Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

16 marca 2017 r.
12:21

Zostawili dziewczynę umierającą, podpalili auto. Rusza proces nastolatków

Autor: Zdjęcie autora łm aa
33 9 A A

Rozbili samochód, podpalili go a w środku zostawili 19-letnią Anitę z Łążka Garncarskiego (pow. janowski). Sprawą nastolatków zajmie się wkrótce sąd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak podaje TVN24, Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu przekazała akt oskarżenia dotyczący dwóch młodych mężczyzn.

Kierowca samochodu jest oskarżony o  spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenie pomocy koleżance i prowadzenia pod wpływem alkoholu. Jeszcze podczas przesłuchań przyznał się do winy. Grozi mu 12 lat więzienia.

Jego kolega usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy 19-latce i zacierania śladów. Ten jednak wyparł się swojego udziału w zdarzeniu. Grozi mu 5 lat więzienia.

Tragiczny wieczór

O wstrząsającej tragedii pisaliśmy we wrześniu. Doszło do niej w niedzielę 18 września 2016. Według ustaleń śledczych, mieszkaniec Łążka Garncarskiego (pow. janowski), razem z kolegą i koleżanką pili alkohol. Później bez wiedzy rodziców chłopaka wzięli samochód. Na zgaszonym silniku wypchnęli volkswagena golfa z posesji i pojechali na przejażdżkę.

W Jarocinie 18-latek stracił panowanie nad samochodem i wjechał w betonowy słup. Nastolatkowie podpalili rozbity samochód i uciekli z miejsca zdarzenia. Zostawili tam 19-letnią Anitę, która w wyniku zderzenia wypadła z auta i ranna leżała na poboczu. Jak się okazuje mieszkanka Łążka Garnacarskiego prawdopodobnie jeszcze żyła.

– Tak zeznał kierowca samochodu. Tłumaczył, że uciekł, bo bał się konsekwencji – mówiła nam komisarz Anna Kowalik z policji w Nisku.

Zarówno Patryk M., jak i pasażer auta Błażej S. (mieszkaniec gminy Jarocin), byli pijani. Mieli prawie promil alkoholu we krwi. W środę usłyszeli zarzuty. Kierowcy grozi o 12 lat więzienia. Odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wypływem alkoholu, nieudzielenie pomocy dziewczynie i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Drugi z 18-latków za nieudzielenie pomocy i zacieranie śladów, co jest zagrożone karą 5 lat więzienia.

Patryk M. przyznał się do uczestnictwa w wypadku. Natomiast Błażej S. (to on miał wpaść na pomysł podpalenia auta) początkowo w rozmowie z policjantami wszystkiego się wyparł.

Twierdził, że nie brał udziału w tym zdarzeniu. Podczas przesłuchania w prokuraturze odmówił składania wyjaśnień.

Wieś w szoku

– O tej tragedii mówią wszyscy. Nikt nie jest w stanie zrozumieć zachowania tych chłopaków, że nie szukali pomocy. Nie ratowali Anity – mówili nam wówczas mieszkańcy Łążka Garncarskiego.

 

– Ci młodzi ludzie mieszkali po sąsiedzku. To była taka miejscowa młodzieżowa paczka. Znałem i tę dziewczynę, i chłopaka, tego z sąsiedniej wsi też. Anita to była sympatyczna, miła i ładna dziewczyna – opowiadał jeden z mieszkańców wioski. – Patryk, ten chłopak, który wziął samochód od rodziców, to też nie jest jakiś drań.

– Miał jakieś problemy ze szkołą, podobno już wcześniej bez prawa jazdy jeździł, ale ja o nim złego słowa powiedzieć nie mogę – dodał kolejny z mieszkańców podjanowskiej miejscowości.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 22:50
Przebieg zdarzenia wskazuje jasno, że chcieli się pozbyć świadka. Parę lat po wypadku pod Bydgoszczą był przypadek, że pijany kierowca potrącił 10 letnią dziewczynkę. Ponieważ znał ofiarę i obawiał się demaskacji (pochodzili z tej samej wsi, miał zabrane prawo jazdy za alkohol) to postanowił ją dobić, a zwłoki zakopał w lesie. Dostał dożywocie. Jak to ma się do tej sytuacji??
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 18:22
Może sprawę poprowadzi swędzia pokroju Małgorzaty Tatara-Wajs ze Swądu Okręgowego w Lublinie, która orzekła niedawno śmieszny wyrok: 3 lata i 9 miesięcy więzienia jako kara dla recydywisty, który jednym ciosem zabił człowieka na oczach 4-letniego synka ofiary.... Litościwie wyrozumiała za morderstwo dla recydywisty pali swędzia uzasadniała, że sprawca nie chciał go zabić! Arcywyrozumiała dla bandyckiego mordercy swędzia Tatara-Wajs stwierdziła w uzasadnieniu, iż "trudno mówić, by oskarżony przewidywał, że po jednym uderzeniu w twarz ofiara odniesie aż tak poważne obrażenia, które doprowadzą do śmierci"... No to sobie zasarkazmujmy: Słusznie! ;-) No bo powiedzmy sobie szczerze: jak to 'niekarane dotąd i niewinne biedaczysko-chłopisko' mogło przewidzieć skutki swego morderczego ciosu?... A że bestialec to pospolity recydywista, wielokrotnie już karany m.in. za pobicie, rozbój, prowadzenie samochodu po pijanemu i za przestępstwa narkotykowe, to przecież nic nie znaczący 'pryszcz'... A kto i jak poprzewodniczy ochronnemu procesowi tych bandyckich śmieci, winnych m.in. straszliwej śmierci dziewczyny w cierpieniach?
Może sprawę poprowadzi swędzia pokroju Małgorzaty Tatara-Wajs ze Swądu Okręgowego w Lublinie, która orzekła niedawno śmieszny wyrok: 3 lata i 9 miesięcy więzienia jako kara dla recydywisty, który jednym ciosem zabił człowieka na oczach 4-letniego synka ofiary.... Litościwie wyrozumiała za morderstwo dla recydywisty pali swędzia uzasadniała, że sprawca nie chciał go zabić! Arcywyrozumiała dla bandyckiego mordercy swędzia Tatara-Wajs stwierdziła w uzasadnieniu, iż "trudno mówić, by oskarżony przewidywał, że po jednym uderzeniu w twarz ofi... rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 17:33
Co jeden 12 lat a drugi tylko 5 lat??? Spalili dziewczynę żywcem oblewając samochód. Tłumaczą się, że wypadek, że działali pod wpływem szoku. Może i tak. Ale teraz każdy mąż (albo żona męża) który będzie się chciał jej pozbyć może zrobić coś podobnego tj. spowodować wypadek, a później podpalić samochód. I później tłumaczyć się szokiem. Obaj powinni dostać najmniej po 25 lat (z prawem do ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po 15) tak, aby ten wyrok był przestrogą dla innych.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 16:35
Szgoda rodziców
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 16:35
Biedni rodzice
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 16:02
Zaczyna się proces? Ja myślałem, że ci bandyci już dawno temu zawiśli na szubienicy !!!!
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 15:27
Jak to bywa z polskim prawem bandyci i zwyrodnialcy mają u nas jak w maśle, wyroki wręcz smieszne nawet w kilku procentach nie adekwatne do popełnionej zbrodni.. Po 25 lat scierwom o wodzie i chlebie to może nastepne patusy się najpierw zastanawia ale nie przeciez to Polska czyli hulaj dusza piekła nie ma...
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 14:35
Za takie coś tylko dożywocie. Powinni odpowiadać jak zabójcy i mordercy.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 13:28
***e gówníarze ih *** bym podpalił
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 22:50
Przebieg zdarzenia wskazuje jasno, że chcieli się pozbyć świadka. Parę lat po wypadku pod Bydgoszczą był przypadek, że pijany kierowca potrącił 10 letnią dziewczynkę. Ponieważ znał ofiarę i obawiał się demaskacji (pochodzili z tej samej wsi, miał zabrane prawo jazdy za alkohol) to postanowił ją dobić, a zwłoki zakopał w lesie. Dostał dożywocie. Jak to ma się do tej sytuacji??
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 18:22
Może sprawę poprowadzi swędzia pokroju Małgorzaty Tatara-Wajs ze Swądu Okręgowego w Lublinie, która orzekła niedawno śmieszny wyrok: 3 lata i 9 miesięcy więzienia jako kara dla recydywisty, który jednym ciosem zabił człowieka na oczach 4-letniego synka ofiary.... Litościwie wyrozumiała za morderstwo dla recydywisty pali swędzia uzasadniała, że sprawca nie chciał go zabić! Arcywyrozumiała dla bandyckiego mordercy swędzia Tatara-Wajs stwierdziła w uzasadnieniu, iż "trudno mówić, by oskarżony przewidywał, że po jednym uderzeniu w twarz ofiara odniesie aż tak poważne obrażenia, które doprowadzą do śmierci"... No to sobie zasarkazmujmy: Słusznie! ;-) No bo powiedzmy sobie szczerze: jak to 'niekarane dotąd i niewinne biedaczysko-chłopisko' mogło przewidzieć skutki swego morderczego ciosu?... A że bestialec to pospolity recydywista, wielokrotnie już karany m.in. za pobicie, rozbój, prowadzenie samochodu po pijanemu i za przestępstwa narkotykowe, to przecież nic nie znaczący 'pryszcz'... A kto i jak poprzewodniczy ochronnemu procesowi tych bandyckich śmieci, winnych m.in. straszliwej śmierci dziewczyny w cierpieniach?
Może sprawę poprowadzi swędzia pokroju Małgorzaty Tatara-Wajs ze Swądu Okręgowego w Lublinie, która orzekła niedawno śmieszny wyrok: 3 lata i 9 miesięcy więzienia jako kara dla recydywisty, który jednym ciosem zabił człowieka na oczach 4-letniego synka ofiary.... Litościwie wyrozumiała za morderstwo dla recydywisty pali swędzia uzasadniała, że sprawca nie chciał go zabić! Arcywyrozumiała dla bandyckiego mordercy swędzia Tatara-Wajs stwierdziła w uzasadnieniu, iż "trudno mówić, by oskarżony przewidywał, że po jednym uderzeniu w twarz ofi... rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 17:33
Co jeden 12 lat a drugi tylko 5 lat??? Spalili dziewczynę żywcem oblewając samochód. Tłumaczą się, że wypadek, że działali pod wpływem szoku. Może i tak. Ale teraz każdy mąż (albo żona męża) który będzie się chciał jej pozbyć może zrobić coś podobnego tj. spowodować wypadek, a później podpalić samochód. I później tłumaczyć się szokiem. Obaj powinni dostać najmniej po 25 lat (z prawem do ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po 15) tak, aby ten wyrok był przestrogą dla innych.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 16:35
Szgoda rodziców
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 16:35
Biedni rodzice
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 16:02
Zaczyna się proces? Ja myślałem, że ci bandyci już dawno temu zawiśli na szubienicy !!!!
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 15:27
Jak to bywa z polskim prawem bandyci i zwyrodnialcy mają u nas jak w maśle, wyroki wręcz smieszne nawet w kilku procentach nie adekwatne do popełnionej zbrodni.. Po 25 lat scierwom o wodzie i chlebie to może nastepne patusy się najpierw zastanawia ale nie przeciez to Polska czyli hulaj dusza piekła nie ma...
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 14:35
Za takie coś tylko dożywocie. Powinni odpowiadać jak zabójcy i mordercy.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 13:28
***e gówníarze ih *** bym podpalił
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 0 0

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 0

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 11 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 21 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!