Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

9 czerwca 2015 r.
20:50

Akta afery taśmowej trafiły do internetu. Co zeznał kelner z Ryk?

0 23 A A
Biznesmen opublikował zdjęcia akt na jednym ze swoich profilów na Facebooku.
Biznesmen opublikował zdjęcia akt na jednym ze swoich profilów na Facebooku.

Choć od czasu ujawnienia nagrań z udziałem czołowych polskich polityków minął rok, afera taśmowa wraca na czołówki gazet. Tym razem za sprawą kontrowersyjnego biznesmena Zbigniewa Stonogi. Wśród udostępnionych przez niego materiałów ze śledztwa są m.in. zeznania kelnera z Ryk

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Aktualizacja - 22:00

Dom biznesmena przeszukano na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Sam mężczyzna został zatrzymany w sprawie publicznego rozpowszechniania wiadomości z postępowania przygotowawczego

 

Materiały ze śledztwa w sprawie afery taśmowej Stonoga zaczął udostępniać na portalu społecznościowym Facebook w poniedziałek. Do wtorkowego popołudnia jego profil „lubiło” ponad 390 tys. osób. W sumie zamieścił tam kopie 13 tomów akt, liczących ponad 2,5 tysiąca stron.

Za to co zrobił, biznesmen prawdopodobnie nie uniknie odpowiedzialności karnej. Prokuratura ogłosiła, że zajmie się sprawą z urzędu. Śledczy powołują się na art. 241 Kodeksu Karnego, który mówi o karach za rozpowszechnianie bez zezwolenia informacji z postępowania przygotowawczego. W grę może też wchodzić łamanie ustawy o danych osobowych, bo w udostępnionych materiałach widnieją m.in. adresy i numery PESEL osób zeznających w sprawie.

Zaczęło się w Zamościu

Po raz pierwszy o Stonodze zrobiło się głośno trzy lata temu. Na budynku salonu samochodowego w Zamościu, którego był współwłaścicielem, powiesił baner z napisem: „Wyp… nas Urząd Skarbowy W-wa Targówek na kwotę 1 900 000 zł. Dziękujemy ci zasr… Polsko”.

Chodziło o wstrzymanie zwrotu 1,9 mln zł podatku. Z tego powodu przedsiębiorca i jego wspólnik musieli zwolnić 15 z 49 zatrudnionych pracowników. – Jeżeli ktoś się poczuł urażony hasłami, to bardzo przepraszam, ale nie mieliśmy wyjścia – mówił nam wtedy Zbigniew Stonoga.

W ubiegłym roku równie wulgarne napisy zamieścił na swoich samochodach, którymi jeździł po Warszawie. „Pier… Fiskusa i złodziei z Wiejskiej” – można było przeczytać na jego białym sportowym audi. W kolejnych miesiącach jego popularność w internecie rosła. Wczoraj, w rozmowie z portalem Wirtualna Polska oświadczył, że jest w trakcie tworzenia ugrupowania „Stonoga Partia Polska”. Kongres założycielski ma się odbyć za miesiąc. Mają się w niej znaleźć tylko osoby poniżej 30. roku życia.

Kelner z Ryk

Jednym z głównych podejrzanych w sprawie podsłuchów jest Łukasz N., który urodził się w Łukowie, a potem mieszkał w Rykach. Jego nazwisko bardzo często pojawia się w zeznaniach udostępnionych przez Stonogę. Śledczy przeszukali nawet mieszanie w Rykach, w którym był zameldowany.

Z zeznań wynika, że Łukasz N. nie był zwykłym kelnerem. W swojej pracy nawiązywał kontakty z ludźmi świata biznesu i polityki. Gdy zmieniał pracę, zapraszał „swoich” klientów do nowego lokalu. Tak było w przypadku ekskluzywnej warszawskiej restauracji „Sowa i Przyjaciele”.

– Po rozpoczęciu pracy w tym lokalu pisałem smsy, telefonowałem do ludzi – gości, których poznałem w „Lemon Grass” i „Ole” zachęcając ich by korzystali z lokalu „Sowa i Przyjaciele” – zeznawał Łukasz N.

W nowej restauracji N. zajmował się tylko VIP-ami. – Było to spowodowane bliskimi relacjami Łukasza N. z tymi gośćmi. On jako jedyny wiedział o ich ulubionych napojach, daniach, winach – mówił podczas przesłuchania Robert Sowa, jeden z właścicieli lokalu.

Łukasz N. zarabiał nawet 19 tys. zł miesięcznie. Przez swoich współpracowników był oceniany różnie. – N. nie miał dobrej opinii. Mówiono, że jest wymagający, wręcz przyszedł z opinią „niezłego skur…” – zeznał jeden z jego kolegów z pracy.

Z dokumentów wynika, że to N. miał rozpocząć proceder nagrywania biznesmenów i polityków. Używał do tego pendrive’ów z dyktafonami. Nagrania sprzedawał biznesmenowi Markowi F., który wcześniej był jednym z jego gości. Miały one pomóc biznesmenowi w zarobieniu jeszcze większych pieniędzy. Łukasz N. tłumaczył, że nie wiedział, że zostaną one opublikowane w mediach. F. płacił mu różne kwoty, jednorazowo potrafił mu dać nawet 20 tys. zł w gotówce. W sumie dostał kilkadziesiąt tysięcy. Łukasz N. domagał się 200 tys. zł, bo chciał sobie kupić mieszkanie.

Minister z Puław na nagraniach

W nagraniach Łukasza N. pojawia się m.in. wątek pochodzącego z Puław ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego. – Pamiętam, że we wszystkich trzech salach spotykali się ludzie z Ministerstwa Skarbu. Kilka razy był Karpiński. Jak odsłuchiwałem niektóre nagrania to duża część to były rozmowy towarzyskie. Nie przesłuchiwałem dalej tych nagrań, nie zapamiętałem z nich nic charakterystycznego. Wszystkie przekazałem F. – zeznawał kelner z Ryk.

W ujawnionych rok temu nagraniach była m.in. rozmowa Karpińskiego, który miał powiedzieć w kontekście problemów kadrowych PGE i sejmowej Komisji Skarbu, o Janie Burym (PSL): „Ja to mam problem Burego, którego mogę wy...ć w kosmos [...]”. W rozmowie uczestniczyli szef Orlenu Jacek Krawiec i wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik. Sporo kontrowersji wywołała też wypowiedź „ch..j tam z tą Polską Wschodnią”. W taki sposób minister miał skomentować jedną z koncepcji rozwoju kraju, która dyskryminuje wschodnie regiony.

Palikot żąda dymisji rządu

Tymczasem dymisji rządu domaga się Janusz Palikot. Poseł przekonuje, że wraz z zaplanowanym na 6 września referendum powinny odbyć się przyspieszone wybory parlamentarne.

– Ten rząd nie ma dalszego mandatu do dalszego funkcjonowania – mówił wczoraj na konferencji prasowej w Lublinie Janusz Palikot. – Obraz ujawniony w tych materiałach jest przerażający i mówię to z ciężkim sercem, bo w większości tych ludzi znam, bądź znałem. Zapewniam, że 10 lat temu jak ich poznałem, nie byli takimi bydlętami przy wodopoju. To byli inni ludzie. Ta cała historia jest dla mnie koronnym argumentem na to, że nie jednomandatowe okręgi wyborcze, a dwukadencyjność jest rozwiązaniem, które oczyści polską politykę – dodaje.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 07:07

Na komuchów najlepszy jest stonoga,dopiero teraz zadziałało.

Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 06:49
Po co cytujecie bankruta politycznego Palikota jego partia ma 0 % poparcia -prowincjonalna gazeto,kto chce wiedzieć co ta gnida ma do powiedzenia,rządy tej hołoty w Lublinie także się kończą !!!
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 14:49
Pelne akta w formacie pdf do pobrania tutaj: http://stonoga-pelne-akta.ulinks.net/ włos sie na głowie jezy jak sie to czyta!!! pobierajcie i udostepniajcie póki jeszcze nie zblokowali!!!!
Avatar
Jadwiga / 10 czerwca 2015 o 13:04

Dlatego aby do końca dobić,dorżnąć to całe,czerwone,komunistyczno-konfidenckie łąjno,aby ta żydowsko-komunistyczna hydra nigdy się już nie odrodziła pod żadną POstacią !!  ANTEK wróć i rżnij to czerwone bydło !!!! Autokary zapełnić tym łajnem i na Kamczatkę,tak skąd ich korzenie !!!

Banda na bandzie i bandą POgania,chleją,żreją jak świnie,srają,lulki palą,piją i rzygają. Raz sierpem a raz młotem w tą czerwoną,komunistyczno-konfidencką hołotę !!  ANTEK WRÓĆ !!!!!!!

Osiem lat kadencji żyda i komucha i nie ma już nic,rozkradli z aferowali wszystko,państwo polskie istnieje tylko teoretycznie a te buce jedzą,piją, lulki palą.

Osiem lat kadencji żyda i komucha i nie ma już nic,rozkradli z aferowali wszystko,państwo polskie istnieje tylko teoretycznie a te buce jedzą,piją, lulki palą.

rozwiń
Avatar
jOOj / 10 czerwca 2015 o 13:02

do pierdla? posadzić? skonfiskować? Propaganda rosyjska widać nie śpi na forum

Chodzi o to tępy  "chóju" aby rozliczać,aby za winę była kara bo jak nie tak to ta żydokomuna rozkradnie,rozpie rdoli wszystko do końca,nie będzie już nic,nawet czystego powietrza.

Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 12:08
do pierdla? posadzić? skonfiskować? Propaganda rosyjska widać nie śpi na forum
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 11:32
te swinie chca wygrac wybory skandal do pierdla z tymi skurwysynami
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 11:30
skadal cala platforme do kriminalu posadzic i skonfiskowac i z licytowac ich majatki a napewno pis to zrobi z kukizem polacy na to czekaja
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 10:21

Banda na bandzie i bandą POgania,chleją,żreją jak świnie,srają,lulki palą,piją i rzygają. Raz sierpem a raz młotem w tą czerwoną,komunistyczno-konfidencką hołotę !!  ANTEK WRÓĆ !!!!!!!

Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 10:17

Sterowalny plebsie zadaj sobie pytania: 1. W jakiej partii był Stonoga i z kim ta partia była w koalicji? a) Samoobrona koalicja z PIS B) Zieloni koalicja NSDAP 2. Pytanie otwarte - kolega Antoniego M i Krzysztofa K? 3. Dlaczego wycieki pojawiają się przed wyborami?

Dlatego aby do końca dobić,dorżnąć to całe,czerwone,komunistyczno-konfidenckie łąjno,aby ta żydowsko-komunistyczna hydra nigdy się już nie odrodziła pod żadną POstacią !!  ANTEK wróć i rżnij to czerwone bydło !!!! Autokary zapełnić tym łajnem i na Kamczatkę,tak skąd ich korzenie !!!

Dlatego aby do końca dobić,dorżnąć to całe,czerwone,komunistyczno-konfidenckie łąjno,aby ta żydowsko-komunistyczna hydra nigdy się już nie odrodziła pod żadną POstacią !!  ANTEK wróć i rżnij to czerwone bydło !!!! Autokary zapełnić tym łajnem i na Kamczatkę,tak skąd ich korzenie !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 07:07

Na komuchów najlepszy jest stonoga,dopiero teraz zadziałało.

Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 06:49
Po co cytujecie bankruta politycznego Palikota jego partia ma 0 % poparcia -prowincjonalna gazeto,kto chce wiedzieć co ta gnida ma do powiedzenia,rządy tej hołoty w Lublinie także się kończą !!!
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 14:49
Pelne akta w formacie pdf do pobrania tutaj: http://stonoga-pelne-akta.ulinks.net/ włos sie na głowie jezy jak sie to czyta!!! pobierajcie i udostepniajcie póki jeszcze nie zblokowali!!!!
Avatar
Jadwiga / 10 czerwca 2015 o 13:04

Dlatego aby do końca dobić,dorżnąć to całe,czerwone,komunistyczno-konfidenckie łąjno,aby ta żydowsko-komunistyczna hydra nigdy się już nie odrodziła pod żadną POstacią !!  ANTEK wróć i rżnij to czerwone bydło !!!! Autokary zapełnić tym łajnem i na Kamczatkę,tak skąd ich korzenie !!!

Banda na bandzie i bandą POgania,chleją,żreją jak świnie,srają,lulki palą,piją i rzygają. Raz sierpem a raz młotem w tą czerwoną,komunistyczno-konfidencką hołotę !!  ANTEK WRÓĆ !!!!!!!

Osiem lat kadencji żyda i komucha i nie ma już nic,rozkradli z aferowali wszystko,państwo polskie istnieje tylko teoretycznie a te buce jedzą,piją, lulki palą.

Osiem lat kadencji żyda i komucha i nie ma już nic,rozkradli z aferowali wszystko,państwo polskie istnieje tylko teoretycznie a te buce jedzą,piją, lulki palą.

rozwiń
Avatar
jOOj / 10 czerwca 2015 o 13:02

do pierdla? posadzić? skonfiskować? Propaganda rosyjska widać nie śpi na forum

Chodzi o to tępy  "chóju" aby rozliczać,aby za winę była kara bo jak nie tak to ta żydokomuna rozkradnie,rozpie rdoli wszystko do końca,nie będzie już nic,nawet czystego powietrza.

Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 12:08
do pierdla? posadzić? skonfiskować? Propaganda rosyjska widać nie śpi na forum
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 11:32
te swinie chca wygrac wybory skandal do pierdla z tymi skurwysynami
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 11:30
skadal cala platforme do kriminalu posadzic i skonfiskowac i z licytowac ich majatki a napewno pis to zrobi z kukizem polacy na to czekaja
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 10:21

Banda na bandzie i bandą POgania,chleją,żreją jak świnie,srają,lulki palą,piją i rzygają. Raz sierpem a raz młotem w tą czerwoną,komunistyczno-konfidencką hołotę !!  ANTEK WRÓĆ !!!!!!!

Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 10:17

Sterowalny plebsie zadaj sobie pytania: 1. W jakiej partii był Stonoga i z kim ta partia była w koalicji? a) Samoobrona koalicja z PIS B) Zieloni koalicja NSDAP 2. Pytanie otwarte - kolega Antoniego M i Krzysztofa K? 3. Dlaczego wycieki pojawiają się przed wyborami?

Dlatego aby do końca dobić,dorżnąć to całe,czerwone,komunistyczno-konfidenckie łąjno,aby ta żydowsko-komunistyczna hydra nigdy się już nie odrodziła pod żadną POstacią !!  ANTEK wróć i rżnij to czerwone bydło !!!! Autokary zapełnić tym łajnem i na Kamczatkę,tak skąd ich korzenie !!!

Dlatego aby do końca dobić,dorżnąć to całe,czerwone,komunistyczno-konfidenckie łąjno,aby ta żydowsko-komunistyczna hydra nigdy się już nie odrodziła pod żadną POstacią !!  ANTEK wróć i rżnij to czerwone bydło !!!! Autokary zapełnić tym łajnem i na Kamczatkę,tak skąd ich korzenie !!!

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 19 7

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 24 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 37 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą