Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

15 czerwca 2015 r.
17:36

Wielki strajk na kolei. Pociągi Przewozów Regionalnych staną 29 czerwca

Autor: Zdjęcie autora dw
0 17 A A
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

O północy 29 czerwca, czyli w nocy z niedzieli na poniedziałek, staną wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych. Związki zawodowe działające w tej spółce zdecydowały o podjęciu akcji strajkowej. Zwróciły się też do wszystkich organizacji międzyzakładowych i zakładowych organizacji we wszystkich oddziałach spółki o powołanie wspólnych Zakładowych Komitetów Strajkowych, rozpropagowanie Apelu Komitetu Strajkowego i zorganizowanie spotkań z załogą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Doprowadzono nas na skraj bankructwa – wyjaśnił powód strajku Leszek Miętek, szef Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce. Za „destrukcję Przewozów Regionalnych” obwinił ministra infrastruktury, ale i większości marszałków województw. Strajk ma być bezterminowy.

29 czerwca zostaną wstrzymane wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych. – Te, które będą w tym czasie w drodze, zjadą do stacji docelowych. Natomiast po północy żaden nasz pociąg nie pojedzie – zapewnił Miętek.

Dodał, że „w ciągu ośmiu lat odeszło 24 mln podróżnych”. – Zamiast uruchamianych pociągów budowane są struktury spółek wojewódzkich przez marszałków – przekonywał Miętek. – Pieniądze zamiast na uruchamianie pociągów, przeznaczone są na zarządy i rady nadzorcze, nie są inwestowane w rozwój kolei – argumentował.

Związkowcy oczekują restrukturyzacji spółki, rządowego ujednolicenia polityki kolejowej w Polsce oraz podpisania pięcioletnich gwarancji pracowniczych, w tym gwarancji zatrudnienia.

– Przewozy Regionalne są największym przewoźnikiem w Polsce. 70 proc. osób jeżdżących po polskich torach jeździ właśnie z nami. Nie możemy pozwolić, żeby ci ludzie odwrócili się od kolei – mówił Miętek.

Spółka prowadzi m.in. przewozy regionalne pociągami REGIO oraz przewozy międzyregionalne pociągami interREGIO i REGIOekspres.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Trol / 28 czerwca 2015 o 19:40
Strajk wirtualny jak państwo czy realny jak złodzieje z zarządów i związków kolejowych?????
Avatar
Gość / 26 czerwca 2015 o 08:14
Oni nigdy nie zbankrutują. A ludzie ktorzy pociągiem dojadą do pracy to mogą stracić pracę. Ale co to kogo interesuje.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 19:14
trzeba zlikwidować związki zawodowe i będzie dobrze.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 05:24
„w ciągu ośmiu lat odeszło 24 mln podróżnych” to niech strajkują i nie wypuszczają pociągów to na pewno zyskają nowych klientów.
Avatar
taka prawda / 16 czerwca 2015 o 09:51

Miętek dobrze gada. Od czasu "restrukturyzacji" PKP zaczęło się dojenie kasy, tylko nieco inaczej. Porobili spółki i spółeczki, każda z dyrektorem, radami - i doją kasę dla siebie, a nie robią nic. Owszem, gdzieś tam coś zrobią, ale generalnie hukowo jest. Mnóstwo taboru to stare trupy, modernizowane na siłę. Ile kasy poszło na nagrody dla zarządów a ile na sprzęt? Zróbcie statystyki i zobaczcie ile więcej można było zrobić za kasę którą zarządy przeżarły? Na co im tyle? Siedzą już na kufrach wypchanych forsą a dla kolei kasy nie ma.... Nie wspominając o miernej komunikacji informacyjnej pomiędzy spółkami... np. problemy z rozkładami jazdy, chaos informacyjny na linii podróżny - informacja kolejowa. Wcale się nie dziwię że strajkują. Syty (zarząd) głodnego nigdy nie zrozumie.

Przy okazji restrukturyzacji i związków się natworzyło z przewodniczącymi ,którzy doją niezłą kasę.

Przy okazji restrukturyzacji i związków się natworzyło z przewodniczącymi ,którzy doją niezłą kasę.

rozwiń
Avatar
olo / 16 czerwca 2015 o 06:41

do tego radę nadzorczą i szefów biorących , to sa też dojne .... zakładowe, bo za komuny takich anomalii nie było, szef mało co więcej zarabiał jak pracownik, no ale możecie podziękować solidaruchom z lat 80,


Co racja to racja. Psioczą tu od początku tematu na kolejarzy, bo patrzą tylko na własny interes aby przewieźć tyłeczek zagryzając czipsiki. Nie widzicie jak ludzie się szarpią po nocach za marną kasę, w stresie - i nie widzicie, że zarządy opływają kasą... Nie widzicie drugiego dna. Typowe kapitalistyczne podejście. Nie ważne że ludzie są traktowani jak szmaty, mają mnie zawieźć i tyle....  Jak ktoś ma nóż na gardle to strajkuje. Prawda jest taka, że w PL wszędzie - w każdej byłej "restukturyzowanej" spółce stanowiska kierownicze poobsiadały muchy i żrą z tależa ile mogą nie patrząc aby z tego talerza zjedli wszyscy pracownicy, a nie tylko oni. Podejście w stylu zajeździć na amen, a potem przerzucimy się na drugi talerz najwyżej....


Co racja to racja. Psioczą tu od początku tematu na kolejarzy, bo patrzą tylko na własny interes aby przewieźć tyłeczek zagryzając czipsiki. Nie widzicie jak ludzie się szarpią po nocach za marną kasę, w stresie - i nie widzicie, że zarządy opływają kasą... Nie widzicie drugiego dna. Typowe kapitalistyczne podejście. Nie ważne że ludzie są traktowani jak szmaty, mają mnie zawieźć i tyle....  Jak ktoś ma nóż na gardle to strajkuje. Prawda jest taka, że w PL wszędzie - w każdej byłej "restukturyzowanej" spółce stanow... rozwiń

Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 06:32
Miętek dobrze gada. Od czasu "restrukturyzacji" PKP zaczęło się dojenie kasy, tylko nieco inaczej. Porobili spółki i spółeczki, każda z dyrektorem, radami - i doją kasę dla siebie, a nie robią nic. Owszem, gdzieś tam coś zrobią, ale generalnie hukowo jest. Mnóstwo taboru to stare trupy, modernizowane na siłę. Ile kasy poszło na nagrody dla zarządów a ile na sprzęt? Zróbcie statystyki i zobaczcie ile więcej można było zrobić za kasę którą zarządy przeżarły? Na co im tyle? Siedzą już na kufrach wypchanych forsą a dla kolei kasy nie ma.... Nie wspominając o miernej komunikacji informacyjnej pomiędzy spółkami... np. problemy z rozkładami jazdy, chaos informacyjny na linii podróżny - informacja kolejowa. Wcale się nie dziwię że strajkują. Syty (zarząd) głodnego nigdy nie zrozumie.
Miętek dobrze gada. Od czasu "restrukturyzacji" PKP zaczęło się dojenie kasy, tylko nieco inaczej. Porobili spółki i spółeczki, każda z dyrektorem, radami - i doją kasę dla siebie, a nie robią nic. Owszem, gdzieś tam coś zrobią, ale generalnie hukowo jest. Mnóstwo taboru to stare trupy, modernizowane na siłę. Ile kasy poszło na nagrody dla zarządów a ile na sprzęt? Zróbcie statystyki i zobaczcie ile więcej można było zrobić za kasę którą zarządy przeżarły? Na co im tyle? Siedzą już na kufrach wypchanych forsą a dla kolei kasy nie m... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:57

Wypier***ić związki zawodowe i firmy zaczną przynosić dochody.

do tego radę nadzorczą i szefów biorących , to sa też dojne .... zakładowe, bo za komuny takich anomalii nie było, szef mało co więcej zarabiał jak pracownik, no ale możecie podziękować solidaruchom z lat 80,

Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:02
a strajkujcie qtasy. polski bus i inne firmy tylko na to czekają
Avatar
Aldona / 15 czerwca 2015 o 19:54

PKP...ZAPOWIADA SIĘ DOBRA PODRÓŻ....A WYCHODZI JAK ZWYKLE.

Sęk w tym że Przewozy Regionalne są poza strukturą PKP S.A.

Avatar
Trol / 28 czerwca 2015 o 19:40
Strajk wirtualny jak państwo czy realny jak złodzieje z zarządów i związków kolejowych?????
Avatar
Gość / 26 czerwca 2015 o 08:14
Oni nigdy nie zbankrutują. A ludzie ktorzy pociągiem dojadą do pracy to mogą stracić pracę. Ale co to kogo interesuje.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 19:14
trzeba zlikwidować związki zawodowe i będzie dobrze.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 05:24
„w ciągu ośmiu lat odeszło 24 mln podróżnych” to niech strajkują i nie wypuszczają pociągów to na pewno zyskają nowych klientów.
Avatar
taka prawda / 16 czerwca 2015 o 09:51

Miętek dobrze gada. Od czasu "restrukturyzacji" PKP zaczęło się dojenie kasy, tylko nieco inaczej. Porobili spółki i spółeczki, każda z dyrektorem, radami - i doją kasę dla siebie, a nie robią nic. Owszem, gdzieś tam coś zrobią, ale generalnie hukowo jest. Mnóstwo taboru to stare trupy, modernizowane na siłę. Ile kasy poszło na nagrody dla zarządów a ile na sprzęt? Zróbcie statystyki i zobaczcie ile więcej można było zrobić za kasę którą zarządy przeżarły? Na co im tyle? Siedzą już na kufrach wypchanych forsą a dla kolei kasy nie ma.... Nie wspominając o miernej komunikacji informacyjnej pomiędzy spółkami... np. problemy z rozkładami jazdy, chaos informacyjny na linii podróżny - informacja kolejowa. Wcale się nie dziwię że strajkują. Syty (zarząd) głodnego nigdy nie zrozumie.

Przy okazji restrukturyzacji i związków się natworzyło z przewodniczącymi ,którzy doją niezłą kasę.

Przy okazji restrukturyzacji i związków się natworzyło z przewodniczącymi ,którzy doją niezłą kasę.

rozwiń
Avatar
olo / 16 czerwca 2015 o 06:41

do tego radę nadzorczą i szefów biorących , to sa też dojne .... zakładowe, bo za komuny takich anomalii nie było, szef mało co więcej zarabiał jak pracownik, no ale możecie podziękować solidaruchom z lat 80,


Co racja to racja. Psioczą tu od początku tematu na kolejarzy, bo patrzą tylko na własny interes aby przewieźć tyłeczek zagryzając czipsiki. Nie widzicie jak ludzie się szarpią po nocach za marną kasę, w stresie - i nie widzicie, że zarządy opływają kasą... Nie widzicie drugiego dna. Typowe kapitalistyczne podejście. Nie ważne że ludzie są traktowani jak szmaty, mają mnie zawieźć i tyle....  Jak ktoś ma nóż na gardle to strajkuje. Prawda jest taka, że w PL wszędzie - w każdej byłej "restukturyzowanej" spółce stanowiska kierownicze poobsiadały muchy i żrą z tależa ile mogą nie patrząc aby z tego talerza zjedli wszyscy pracownicy, a nie tylko oni. Podejście w stylu zajeździć na amen, a potem przerzucimy się na drugi talerz najwyżej....


Co racja to racja. Psioczą tu od początku tematu na kolejarzy, bo patrzą tylko na własny interes aby przewieźć tyłeczek zagryzając czipsiki. Nie widzicie jak ludzie się szarpią po nocach za marną kasę, w stresie - i nie widzicie, że zarządy opływają kasą... Nie widzicie drugiego dna. Typowe kapitalistyczne podejście. Nie ważne że ludzie są traktowani jak szmaty, mają mnie zawieźć i tyle....  Jak ktoś ma nóż na gardle to strajkuje. Prawda jest taka, że w PL wszędzie - w każdej byłej "restukturyzowanej" spółce stanow... rozwiń

Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 06:32
Miętek dobrze gada. Od czasu "restrukturyzacji" PKP zaczęło się dojenie kasy, tylko nieco inaczej. Porobili spółki i spółeczki, każda z dyrektorem, radami - i doją kasę dla siebie, a nie robią nic. Owszem, gdzieś tam coś zrobią, ale generalnie hukowo jest. Mnóstwo taboru to stare trupy, modernizowane na siłę. Ile kasy poszło na nagrody dla zarządów a ile na sprzęt? Zróbcie statystyki i zobaczcie ile więcej można było zrobić za kasę którą zarządy przeżarły? Na co im tyle? Siedzą już na kufrach wypchanych forsą a dla kolei kasy nie ma.... Nie wspominając o miernej komunikacji informacyjnej pomiędzy spółkami... np. problemy z rozkładami jazdy, chaos informacyjny na linii podróżny - informacja kolejowa. Wcale się nie dziwię że strajkują. Syty (zarząd) głodnego nigdy nie zrozumie.
Miętek dobrze gada. Od czasu "restrukturyzacji" PKP zaczęło się dojenie kasy, tylko nieco inaczej. Porobili spółki i spółeczki, każda z dyrektorem, radami - i doją kasę dla siebie, a nie robią nic. Owszem, gdzieś tam coś zrobią, ale generalnie hukowo jest. Mnóstwo taboru to stare trupy, modernizowane na siłę. Ile kasy poszło na nagrody dla zarządów a ile na sprzęt? Zróbcie statystyki i zobaczcie ile więcej można było zrobić za kasę którą zarządy przeżarły? Na co im tyle? Siedzą już na kufrach wypchanych forsą a dla kolei kasy nie m... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:57

Wypier***ić związki zawodowe i firmy zaczną przynosić dochody.

do tego radę nadzorczą i szefów biorących , to sa też dojne .... zakładowe, bo za komuny takich anomalii nie było, szef mało co więcej zarabiał jak pracownik, no ale możecie podziękować solidaruchom z lat 80,

Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:02
a strajkujcie qtasy. polski bus i inne firmy tylko na to czekają
Avatar
Aldona / 15 czerwca 2015 o 19:54

PKP...ZAPOWIADA SIĘ DOBRA PODRÓŻ....A WYCHODZI JAK ZWYKLE.

Sęk w tym że Przewozy Regionalne są poza strukturą PKP S.A.

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!