Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

19 grudnia 2008 r.
15:05
Edytuj ten wpis

Burmistrz Kraśnika usłyszał zarzuty

0 11 A A

Piotr Czubiński, burmistrz Kraśnika i członek regionalnych władz PO, usłyszał zarzuty od prokuratura, m. in. niedopełnienia obowiązków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Śledczy przygotowali zarzuty dla pięciu członków władz Związku Międzygminnego Strefa Usług Komunalnych, organizacji, która prowadzi wysypisko śmieci i promuje ekologię w Kraśniku i kilku sąsiednich gminach. Nieprawidłowości w działaniu SUK "Dziennik Wschodni” opisał dwa lata temu.

Trzem osobom prokurator zarzuca prowadzenie ksiąg wbrew prawu i podawanie w nich nieprawdziwych danych. Grozi za to do dwóch lata więzienia. Jeden z nich - Jacek Cz., były skarbnik SUK, teraz księgowy w lubelskim Kuratorium Oświaty - przyznał się do winy i wstępnie zgodził się poddać karze.

Czubiński, były przewodniczący zarządu SUK (pozwolił podać nazwisko), dodatkowo ma zarzut niedopełnienia obowiązków (m. in. w związku brak było procedur regulacji obrotu gotówką), które doprowadziło do powstania niedoboru kasowego na kwotę 5420 zł, oraz nieprowadzenia przez SUK Biuletynu Informacji Publicznej.

- Burmistrz nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia - informuje Beata Syk - Jankowska rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Nie zdradza treści wyjaśnień. Czubińskiemu grozi do trzech lat więzienia.

- Do wyjaśnienia sprawy burmistrz nie będzie udzielał komentarzy - mówi Daniel Niedziałek rzecznik prasowy kraśnickiego magistratu.
rp

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
słuchacz Z-ki / 21 grudnia 2008 o 16:02
teraz Piotr Cz. stał się recydywistą ukrywajacym informacje publiczne. "brak Biuletynu Informacji Publicznej" w Zwiazku Komunalnym - to w przypadku tego pana recydywa - bowiem miał już sprawę z "prawa prasowego" za ukrywanie informacji publicznej, gdzie sąd uznał winę burmistrza,
ale "odstąpił od wymierzenia kary" - która wyeliminowała by pana Cz. z życia publicznego - bo jak napisał sąd w uzasadnieniu "wizerunek Piotra Cz. nie odpowiada wizerunkowi pospolitego przestępcy" /cyt. za radiem Z/.
Avatar
wiesmak / 20 grudnia 2008 o 19:49
CUD W KRAŚNIKU. Faktycznie jest wpis na stronie internetowej urzędu miasta w Kraśniku. Wielce mnie to zaskoczyło, ale wreszcie coś pozytywnego. Przecież wszyscy wiedzą, mówią, że burmistrz i spółka mają zarzuty. Ten wpis to tak jakby już przyznawali się do winy.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 o 19:44
Gość napisał:
Do dziś na stronie miasta nie ukazała się informacja na temat dwóch poprzednich artykułów, informujących o zarzutach. Kraśnik jest nie tylko mocno uPOlityczniony, a le także miastem cenzury:
Wiecej:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/porzadki-na-stronie-miasta-13708/#more-1016"]http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/p...3708/#more-1016[/url]



Po tym wpisie ktoś zadziałał, zawstydził się i wreszcie na stronie miasta umieszczono informację!!!



Po tym wpisie ktoś zadziałał, zawstydził się i wreszcie na stronie miasta umieszczono informację!!! rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 o 14:48
Mam nadzieje ,że sprawiedliwość wreszcie zwycięży ,przed wyborami obiecywał że zwróci 150000zł, a po wyborach uznał że mu się to należało - wstyd , POparcie dla złodziei!
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 o 10:38
Winnymi jak widać prokurator też zajmuje się różnie. Delikatnie zapytam , a gdzie zniknęły zarzuty o branie kasy, gdzie zniknął w sprawie poseł WILK, który już zwrócił 50.000 złotych,ze 150000 złotych, które wyjął z szefem Czubińskim z SUK. Śledczy winni zdawać sobie sprawę , że pokrzywdzeni w tej sprawie to wszyscy mieszkańcy 38.000 miasta Kraśnika.
Avatar
xx / 20 grudnia 2008 o 10:12
Niewinnymi nie zajmuje się prokuratura
Avatar
czytelnik / 20 grudnia 2008 o 09:37
Znowu czepiają się niewinnego człowieka. Co wy od niego wszyscy chcecie................?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 o 08:09
Do dziś na stronie miasta nie ukazała się informacja na temat dwóch poprzednich artykułów, informujących o zarzutach. Kraśnik jest nie tylko mocno uPOlityczniony, a le także miastem cenzury:
Wiecej:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/porzadki-na-stronie-miasta-13708/#more-1016"]http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/p...3708/#more-1016[/url]
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 20:49
To kolejny skandal w lubelskiej prokuraturze w sprawie Czubińskiego . Czy porokuratorzy myślą ,że ludzie nic nie wiedzą i nie widzą. Co stało się z zarzutem zaboru 150000 tys zł , co jest z posłem Wilkiem. Raport RIO z kontoli oczywiście jest niewiarygodny. Co z zawartością laptopa . Organy kontroli NIK i RIO to zbiór nierudaczników , ktorzy kontrolując nie wiedzą co robią i zawsze się mylą stawiając zarzuty.
Avatar
wiesmak / 19 grudnia 2008 o 20:48
Gdyby tak skazali P. Cz. i resztę. Jejku jaki byłby to prezent dla mieszkańców Kraśnika. Tyle czekaliśmy, poczekamy jeszcze chwilę.
Avatar
słuchacz Z-ki / 21 grudnia 2008 o 16:02
teraz Piotr Cz. stał się recydywistą ukrywajacym informacje publiczne. "brak Biuletynu Informacji Publicznej" w Zwiazku Komunalnym - to w przypadku tego pana recydywa - bowiem miał już sprawę z "prawa prasowego" za ukrywanie informacji publicznej, gdzie sąd uznał winę burmistrza,
ale "odstąpił od wymierzenia kary" - która wyeliminowała by pana Cz. z życia publicznego - bo jak napisał sąd w uzasadnieniu "wizerunek Piotra Cz. nie odpowiada wizerunkowi pospolitego przestępcy" /cyt. za radiem Z/.
Avatar
wiesmak / 20 grudnia 2008 o 19:49
CUD W KRAŚNIKU. Faktycznie jest wpis na stronie internetowej urzędu miasta w Kraśniku. Wielce mnie to zaskoczyło, ale wreszcie coś pozytywnego. Przecież wszyscy wiedzą, mówią, że burmistrz i spółka mają zarzuty. Ten wpis to tak jakby już przyznawali się do winy.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 o 19:44
Gość napisał:
Do dziś na stronie miasta nie ukazała się informacja na temat dwóch poprzednich artykułów, informujących o zarzutach. Kraśnik jest nie tylko mocno uPOlityczniony, a le także miastem cenzury:
Wiecej:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/porzadki-na-stronie-miasta-13708/#more-1016"]http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/p...3708/#more-1016[/url]



Po tym wpisie ktoś zadziałał, zawstydził się i wreszcie na stronie miasta umieszczono informację!!!



Po tym wpisie ktoś zadziałał, zawstydził się i wreszcie na stronie miasta umieszczono informację!!! rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 o 14:48
Mam nadzieje ,że sprawiedliwość wreszcie zwycięży ,przed wyborami obiecywał że zwróci 150000zł, a po wyborach uznał że mu się to należało - wstyd , POparcie dla złodziei!
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 o 10:38
Winnymi jak widać prokurator też zajmuje się różnie. Delikatnie zapytam , a gdzie zniknęły zarzuty o branie kasy, gdzie zniknął w sprawie poseł WILK, który już zwrócił 50.000 złotych,ze 150000 złotych, które wyjął z szefem Czubińskim z SUK. Śledczy winni zdawać sobie sprawę , że pokrzywdzeni w tej sprawie to wszyscy mieszkańcy 38.000 miasta Kraśnika.
Avatar
xx / 20 grudnia 2008 o 10:12
Niewinnymi nie zajmuje się prokuratura
Avatar
czytelnik / 20 grudnia 2008 o 09:37
Znowu czepiają się niewinnego człowieka. Co wy od niego wszyscy chcecie................?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 o 08:09
Do dziś na stronie miasta nie ukazała się informacja na temat dwóch poprzednich artykułów, informujących o zarzutach. Kraśnik jest nie tylko mocno uPOlityczniony, a le także miastem cenzury:
Wiecej:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/porzadki-na-stronie-miasta-13708/#more-1016"]http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/p...3708/#more-1016[/url]
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 20:49
To kolejny skandal w lubelskiej prokuraturze w sprawie Czubińskiego . Czy porokuratorzy myślą ,że ludzie nic nie wiedzą i nie widzą. Co stało się z zarzutem zaboru 150000 tys zł , co jest z posłem Wilkiem. Raport RIO z kontoli oczywiście jest niewiarygodny. Co z zawartością laptopa . Organy kontroli NIK i RIO to zbiór nierudaczników , ktorzy kontrolując nie wiedzą co robią i zawsze się mylą stawiając zarzuty.
Avatar
wiesmak / 19 grudnia 2008 o 20:48
Gdyby tak skazali P. Cz. i resztę. Jejku jaki byłby to prezent dla mieszkańców Kraśnika. Tyle czekaliśmy, poczekamy jeszcze chwilę.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!