wtorek, 25 kwietnia 2017 r.

Kraj Świat

USA: Danone kłamał w reklamach

Dodano: 16 grudnia 2010, 15:59

Firma Danone zgodziła się wypłacić 21 mln dolarów odszkodowania za wprowadzające konsumentów w błąd reklamy jogurtu Activia i napoju DanActive. Według amerykańskich władz, koncern przesadził w nich co do właściwości jego produktów.

W emitowanych reklamach i tekstach promocyjnych na opakowaniach produktów koncern przekonywał, że bakterie zawarte w jogurtach Activia wspomagają regularne funkcjonowanie przewodu pokarmowego, a napój DanActive podnosi odporność organizmu. Tymczasem Federalna Komisja Handlu (FTC) poinformowała, że nie ma wystarczających danych naukowych na poparcie tych tez.

Komisja podkreśliła, że firmie nie wolno było posługiwać się informacjami, które nie zostały potwierdzone przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

– Konsumenci chcą i mają prawo do prawdziwej informacji w sprawach dotyczących zdrowia. Firmy takie jak Dannon nie powinny przesadzać, gdy chodzi o naukowe dane użyte dla promocji produktu – powiedział Jon Leibowitz, szef FTC w oficjalnym oświadczeniu.

Aby uniknąć procesu sądowego Danone zdecydował się zawrzeć ugodę z władzami stanowymi i federalnymi. To największa w historii ugoda między producentem żywności, a oskarżycielami reprezentującymi wiele stanów (39). Koncern ma zapłacić 21 mln dolarów odszkodowania.


Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24