Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

14 lutego 2018 r.
8:17

Władysław Frasyniuk zatrzymany. Policja wyprowadziła go w kajdankach

3 93 A A
Frasyniuk zatrzymany. Żona: przyszli po niego z kamerą
Frasyniuk zatrzymany. Żona: przyszli po niego z kamerą (fot. Twitter)

Po byłego opozycjonistę z czasów PRL wrocławscy policjanci przyszli w środę rano.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Władysław Frasyniuk został przesłuchany w warszawskiej prokuraturze w charakterze podejrzanego ws. ubiegłorocznego incydentu podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca. 

Manifestację zakłóciło ją kilkadziesiąt osób. Na Krakowskim Przedmieściu usiadły na jezdni podczas przemarszu uczestników obchodów przed Pałac Prezydencki. Wśród kontrmanifestantów był m.in. Frasyniuk. Policjanci usunęli go siłą.

Frasyniuk usłyszał zarzut „przeszkadzania w przebiegu niezakazanego zgromadzenia”. Wcześniej dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze.

O zatrzymaniu jednego z czołowych opozycjonistów w czasach PRL poinformowała jego żona Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk. Po przesłuchaniu w prokuraturze w Oleśnicy Frasyniuk został zwolniony do domu.

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 09:53
+2
Witamy w państwie policyjnym! Dzisiaj Frasynik, jutro może być każdy z nas!
Avatar
co / 14 lutego 2018 o 09:46
+2
I znw panuje Dyktatiura Ciemniaków
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 09:45
+2
zastraszanie trwa,bo były opozycjonista nie klaszcze PiS-owi
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 09:35
+2
z kamerą????
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 09:14
+2
skoro czołowi i zasłużeni dla wolności Naszego Państwa opozycjoniści, którzy są dumą Naszego Narodu, w kajdankach występują w charakterze oskarżonych za wyrażanie własnych opinii i poglądów, to chyba zaczyna brakować wolności słowa i to jednak "dobra zmiana" stała po stronie zomo
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 14:10
+1
precz z pisem rozpisać wcześniejsze wybory!!!
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 13:51
+1
Kaczyński wprowadza państwo policyjne a pierwsze efekty tego państwa zobaczyliśmy dzisiaj. Jeśli dzisiaj nie wstydzili się wywlec Frasyniuka to jutro zapukają do Twoich drzwi i wywloką Cię w kajdankach na oczach dziecka. Takiej chcesz Polski dla siebie i swoich dzieci ? Jeśli tak to wystarczy cicho poczekać ....
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 13:30
+1
Nie było żadnych podstaw do tego, żeby pana Władysława Frasyniuka wyprowadzać w kajdankach - powiedział w rozmowie z Polsat News adwokat Władysława Frasyniuka Piotr Schramm. Jak dodał, "nie jest to człowiek, który jest przestępcą oskarżonym o groźne przestępstwo".Zatrzymanie ma związek z incydentem, do którego doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca 2017 r. Jak informowała policja zakłóciło ją kilkadziesiąt osób, które na Krakowskim Przedmieściu usiadły na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz uczestników obchodów przed Pałac Prezydencki. Wśród kontrmanifestantów - których usunęli policjanci - był m.in. Frasyniuk.
Nie było żadnych podstaw do tego, żeby pana Władysława Frasyniuka wyprowadzać w kajdankach - powiedział w rozmowie z Polsat News adwokat Władysława Frasyniuka Piotr Schramm. Jak dodał, "nie jest to człowiek, który jest przestępcą oskarżonym o groźne przestępstwo".Zatrzymanie ma związek z incydentem, do którego doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca 2017 r. Jak informowała policja zakłóciło ją kilkadziesiąt osób, które na Krakowskim Przedmieściu usiadły na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz uczest... rozwiń
Avatar
Borubar / 14 lutego 2018 o 12:00
+1
Wraca bolszewia i jej ubecko-zomowskie metody. Ale przecież Polacy już to przerabiali wielokrotnie. Mam wielką nadzieję, że obecna władza już niedługo skończy tak samo jak jej PRLowski pierwowzór. Wadek, trzymaj się!
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 11:57
+1
rafał trzaskowski : "coraz słabsza ta władza, która boi się obywateli. chodzi o to, żeby zastraszyć tych wszystkich, którzy brali udział w demonstracjach. widzieliśmy wszyscy zdjęcia z wynoszenia władysława frasyniuka z demonstracji. przecież tam się nic strasznego nie działo. gdyby władza była silna, toby po prostu odpuściła". (******tvn24.pl)
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 21:38
wraca historia Blidą ,kajdanki zapięte od tyłu??pogłupieli zupełnie,nie lubie frasyniuka ,że sie wozi z kwasniewskim i cimoszewiczem ,to wystawia mu jak najgorsze swiadectwo ,że jest takim samym mentem jak oni ,koledzy od odkragłego stoły ,niech ich szlag trafi sprzedawczyków
Avatar
:) / 14 lutego 2018 o 19:01
Do pierdla z nim!!! Już kiedyś robił za cwela......
Avatar
:D / 14 lutego 2018 o 18:51
Jak narazie to wy przegrywacie :D
Avatar
aa-antypo / 14 lutego 2018 o 18:49
undefined napisał:
precz z pisem rozpisać wcześniejsze wybory!!!
 To nawet nie jest głupi pomysł. Tyle tylko, że szkoda społecznej kasy. Za rok, za dwa przegracie wszystko co się da.
Avatar
///// / 14 lutego 2018 o 18:47
Powinien odpowiadać za zniewage funkcjonariusza na służbie, niech se klepnie swoją starą, a nie funkcjonariusza po mundurze.
Avatar
von / 14 lutego 2018 o 18:41
gość napisał:
Już wiadomo, co będzie tematem Dnia, tygodnia, miesiąca. Wiadomo przecież, że Władysław Frasyniuk tylko na to czekał. Konsekwentnie ignorował wezwania. Pewnie trudna decyzja śledczych. Kreowanie się na ofiarę reżimu już nastąpiło. Spodziewać się trzeba teraz medialno-polit. nalotu dywanowego.
 Robi teraz za jakiegoś fałszywego męczennika, jak senator Rulewski. Raz udaje zk, a innym razem jakiegoś klowna w masce. Kumeediiaa!.
Avatar
bolek pe / 14 lutego 2018 o 18:34
grzegorz przemyk napisał:
Bohaterska milicja.Brawo.
 Nie nadużywaj Imienia i nazwiska zabitego chłopaka przez zbrodniarzy- komunistów. Gdybym był jego rodziną podałbym cię do sądu. Dowiedziałbyś się ile kosztuje głupota. Policja POwinna zamykać wszystkich równiejszych względem prawa. Brawo!.
Avatar
Xhs / 14 lutego 2018 o 18:33
On i to jego zonder komando to powinni już dawno za te wyskoki zostać rozliczeni
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 18:27
Do pierdla z nim!!!
Avatar
sektapis / 14 lutego 2018 o 18:27
undefined napisał:
nastąpił koniec demokracji i upadek wolności
 Hasło "Aby nam się żyło lepiej" , też odeszło do lamusa. Była wolnośc i nibydemokracja dla złodziei i zdrajców. BYŁA.... 
Zobacz wszystkie komentarze 93

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 5 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 13 0

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 34 6

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 23 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 325 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 5 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 21

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!