Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 grudnia 2011 r.
17:44
Edytuj ten wpis

Aquaparku w Kraśniku nie będzie, bo nie ma pieniędzy

Autor: Zdjęcie autora (aa)
1 33 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Miasto na razie nie będzie budować aquaparku w Kraśniku, bo nie ma na to pieniędzy. Inwestycję obiecał mieszkańcom jeszcze poprzedni burmistrz miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To było w okresie przedwyborczym. Jest wykonany projekt tej inwestycji, która kosztowałaby ponad 10 mln zł – mówi Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

– Nie wyobrażam sobie, aby taką inwestuję zrealizować. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy miasto jest zadłużone, a na przyszłoroczne inwestycje jest przeznaczonych ok. 4 mln zł. Można by powiedzieć, że zadłużajmy się do samego końca, ja jednak nie jestem zwolennikiem takich działań.

Inwestycja nie znalazła się, więc w projekcie przyszłorocznego budżetu. – Ja mam inną filozofię niż mój poprzednik – dodaje burmistrz Kraśnika. – Dla mnie fajerwerki nie mają znaczenia.

W środę podczas spotkania z przedsiębiorcami, radnymi i przedstawicielami organizacji pozarządowych władze miasta przedstawiły strategię działań inwestycyjnych na najbliższe lata.

Urzędnicy chcą rozpocząć budowę tzw. małej obwodnicy Kraśnika. Magistrat stara się też o dofinansowanie uzbrojenia podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która została utworzona na Budzyniu w ub. roku.

Burmistrz widzi również szanse na rozwój miasta w działaniach w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Na takich zasadach miasto chce poszukiwać inwestorów przy budowie pływalni w dzielnicy starej czy wspomnianym aquaparku.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KK / 22 grudnia 2011 o 16:42
Pan "urzędnik",sam coś napisał,sam sobie odpowiedział(jako "gość"). Ciekawe w jakim urzędzie tacy rozgarnięci ludzie pracują.
Avatar
gość / 22 grudnia 2011 o 16:00
zgadzam się, liczydeł zabraknie żeby policzyć tych lizołków! a teraz chorągiewki gdzie zawieje tam lecą! zmienili obiekt westchnień. Pierwsze Czu, opokowa itd właziły w du.. aż się dymiło! listy , podpisy i inne duperele
a teraz jak to źle było kiedyś teraz super, żarty! jak to teraz się odpoczywa i w ogóle! tylko że się bez zmian na baczność chodzi to nikt nie gada, sprzeciwiasz się to out!! teraz Chol cud miód malina
co to za zycie
Avatar
urzędnik / 22 grudnia 2011 o 11:14
Chwalić Pana, że I zastępca nie ma nic wspólnego z Powiatem pamiętamy go dobrze pamiętamy i jak odetchnęli wszyscy z ulgą jak odszedł był do sejmu, ale nie współczujemy urzędnikom z miasta , choć słyszymy o jego wybrykach i lizaniu pewnej części ciała przez tzw. ciocię, lub jak kto woli babuleńkę, pragnęli zmian to mają, i nie zapomnimy tych wszystkich lizaków za czu, jak chodzili za podpisami poprzednika, a teraz są zajęci lizaniem komu innemu, ale przyjdzie czas, że posprawdza się im języki u doktora i jak się okaże , że są brązowe.....
Avatar
Marysieńka / 21 grudnia 2011 o 16:34
A jakąż to arcy wazną arterią komunikacyjną prowadząca w pole będzie Kwiatkowicka, że jej budowa przewidziana jest az na 4 lata i juz w przyszłym roku pochłonie 1 milion. Przeciez takie pieniądze nie idą na zwykłą asfaltówkę, których i tak nie ma wiele ulic w miescie.Dla przykładu taką Bojanowską chciano zrobic za 400000 tysiecy. I to nie wiadomo czego miasto starało sie o dofinansowanie na ulicę, która miałaby kosztowac mniej, a ta która miałaby kosztować wiecej chce robić całkowicie z kosztów własnych. Czyzby przy okazji planowało się wybrukować całe posiadłości osób zamieszkujących przy niej? A przeciez oprócz naszego pana vice mieszka tam tez ten co użyczał swojego auta na przedwyborcze wozenie śniezynek, a i nie wiadomo czy też inni zasłuzeni w kampani przedwyborczej przy niej nie zamieszkują.
A jakąż to arcy wazną arterią komunikacyjną prowadząca w pole będzie Kwiatkowicka, że jej budowa przewidziana jest az na 4 lata i juz w przyszłym roku pochłonie 1 milion. Przeciez takie pieniądze nie idą na zwykłą asfaltówkę, których i tak nie ma wiele ulic w miescie.Dla przykładu taką Bojanowską chciano zrobic za 400000 tysiecy. I to nie wiadomo czego miasto starało sie o dofinansowanie na ulicę, która miałaby kosztowac mniej, a ta która miałaby kosztować wiecej chce robić całkowicie z kosztów własnych. Czyzby przy okazji planowało się wybr... rozwiń
Avatar
Johny / 18 grudnia 2011 o 10:25
a ja widzę plusy w nowej władzy (takie malutkie)
- że wreszcie miastem rządzi były Poseł - nie z tyłu, a legalnie i wreszcie bedzie inaczej :-) kolesie i przewałki na legalu!!!!

- że UM to już nie sprawny Urząd, a jedynie siedlisko ludzi, któzy dla pieniędzy zrobią wszystko i z każdym

- no i ostatni plus - że Radni PISu zrozumieli, że na nic ich starania bo i tak ich mają wiadomo gdzie...

szkoda Miasta :-(
Avatar
Marysieńka / 17 grudnia 2011 o 11:12
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1324072127' post='571524']
A

... I tak popier***eniec z Piask tłumaczy swoją niegramotność w czytaniu/ pisaniu .... Jest to bardziej niż żałosne - analfabetyzm wtórny objął 50 latków z przeszłością PZPR - ludzie - z kim wy dyskutujecie, z kim prowadzicie polemiki ???
[/quote]
No cóż nie kazdy jest takim wielkim uczonym w mowie i piśmie,jak ty, który nie dostrzega walonych przez siebie ortografów. I jakiż to może być wstyd dla takiego zwykłego obywatela robienie niepoprawnosci jezykowych na forum, jesli osoba, która reprezentyje nasze miasto, do mistrzów mowy polskiej nie nalezy i zdarza sie mu kaleczyc ten język. Oprócz tego nie leszych ortografów zatrudnia i płaci im , żeby swoimi błędami promowali urząd na stronie internetowej miasta. Ale ty juz nie widzisz, tylko dla ciebie zasadniczy problem robi jakas forumowiczka, tylko dlatego , ze nie popiera twojej obłudy. I do pelemiki poprzód wszystkich sam sie wyrywasz, tylko jakoś pokrętnie ją pojmujesz w swojej uczonej mądrości, że w niej swoją gramotność w czytaniu , pisaniu i rozumieniu az nad wyraz pokazujesz.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1324072127' post='571524']
A

... I tak popier***eniec z Piask tłumaczy swoją niegramotność w czytaniu/ pisaniu .... Jest to bardziej niż żałosne - analfabetyzm wtórny objął 50 latków z przeszłością PZPR - ludzie - z kim wy dyskutujecie, z kim prowadzicie polemiki ???
[/quote]
No cóż nie kazdy jest takim wielkim uczonym w mowie i piśmie,jak ty, który nie dostrzega walonych przez siebie ortografów. I jakiż to może być wstyd dla takiego zwykłego obyw... rozwiń
Avatar
mysli-moje / 17 grudnia 2011 o 10:52
[quote name='Gość' timestamp='1324039756' post='571302']
Jak jesteś taka światła to powiedz ile pozyskał czu ? Nie bronię nowego ale jak jestem zadłużony to staram się to jakoś spłacić a nie szukam nowego banku
[/quote]
to ile pozyskał Cz ostatnio przedstawił Burmistrz Włodarczyk - nie ma tego 100 milionów, ale kilka się nazbierało - patrz: Graniczna, zalew, Mickiewicza, Orliki - dla malkontentów to zawsze mało, ale zobaczymy ile nowa władza pozyska....a poza tym, w tym roku M.W wziął kredyt na 1 mln zł i w 2012 kolejny kredyt chce zaciągnąć

a inewstycją tego dziesięciolecia bedzie ul Kwiatkowicka ( z wiadomo kim tam mieszkającym) - w projekcie budżetu jest 4,5 mln zł!!!!!! ot i filozofia nicniemogących :-)
[quote name='Gość' timestamp='1324039756' post='571302']
Jak jesteś taka światła to powiedz ile pozyskał czu ? Nie bronię nowego ale jak jestem zadłużony to staram się to jakoś spłacić a nie szukam nowego banku
[/quote]
to ile pozyskał Cz ostatnio przedstawił Burmistrz Włodarczyk - nie ma tego 100 milionów, ale kilka się nazbierało - patrz: Graniczna, zalew, Mickiewicza, Orliki - dla malkontentów to zawsze mało, ale zobaczymy ile nowa władza pozyska....a poza tym, w tym roku M.W wziął kredyt na 1 mln... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 16 grudnia 2011 o 22:48
A
błędy byc może nie wynikają z niedouczenia a sa czymś uwarunkowane, tak jak np. niektóre osoby maja problemy z nauczeniem sie czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia czy matematyki. Być może to jakaś forma dys..., tylko kiedy ja byłam dzieckiem takie okreslenia jeszcze nie funkcjonowały.Ale forum nie jest tylko dla poprawnych językowo. Poza tymm na nim nawet nie przywiązuje sie wagi, zeby tak pisac.Ale też czym moje błędy na forum sa w porównaniu z błaźnieniem sie błędami tych na górze, czy tez błędami, które można ujrzec na stronie internetowej naszego miasta, a o których nie tak dawno w którymś z


... I tak popier***eniec z Piask tłumaczy swoją niegramotność w czytaniu/ pisaniu .... Jest to bardziej niż żałosne - analfabetyzm wtórny objął 50 latków z przeszłością PZPR - ludzie - z kim wy dyskutujecie, z kim prowadzicie polemiki ???


... I tak popier***eniec z Piask tłumaczy swoją niegramotność w czytaniu/ pisaniu .... Jest to bardziej niż żałosne - analfabetyzm wtórny objął 50 latków z przeszłością PZPR - ludzie - z kim wy dyskutujecie, z kim prowadzicie polemiki ??? rozwiń
Avatar
Marysieńka / 16 grudnia 2011 o 14:58
[quote name='a taka tam' timestamp='1324036258' post='571284']
E Marysieńka idź od razu do psychiatry. Tam kolejek nie ma. Najpierw piszesz że nie masz czasu a potem że masz dużo czasu na forum.
A jak kasy nie masz to do pracy rodacy
tyle.
[/quote]
A to tak regularnie chodzisz do tego psychiatry , że jestes taka pewna, ze u niego nie ma kolejek?
I gdybys była bardziej inteligentna, ale jej się nie da wyczytac z ksiązek, to bys załapała, że posiadanie i nieposiadanie przeze mnie czasu uzaleznione jest całkowicie od sprawowania opieki nad osobą niepełnosprawną. Znacznie łatwiej jest przerwać kazda czynnosc wykonywaną w domu, żeby się nia zająć zaleznie od potrzeby, niz wyjść i pozostawic ją samą bez żadnej opieki.
I opieka nad osobą niepełnosprawną jest pracą, nawet bardzo cieżką, wymagająca wyrzeczenia sie własnego życia prywatnego,a podporządkowania go jej życiu. Tyle tylko, ze wykonywanie tej pracy nie przekłada sie na pieniądze. Ale taką pracę tez ktos musi wykonywac.
Masz cos jeszcze do dodania?

[quote name='belzebub' timestamp='1324041849' post='571323']
Myślę, że jak cię stać na przeprowadzenie małego remontu, to na jakieś tanie okulary do czytania również. Bo jednak na kilometr widać, że mało czytasz, bo błędami stylistycznymi, interpunkcyjnymi i ortograficznymi sypiesz jak z rękawa. Więc mimo wszystko radzę zacząć czytać książki.
[/quote]
Mały remont to dużo powiedziane. Po prostu wykonywałam prace, które były konieczne i duzo bardziej wazniejsze od takich okularów, brak których tylko mi w czytaniu przeszkadza. A błędy byc może nie wynikają z niedouczenia a sa czymś uwarunkowane, tak jak np. niektóre osoby maja problemy z nauczeniem sie czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia czy matematyki. Być może to jakaś forma dys..., tylko kiedy ja byłam dzieckiem takie okreslenia jeszcze nie funkcjonowały.Ale forum nie jest tylko dla poprawnych językowo. Poza tymm na nim nawet nie przywiązuje sie wagi, zeby tak pisac.Ale też czym moje błędy na forum sa w porównaniu z błaźnieniem sie błędami tych na górze, czy tez błędami, które można ujrzec na stronie internetowej naszego miasta, a o których nie tak dawno w którymś z tematów pisałam.
[quote name='a taka tam' timestamp='1324036258' post='571284']
E Marysieńka idź od razu do psychiatry. Tam kolejek nie ma. Najpierw piszesz że nie masz czasu a potem że masz dużo czasu na forum.
A jak kasy nie masz to do pracy rodacy
tyle.
[/quote]
A to tak regularnie chodzisz do tego psychiatry , że jestes taka pewna, ze u niego nie ma kolejek?
I gdybys była bardziej inteligentna, ale jej się nie da wyczytac z ksiązek, to bys załapała, że posiadanie i nieposiadanie przeze mnie cza... rozwiń
Avatar
belzebub / 16 grudnia 2011 o 14:24
[quote name='Marysieńka' timestamp='1324024965' post='571202']
A dziękuję za radę, ale po pierwsze nie stać mnie na marnowanie czasu na wyczekiwanie w kolejce do ukulisty, po drugie okulary kosztują, a po trzecie w przypadku treningu mózgu, na który i tak nie mam zbyt duzo czasu, uznaję wyzszosć udzielania sie na forum od czytania książek. Mimo wszystko mózg bardziej pobudzany jest do działania.
[/quote]

Myślę, że jak cię stać na przeprowadzenie małego remontu, to na jakieś tanie okulary do czytania również. Bo jednak na kilometr widać, że mało czytasz, bo błędami stylistycznymi, interpunkcyjnymi i ortograficznymi sypiesz jak z rękawa. Więc mimo wszystko radzę zacząć czytać książki.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1324024965' post='571202']
A dziękuję za radę, ale po pierwsze nie stać mnie na marnowanie czasu na wyczekiwanie w kolejce do ukulisty, po drugie okulary kosztują, a po trzecie w przypadku treningu mózgu, na który i tak nie mam zbyt duzo czasu, uznaję wyzszosć udzielania sie na forum od czytania książek. Mimo wszystko mózg bardziej pobudzany jest do działania.
[/quote]

Myślę, że jak cię stać na przeprowadzenie małego remontu, to na jakieś tanie okulary do cz... rozwiń
Avatar
KK / 22 grudnia 2011 o 16:42
Pan "urzędnik",sam coś napisał,sam sobie odpowiedział(jako "gość"). Ciekawe w jakim urzędzie tacy rozgarnięci ludzie pracują.
Avatar
gość / 22 grudnia 2011 o 16:00
zgadzam się, liczydeł zabraknie żeby policzyć tych lizołków! a teraz chorągiewki gdzie zawieje tam lecą! zmienili obiekt westchnień. Pierwsze Czu, opokowa itd właziły w du.. aż się dymiło! listy , podpisy i inne duperele
a teraz jak to źle było kiedyś teraz super, żarty! jak to teraz się odpoczywa i w ogóle! tylko że się bez zmian na baczność chodzi to nikt nie gada, sprzeciwiasz się to out!! teraz Chol cud miód malina
co to za zycie
Avatar
urzędnik / 22 grudnia 2011 o 11:14
Chwalić Pana, że I zastępca nie ma nic wspólnego z Powiatem pamiętamy go dobrze pamiętamy i jak odetchnęli wszyscy z ulgą jak odszedł był do sejmu, ale nie współczujemy urzędnikom z miasta , choć słyszymy o jego wybrykach i lizaniu pewnej części ciała przez tzw. ciocię, lub jak kto woli babuleńkę, pragnęli zmian to mają, i nie zapomnimy tych wszystkich lizaków za czu, jak chodzili za podpisami poprzednika, a teraz są zajęci lizaniem komu innemu, ale przyjdzie czas, że posprawdza się im języki u doktora i jak się okaże , że są brązowe.....
Avatar
Marysieńka / 21 grudnia 2011 o 16:34
A jakąż to arcy wazną arterią komunikacyjną prowadząca w pole będzie Kwiatkowicka, że jej budowa przewidziana jest az na 4 lata i juz w przyszłym roku pochłonie 1 milion. Przeciez takie pieniądze nie idą na zwykłą asfaltówkę, których i tak nie ma wiele ulic w miescie.Dla przykładu taką Bojanowską chciano zrobic za 400000 tysiecy. I to nie wiadomo czego miasto starało sie o dofinansowanie na ulicę, która miałaby kosztowac mniej, a ta która miałaby kosztować wiecej chce robić całkowicie z kosztów własnych. Czyzby przy okazji planowało się wybrukować całe posiadłości osób zamieszkujących przy niej? A przeciez oprócz naszego pana vice mieszka tam tez ten co użyczał swojego auta na przedwyborcze wozenie śniezynek, a i nie wiadomo czy też inni zasłuzeni w kampani przedwyborczej przy niej nie zamieszkują.
A jakąż to arcy wazną arterią komunikacyjną prowadząca w pole będzie Kwiatkowicka, że jej budowa przewidziana jest az na 4 lata i juz w przyszłym roku pochłonie 1 milion. Przeciez takie pieniądze nie idą na zwykłą asfaltówkę, których i tak nie ma wiele ulic w miescie.Dla przykładu taką Bojanowską chciano zrobic za 400000 tysiecy. I to nie wiadomo czego miasto starało sie o dofinansowanie na ulicę, która miałaby kosztowac mniej, a ta która miałaby kosztować wiecej chce robić całkowicie z kosztów własnych. Czyzby przy okazji planowało się wybr... rozwiń
Avatar
Johny / 18 grudnia 2011 o 10:25
a ja widzę plusy w nowej władzy (takie malutkie)
- że wreszcie miastem rządzi były Poseł - nie z tyłu, a legalnie i wreszcie bedzie inaczej :-) kolesie i przewałki na legalu!!!!

- że UM to już nie sprawny Urząd, a jedynie siedlisko ludzi, któzy dla pieniędzy zrobią wszystko i z każdym

- no i ostatni plus - że Radni PISu zrozumieli, że na nic ich starania bo i tak ich mają wiadomo gdzie...

szkoda Miasta :-(
Avatar
Marysieńka / 17 grudnia 2011 o 11:12
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1324072127' post='571524']
A

... I tak popier***eniec z Piask tłumaczy swoją niegramotność w czytaniu/ pisaniu .... Jest to bardziej niż żałosne - analfabetyzm wtórny objął 50 latków z przeszłością PZPR - ludzie - z kim wy dyskutujecie, z kim prowadzicie polemiki ???
[/quote]
No cóż nie kazdy jest takim wielkim uczonym w mowie i piśmie,jak ty, który nie dostrzega walonych przez siebie ortografów. I jakiż to może być wstyd dla takiego zwykłego obywatela robienie niepoprawnosci jezykowych na forum, jesli osoba, która reprezentyje nasze miasto, do mistrzów mowy polskiej nie nalezy i zdarza sie mu kaleczyc ten język. Oprócz tego nie leszych ortografów zatrudnia i płaci im , żeby swoimi błędami promowali urząd na stronie internetowej miasta. Ale ty juz nie widzisz, tylko dla ciebie zasadniczy problem robi jakas forumowiczka, tylko dlatego , ze nie popiera twojej obłudy. I do pelemiki poprzód wszystkich sam sie wyrywasz, tylko jakoś pokrętnie ją pojmujesz w swojej uczonej mądrości, że w niej swoją gramotność w czytaniu , pisaniu i rozumieniu az nad wyraz pokazujesz.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1324072127' post='571524']
A

... I tak popier***eniec z Piask tłumaczy swoją niegramotność w czytaniu/ pisaniu .... Jest to bardziej niż żałosne - analfabetyzm wtórny objął 50 latków z przeszłością PZPR - ludzie - z kim wy dyskutujecie, z kim prowadzicie polemiki ???
[/quote]
No cóż nie kazdy jest takim wielkim uczonym w mowie i piśmie,jak ty, który nie dostrzega walonych przez siebie ortografów. I jakiż to może być wstyd dla takiego zwykłego obyw... rozwiń
Avatar
mysli-moje / 17 grudnia 2011 o 10:52
[quote name='Gość' timestamp='1324039756' post='571302']
Jak jesteś taka światła to powiedz ile pozyskał czu ? Nie bronię nowego ale jak jestem zadłużony to staram się to jakoś spłacić a nie szukam nowego banku
[/quote]
to ile pozyskał Cz ostatnio przedstawił Burmistrz Włodarczyk - nie ma tego 100 milionów, ale kilka się nazbierało - patrz: Graniczna, zalew, Mickiewicza, Orliki - dla malkontentów to zawsze mało, ale zobaczymy ile nowa władza pozyska....a poza tym, w tym roku M.W wziął kredyt na 1 mln zł i w 2012 kolejny kredyt chce zaciągnąć

a inewstycją tego dziesięciolecia bedzie ul Kwiatkowicka ( z wiadomo kim tam mieszkającym) - w projekcie budżetu jest 4,5 mln zł!!!!!! ot i filozofia nicniemogących :-)
[quote name='Gość' timestamp='1324039756' post='571302']
Jak jesteś taka światła to powiedz ile pozyskał czu ? Nie bronię nowego ale jak jestem zadłużony to staram się to jakoś spłacić a nie szukam nowego banku
[/quote]
to ile pozyskał Cz ostatnio przedstawił Burmistrz Włodarczyk - nie ma tego 100 milionów, ale kilka się nazbierało - patrz: Graniczna, zalew, Mickiewicza, Orliki - dla malkontentów to zawsze mało, ale zobaczymy ile nowa władza pozyska....a poza tym, w tym roku M.W wziął kredyt na 1 mln... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 16 grudnia 2011 o 22:48
A
błędy byc może nie wynikają z niedouczenia a sa czymś uwarunkowane, tak jak np. niektóre osoby maja problemy z nauczeniem sie czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia czy matematyki. Być może to jakaś forma dys..., tylko kiedy ja byłam dzieckiem takie okreslenia jeszcze nie funkcjonowały.Ale forum nie jest tylko dla poprawnych językowo. Poza tymm na nim nawet nie przywiązuje sie wagi, zeby tak pisac.Ale też czym moje błędy na forum sa w porównaniu z błaźnieniem sie błędami tych na górze, czy tez błędami, które można ujrzec na stronie internetowej naszego miasta, a o których nie tak dawno w którymś z


... I tak popier***eniec z Piask tłumaczy swoją niegramotność w czytaniu/ pisaniu .... Jest to bardziej niż żałosne - analfabetyzm wtórny objął 50 latków z przeszłością PZPR - ludzie - z kim wy dyskutujecie, z kim prowadzicie polemiki ???


... I tak popier***eniec z Piask tłumaczy swoją niegramotność w czytaniu/ pisaniu .... Jest to bardziej niż żałosne - analfabetyzm wtórny objął 50 latków z przeszłością PZPR - ludzie - z kim wy dyskutujecie, z kim prowadzicie polemiki ??? rozwiń
Avatar
Marysieńka / 16 grudnia 2011 o 14:58
[quote name='a taka tam' timestamp='1324036258' post='571284']
E Marysieńka idź od razu do psychiatry. Tam kolejek nie ma. Najpierw piszesz że nie masz czasu a potem że masz dużo czasu na forum.
A jak kasy nie masz to do pracy rodacy
tyle.
[/quote]
A to tak regularnie chodzisz do tego psychiatry , że jestes taka pewna, ze u niego nie ma kolejek?
I gdybys była bardziej inteligentna, ale jej się nie da wyczytac z ksiązek, to bys załapała, że posiadanie i nieposiadanie przeze mnie czasu uzaleznione jest całkowicie od sprawowania opieki nad osobą niepełnosprawną. Znacznie łatwiej jest przerwać kazda czynnosc wykonywaną w domu, żeby się nia zająć zaleznie od potrzeby, niz wyjść i pozostawic ją samą bez żadnej opieki.
I opieka nad osobą niepełnosprawną jest pracą, nawet bardzo cieżką, wymagająca wyrzeczenia sie własnego życia prywatnego,a podporządkowania go jej życiu. Tyle tylko, ze wykonywanie tej pracy nie przekłada sie na pieniądze. Ale taką pracę tez ktos musi wykonywac.
Masz cos jeszcze do dodania?

[quote name='belzebub' timestamp='1324041849' post='571323']
Myślę, że jak cię stać na przeprowadzenie małego remontu, to na jakieś tanie okulary do czytania również. Bo jednak na kilometr widać, że mało czytasz, bo błędami stylistycznymi, interpunkcyjnymi i ortograficznymi sypiesz jak z rękawa. Więc mimo wszystko radzę zacząć czytać książki.
[/quote]
Mały remont to dużo powiedziane. Po prostu wykonywałam prace, które były konieczne i duzo bardziej wazniejsze od takich okularów, brak których tylko mi w czytaniu przeszkadza. A błędy byc może nie wynikają z niedouczenia a sa czymś uwarunkowane, tak jak np. niektóre osoby maja problemy z nauczeniem sie czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia czy matematyki. Być może to jakaś forma dys..., tylko kiedy ja byłam dzieckiem takie okreslenia jeszcze nie funkcjonowały.Ale forum nie jest tylko dla poprawnych językowo. Poza tymm na nim nawet nie przywiązuje sie wagi, zeby tak pisac.Ale też czym moje błędy na forum sa w porównaniu z błaźnieniem sie błędami tych na górze, czy tez błędami, które można ujrzec na stronie internetowej naszego miasta, a o których nie tak dawno w którymś z tematów pisałam.
[quote name='a taka tam' timestamp='1324036258' post='571284']
E Marysieńka idź od razu do psychiatry. Tam kolejek nie ma. Najpierw piszesz że nie masz czasu a potem że masz dużo czasu na forum.
A jak kasy nie masz to do pracy rodacy
tyle.
[/quote]
A to tak regularnie chodzisz do tego psychiatry , że jestes taka pewna, ze u niego nie ma kolejek?
I gdybys była bardziej inteligentna, ale jej się nie da wyczytac z ksiązek, to bys załapała, że posiadanie i nieposiadanie przeze mnie cza... rozwiń
Avatar
belzebub / 16 grudnia 2011 o 14:24
[quote name='Marysieńka' timestamp='1324024965' post='571202']
A dziękuję za radę, ale po pierwsze nie stać mnie na marnowanie czasu na wyczekiwanie w kolejce do ukulisty, po drugie okulary kosztują, a po trzecie w przypadku treningu mózgu, na który i tak nie mam zbyt duzo czasu, uznaję wyzszosć udzielania sie na forum od czytania książek. Mimo wszystko mózg bardziej pobudzany jest do działania.
[/quote]

Myślę, że jak cię stać na przeprowadzenie małego remontu, to na jakieś tanie okulary do czytania również. Bo jednak na kilometr widać, że mało czytasz, bo błędami stylistycznymi, interpunkcyjnymi i ortograficznymi sypiesz jak z rękawa. Więc mimo wszystko radzę zacząć czytać książki.
[quote name='Marysieńka' timestamp='1324024965' post='571202']
A dziękuję za radę, ale po pierwsze nie stać mnie na marnowanie czasu na wyczekiwanie w kolejce do ukulisty, po drugie okulary kosztują, a po trzecie w przypadku treningu mózgu, na który i tak nie mam zbyt duzo czasu, uznaję wyzszosć udzielania sie na forum od czytania książek. Mimo wszystko mózg bardziej pobudzany jest do działania.
[/quote]

Myślę, że jak cię stać na przeprowadzenie małego remontu, to na jakieś tanie okulary do cz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 0 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 1 0

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 0

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 3 2

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 2 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna 0 0

Uczniowie z Felina mogą być dowożeni na lekcje na Kośminek.

Sukces młodych mechaników z Zamościa

Sukces młodych mechaników z Zamościa 1 0

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu zajęli V miejsce w klasyfikacji drużynowej XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Oprócz pucharu Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymali też nagrody rzeczowe.

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia] 14 3

Do przejechania było aż siedem wariantów tras. Najkrótsza miała 17 km, a najdłuższa 62 km. W Lubartowie już po raz 25. odbyło się się Święto Roweru.

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych
25 czerwca 2018, 18:00

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 25 czerwca o godz. 18 w Empiku Tarasy Zamkowe (al. Unii Lubelskiej 2) odbędzie się spotkanie autorskie z popularnym twórcą literatury fantasy - Jakubem Ćwiekiem. Autor będzie promował swoją najnowszą powieść - Stróże.

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli?

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli? 3 2

Zarząd Dróg Miejskich upublicznił projekty „ławeczki księżnej Izabeli” i poddał je konsultacjom. O tym, jak docelowo będzie wyglądała figura arystokratki i gdzie zostanie zamontowana zdecydują mieszkańcy.

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant?

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant? 0 0

2 lutego 1911 r. na terenie Mokradek w Nowej Aleksandrii rozlepiona została odezwa wzywająca do dalszego oporu przeciw carskiemu zaborcy. W kilka miesięcy później naczelnik nowoaleksandryjskiej straży ziemskiej powiadamiał swoich przełożonych o ukazaniu się dwóch odezw o podobnej treści, tym razem na ścianie Domku Gotyckiego. Przykłady te świadczą o kontynuacji na terenie Nowej Aleksandrii patriotycznych dążeń do wypowiedzenia posłuszeństwa carskiemu zaborcy.

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa
24 czerwca 2018, 19:00

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa 0 0

Galeria Klimaty w Kazimierzu Dolnym (Mięćmierz 5) zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Sąsiedzi Icka z Markuszowa. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.

ROW Rybnik - Speed Car Motor 43:47 [WYNIK KOŃCOWY]

ROW Rybnik - Speed Car Motor 43:47 [WYNIK KOŃCOWY] 8 0

O godzinie 16:15 lubelscy żużlowcy stoczą kolejny pojedynek ligowy. Tym razem Speed Car powalczy o punkty w Rybniku z tamtejszym ROW. W Lublinie górą byli zawodnicy trenera Dariusza Śledzia. Powtórka na terenie rywala w hicie Nice 1 ligi żużlowej jest więc mile widziana

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia]
galeria

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia] 0 0

Już po raz czwarty gumowe kaczki popłynęły rzeką Krzną. Charytatywny wyścig zorganizowali rotarianie z Białej Podlaskiej.

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy 0 0

Reprezentacja Anglii odniosła drugie zwycięstwo w grupie pokonując Panamę 6:1, a trzy gole zdobył Harry Kane

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!