Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

17 stycznia 2017 r.
18:48

Właściciel PZL-Świdnik z umową na śmigłowiec dla włoskiej armii

Autor: Zdjęcie autora p.p.
78 11 A A

Firma Leonardo, właściciel PZL-Świdnik, podpisała umowę z włoską armią na nowy śmigłowiec rozpoznawczo-eskortowy. Umowa przewiduje badania, opracowanie, produkcję, próby prototypu oraz budowę trzech egzemplarzy przedprodukcyjnych. Być może ten model trafi do produkcji w Świdniku i będzie nowym śmigłowcem szturmowym także polskiej armii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzięki temu programowi, który zakłada produkcję 48 maszyn, armia Włoch będzie mogła zastąpić obecną flotę śmigłowców AW129, które mają zostać wycofane do 2025 roku po ponad 35 latach służby.

Możliwości produkcji w Świdniku bojowego śmigłowca nowej generacji nie wykluczył poseł PiS Artur Soboń. Napisał m.in. w tej sprawie list do wicepremiera Mateusza Morawieckiego i ministra obrony Antoniego Macierewicza.

– W liście wyrażamy opinię, że zmiana rządu i zamówienia śmigłowcowego w ramach Programu Modernizacji Technicznej armii, to szansa na strategiczną decyzję o wejściu kapitałowym państwa, poprzez Polską Grupę Zbrojeniową, do Świdnika. Jestem przekonany, że w ten sposób, wspólnie z Leonardo, możliwe jest zaprojektowanie i uruchomienie produkcji polskiego śmigłowca bojowego w Świdniku, którym byłby zainteresowane wszystkie armie na świecie – dodaje poseł Soboń.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 19:21
Pan Soboń nie powinien otwierać ust, bo tylko się ośmiesza...
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 08:31
Firma Leonardo, właściciel PZL-Świdnik, podpisała umowę z włoską armią na nowy śmigłowiec rozpoznawczo-eskortowy. ...........................Być może ten model trafi do produkcji w Świdniku i będzie nowym śmigłowcem szturmowym także polskiej armii. U nich rozpoznawczo-eskortowy u nas już szturmowy. Czy Pan SOboń wie chociaż o co chodzi?
Avatar
Pipin / 29 czerwca 2017 o 08:30
anglicy podjęli jedyną słuszną decyzję w sprawie ah-64. case closed. linie aw101 i aw159 powoli do zamknięcia, bo nie ma chętnych, chyba że gdzieś tam (nigeria, indonezja, itp...) pojedyncze sztuki. aw129 - jak wyżej, i rozpoczęło się szukanie kogoś z nadmiarem gotówki, kto dofinansowałby projekt jego następcy. jak się nie znajdzie (oby nie my), to więcej niż 50 maszyn nie kupią i wyjdzie drogo. bardzo drogo. widzę ciemność ******skyscrapercity.com/images/smilies/smile.gif
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 23:41
He, do 2025 to nasze Mi-24 całkiem się rozpadną.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 22:24
Ten News to próba podbicia ceny :-(
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 10:41
Tak źle było z zakładami w Świdniku, taką finansową padaczkę zaliczały, że trzeba je było opylić obcemu koncernowi za psie pieniądze??? Kto tak zadecydował i kiedy?
Avatar
Gość / 24 stycznia 2017 o 11:01
Świdnik w koncernie obecnie nazywającym się Leonardo nie jest od produktów finalnych. Świdnik jest od klepania blach i składania ich w kadłuby. Jedyna możliwość jest taka że otrzymają zadanie produkcji kadłubów tego śmigłowca
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 02:24
A może pan Sobon wyjaśni dlaczego śmigłowiec dla polskiej armii został wybrany bez przetargu i offsetu? ??? Przecież to wskazywaliscie jako główny powód zerwania wcześniejszego przetargu. ..
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 02:18
Pan szanowny Sobon napisał list czyli produkcja będzie ulokowane w Świdniku.....hehe heh dziękujemy czcigodny dobroczynco.....
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 06:59
Trzymam kciuki!!!
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 19:21
Pan Soboń nie powinien otwierać ust, bo tylko się ośmiesza...
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 08:31
Firma Leonardo, właściciel PZL-Świdnik, podpisała umowę z włoską armią na nowy śmigłowiec rozpoznawczo-eskortowy. ...........................Być może ten model trafi do produkcji w Świdniku i będzie nowym śmigłowcem szturmowym także polskiej armii. U nich rozpoznawczo-eskortowy u nas już szturmowy. Czy Pan SOboń wie chociaż o co chodzi?
Avatar
Pipin / 29 czerwca 2017 o 08:30
anglicy podjęli jedyną słuszną decyzję w sprawie ah-64. case closed. linie aw101 i aw159 powoli do zamknięcia, bo nie ma chętnych, chyba że gdzieś tam (nigeria, indonezja, itp...) pojedyncze sztuki. aw129 - jak wyżej, i rozpoczęło się szukanie kogoś z nadmiarem gotówki, kto dofinansowałby projekt jego następcy. jak się nie znajdzie (oby nie my), to więcej niż 50 maszyn nie kupią i wyjdzie drogo. bardzo drogo. widzę ciemność ******skyscrapercity.com/images/smilies/smile.gif
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 23:41
He, do 2025 to nasze Mi-24 całkiem się rozpadną.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 22:24
Ten News to próba podbicia ceny :-(
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 10:41
Tak źle było z zakładami w Świdniku, taką finansową padaczkę zaliczały, że trzeba je było opylić obcemu koncernowi za psie pieniądze??? Kto tak zadecydował i kiedy?
Avatar
Gość / 24 stycznia 2017 o 11:01
Świdnik w koncernie obecnie nazywającym się Leonardo nie jest od produktów finalnych. Świdnik jest od klepania blach i składania ich w kadłuby. Jedyna możliwość jest taka że otrzymają zadanie produkcji kadłubów tego śmigłowca
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 02:24
A może pan Sobon wyjaśni dlaczego śmigłowiec dla polskiej armii został wybrany bez przetargu i offsetu? ??? Przecież to wskazywaliscie jako główny powód zerwania wcześniejszego przetargu. ..
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 02:18
Pan szanowny Sobon napisał list czyli produkcja będzie ulokowane w Świdniku.....hehe heh dziękujemy czcigodny dobroczynco.....
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 06:59
Trzymam kciuki!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 1

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!