Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

9 stycznia 2013 r.
16:15
Edytuj ten wpis

Burmistrz Kraśnika wyjaśnia: Zapłaciłem ponad 4,5 tys. podatku

Autor: Zdjęcie autora (aa)
2 40 A A
Na mojej działce stoją pojemniki na śmieci należące do gminy - wyjaśnia burmistrz Włodarczyk.
Na mojej działce stoją pojemniki na śmieci należące do gminy - wyjaśnia burmistrz Włodarczyk.

Burmistrz Kraśnika oświadcza, że z blisko 7 tys. zł podatku od nieruchomości w gminie Trzydnik Duży za 2011 r. zapłacił ponad 4,5 tys. zł. Pozostałą część chciał, by umorzono, bo na jego działce stoją m.in. pojemniki na śmieci należące do gminy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W środę "Gazeta Wyborcza Lublin” napisała, że wójt gminy Trzydnik Duży umorzył burmistrzowi Kraśnika i jego żonie podatek za działkę po gminnej spółdzielni, która posiadają Włodarczykowie. Chodzi o podatek za 2011 r. i kwotę, jak podała Gazeta 2253 zł.

– W tekście pojawiły się nieprawdziwe informacje, które stawiają w złym świetle mnie i moją rodzinę – zaznacza Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika w oświadczeniu wysłanym wczoraj do mediów.

Przeczytaj oświadczenie burmistrza Kraśnika

Burmistrz wyjaśnia też całą sytuację. – Podatek naliczony przez gminę Trzydnik Duży z tytułu posiadania przedmiotowej działki w roku 2011 wyniósł 6811 zł. W związku z faktem, że w trakcie 2011 r. bezumownie korzystała z jej części gmina Trzydnik Duży, m.in. poprzez umiejscowienie tam pojemników i koszy dla mieszkańców gminy, wystąpiłem z prośbą o umorzenie części podatku. Pan wójt podjął decyzję o umorzeniu podatku gruntowego w wysokości 2253 zł, co dotyczyło jedynie części podatku od w/w nieruchomości.

Za bezumowne korzystanie z mojego gruntu nigdy nie otrzymałem jakiejkolwiek zapłaty. Nie zamierzałem też o taką zapłatę występować.

Burmistrz Kraśnika wyjaśnia również, że pozostałą kwotę należnego za 2011 r. podatku, czyli 4558 zł zapłacił.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jojo / 12 lutego 2013 o 15:28
umarł król niech żyje król ha ha ha . jeden złodziej odszedł,jeszcze lepszy nastał
Avatar
gosc / 16 stycznia 2013 o 11:31
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
Avatar
gość / 12 stycznia 2013 o 19:42
A wszystkim zdegustowanym polecam lekturę: wykaz umorzeń podatkowych w czasach panowania Czubińskiego. Pasjonująca!


daj linka:) Dzięki
Avatar
beny / 12 stycznia 2013 o 18:42
przypomnijcie sobie o przekrętach czubinskiego za ktore placimy i będziemy płacic jwszcze bardzo długo.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2013 o 09:02
Prawda jest taka, że burmistrz ma najgorszych współpracowników w całej Polsce, a może nawet dalej. Trudno sobie wyobrazić, że mogli by być gorsi. I za co im płaci? Ani z nich doradcy, ani przedstawiciele, ani rzecznicy...
A wszystkim zdegustowanym polecam lekturę: wykaz umorzeń podatkowych w czasach panowania Czubińskiego. Pasjonująca!
Avatar
burmistrz / 12 stycznia 2013 o 08:23
Mamy to co wybieramy i miejmy pretensję tylko do siebie ! Czas na zmiane tych układów, układzików i kolesiostwa!!!!
Avatar
Gość / 11 stycznia 2013 o 15:43
[quote name='Gość' timestamp='1357843257' post='718669']
napisz podanie o przekręcenie lampy - będziesz miał światło za free
[/quote]
Obawiam się, że skończy swój byt w niszczarce. Nie jestem nawet vice
[quote name='Gość' timestamp='1357843257' post='718669']
napisz podanie o przekręcenie lampy - będziesz miał światło za free
[/quote]
Obawiam się, że skończy swój byt w niszczarce. Nie jestem nawet vice rozwiń
Avatar
RENATA / 11 stycznia 2013 o 14:07
Madre przysłowie mówi, WINNI SIĘ TŁUMACZĄ
Avatar
Renata / 11 stycznia 2013 o 14:06
Lubię jasne,rzetelne i czyste sprawy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kto jest w porzadku wobec siebie i nnych ten nie ma nic do ukrycia czyz nie?
Avatar
Renata / 11 stycznia 2013 o 14:01
I to ma byc wytłumaczenie burmistrza? Po prostu celowo korzysta gmina bezumownie z uwagi na to że teraz ma argument i go wykorzystuje ale to nie jest żadne wytłumaczenie . Burmistrz tymbardziej winien miec uregulowany stosunek z gmina na korzystanie z działki.Tak właśnie sie wykorzystuje wlasne zaniedbania!!!!
A czyja to wina???? A gmina tez ma taką władze jaką ma, że zgadza sie na umorzenie- a może wójt to pacjent .?
Proszę to uwzglednić przy najbliższych wyborach.
Burmistrz ludziskom nie umarza podatków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co najwyżej pomaga alkoholikom..........................
I to ma byc wytłumaczenie burmistrza? Po prostu celowo korzysta gmina bezumownie z uwagi na to że teraz ma argument i go wykorzystuje ale to nie jest żadne wytłumaczenie . Burmistrz tymbardziej winien miec uregulowany stosunek z gmina na korzystanie z działki.Tak właśnie sie wykorzystuje wlasne zaniedbania!!!!
A czyja to wina???? A gmina tez ma taką władze jaką ma, że zgadza sie na umorzenie- a może wójt to pacjent .?
Proszę to uwzglednić przy najbliższych wyborach.
Burmistrz ludziskom nie umarza podatków&... rozwiń
Avatar
jojo / 12 lutego 2013 o 15:28
umarł król niech żyje król ha ha ha . jeden złodziej odszedł,jeszcze lepszy nastał
Avatar
gosc / 16 stycznia 2013 o 11:31
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13165196,Burmistrza_nie_stac_na_2_tys__podatku__Gmina_umorzyla.html"]http://lublin.gazeta...a_umorzyla.html[/url]
Avatar
gość / 12 stycznia 2013 o 19:42
A wszystkim zdegustowanym polecam lekturę: wykaz umorzeń podatkowych w czasach panowania Czubińskiego. Pasjonująca!


daj linka:) Dzięki
Avatar
beny / 12 stycznia 2013 o 18:42
przypomnijcie sobie o przekrętach czubinskiego za ktore placimy i będziemy płacic jwszcze bardzo długo.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2013 o 09:02
Prawda jest taka, że burmistrz ma najgorszych współpracowników w całej Polsce, a może nawet dalej. Trudno sobie wyobrazić, że mogli by być gorsi. I za co im płaci? Ani z nich doradcy, ani przedstawiciele, ani rzecznicy...
A wszystkim zdegustowanym polecam lekturę: wykaz umorzeń podatkowych w czasach panowania Czubińskiego. Pasjonująca!
Avatar
burmistrz / 12 stycznia 2013 o 08:23
Mamy to co wybieramy i miejmy pretensję tylko do siebie ! Czas na zmiane tych układów, układzików i kolesiostwa!!!!
Avatar
Gość / 11 stycznia 2013 o 15:43
[quote name='Gość' timestamp='1357843257' post='718669']
napisz podanie o przekręcenie lampy - będziesz miał światło za free
[/quote]
Obawiam się, że skończy swój byt w niszczarce. Nie jestem nawet vice
[quote name='Gość' timestamp='1357843257' post='718669']
napisz podanie o przekręcenie lampy - będziesz miał światło za free
[/quote]
Obawiam się, że skończy swój byt w niszczarce. Nie jestem nawet vice rozwiń
Avatar
RENATA / 11 stycznia 2013 o 14:07
Madre przysłowie mówi, WINNI SIĘ TŁUMACZĄ
Avatar
Renata / 11 stycznia 2013 o 14:06
Lubię jasne,rzetelne i czyste sprawy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kto jest w porzadku wobec siebie i nnych ten nie ma nic do ukrycia czyz nie?
Avatar
Renata / 11 stycznia 2013 o 14:01
I to ma byc wytłumaczenie burmistrza? Po prostu celowo korzysta gmina bezumownie z uwagi na to że teraz ma argument i go wykorzystuje ale to nie jest żadne wytłumaczenie . Burmistrz tymbardziej winien miec uregulowany stosunek z gmina na korzystanie z działki.Tak właśnie sie wykorzystuje wlasne zaniedbania!!!!
A czyja to wina???? A gmina tez ma taką władze jaką ma, że zgadza sie na umorzenie- a może wójt to pacjent .?
Proszę to uwzglednić przy najbliższych wyborach.
Burmistrz ludziskom nie umarza podatków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co najwyżej pomaga alkoholikom..........................
I to ma byc wytłumaczenie burmistrza? Po prostu celowo korzysta gmina bezumownie z uwagi na to że teraz ma argument i go wykorzystuje ale to nie jest żadne wytłumaczenie . Burmistrz tymbardziej winien miec uregulowany stosunek z gmina na korzystanie z działki.Tak właśnie sie wykorzystuje wlasne zaniedbania!!!!
A czyja to wina???? A gmina tez ma taką władze jaką ma, że zgadza sie na umorzenie- a może wójt to pacjent .?
Proszę to uwzglednić przy najbliższych wyborach.
Burmistrz ludziskom nie umarza podatków&... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 0

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 0

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 3

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości 0 10

Prawie 2 mln zł zapłaci miasto za utrzymanie wodotrysków na pl. Litewskim. Na taką kwotę opiewa umowa z firmą, która będzie się opiekować fontannami oraz oświetleniem placu. Samo oświetlenie wymaga napraw, bo nie wszystkie elementy iluminacji działają tak jak powinny. Kiedy usunięte będą usterki?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 1 6

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych