piątek, 23 marca 2018 r.

Kraj Świat

Dziś w polskiej bazie wojskowej w Ghazni żołnierze Sił Zadaniowych "White Eagle” uroczyście pożegnali tragicznie zmarłego st. szer. Michała Kołka.

Uroczystości rozpoczęła Msza święta w intencji zmarłego, celebrowana przez księdza kapelana kontyngentu, komandora porucznika Zbigniewa Kłuska. W wypełnionej do ostatniego miejsca kaplicy zgromadzili się wszyscy ci, którzy we wspólnej modlitwie chcieli oddać cześć koledze, żołnierzowi który poległ na polu walki.

Główna część uroczystości pożegnania st. szer. Michała Kołka rozpoczęła się punktualnie o godz. 12. Na uroczystej zbiórce na pasie startowym śmigłowców stanęli obok siebie żołnierze polscy, afgańscy oraz amerykańscy.

Nie zabrakło również tych najbliższych towarzyszy broni, z którymi st. szer. Kołek na co dzień pełnił służbę w bazie ogniowej Four Corners.

"Poświęciłeś swoje młode życie walcząc o pokój i bezpieczeństwo afgańskiej ziemi, spiesząc z pomocą kolegom będącym w niebezpieczeństwie. Wykonując zadanie bojowe zginąłeś śmiercią bohaterską, i jako bohatera dziś Cię żegnamy. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach, nigdy Cię nie zapomnimy” – tymi słowami dowódca Polskich Sił Zadaniowych "White Eagle” generał brygady Janusz Bronowicz po raz ostatni zwrócił się do swojego żołnierza.

Następnie głos zabrał dowódca Zgrupowania Bojowego "Alfa” ppłk Zenon Brzuszko, który nie kryjąc wzruszenia, w krótkich, żołnierskich słowach podziękował st. szer. Kołkowi za wszystko to, co uczynił służąc ojczyźnie.

Chwilę później śmigłowiec Mi – 17, na pokładzie którego znajdowała się trumna z ciałem st. szer. Michała Kołka, wystartował i wykonał pożegnalny przelot nad bazą, udając się następnie do bazy wojskowej w Bagram. Stamtąd ciało żołnierza – bohatera zostanie wkrótce przetransportowane do kraju.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!