niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraśnik

Akcja Czyste Miasto w Kraśniku. Zgłoś, gdzie jest brudno

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2013, 15:36
Autor: (aa)

Mieszkańcy miasta będą mogli zgłaszać swoje uwagi dotyczące porządku w mieście (Maciej Kaczanowski /
Mieszkańcy miasta będą mogli zgłaszać swoje uwagi dotyczące porządku w mieście (Maciej Kaczanowski /

Kraśnik rozpoczął właśnie akcję Czyste Miasto. Została uruchomiona też specjalna strona internetowa za pośrednictwem, której mieszkańcy miasta będą mogli zgłaszać swoje uwagi dotyczące porządku w mieście.

Urzędnicy zapewniają, że intensywne prace rozpoczęły już miejskie służby i firmy odpowiedzialne za utrzymanie porządku. – Porządkowane są skwery i tereny parków jak też trawniki wzdłuż dróg – wylicza Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Obie dzielnice sprzątane są także przez ekipy Czystego Miasta, które zajmują się także doraźnymi interwencjami, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Burmistrz Kraśnika apeluje m.in. do właścicieli psów, aby sprzątali po swoich pupilach. – Ważne jest, abyśmy sami dbali o czystość w parkach, na skwerach, chodnikach i podwórkach. Musimy o tym pamiętać, jeżeli chcemy mieszkać w czystym i zadbanym Kraśniku – podkreśla Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

Samorządowcy uruchomili również specjalną stronę internetową (www.czystemiasto.krasnik.eu). Za pośrednictwem Internetu mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi i pytania dotyczące spraw związanych utrzymaniem porządku w mieście.

Mieszkańcy miasta otrzymali również ulotki informacyjne dotyczące nowych zasad odbioru śmieci i ich zagospodarowania. Nowe przepisy wchodzą w życie 1 lipca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
obserwator czystego miasta
Spacerowicze
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 kwietnia 2013 o 19:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawdziwym problemem wcale nie są psie odchody (bo te rozłożą się w naturalny sposó , a ludzkie śmieci - dosłownie i w przenośni. Nie psy, a ludzie wyrzucają stosy papierów, opakowań po chipsach, butelek i puszek po napojach, całych siatek ze śmieciami, a nawet niepotrzebnych mebli.
Nigdy nie widziałem, żeby jakiś właściciel psa wyrzucał na trawnik lub chodnik w/w odpady. Natomiast jest to nagminny proceder ludzi bez zwierząt.
Rozwiń
obserwator czystego miasta
obserwator czystego miasta (21 kwietnia 2013 o 16:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brud to psie kupy.Właściciele czworonogów nie ponoszą żadnych konsekwencji ,gdy ich pies załatwi się na trawie,chodniku.Od rana,za blokami, na trawnikach widać panią-pana z pieskiem.Pies bez smyczy sra wszędzie,a pani-pan potem szybko zmyka.
Rozwiń
Spacerowicze
Spacerowicze (21 kwietnia 2013 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brudno jest wszędzie....po psach.Wychodzący ze swoimi czworonogami nie zwracają uwagi na swoje pieseczki , a one srają wszędzie.Trawniki przy blokach służą tylko psom.Dzieci co raz bawiąc się na trawie wpakują się w psie odchody.Wstyd Władzom Kraśnika!!!
Rozwiń
AGA
AGA (21 kwietnia 2013 o 10:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SŁOŃCE ROZTOPIŁO ŚNIEG I ŚWIATŁO DZIENNE UJRZAŁO SODOMĘ I GOMORĘ.WSZĘDZIE STERTY PAPIERÓW,BUTELEK,PUSZEK-ZGODZĘ SIĘ,ŻE TO WINA TYCH CO JE WYRZUCAJĄ,ALE KONIA Z RZĘDEM TEMU,KTO WSKAŻE KOSZE NA ŚMIECI.LUDZIE WYRZUCAJĄ ŚMIECI NA CHODNIKI I TRAWNIKI,NO BO GDZIE MAJĄ WYRZUCAĆ? NA TRAWNIKACH I CHODNIKACH PLAGA PSICH ODCHODÓW.GDZIE JEST STRAŻ MIEJSKA?DLACZEGO NIE ŚCIGA OPORNYCH WŁAŚCICIELI PIESKÓW?WŁODARZE NASZEGO MIASTA NIE CHODZĄ PIECHOTĄ-POLECAM BY PRZESZLI SIĘ ALEJĄ TYSIĄCLECIA W STRONĘ "BIEDRONKI",MOŻE NIE WDEPNĄ W "MINĘ POŚLIZGOWĄ".PROPONOWAŁABYM ZA MANDATY OD OPORNYCH WŁAŚCICIELI WYBUDOWAĆ SZALET MIEJSKI W OKOLICACH ULICY LUBELSKIEJ.WIELE PRZYJEZDNYCH OSÓB NIE MOŻE SKORZYSTAĆ Z TAKIEGO PRZYBYTKU,A DOJŚCIE DO KOSZAR LUB NA ULICĘ OLEJNĄ MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ" PREZENTEM" W SPODNIE...................
Rozwiń
hans
hans (20 kwietnia 2013 o 01:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Syf jest wszędzie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!