Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

26 listopada 2016 r.
14:41

Wicepremier Mateusz Morawiecki: Podnosimy kwotę wolną od podatku dla tych najuboższych osób

Autor: Zdjęcie autora x-news
1 12 A A
(fot. x-news)
(fot. x-news)

- Podnosimy kwotę wolną od podatku dla tych najuboższych osób z 3090 zł na 6600 zł. Ci, którzy będą zarabiali do 6600 zł rocznie, w ogóle nie płacą podatku. To jest niewiele, ale było przecież dwa razy mniej - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, wraz ze wzrostem dochodów ta kwota będzie jednak maleć i dla osób zarabiających ok. 11 tys. złotych rocznie pozostanie na obecnym poziomie ok. 3 tys. zł. Rząd ma do końca miesiąca zakończyć proces legislacyjny związany z jej wprowadzeniem. Nowa kwota wolna od podatku miałaby zacząć obowiązywać z początkiem nowego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 10:31
To są cuda na patyku, pan Morawiecki traci powoli zdrowy rozsądek, tak, jak dotąd straciło wielu prominentnych działaczy PiS-u zasłuchanych i zapatrzonych w Prezesa Tysiąclecia, geniusz prezesa polega na tym, że każdy kto znajdzie się w zasięgu jego oddziaływania i wpływu staje się bezwolną marionetką vide; Szydło,Kępa oraz Duda, czyli prezes czyni cuda
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 08:01
Panie Morawiecki a co z " równością wobec prawa" - jak się ma ta kwota wolna od podatku. Czy to moja wina, że zarabiam 100 tysięcy rocznie ( zapier..... to zarabiam)
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 07:38
To się nazywa innowacja znaczy to samo co reforma,a tę już znamy,bo głosił i wcielał w życie największy słgus żydowskiego kapitału w Polsce tzw.prof Balcerowicz.Teraz jest Morawiecki,który wczesniej udzielał kredytów frankowych Polakom nie mając franków.Rozpoczął od innowacji ,której nikt nie poczuje,a tylko będzie słychać na codzień.Znany to jest chwyt zachodniego sąsiada ,ktorego przedstawiciel głosił"100 razy powtórzona nieprawda staje się prawdą".Tym to właśnie mi pachnie,bo obniżenie podatku człowiekowi bez dochodu jest faryzejstwem!
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 21:09
Zaraz zaraz , sama definicja kwoty wolnej to chyba pewien próg od którego płaci się podatek . I ten próg jest jeden . Tak jest na całym świecie. teraz Pisiory zrobią kwotę wolną dla bezrobotnych bez dochodu i powiedzą że wywiązali się z obietnicy!!!! Złodzieje!! To ja tez odprowadzę VAT ale tylko za utarg w dni parzyste.
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 19:20
Za PO to dopiero była zielona wyspa .Ludzie sklerozę macie?
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 18:54
Z tej polityki Morawieckiego można wysnuć też taki wniosek, że najbardziej najuboższymi w Polsce to są posłowie, bo u nich kwota wolna od podatku wynosi 100% zarobku.
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 17:15
11 tyś rocznie?? Kto tyle zarabia? Nawet tu na lubelszczyźnie? 900zł miesięcznie, dobre sobie. Dojna zmiana!
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 16:51
OBNIŻENIE KWOTY WOLNEJ OBEJMIE TYLKO BEZROBOTNYCH
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 15:46
acha, czyli ludzie zarabiajacy minimalna i wzwyz beda mieli mniej niz dotychczas a nawet nie beda wogole mieli kwoty wolnej? Brawo, w koncu zeby komus dac innym 90 % trzeba zabrac!!! i znowu plepsowi, patologii,ktora nie ma zamiaru pracowac bo im sie nie chce trzeba dac a ty czlowieku haruj na siebie i menela obok.BRAWO DLA ROZWOJU PATOLIGII!!! Tylko jakim prawem mi ma ktoś zabrać skoro uczciwie pracuje za 2300 m/nie?
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 15:23
Oni nie wiedzą kim są Polacy. To kraj łazików i kombinatorów. Jeszcze nikomu, nigdy nie udało się chwycić za mordę polaków. Tak więc piss może próbować, ale im bardziej będzie próbował tym gorzej się to skończy. Brawo rodacy!
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 10:31
To są cuda na patyku, pan Morawiecki traci powoli zdrowy rozsądek, tak, jak dotąd straciło wielu prominentnych działaczy PiS-u zasłuchanych i zapatrzonych w Prezesa Tysiąclecia, geniusz prezesa polega na tym, że każdy kto znajdzie się w zasięgu jego oddziaływania i wpływu staje się bezwolną marionetką vide; Szydło,Kępa oraz Duda, czyli prezes czyni cuda
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 08:01
Panie Morawiecki a co z " równością wobec prawa" - jak się ma ta kwota wolna od podatku. Czy to moja wina, że zarabiam 100 tysięcy rocznie ( zapier..... to zarabiam)
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 07:38
To się nazywa innowacja znaczy to samo co reforma,a tę już znamy,bo głosił i wcielał w życie największy słgus żydowskiego kapitału w Polsce tzw.prof Balcerowicz.Teraz jest Morawiecki,który wczesniej udzielał kredytów frankowych Polakom nie mając franków.Rozpoczął od innowacji ,której nikt nie poczuje,a tylko będzie słychać na codzień.Znany to jest chwyt zachodniego sąsiada ,ktorego przedstawiciel głosił"100 razy powtórzona nieprawda staje się prawdą".Tym to właśnie mi pachnie,bo obniżenie podatku człowiekowi bez dochodu jest faryzejstwem!
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 21:09
Zaraz zaraz , sama definicja kwoty wolnej to chyba pewien próg od którego płaci się podatek . I ten próg jest jeden . Tak jest na całym świecie. teraz Pisiory zrobią kwotę wolną dla bezrobotnych bez dochodu i powiedzą że wywiązali się z obietnicy!!!! Złodzieje!! To ja tez odprowadzę VAT ale tylko za utarg w dni parzyste.
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 19:20
Za PO to dopiero była zielona wyspa .Ludzie sklerozę macie?
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 18:54
Z tej polityki Morawieckiego można wysnuć też taki wniosek, że najbardziej najuboższymi w Polsce to są posłowie, bo u nich kwota wolna od podatku wynosi 100% zarobku.
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 17:15
11 tyś rocznie?? Kto tyle zarabia? Nawet tu na lubelszczyźnie? 900zł miesięcznie, dobre sobie. Dojna zmiana!
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 16:51
OBNIŻENIE KWOTY WOLNEJ OBEJMIE TYLKO BEZROBOTNYCH
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 15:46
acha, czyli ludzie zarabiajacy minimalna i wzwyz beda mieli mniej niz dotychczas a nawet nie beda wogole mieli kwoty wolnej? Brawo, w koncu zeby komus dac innym 90 % trzeba zabrac!!! i znowu plepsowi, patologii,ktora nie ma zamiaru pracowac bo im sie nie chce trzeba dac a ty czlowieku haruj na siebie i menela obok.BRAWO DLA ROZWOJU PATOLIGII!!! Tylko jakim prawem mi ma ktoś zabrać skoro uczciwie pracuje za 2300 m/nie?
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 15:23
Oni nie wiedzą kim są Polacy. To kraj łazików i kombinatorów. Jeszcze nikomu, nigdy nie udało się chwycić za mordę polaków. Tak więc piss może próbować, ale im bardziej będzie próbował tym gorzej się to skończy. Brawo rodacy!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 0 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 7 0

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 28 2

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 20 9

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 31 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 309 10

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 5 11

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 20

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 9 9

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!