sobota, 24 marca 2018 r.

Kraj Świat

Upadłość konsumencka. 65 bankrutów z woj. lubelskiego

Dodano: 19 stycznia 2016, 09:21

65 z ponad 2100 osób, które ogłosiły upadłość konsumencką w 2015 roku, pochodzi z woj. lubelskiego. Najwięcej bankrutów jest na Mazowszu – aż 546.

Bankowe zadłużenie niemal 60 spośród wszystkich dłużników przekroczyło 1 mln zł. Wartość kredytów leżących u podstaw bankructwa w dużej mierze zależy od wieku – gdy 80-latek ma przeciętnie do oddania 28 tys. zł, u 40 latka jest to już 300 tys. zł – wynika z danych BIG InfoMonitor i BIK.

Kim są bankruci? – Największą grupę (39,6 proc.) stanowią posiadający od dwóch do czterech kredytów, uwzględniając poza kredytami gotówkowymi, ratalnymi i mieszkaniowymi również karty kredytowe czy limity kredytowe w koncie – mówi Mariusz Hildebrand, wiceprezes BIG InfoMonitor.

Wprawdzie średnia wartość kredytów zadłużonego w bankach bankruta wynosi 221,3 tys. zł, to jednak nie brakuje kwot przekraczających 1 mln zł. Siedmiocyfrowy dług ma do spłaty 57 osób.

Dwaj rekordziści winni są bankom ponad 8,3 mln zł. Jedna z tych kwot należy do 61-letniej kobiety z trzema kredytami, a druga do 61-letniego mężczyzny, który ma cztery kredyty. Trzecia najbardziej zadłużona osoba to 35-latek z trzema długami przekraczającymi 6,3 mln zł. Czwarta 50-letnia kobieta ma do spłaty pięć kredytów na 5,6 mln zł. Piąty jest 46-letni mężczyzna z sześcioma kredytami na kwotę 3,1 mln zł. Cała piątka pochodzi z Mazowsza.

Jak wynika z analiz BIG InfoMonitor i BIK, wśród osób ogłaszających upadłość w minionym roku dominowały kobiety (57 proc.).

Nie każdy dostaje zgodę sądu naupadłość. Najczęstszą przyczyną powodującą oddalenie przez sąd wniosków o ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest umyślne doprowadzenie się przez dłużnika do niewypłacalności.

Źródło: BIG InfoMonitor

Co to jest upadłość konsumencka?

Jest to postępowanie sądowe przewidziane dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Mogą z niej korzystać osoby, które stały się niewypłacalne – nie mają pieniędzy na bieżące rachunki, zakup artykułów codziennego użytku oraz spłatę kredytów czy pożyczek. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej oznacza na ogół utratę wszystkiego, co się posiada.
Upadłość konsumencka nie umarza m.in. alimentów i sądowych kar grzywny.

Czytaj więcej o: pieniądze długi
adam
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

adam
adam (19 grudnia 2017 o 13:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fachowo oddłużaniem zajmują się w Lexa w Krakowie (kontakt jest na kancelarialexa.pl). Od miesiąca jestem z nimi w kontakcie i dużo udało się już zdziałać. To co najważniejsze – zachowałem nieruchomość i samochód a wisiał mi ten majątek trochę na włosku jak się do nich zgłaszałem, bo wierzyciele już stracili cierpliwość.
Rozwiń
Gość
Gość (18 lutego 2016 o 09:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Upadłość konsumencka stała się prawem dla dłużników. Jeżeli dłużnik był rzetelny to chyba nie musi się obawiać. Z resztą jak widać tylko co trzecia upadłość jest oddalana. Polecam www.prawo-upadlosciowe.pl/index.php/2016/02/01/jak-oglosic-upadlosc-konsumencka/
Rozwiń
Gość
Gość (21 stycznia 2016 o 03:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że nie napisali na ile złożonych wniosków o ogłoszenie upadłości tylko 65 osobom udało się ją ogłosić? Bo z tego co wiem to tysiące wniosków są zgłaszane, a tylko nieliczne pozytywnie rozpatrywane ;(.
Rozwiń
Gość
Gość (19 stycznia 2016 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głupiś Warchlaku ! Co ma Żuk do kredytów branych przez nieroztropnych ludzi. Ten PIĘKNY KRAJ jest "chory" Dawali kredyty we frankach a teraz płacz i lament.
Rozwiń
Gość
Gość (19 stycznia 2016 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na szczęście Lublin pod rządami Żuka się bogaci :) http : //lublin .wyborcza . pl/ lublin/56,35640,19496076,ktore-miasta-najszybciej-sie-bogaca-lublin-w-czolowce . html
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!