Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

12 kwietnia 2017 r.
21:32

Angelika otarła się o śmierć. Dzisiaj walczy o powrót do zdrowia. Możemy pomóc

217 17 A A

24-letnia Angelika jest poważnie chora. Kilka lat temu w jej głowie pękł tętniak. Dziewczyna walczy o powrót do zdrowia, rodziny jednak nie stać na sprzęt i kosztowną rehabilitację

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Angelika mieszka w Kraśniku. Mimo młodego wieku już kilka razy otarła się o śmierć. Urodziła się z wadą serca. Gdy miała niespełna dwa lata, jej aorta była zaledwie wielkości aorty 6-miesięcznego dziecka. Przeszła operację, która w ostatniej chwili uratowała jej życie. Mimo problemów ze zdrowiem zdała maturę, uczyła się w studium kosmetycznym, miała chłopaka i znalazła pracę.

Jesienią 2014 roku przeszła rutynową operację wymiany zastawki, zakończoną sukcesem. Jednak w drugiej dobie po operacji doszło do pęknięcia tętniaka naczyń mózgowych. Okazało się, że choroba serca Angeliki dawała identyczne objawy, jak tętniak. Lekarze cudem uratowali jej życie, a bliscy zaczęli walkę o jej powrót do zdrowia. Rehabilitacja jest jednak bardzo kosztowna. Rodzina Angeliki jest w trudnej sytuacji. Jej ojciec również ciężko choruje, a matka pracuje daleko od domu.

Od kilku dni zbiórkę na rehabilitację dziewczyny prowadzi portal www.siepomaga.pl. – Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa koszty tylko jednej godziny dziennej rehabilitacji, a ta powinna trwać około trzech godzin. Angelika zaczyna stawiać pierwsze kroki, ale nadal cierpi na afazję, czyli zaburzenie mowy spowodowane uszkodzeniem mózgu. Komunikuje się z nami pokazując na tabliczce literki alfabetu – mówi pani Teresa, babcia dziewczyny.

Angelika ma też problem z przełykaniem i jedzeniem. Jej rodzina marzy o tym, żeby kupić do domu specjalny aparat, który mógłby jej w tym pomóc. Jednak koszty są bardzo duże. Sprzęt kosztuje około 12 tysięcy złotych. Innym problemem jest też niewystarczająca opieka logopedy. – NFZ pokrywa koszty dwóch wizyt w tygodniu, które trwają tylko pół godziny – dodaje pani Agnieszka, ciocia dziewczyny.

Zbiórka pieniędzy potrwa co najmniej do końca września. Potrzeba 30 tysięcy złotych, na chwilę obecną udało się zebrać niewiele ponad dwa tysiące. O tym, jak pomóc na stronie internetowej www.facebook.com/razemdlaangeliki

Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 22:45
No naprawde tragedia a tu takie teksty duzo wytrwalosci ci zycze andzeliko i powrotu do zdrowia trzymaj sie cieplo
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 18:16
Znałam Angelikę osobiście ze szkoły. Kojarzę ją jako osobę sympatyczną i bardzo skromną. Przykre jest czytanie takich komentarzy. Sama od czasu do czasu coś przelewam, śledzę natomiast postępy Angeliki, i jej upór. Jestem pod wrażeniem ile ciepła i wsparcia daje jej rodzina oraz ukochany. Sama również dopinguje ją mocno żeby stanęła na nogi. A Wam nie życzę źle, życzę Wam wręcz przeciwnie, żeby za te wredne komentarze Was karma nie dopadła bo wtedy mocno zaboli. :)
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 13:20
Dzisiaj nie wiadomo, kto w rzeczywistości potrzebuje pomocy a kto nie,. Rodzice dzieci niepełnosprawnych niejednokrotnie dali w mediach dowód swojej pazernosci i roszczeniowosci, płacząc, ze nie mają na leki i rehabilitacje przy jednoczesnym chwaleniu na Fb wakacjami pod palmami i feriami w górach. Tak się składa, ze byłam jedną z tych z tych osób, których rodzice dzieci dogadując sie z rządem PO/PSL pozbawili nędznego 520 zł i ubezpieczenia za opieke nad osobą całkowicie niesamodzielną fizycznie i intelektualnie.
Avatar
Ktn / 13 kwietnia 2017 o 12:18
Ludzie... ogarnijcie się! Jeśli ktoś nie chce pomagać to nie musi. To jest akcja charytatywna, a nie obowiązkowa! Wszyscy mają dużo do powiedzenia, a czy ktoś z najeżdżających zna tą rodzinę? Czy kurr... ktoś z was był przy Angeli w szpitalu? Czy któryś ch... widział jak musi cierpieć podczas ćwiczeń? Ile trudu trzeba by przewieść ją na rehabilitację?! Ja kurr.. wiem bo znam i oburza mnie wasza bezmyślność. Nie chcesz nie pomagaj, ale też nie obrażaj innych. Każdy zasługuje na szacunek. Je... internetowe cwaniaki, powiedzcie to w twarz... Dziękuję do widzenia.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 12:02
Podpisuję się pod tym. Zawsze osoby które nic na dany temat nie wiedzą mają najwięcej do powiedzenia
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 11:41
a żeby was tak c*** strzelił i szlag jasny trafił. zawsze na odwrót banda bezdusznych s***synow
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 11:41
Nikomu z was co nie macie pojęcia o całej sytuacji nie życzę tego. Bo z tych zasiłków i 1% z fundacji to zdechniecie z głodu. Jak byście się zadawali z taką rodziną to moglibyście się wypowiadać. Inaczej lepiej zamilknijcie .
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 11:36
Komentarz
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 11:32
Nikomu nie życzę, aby musieli przechodzić przez coś takiego. Dopiero wtedy zobaczylibyście jak trudno jest zebrać potrzebne środki, ile trzeba się na prosić żeby jak to ktoś nazwał zainkasować 1% od osób dobrej woli, bo państwo samo z siebie pieniędzy nie przekazuje. Gdyby tak było może nie mielibyśmy w Polsce tylu chorych i cierpiących osób. Wiem, że zawsze znajdą się Ci, którzy wszystko lepiej wiedzą i będą gadać głupoty bo nigdy nie mieli z tym styczności. Nikt wam nie karze pomagać. Ale ja wierzę, że dobro powraca.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 10:30
Od pomagania są liczne fundacje, które powstały w tym celu, i na ten cel inkasują 1% podatków. A to nie mała kwota. Poza tym w takich fundacjach osoby niepełnosprawne moga mieć pozakładane subkonta, na które wpływa tak samo ten 1% podatku.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 22:45
No naprawde tragedia a tu takie teksty duzo wytrwalosci ci zycze andzeliko i powrotu do zdrowia trzymaj sie cieplo
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 18:16
Znałam Angelikę osobiście ze szkoły. Kojarzę ją jako osobę sympatyczną i bardzo skromną. Przykre jest czytanie takich komentarzy. Sama od czasu do czasu coś przelewam, śledzę natomiast postępy Angeliki, i jej upór. Jestem pod wrażeniem ile ciepła i wsparcia daje jej rodzina oraz ukochany. Sama również dopinguje ją mocno żeby stanęła na nogi. A Wam nie życzę źle, życzę Wam wręcz przeciwnie, żeby za te wredne komentarze Was karma nie dopadła bo wtedy mocno zaboli. :)
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 13:20
Dzisiaj nie wiadomo, kto w rzeczywistości potrzebuje pomocy a kto nie,. Rodzice dzieci niepełnosprawnych niejednokrotnie dali w mediach dowód swojej pazernosci i roszczeniowosci, płacząc, ze nie mają na leki i rehabilitacje przy jednoczesnym chwaleniu na Fb wakacjami pod palmami i feriami w górach. Tak się składa, ze byłam jedną z tych z tych osób, których rodzice dzieci dogadując sie z rządem PO/PSL pozbawili nędznego 520 zł i ubezpieczenia za opieke nad osobą całkowicie niesamodzielną fizycznie i intelektualnie.
Avatar
Ktn / 13 kwietnia 2017 o 12:18
Ludzie... ogarnijcie się! Jeśli ktoś nie chce pomagać to nie musi. To jest akcja charytatywna, a nie obowiązkowa! Wszyscy mają dużo do powiedzenia, a czy ktoś z najeżdżających zna tą rodzinę? Czy kurr... ktoś z was był przy Angeli w szpitalu? Czy któryś ch... widział jak musi cierpieć podczas ćwiczeń? Ile trudu trzeba by przewieść ją na rehabilitację?! Ja kurr.. wiem bo znam i oburza mnie wasza bezmyślność. Nie chcesz nie pomagaj, ale też nie obrażaj innych. Każdy zasługuje na szacunek. Je... internetowe cwaniaki, powiedzcie to w twarz... Dziękuję do widzenia.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 12:02
Podpisuję się pod tym. Zawsze osoby które nic na dany temat nie wiedzą mają najwięcej do powiedzenia
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 11:41
a żeby was tak c*** strzelił i szlag jasny trafił. zawsze na odwrót banda bezdusznych s***synow
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 11:41
Nikomu z was co nie macie pojęcia o całej sytuacji nie życzę tego. Bo z tych zasiłków i 1% z fundacji to zdechniecie z głodu. Jak byście się zadawali z taką rodziną to moglibyście się wypowiadać. Inaczej lepiej zamilknijcie .
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 11:36
Komentarz
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 11:32
Nikomu nie życzę, aby musieli przechodzić przez coś takiego. Dopiero wtedy zobaczylibyście jak trudno jest zebrać potrzebne środki, ile trzeba się na prosić żeby jak to ktoś nazwał zainkasować 1% od osób dobrej woli, bo państwo samo z siebie pieniędzy nie przekazuje. Gdyby tak było może nie mielibyśmy w Polsce tylu chorych i cierpiących osób. Wiem, że zawsze znajdą się Ci, którzy wszystko lepiej wiedzą i będą gadać głupoty bo nigdy nie mieli z tym styczności. Nikt wam nie karze pomagać. Ale ja wierzę, że dobro powraca.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 10:30
Od pomagania są liczne fundacje, które powstały w tym celu, i na ten cel inkasują 1% podatków. A to nie mała kwota. Poza tym w takich fundacjach osoby niepełnosprawne moga mieć pozakładane subkonta, na które wpływa tak samo ten 1% podatku.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.