Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

9 września 2010 r.
21:02
Edytuj ten wpis

Burmistrz Czubiński w Telewizji Kraśnik. Kampania wyborcza czy informacja?

0 87 A A

Widzowie Telewizji Kraśnik mogli ze szczegółami dowiedzieć się, jak wypoczywają burmistrz Kraśnika i jego żona. Specjaliści i politycy nie mają wątpliwości: To przedwyborcza promocja rządzącego miastem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Telewizja Kraśnik pokazała pod koniec sierpnia materiał o wakacjach. Po zapowiedzi i obrazkach znad zalewu i basenu widzimy burmistrza i jego żonę. Materiał był nagrywany w domu i ogrodzie państwa Czubińskich. Można się z niego dowiedzieć m.in., że ulubionymi roślinami Piotra Czubińskiego są pnącza. Widzimy burmistrza przeplatającego rośliny na siatce ogradzającej dom. Poznajemy też psy państwa Czubińskich. – Oczywiście, wychowaniem wilków, bo tak je nazywamy, zajmuje się u nas Piotr – opowiada żona burmistrza.

Materiał trwa 5 minut, z czego część o prywatnym życiu Czubińskich zajmuje ponad 2 minuty. Poza burmistrzem i jego żoną wypowiadają się również: nauczyciel jednej z kraśnickich szkół, jeden z radnych i wiceprzewodniczący rady. Mówią o swoich urlopach.

Prywatna telewizja z Kraśnika od kilku lat współpracuje z miastem. Tylko w tym roku samorząd wyda ponad 152 tys. zł na produkcje i emisje programów promocyjno-informacyjnych UM Kraśnik. Do tego wydatki na plansze informacyjne – kolejne 29 tys. zł.

Dyrektor TV Kraśnik zapewnia, że za materiał o życiu burmistrza urząd nie płacił. – To był zwykły news dotyczący wakacji. Umowa z miastem dotyczy takich materiałów, jak np. 12-minutowa relacja z Dni Kraśnika – wyjaśnia Sławomir Opoka, dyrektor stacji. – Naszym zamysłem było pokazanie, jak czas wolny spędzają osoby publiczne.

Dlaczego część dotycząca państwa Czubińskich zajmuje ponad 2 minuty? – Burmistrz jest najbardziej publiczną osobą w Kraśniku, najważniejszą w mieście. Nie jest to jednak materiał wyborczy – dodaje Opoka.

Podobnego zdania jest przedstawiciel miasta. – Burmistrz nie powiedział jeszcze, czy startuje w wyborach. Ogłosi to w stosownym czasie – zapowiada Zbigniew Nita, rzecznik UM.

O komentarz poprosiliśmy m.in. politologów, specjalistów od wizerunku i polityków. PiS nie zostawia na burmistrzu suchej nitki. – To żenujące, że burmistrz Kraśnika robi sobie w ten sposób kampanię wyborczą i to na dodatek z publicznych pieniędzy – oburza się Krzysztof Michałkiewicz, poseł, a jednocześnie szef lubelskich struktur PiS.

Podobnie uważają specjaliści od wizerunku. – Materiał wygląda jak darmowy spot wyborczy – zauważa dr Marcin Stencel, psycholog polityki. – Widz dostaje kilka komunikatów, np. mocno eksponowany jest element posiadania psów i że czworonogi słuchają tylko burmistrza. Świadczyć to może o zdolnościach przywódczych i kierowniczych.

To jest bardzo dobra autopromocja – uważa dr Jolanta Wolińska, psycholog społeczny z UMCS.

– Materiał sugeruje, że burmistrz jest dobrym gospodarzem. Do niektórych to trafi, innych rozśmieszy.
– Nie razi mnie pokazywanie ludzkiej twarzy polityków. Ale w kontekście zbliżających się wyborów i tego, że miasto ma podpisane umowy z telewizją, pojawiają się wątpliwości, czy nie jest to pewna forma rewanżu – zastanawia się prof. Stanisław Michałowski, politolog z UMCS.

Do zamknięcia tego numeru nie udało nam się skontaktować z burmistrzem Czubińskim.

Materiał filmowy Telewizji Kraśnik


Komentarze 87

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 listopada 2010 o 12:23
[quote name='urzędniczka UM' timestamp='1290549594' post='388285']
nie ma lepszego od penisa czubińskiego
[/quote]


szacun dobre skojarzenie i jak najbardziej ten slogan powinien być na przedwyborczych banerach i w ktv
[quote name='urzędniczka UM' timestamp='1290549594' post='388285']
nie ma lepszego od penisa czubińskiego
[/quote]


szacun dobre skojarzenie i jak najbardziej ten slogan powinien być na przedwyborczych banerach i w ktv rozwiń
Avatar
urzędniczka UM / 23 listopada 2010 o 22:59
nie ma lepszego od penisa czubińskiego
Avatar
belfer / 1 listopada 2010 o 10:58
Ja dalej będę głosił swoje, bo warto:
Jarosław Czerw to najbardziej godziwy człowiek w Kraśniku samorządzie!
Głosuje na Jarka (zresztą jak wszyscy którzy mogą i których znam ), i jestem pewny, że podjąłem słuszną decyzje
Pozdrawiam!
www.czerw.pl
Avatar
ewa / 31 października 2010 o 21:15
[quote name='Gość' timestamp='1288546185' post='370899']
A przepraszam , kto będzie rządził w mieście, lekarz czy jego - skądinąd bardzo milutka córka?
[/quote]
jesteś mało inteligentny! Oczywiście że córka!
Avatar
Gość / 31 października 2010 o 18:29
[quote name='zibi' timestamp='1288509169' post='370648']
Witam! Piękne plakaty wyborcze ma Pan Mirosław W lodarczyk! Takie rodzinne! Czego nie można powiedzieć o kontrkandydacie prorodzinnym inaczej ;-)
[/quote]

A przepraszam , kto będzie rządził w mieście, lekarz czy jego - skądinąd bardzo milutka córka?
Avatar
Aleksandra / 31 października 2010 o 13:27
Kto TO NAPISAL -To SZOK
Avatar
Aleksandra / 31 października 2010 o 13:24
Kto pisze w moim imienie-ja w słoim slownictwie nie mam tak bulwersujących haniebnie skojarzeń i przenigdy nie używam pospolitych niesmacznych słów, a takze nie ma takiej opcji abym jeszcze stawała po stronie P.CZ.,tj doprawdy szok!!!
Avatar
Azokudonogi / 31 października 2010 o 13:23
Przejeżdżałem któregoś dnia Al. Tysiąclecia, a tam buźka uśmiechniętego ważniaka wielokroć witała mnie z poziomu trawnika. Czy on taki skromny? Może to jakaś nowoczesna instalacja albo ukryta reklama (na ten przykład trawki)?

Tak być nie może, bo jakiś nieświadomy psiak(płci męskiej) podniesie nogę....
Avatar
Aleksandra / 31 października 2010 o 12:06
Przerażająca prawda-ONI mają i pragną mieć jeszcze więcej.To co my sądzimy o NICH dla nich jest bez znaczenia.Nie miejmy złudzeń ONI juz nie zaproszą nas do wspólnego narodowego stołu.Popatrzmy wnikliwie na mape naszego kraju-kto startuje na radnych i mamy obraz znanych nazwisk, ktorym bardzo dobrze się wiedzie, tj.szok.Czy Ci ludzie doprawdy powinni się pchać na afisz?!Skoro i tak mają niezle dotacje z tytułu zawodu, który wykonują a bycie radnym jest dla nich li tylko dodatkowym bogaceniem się.Mało tego po co to całe glosowanie skoro ONI i tak są pewni , że ich kandydatura zwycięży, takie tez wrażenie odniosłam tu u nas , w bezpośredniej konwersacji z .....
I tak już jest ONI mogą mieć po kilka etatów , a Ty nie masz prawa nawet do pół etatu.
ONI mają i będą mieć jeszcze więcej, a MY dogorywamy i będziemy miec jeszcze mniej
A wszystko dlatego, że do polityki nie trafiają ludzie kompetentni tylko Ci ktorym jedynie zależy na kasie..Popatrzmy chociażby na niektóre Panie ze swiata polityki -jak one pięknieją..tylko, że nasze sprawy niestety są w co raz to gorszym stanie.Ale ONI mają w to co wierzą, a my tylko jak te pieski skomlimy na zło, które niestety bezsilnie ujarzmieni akceptujemy.Suma sumarum, czyż nasza determinacja nie powinna ostatecznie upomnieć się o prawo do godnego bytu dla każdego z nas?!Dajmy szanse tym , którzy mają predyspozycje do dbania o godne życie dla każdego z nas,Nie patrzmy na znane nazwiska, ale na tych, którzy nie w słowach , ale w czynach są mocni.
Przerażająca prawda-ONI mają i pragną mieć jeszcze więcej.To co my sądzimy o NICH dla nich jest bez znaczenia.Nie miejmy złudzeń ONI juz nie zaproszą nas do wspólnego narodowego stołu.Popatrzmy wnikliwie na mape naszego kraju-kto startuje na radnych i mamy obraz znanych nazwisk, ktorym bardzo dobrze się wiedzie, tj.szok.Czy Ci ludzie doprawdy powinni się pchać na afisz?!Skoro i tak mają niezle dotacje z tytułu zawodu, który wykonują a bycie radnym jest dla nich li tylko dodatkowym bogaceniem się.Mało tego po co to całe glosowanie skoro O... rozwiń
Avatar
zibi / 31 października 2010 o 08:12
Witam! Piękne plakaty wyborcze ma Pan Mirosław W lodarczyk! Takie rodzinne! Czego nie można powiedzieć o kontrkandydacie prorodzinnym inaczej ;-)
Avatar
Gość / 24 listopada 2010 o 12:23
[quote name='urzędniczka UM' timestamp='1290549594' post='388285']
nie ma lepszego od penisa czubińskiego
[/quote]


szacun dobre skojarzenie i jak najbardziej ten slogan powinien być na przedwyborczych banerach i w ktv
[quote name='urzędniczka UM' timestamp='1290549594' post='388285']
nie ma lepszego od penisa czubińskiego
[/quote]


szacun dobre skojarzenie i jak najbardziej ten slogan powinien być na przedwyborczych banerach i w ktv rozwiń
Avatar
urzędniczka UM / 23 listopada 2010 o 22:59
nie ma lepszego od penisa czubińskiego
Avatar
belfer / 1 listopada 2010 o 10:58
Ja dalej będę głosił swoje, bo warto:
Jarosław Czerw to najbardziej godziwy człowiek w Kraśniku samorządzie!
Głosuje na Jarka (zresztą jak wszyscy którzy mogą i których znam ), i jestem pewny, że podjąłem słuszną decyzje
Pozdrawiam!
www.czerw.pl
Avatar
ewa / 31 października 2010 o 21:15
[quote name='Gość' timestamp='1288546185' post='370899']
A przepraszam , kto będzie rządził w mieście, lekarz czy jego - skądinąd bardzo milutka córka?
[/quote]
jesteś mało inteligentny! Oczywiście że córka!
Avatar
Gość / 31 października 2010 o 18:29
[quote name='zibi' timestamp='1288509169' post='370648']
Witam! Piękne plakaty wyborcze ma Pan Mirosław W lodarczyk! Takie rodzinne! Czego nie można powiedzieć o kontrkandydacie prorodzinnym inaczej ;-)
[/quote]

A przepraszam , kto będzie rządził w mieście, lekarz czy jego - skądinąd bardzo milutka córka?
Avatar
Aleksandra / 31 października 2010 o 13:27
Kto TO NAPISAL -To SZOK
Avatar
Aleksandra / 31 października 2010 o 13:24
Kto pisze w moim imienie-ja w słoim slownictwie nie mam tak bulwersujących haniebnie skojarzeń i przenigdy nie używam pospolitych niesmacznych słów, a takze nie ma takiej opcji abym jeszcze stawała po stronie P.CZ.,tj doprawdy szok!!!
Avatar
Azokudonogi / 31 października 2010 o 13:23
Przejeżdżałem któregoś dnia Al. Tysiąclecia, a tam buźka uśmiechniętego ważniaka wielokroć witała mnie z poziomu trawnika. Czy on taki skromny? Może to jakaś nowoczesna instalacja albo ukryta reklama (na ten przykład trawki)?

Tak być nie może, bo jakiś nieświadomy psiak(płci męskiej) podniesie nogę....
Avatar
Aleksandra / 31 października 2010 o 12:06
Przerażająca prawda-ONI mają i pragną mieć jeszcze więcej.To co my sądzimy o NICH dla nich jest bez znaczenia.Nie miejmy złudzeń ONI juz nie zaproszą nas do wspólnego narodowego stołu.Popatrzmy wnikliwie na mape naszego kraju-kto startuje na radnych i mamy obraz znanych nazwisk, ktorym bardzo dobrze się wiedzie, tj.szok.Czy Ci ludzie doprawdy powinni się pchać na afisz?!Skoro i tak mają niezle dotacje z tytułu zawodu, który wykonują a bycie radnym jest dla nich li tylko dodatkowym bogaceniem się.Mało tego po co to całe glosowanie skoro ONI i tak są pewni , że ich kandydatura zwycięży, takie tez wrażenie odniosłam tu u nas , w bezpośredniej konwersacji z .....
I tak już jest ONI mogą mieć po kilka etatów , a Ty nie masz prawa nawet do pół etatu.
ONI mają i będą mieć jeszcze więcej, a MY dogorywamy i będziemy miec jeszcze mniej
A wszystko dlatego, że do polityki nie trafiają ludzie kompetentni tylko Ci ktorym jedynie zależy na kasie..Popatrzmy chociażby na niektóre Panie ze swiata polityki -jak one pięknieją..tylko, że nasze sprawy niestety są w co raz to gorszym stanie.Ale ONI mają w to co wierzą, a my tylko jak te pieski skomlimy na zło, które niestety bezsilnie ujarzmieni akceptujemy.Suma sumarum, czyż nasza determinacja nie powinna ostatecznie upomnieć się o prawo do godnego bytu dla każdego z nas?!Dajmy szanse tym , którzy mają predyspozycje do dbania o godne życie dla każdego z nas,Nie patrzmy na znane nazwiska, ale na tych, którzy nie w słowach , ale w czynach są mocni.
Przerażająca prawda-ONI mają i pragną mieć jeszcze więcej.To co my sądzimy o NICH dla nich jest bez znaczenia.Nie miejmy złudzeń ONI juz nie zaproszą nas do wspólnego narodowego stołu.Popatrzmy wnikliwie na mape naszego kraju-kto startuje na radnych i mamy obraz znanych nazwisk, ktorym bardzo dobrze się wiedzie, tj.szok.Czy Ci ludzie doprawdy powinni się pchać na afisz?!Skoro i tak mają niezle dotacje z tytułu zawodu, który wykonują a bycie radnym jest dla nich li tylko dodatkowym bogaceniem się.Mało tego po co to całe glosowanie skoro O... rozwiń
Avatar
zibi / 31 października 2010 o 08:12
Witam! Piękne plakaty wyborcze ma Pan Mirosław W lodarczyk! Takie rodzinne! Czego nie można powiedzieć o kontrkandydacie prorodzinnym inaczej ;-)
Zobacz wszystkie komentarze 87

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 1 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 9 4

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 15

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich