niedziela, 18 lutego 2018 r.

Kraśnik

Burmistrz Kraśnika odwołał szefową Centrum Kultury i Promocji

  Edytuj ten wpis

Edyta Bodys (z prawej), była dyrektor CKiP z Dariuszem Bochniakiem, instruktorem muzycznym CKiP podc
Edyta Bodys (z prawej), była dyrektor CKiP z Dariuszem Bochniakiem, instruktorem muzycznym CKiP podc

Edyta Bodys nie jest już dyrektorem Centrum Kultury i Promocji. Została odwołana, bo burmistrz nie był zadowolony z jej pracy.

– Kiedy przeczytałem zarządzenie burmistrza dotyczące odwołania Edyty Bodys przeżyłem szok – przyznaje Zbigniew Marcinkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kraśnik.

Radny dociekał powodów odwołania podczas ostatniej sesji Rady Miasta. – Jestem związany z CKiP w sposób emocjonalny. Kiedyś tam pracowałem. Pani Edyta to osoba o gołębim sercu i wysokim poziomie kultury. I dodaje, że dyrektorka była chwalona zarówno przez artystów, jak i współpracowników.

Edyta Bodys pełniła funkcję dyrektora od listopada ub. r. Burmistrz Kraśnika podkreśla, że decyzja nie została podjęta z dnia na dzień.

– Od kilku miesięcy nie byłem zadowolony z jej pracy – tłumaczy Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Większy ciężar za działania CKiP przejął wydział promocji Urzędu Miasta. Poza tym, wiele projektów miało być realizowanych, a nie było. Nie było też dobrej promocji kina.

>> Przeczytaj więcej informacji z Kraśnika

Była dyrektorka centrum odpiera zarzuty. – Już w pierwszym miesiącu złożyłam trzy projekty dotyczące dofinansowania – zapewnia Edyta Bodys. – Z kolei, jeśli chodzi o promocję kina to miałam zgodę wójtów na wywieszanie repertuaru kina i to robiliśmy. Poza tym w czasie, kiedy byłam dyrektorką centrum odbyły się dwa festiwale filmowe, m.in. przegląd nowego kina francuskiego, o który zabiegał burmistrz.

Odwołanie dyrektor z funkcji jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę i następuje z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Pani Edyta jest w ciąży. Jednak, jak podkreśla, takiej wiedzy w chwili odwołania nie mieli jej przełożeni. Czy wobec tego burmistrz wycofa się ze swojej decyzji? – Jestem ostatnią osobą, która zwolniłaby kobietę w ciąży – przekonuje Włodarczyk. – Pani Edyta nie została bez pracy. Po okresie wypowiedzenia wróci do pracy do KOEN (Kraśnicki Ośrodek Edukacji i Nauki – red.), gdzie wzięła urlop bezpłatny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Rysio z Klanu
Papcio Chmiel
gość
(59) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Rysio z Klanu
Rysio z Klanu (19 października 2012 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=6]Włodarczyku obłudniku obudź się!!![/size]

[size=6]Nie budź Polski, Ona ma prawo odpocząć!!![/size]
Rozwiń
Papcio Chmiel
Papcio Chmiel (18 października 2012 o 19:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drogi Gościu !Ależ zwolniono bowiem umowę o pracę te Pani miała na czas nieokreślony, więc została ona wypowiedzona, a nie nie przedłużona.Wcale nie dziwi mnie, że Kraśniczanie nie mają pojęcia, że mają kino, bowiem większość Kraśniczan nie pała zbytnio za kulturą, kinem, dobrym filmem, wystawą itp. Za to bardzo licznie uczestniczą w zabawach typu disco-polo, kiełbasa z grilla i piwo w plastiku. Przykre to ale niestety prawdziwe i nie wiem czy jest coś w tym złego. Taka mentalność.
Rozwiń
gość
gość (18 października 2012 o 18:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1350576455' post='685094']
Nie znam Pani Edyty Bodys, ani polityki kadrowej Pana Burmistrza, ale to jak postąpiono z tą Panią( zwalniając ja w ciąży, błędnie pisząc okres wypowiedzenia oraz podając lakoniczne powody odwołania) nie świadczy zbyt dobrze o jej pracodawcy. (...)
(...) dziękuję za festiwale filmowe w których uczestniczyłem i za doskonałe promowanie kina .(...)
[/quote]

papciu po pierwsze nie zwolniono tylko zwyczajnie i po prostu nie przedłużono z nią kontraktu - trzymajmy się faktów a nie zasłyszanych opowiastek.
Po drugie - festiwale? To jedna wielka porażka. Piszesz, że byłeś na nich, więc powinieneś wiedzieć ile osób na te "super" filmowe imprezy przychodziło. Poza tym filmowego festiwalu raczej nie traktuje się jako promocji kina a tylko pewnych filmów czy ich twórców.
Dziękujesz za promocję kina? Zwróć swoją wysublimowaną uwagę na fakt, że duża cześć kraśniczan nawet nie ma pojęcia, że w swoim mieście, od ubiegłego roku, mają kino cyfrowe i 3D. Więc zapytam grzecznie - gdzie ta promocja???
Rozwiń
Papcio Chmiel
Papcio Chmiel (18 października 2012 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie znam Pani Edyty Bodys, ani polityki kadrowej Pana Burmistrza, ale to jak postąpiono z tą Panią( zwalniając ja w ciąży, błędnie pisząc okres wypowiedzenia oraz podając lakoniczne powody odwołania) nie świadczy zbyt dobrze o jej pracodawcy. Bardzo spodobała mi się wypowiedź Pani Edyty zamieszczona w najnowszym wydaniu "Głosu". Ta Pani ma klasę ! Myślę, że szczerze i prawdziwie pisze o współpracy, trudnej współpracy z Urzędem Miasta, z Wydziałem Promocji jak i samym Burmistrzem.
Brawo Pani Edyto za odwagę Życzę Pani pomyślności i dziękuję za festiwale filmowe w których uczestniczyłem i za doskonałe promowanie kina . Oby następca chociaż w 50 % był tak oddany kulturze jak Pani .
Rozwiń
LKR
LKR (12 października 2012 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak ktos pisze prawdę i ocenia beznadziejna, niuedolną władze to odrazu musi byc z poprzedniej świty, otóż nie! jestem zwykłaym Krasniczaninem i mam prawo oceniać, porównywac itp. Poprzednik przyjamniej robil coś dla miasta, były inwestycje, kazdy moze oceniać je jak chce, ale cos robił, i mamy chociazy basen, gdzie w lecie jest tam setki Krasniczan, których nie stac na wczasy zagranicą. Nie mnożył urzedników jak jest teraz, od doradcy, po sprzataczki. Ten to zna aby drogę do UM i Szpitala. Nabija kase na konta i bedzie sie smial z biednych, ubogich Krasniczan bo sam odłozy ogromne pieniązdze przez 4 lata. CZy w polsce, jest drugi Burmistrz, ktory dorabia?????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (59)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!