środa, 21 marca 2018 r.

Kraśnik

Burmistrz chce sprzedać targ w Kraśniku? "Radni chcą wywołać zamęt"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 sierpnia 2014, 07:45

Czy burmistrz Kraśnika planuje likwidację targowiska przy ul. Balladyny i sprzedaż tego terenu? Odpowiedzi domagają się radni, na wniosek których została zwołana na dziś sesja nadzwyczajna.

Czwartkowa sesja została zwołana na wniosek radnych, żeby wywołać zamęt i niepokój wśród kupców i mieszkańców - komentuje działania grupy radnych PO i niezrzeszonych Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika (w wyborach w 2010 r. startował z poparciem PiS.

Dziś radni Kraśnika zbiorą się na nadzwyczajnej sesji. Będzie ona poświęcona targowisku przy ul. Balladyny. - Nasze działania zostały podjęte po słowach pani skarbnik, że jest planowana sprzedaż terenu, na którym funkcjonuje targowisko przy ul. Balladyny - wyjaśnia radny Zbigniew Marcinkowski (PO). - Wcześniej pan burmistrz mówił, że nie planuje likwidować tego targowiska. Dlatego uznaliśmy, że tę kwestię należy rozstrzygnąć.

Radni przygotowali projekt uchwały, nad którym będą dzisiaj dyskutować. W dokumencie czytamy m.in. "Rada Miasta sprzeciwia się podejmowaniu przez burmistrza miasta jakichkolwiek działań mających na celu likwidację targowiska miejskiego przy al. Niepodległości - ul. Balladyny w Kraśniku i ewentualnej sprzedaży nieruchomości, na której się ono znajduje”.

Burmistrz zaprzecza, że takie są takie plany w najbliższym czasie. - Do dyskusji, do rozmów z kupcami, wrócimy. Jak chcą handlować? Jaka mają wizję tego wszystkiego? - pyta Włodarczyk. - Dla mnie jest oczywiste, że powinno być jedno targowisko dobrze funkcjonujące. To byłoby dla wszystkich z korzyścią.
A teraz są dwa - jedno "Mój rynek” - współfinansowane z unijnych funduszy przy ul. Fabrycznej, w pobliży Fabryki Łożysk Tocznych i Tsubaki-Hoover oraz drugie przy ul. Balladyny, gdzie handluje większość kupców.

- Decyzja dotycząca targowiska przy ul. Balladyny wymaga spokoju, rozwagi i na pewno nie będzie to w okresie kampanii wyborczej, bo to się odbywa kosztem kupców. Są oni wykorzystywani w polityce dla spełniania ambicji niektórych osób. To jest bardzo złe. Ja tego chcę uniknąć. - mówi burmistrz.

Tymczasem na początku lipca protest w obronie targowiska przy ul. Balladyny zainicjował wicestarosta kraśniki Jarosław Czerw (PO). Cały czas zbierane są podpisy w tej sprawie. Nieoficjalnie mówi się, że Czerw będzie jednym z kandydatów na fotel burmistrza Kraśnika, nie wiadomo jeszcze, czy pod szyldem PO czy Stowarzyszenia Rozwój i Bezpieczeństwo.
  Edytuj ten wpis
handlowic
Łysy Juda
gosc
(62) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

handlowic
handlowic (6 listopada 2014 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

i co z tym targiem

Rozwiń
Łysy Juda
Łysy Juda (20 sierpnia 2014 o 16:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

O tak! Ogromne zadłużenie, skostniałe struktury wcale nie pożytecznych id.otów na stanowiskach, na które ich powsadzał, bajora i krzywe chodniki...

Z całą pewnością mu to zawdzięczamy.

Już 4 lata rządzi PIS w Kraśniku i co ? I nic. Wszystko stoi, marazm.i trwanie u władzy. Myślą tylko jak tu wygrać wybory. Zadłużono miasto( tylko w roku 2014 wzięto kredyty na 17,2 mln) i rozdają pieniądze na nagrody, Dni Kraśnika, koncerty, bankiety, konkursy z nagrodami. Wszystko robią wbrew mieszkańcom, nowy targ bez sensu, blokują budżet obywatelski, zatrudniają swoich popleczników, szczególnie z spoza Kraśnika. A kraśniczanie , szczególnie młodzi muszą wyjeżdżać z miasta. A takie były piękne kłamstwa wyborcze.

Rozwiń
gosc
gosc (18 sierpnia 2014 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nikt nie zrobił tyle dla mieszkańców co Czubiński. Kto tego nie widzi jest sterowany i poddaje się manipulacjom.

Rozwiń
Gość
Gość (16 sierpnia 2014 o 15:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czubiński aniołem nie był ale to co jest to jego zasługa.

O tak! Ogromne zadłużenie, skostniałe struktury wcale nie pożytecznych id.otów na stanowiskach, na które ich powsadzał, bajora i krzywe chodniki...

Z całą pewnością mu to zawdzięczamy.

Rozwiń
zgredek
zgredek (16 sierpnia 2014 o 11:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nikt nie może zaprzeczyć, że Czubiński dbał tylko o siebie i czasami rzucał jakiś ochłap swoim wtajemniczonym wiernym poddanym.

Dzięki Włodarczykowi zwykli ludzie będą mieli konkretne oszczędności w domowym budżecie.

Czubiński aniołem nie był ale to co jest to jego zasługa.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (62)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!