sobota, 24 lutego 2018 r.

Kraśnik

Antykryzysowe spotkanie w Kraśniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2009, 20:56
Autor: FABIAN PLAPIS

W ważnej dla miasta dyskusji zabrakło ludzi z opozycji i przedstawicieli dużej grupy lokalnych przedsiębiorców. Chętnie by przyszli, ale nikt ich nie zaprosił.

Samorządowcy, związkowcy i przedstawiciele największych firm w Kraśniku dyskutowali o sytuacji na rynku w związku z kryzysem. Przyjechali przedstawiciele Ministerstwa Skarbu, Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego. Z inicjatywą "okrągłego stołu” wyszedł Urząd Miasta.

- Sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z kryzysem, stąd takie spotkanie - tłumaczył Piotr Czubiński, burmistrz miasta. - Mamy konkrety plan ożywienia Kraśnika poprzez inwestycje. Będę zabiegał o zorganizowanie u nas wyjazdowego posiedzenia Zarządu Województwa, aby przekonywać o przekazaniu miastu większych środków unijnych.

O pieniądzach mówili też przedsiębiorcy. - Porozumieliśmy się z bankami i problem opcji już nas nie dotyczy. Natomiast pilnie potrzebujemy kredytu obrotowego. Bardzo nam doskwierają ceny energii, które wzrosły o 40 proc. Opracowaliśmy program restrukturyzacyjny, który pozwoli nam zmniejszyć koszty - przedstawił sytuację firmy Włodzimierz Drozd, prezes Fabryki Łożysk Tocznych.

Obecni na spotkaniu związkowcy ubolewali, że władze tak długo zabierały się do stawienia czoła kłopotom na rynku.

- Kryzys mamy już od ponad czterech miesięcy, ale lepiej zauważyć go późno niż wcale - mówił Józef Michalczyk z NSZZ "Solidarność”. Zwrócił uwagę, że za czas przestoju przedsiębiorstwa płacą ludziom tylko część pensji. - Miasto mogłoby zwolnić ich z opłat za dojazdy komunikacją miejską do pracy - zaproponował.

Na spotykanie w sprawie kryzysu nie zaproszono kraśnickiego parlamentarzysty PiS. - To dla mnie niezrozumiałe - ubolewał poseł Jarosław Stawiarski. - Przecież jestem mocno związany z Kraśnikiem, mój ojciec przepracował 37 lat w FŁT i jej losy są dla mnie bardzo ważne. Szkoda że wprowadza się takie podziały w chwili tak ważnej dla miasta.

Nie zaproszono również prezesa Kraśnickiej Izby Gospodarczej Wiesława Michałowskiego. - A przecież zrzeszamy 150 przedsiębiorców z miasta, zarówno handlowców, jak i producentów - podkreślał Michałowski.

- Na początek zaprosiliśmy największych producentów, z kupcami też się spotkamy - obiecał burmistrz Czubiński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
KRAśniczanin
~gość~
~gosc~
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KRAśniczanin
KRAśniczanin (27 marca 2009 o 12:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przynajmniej pan Sz. ma odwagę publicznie przeciwstawić się panu burmistrzowi Cz.,reszta to lizidupy,którzy chcą dorwać się do koryta! Jedyne czego brakuje panu Cz., to honor i odwaga przyznania się do zarzucanych mu nieprawidłowości!!! Jest takie mądre porzekadło "Przyjdzie kryska na matyska"...
Rozwiń
~gość~
~gość~ (26 marca 2009 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Obchodził 10 - lecie zespół Majdaniacy z Majdanu Obleszcze w gminie Szastarka. Gmina dała 2,5 tys. zł i pamiątkowe podziękowania. Tomasz Mularczyk, członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego, dorzucił po butelce wódki dla każdego. Starosta Kraśnicki upomniał Mularczyka, że nie powinien wręczać alkoholu w torbach z logo starostwa. - Gdyby w zespole były dzieci, to kupiłbym cukierki. Kobietom przywiózłbym kwiaty. A mężczyznom kupiłem wódkę. To jest ogólnie przyjęte w naszej kulturze - tłumaczy Mularczyk. I ma rację ".
Takiej treści artykuł ukazał się w ostatnim numerze gazety "NIE" w rubryce "Wieści gminne i inne" na stronie 14. Gazeta jest z datą 26 marca 2009 r.
Rozwiń
~gosc~
~gosc~ (25 marca 2009 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Panie Czubiński, niech Pan odejdzie i już więcej nie psuje!!! Gdyby nie obecni władcy miasta i powiatu takiego problemu by nie było zapewne.
W kolejnych wyborach należy przegnać tych darmozjadów raz na zawsze" - człowieku kryzys jest na całym świecie, i to nie wina czubińskiego czy reszty towarzystwa które rządzi. Myslisz, ze jakby u władzy byl kto inny to Kraśnik w chwili obecnej byłby kraina miodem i mlekiem plynacą. Baran jesteś i na ekonimi i finansach znasz sie jak swiania na gwiazdach.
Rozwiń
ja
ja (25 marca 2009 o 10:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Czubiński, niech Pan odejdzie i już więcej nie psuje!!! Gdyby nie obecni władcy miasta i powiatu takiego problemu by nie było zapewne.
W kolejnych wyborach należy przegnać tych darmozjadów raz na zawsze
Rozwiń
jamci
jamci (24 marca 2009 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie zaproszono tego, tamtego - no tak najlepiej zaprosić wszystkich, mieszkancow tez. czemu nikt w tekscie nie wspomnial o ksiedzu dziekanie ??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!