wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraj Świat

Zastrzeliła męża po latach maltretowania. Została ułaskawiona

Dodano: 2 lutego 2016, 08:02
Autor: FR M6/x-news

Prezydent Francji Francois Hollande ułaskawił kobietę skazaną na 10 lat więzienia za zabójstwo męża.

Kobieta była żoną alkoholika, który przez kilkadziesiąt lat bił ją i gwałcił, znęcał się także nad ich wspólnymi dziećmi. Kobieta twierdzi, że okrucieństwo ze strony ojca skłoniło ich syna do popełnienia samobójstwa. 10 września 2010 roku, dzień po śmierci samobójczej syna, Sauvage trzykrotnie strzeliła do swojego męża w plecy z karabinu.

W październiku 2014 roku kobieta została uznana winną i skazana na 10 lat więzienia. W grudniu 2015 roku sąd odrzucił jej apelację, w której prosiła sąd o uznanie śmierci męża za akt samoobrony.
Ponad 400 tys. ludzi podpisało petycję wzywającą Francoisa Hollande'a do działania. Sprawa stała się bardzo głośna, a aktywiści wzywali do rozszerzenia definicji samoobrony także na ofiary przemocy domowej.

Hollande zastosował prawo łaski dwa dni po tym, jak spotkał się z trzema dorosłymi córkami kobiety. - Nie mogłyśmy w to uwierzyć. Stałyśmy przed telewizorem i mówiłyśmy sobie: to niemożliwe. To była chwila szczęścia - przyznała jedna z córek ułaskawionej.

Czytaj więcej o: zabójstwo Francja
O. Bernard
Gość
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

O. Bernard
O. Bernard (4 lutego 2016 o 22:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Trzy strzały w plecy w samoobronie hahahhahahaaaaaaa Francja na dnie islamiści feminizm/suczyzm i lewactwo

Może forma komentarza jest niestosowana, ale sygnalizuje on interesujący problem symetrii poprawności politycznej warunkowanej płcią. Czy wyobrażacie sobie stuprocentowo prawdziwy artykuł podany pod takim samym tytułem tylko z zamienioną płcią sprawcy i ofiary?

 

Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2016 o 19:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Trałmo", nie umniejszając Twemu cierpieniu zauważam że wrzucasz wszystko do jednego worka i wydaje Ci się że wszystko wiesz.A "świat jest wielki i ludzie rozmaite" i tysiące różnych sytuacji innych niż Twoje a często sytuacja nie jest czarno-biała. Nie wiem dlaczego pomoc psychologa to dla Ciebie"bajki",ja taką otrzymałam w PCPR.Pomogli mi bardzo,i choć mojego małżeństwa nie dało się uratować to chociaż rozstaliśmy się w miarę zgodnie.
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2016 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawo nie broni rodzin w których jest przemoc zwłaszcza kobiet maltretowanych. Zwyrodnialce dostają wyroki w zawiasach, nie można się takiego pozbyć nawet gdy się odejdzie, zakaz zbliżania to fikcja. A jeśli chodzi o to dlaczego nie odchodzą to nie dlatego że są wygodnickie lecz taki drań najpierw izoluje taką kobietę od rodziny, przyjaciół, psychicznie uzależnia od siebie,zabiera nawet jej wypłatę, gdy jest pewien że nie będzie się broniła zaczyna się znęcać. Państwo też nie pomaga lecz straszy takie matki odebraniem dzieci bo nie ma mieszkania, wystarczająco pieniędzy. Nawet na zasiłek rodzinny nie można było liczyć nie mówiąc o zapomogach bo jeśli pracuje a dochód na osobę przekraczał 560 zł czyli matka z dwojgiem dzieci miała 1680zł a z jednym dzieckiem 1120 zł mogła zapomnieć o jakiejkolwiek pomocy więc o czym mówimy. Ośrodki wsparcia następna fikcja, za obdukcje trzeba zdaje się znów płacić, pomoc psychologa to też bajki, rozprawa w sądzie rozwodowa to trałma i upokorzenie dla kobiety bo musi ona udowadniać ze jest ofiarą, gdzie sąd żąda dowodów nie biorąc pod uwagą interwencji policji ani nagrania jako dowodu. Ja to przeszłam i gdyby nie pomoc moich bliskich to bym do dziś tkwiła w tym koszmarze. Może nawet bym ze sobą skończyła bo i takie myśli mi przychodziły do głowy, tylko dzieci trzymały mnie przy życiu. A tak dla przykładu proszę poczytajcie kroniki kryminalne ile to kobiet zostało zabite gdy chciały odejść czy gdy odeszły przez mężów to was nie bulwersuje. A ta osoba co pisze o wygodnym życiu na koszt męża to pewnie jeden z tych drani.
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2016 o 13:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawo powinno dopuszczać utylizację takich jak ty.
Rozwiń
Malkom
Malkom (2 lutego 2016 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Prawo powinno dopuszczać utylizację takiego bydlęcia  w każdy możliwy sposób włącznie ze strzałem w plecy

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!