ale tak nigdy nie będzie, ponieważ pod płaszczykiem tradycji i bajdurzenia, że bez KK nie byłoby Polski cały czas INDOKTRYNUJE się społeczeństwo, żeby utrzymać Państwo Watykańskie ze wszystkimi jego funkcjonariuszami. A że w Polsce trafia to na podatny grunt... Ja jestem zdania, że wiara jest indywidualną sprawą każdego człowieka i NIKT absolutnie nie ma prawa narzucać (formalnie lub nieformalnie) żadnej wiary nikomu. Sam fakt, że wszędzie wiszą krzyże, a nie ma symboli innych wyznań świadczy o tym, że państwo wyraźnie faworyzuje i wspomaga KK. I są to niezaprzeczalne fakty.

Formalnie nie zmusza, ale w kraju, gdzie w Konstytucji jest zapisane, że jest rozdział państwa od Kościoła nie może być tak, że ilość lekcji religii zajmuje trzecie miejsce w kolejności przedmiotów nauczania. Poza tym nie powinna to być nauka religii tylko katolickiej, a raczej religioznawstwo. Konstytucja i rozdział państwa od Kościoła... Ale tak nigdy nie będzie, ponieważ pod płaszczykiem tradycji i bajdurzenia, że bez KK nie byłoby Polski cały czas INDOKTRYNUJE się społeczeństwo, żeby utrzymać Państwo Watykańskie ze wszystkimi jego fu... rozwiń

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 12:16

Narzekacie na poziom nauczania w szkołach, ale pierwsze podstawowe pytanie, od kiedy szkoła daje dobry start na rynku pracy? Trzeba się trochę samemu wziąść, interesować czymś, zgłębiasz to i wtedy każdy pracodawca spojrzy na twoje umiejętności zawodowe, a nie umiejętności nauki budowy komórki roślinnej na pamięć.

Avatar
goska96 / 1 marca 2016 o 12:24

Ale ja tam jestem za! Powstaje teraz wiele fajnych szkół, które rzeczywiście uczą przyszłościowych rzeczy. Mój kuzyn wybiera się teraz do technikum żeby nauczyć się projektować gry komputerowe - http://szkolykreatywne.pl/technikum/technik-informatyk/technik-informatyk-programowanie/. Kiedyś było to nie do pomyślenia, a młodzi uczuli się tego na własną rękę, tak jak mój brat, a teraz już po gimnazjum można się przygtoowywać do zawodu! Super :) Moim zdaniem coraz bliżej nam do zachodu :D

Ale ja tam jestem za! Powstaje teraz wiele fajnych szkół, które rzeczywiście uczą przyszłościowych rzeczy. Mój kuzyn wybiera się teraz do technikum żeby nauczyć się projektować gry komputerowe - http://szkolykreatywne.pl/technikum/technik-informatyk/technik-informatyk-programowanie/. Kiedyś było to nie do pomyślenia, a młodzi uczuli się tego na własną rękę, tak jak mój brat, a teraz już po gimnazjum można się przygtoowywać do zawodu! Super :) Moim zdaniem coraz bliżej nam do zachodu :D

rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 21:03
Jestem po technikum informatycznym, na studia poszedłem na WSPiA w Lublinie. Wielu moich kolegów skończyło liceum niby o profilu mat-inf, ale wiedzy praktycznej nie mieli za grosz... Uważam, że warto byłoby kształcić z programowania tych, którzy naprawdę są tym zainteresowani, bo uczenie osób, które tego nie lubią lub nie kręci ich programowanie jest tylko stratą czasu. Na studiach jeśli trafi się na dobrych wykładowców można pisać świetne aplikacje. Sporo nauczyłem się na WSPiA i podczas zagranicznego wyjazdu w ramach Erasmusa. Na wymianie byłem na uczelni w UK i zobaczyłem jak wygląda nauka za granicą. Uczelnie państwowe mogą się przy tym schować. Pozdrawiam.
Jestem po technikum informatycznym, na studia poszedłem na WSPiA w Lublinie. Wielu moich kolegów skończyło liceum niby o profilu mat-inf, ale wiedzy praktycznej nie mieli za grosz... Uważam, że warto byłoby kształcić z programowania tych, którzy naprawdę są tym zainteresowani, bo uczenie osób, które tego nie lubią lub nie kręci ich programowanie jest tylko stratą czasu. Na studiach jeśli trafi się na dobrych wykładowców można pisać świetne aplikacje. Sporo nauczyłem się na WSPiA i podczas zagranicznego wyjazdu w ramach Erasmusa. Na wymianie ... rozwiń
Avatar
prawnik / 27 grudnia 2015 o 12:11

Polecałbym i nauczanie podstaw prawa...

Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 10:57
A co z kształceniem politechnicznym?! We wszystkich krajach jest ono rozwijane, a u nas zostało zlikwidowane. Dzieci nie widzą jak jak posługiwać się młotkiem. No cóż będziemy mieć roboty, które będą wbijać gwoździe i naprawiać urządzenia. Na dzień dzisiejszy mamy magistrów siedzących przy kasach w marketach, inżynierów kopiących doły, a za parę lat pseudo informatyków zamiatających ulice.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 20:07

Nie to(przecinek) żebym Panu(wielka litera) coś wytykał, ale jakby piszemy razem(przecinek) jak już Pan(wielka litera) tak pisze o nauce pisania...

Pozdrawiam :)

Ale ja wcale nie pisałem o tym, że umiem pisać poprawnie. Natomiast jeśli się już to komuś wytyka, to samemu należałoby pisać poprawnie. Pozdrawiam :D

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 18:49

Nie to żebym panu coś wytykał, ale "jakby" piszemy razem jak już pan tak pisze o nauce pisania...uwielbiam, gdy ktoś komuś coś wytyka ale już na siebie nie popatrzy  :D

Nie to(przecinek) żebym Panu(wielka litera) coś wytykał, ale jakby piszemy razem(przecinek) jak już Pan(wielka litera) tak pisze o nauce pisania...

Pozdrawiam :)

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 17:58

Ja proponuję najpierw ich nauczyć pisania i czytania ze zrozumieniem a dopiero jak to się uda szczęśliwie to można próbować jakiegoś edytora tekstu np worda... Jako promotor prac dyplomowych byłbym szczęśliwy jak by uuczeń posiadł te umiejętności i nie zapomniał na studiach... Tylko tyle i aż tyle!

Nie to żebym panu coś wytykał, ale "jakby" piszemy razem jak już pan tak pisze o nauce pisania...uwielbiam, gdy ktoś komuś coś wytyka ale już na siebie nie popatrzy  :D

Nie to żebym panu coś wytykał, ale "jakby" piszemy razem jak już pan tak pisze o nauce pisania...uwielbiam, gdy ktoś komuś coś wytyka ale już na siebie nie popatrzy  :D

rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 16:07
Ja proponuję najpierw ich nauczyć pisania i czytania ze zrozumieniem a dopiero jak to się uda szczęśliwie to można próbować jakiegoś edytora tekstu np worda... Jako promotor prac dyplomowych byłbym szczęśliwy jak by uuczeń posiadł te umiejętności i nie zapomniał na studiach... Tylko tyle i aż tyle!
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 13:55

Rozumiem, że ktoś cię zmusza do uczestnictwa w religii? :D

Nauka języka programowania jest właśnie dla tych ludzi, którzy nie chcą pracy która polega na przeglądaniu fejsa właśnie (i jest dużo lepiej płatna).

Formalnie nie zmusza, ale w kraju, gdzie w Konstytucji jest zapisane, że jest rozdział państwa od Kościoła nie może być tak, że ilość lekcji religii zajmuje trzecie miejsce w kolejności przedmiotów nauczania. Poza tym nie powinna to być nauka religii tylko katolickiej, a raczej religioznawstwo. Konstytucja i rozdział państwa od Kościoła... Ale tak nigdy nie będzie, ponieważ pod płaszczykiem tradycji i bajdurzenia, że bez KK nie byłoby Polski cały czas INDOKTRYNUJE się społeczeństwo, żeby utrzymać Państwo Watykańskie ze wszystkimi jego funkcjonariuszami. A że w Polsce trafia to na podatny grunt... Ja jestem zdania, że wiara jest indywidualną sprawą każdego człowieka i NIKT absolutnie nie ma prawa narzucać (formalnie lub nieformalnie) żadnej wiary nikomu. Sam fakt, że wszędzie wiszą krzyże, a nie ma symboli innych wyznań świadczy o tym, że państwo wyraźnie faworyzuje i wspomaga KK. I są to niezaprzeczalne fakty.

Formalnie nie zmusza, ale w kraju, gdzie w Konstytucji jest zapisane, że jest rozdział państwa od Kościoła nie może być tak, że ilość lekcji religii zajmuje trzecie miejsce w kolejności przedmiotów nauczania. Poza tym nie powinna to być nauka religii tylko katolickiej, a raczej religioznawstwo. Konstytucja i rozdział państwa od Kościoła... Ale tak nigdy nie będzie, ponieważ pod płaszczykiem tradycji i bajdurzenia, że bez KK nie byłoby Polski cały czas INDOKTRYNUJE się społeczeństwo, żeby utrzymać Państwo Watykańskie ze wszystkimi jego fu... rozwiń

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 12:16

Narzekacie na poziom nauczania w szkołach, ale pierwsze podstawowe pytanie, od kiedy szkoła daje dobry start na rynku pracy? Trzeba się trochę samemu wziąść, interesować czymś, zgłębiasz to i wtedy każdy pracodawca spojrzy na twoje umiejętności zawodowe, a nie umiejętności nauki budowy komórki roślinnej na pamięć.

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 0 0

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 8 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 19 36

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 36 8

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 35 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą