wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraśnik

Były burmistrz Kraśnika oskarżony o branie łapówek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2011, 19:57

Piotr Cz. nie chciał rozmawiać o oskarżeniu. – Jeśli będę miał na to ochotę, sam zadzwonię – uciął b
Piotr Cz. nie chciał rozmawiać o oskarżeniu. – Jeśli będę miał na to ochotę, sam zadzwonię – uciął b

Za łapownictwo i oszustwo byłemu burmistrzowi Kraśnika grozi do 15 lat więzienia. Wraz z nim na ławie oskarżonych zasiądą jego współpracownicy, m.in. byli dyrektorzy szkół.

Według lubelskiej prokuratury Piotr Cz. miał co miesiąc brać łapówki od członków Rady Nadzorczej Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. – Oskarżony jest o to, że uzależniał pozostawienie ich w radzie od tego, od podzielenia się z nim dietami – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Według prokuratury od 2003 roku do 2007 do kieszeni ówczesnego burmistrza trafiło 19,5 tys. zł "odsypu”.
O opłacanie się Piotrowi Cz. oskarżono Krzysztofa K. i Wiktora F., byłych już członków rady nadzorczej. Ten ostatni zadeklarował, że dobrowolnie podda się karze: chce wyroku w zawieszeniu.

Kolejne zarzuty dotyczą wyjazdu dyrektorów kraśnickich szkół w Alpy zimą 2008 r. Koszty rzekomego szkolenia pokryły szkoły i kraśnickie starostwo. Prokuratura uważa, że w rzeczywistości był to wypad na narty, a Piotr Cz. odpowiada za wyłudzenie pieniędzy na jego finansowanie. Pobyt byłego burmistrza i jego żony kosztował prawie 3 tys. zł.

Piotr Cz. nie chciał rozmawiać o oskarżeniu. – Jeśli będę miał na to ochotę, sam zadzwonię – uciął były burmistrz. Grozi mu do 15 lat więzienia.

O wyłudzenie pieniędzy na rzekome szkolenie zostali również oskarżeni Roman S., zastępca dyrektora Kraśnickiego Ośrodka Edukacji i Nauki oraz jego żona Marzena S., dyrektor podlegającego starostwu Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku i miejska radna ze stowarzyszenia "Lubię Kraśnik”. – Chciałabym, aby to wszystko się wyjaśniło, bo już ponoszę konsekwencje – mówi Marzena S. – Od września nie będę dyrektorem szkoły, kończy mi się kadencja. Do nowego konkursu nie przystąpię.

Kraśnickie starostwo nie powierzyło jej dalszego kierowania placówką, właśnie ze względu na postępowanie karne. Stanowiska nie straci natomiast jej mąż. Roman S. nadal będzie zastępcą dyrektora KOEiN.

– Wniesienie przez prokuratora aktu oskarżenia do sądu nie przesądza o winie – stwierdza Konrad Łata, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Dlatego burmistrz nie zamierza podejmować żadnych działań do czasu prawomocnego zakończenia postępowania przed sądem.

Ale to nie jedyny zarzut wobec Romana S. Do 2009 roku był dyrektorem SP nr 6 w Kraśniku. Prokuratura oskarża go, że podał firmie ubezpieczeniowej numer swojego konta, aby wpłaciła tam premię za ubezpieczenie dzieci. W ten sposób do jego kieszeni wpłynęło 6,6 tys. zł.
Podobny zarzut ciąży na Waldemarze D., byłym dyrektorze SP nr 5 w Kraśniku. Na jego konto ubezpieczyciel przelał 5,2 tys. zł takiej premii.
Poza Wiktorem F. żaden z oskarżonych nie przyznał się do winy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Marysieńka
gość
Marysieńka
(34) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Marysieńka
Marysieńka (13 października 2011 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aha. Tylko że niektórym na rękę sa tacy zdrajcy i jeszcze sami im w dupę wchodzą. Ale niezaleznie od zdrajców , to i tak nic takiego konkretnego nie bedzie sie robiło w tym miescie. Wszystkie pieniądze pójdą na dofinansowania imprez rekreacyjno- sportowo- kulturalnych, żeby w ten sposób pozdobywac poparcie dla siebie wsród ścisle okreslonych grup, a które żeby nie stracic będą lobbować na ich korzyść.
Rozwiń
gość
gość (12 października 2011 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radny Iwan nie ma honoru. Najpierw właził w d... Czu teraz robi to z nowym burmistrzem tak się sprzedaje za pracę żony w MOPS. Wcale nie atakuje Włodarczyka choć sam przecież aż taki głupi nie jest i wie że jest za co, bo przecież nic nie robią w tym mieście. Ale ludzie zapamiętają takich zdrajców jak Jaszowska lub I....
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (12 października 2011 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli miasto widzi jakiekolwiek podstawy do wypłacenia rekompensaty spółdzielni mieszkaniowej, której prezesem jest radny Iwan, to powinno widzieć tez zrekompensować innym straty wynikłe z nizszych dopłat, a tym bardziej , tym którzy wcale ich nie otrzymali. A nie to, ze inni poszkodowani, w tym jeszcze bardziej niż spółdzielnia mieli by sie składac na straty poniesione tylko przez tych jednych. W przeciwnym wypadku rekompensata dla tylko jednego podmiotu, w jakiej by nie była postaci staje się kupowaniem sobie poparcia wsród członków spółdzielni, którym prezesuje radny Iwan, a także samego radnego. Mówimy o roszczeniach osoby, która w poprzedniej kadencji brała udział w takim a nie innym podziale tych środków i wtedy nie widziała przeszkód, że jedni otrzymuja wiecej, drudzy mniej, a jeszcze inni wcale. To czym w takim razie sa jego straty, na które w tamtym czasie wyraził zgodę jako porezes spółdzielni, a tym bardziej jako radny, w porównaniu z tymi, którzy w wyniku jego sprzedajnych decyzji i decyzji innych radnych pozbawieni zostali takich dopłat.
Zgoda obecnych radnych na takie procedery miasta staje sie tylko faktem finansowego wsparcia kolegi radnego z podmiotem, któremu prezesuje.
Panie radny Iwan, gdyby miał pan chociaz odrobinę wstydu, to w takim przypadku, gdzie pozbywa sie pan odpowiedzialności za swoją uległosć/ sprzedajność w poprzedniej kadencji, a zrzuca ją pan na wszystkich pozostałych mieszkanców, powinien pan zrezygnować z funkcji radnego. Podatki mieszkanców Kraśnika, to nie dojna krowa dla pana spółdzielni, żeby reperowac jej wynik finansowy, tym bardziej, gdy sami podatnicy ze swoich podatków od tego miasta nic nie dostają.
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (12 października 2011 o 08:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1318391746' post='546388']
Szczególnie najwięcej zapłacisz ty, która żyjesz na garnuszku państwa i na jego koszt ... Pieprzenie głupot (spowodowane stanem twego umysłu i długotrwałym siedzeniem przy compie) tak weszło ci w krew, że już nie odróżniasz, gdzie kończy się ralny świat, a zaczyna się fikcja ...A tu mamy przyczynę zgorzknienia i przygnębienia mohera z Piask. Zdrada. Po prostu jej facet miał takiego babsztyla dość (wcale mu się nie dziwię), i odszedł do innej ... Bo kto wytrzyma na dłuższą metę z babą, która zamiast zajmować się obowiązkami domowymi, siedzi od rana do wieczora przed komputerem ?
[/quote]
Twoje jakże rzeczowe argumenty dotyczące poruszanej kwestii tylko przekonują, że piszę o sprawach, których nie da się podwazyc i dlatego sa ci solą w oku, której próbujesz się pozbyć prostackim sposobem.
Rozwiń
antymarysieńka
antymarysieńka (12 października 2011 o 05:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Marysieńka' timestamp='1318321051' post='546112']
A my wszyscy za to zapłacimy, nawet ci, którym miasto nawet złamanej złotóweczki nie dopłaca do do ocieplenia ich metrów kwadratowych, przy wielokrotnie większych kosztach ogrzewania mieszkan.
[/quote]

Szczególnie najwięcej zapłacisz ty, która żyjesz na garnuszku państwa i na jego koszt ... Pieprzenie głupot (spowodowane stanem twego umysłu i długotrwałym siedzeniem przy compie) tak weszło ci w krew, że już nie odróżniasz, gdzie kończy się ralny świat, a zaczyna się fikcja ...

A zdrada tez mozna sie wybielić..I to nie osoby zdradzane , a zdrajcy dowodzą, ze reprezentują sobą marnosć nad marnościami, dla których wierność idzie w parze z osiąganiem korzysci przez siebie i zawsze sprzedaja ją temu, kto w danej chwili zaoferuje więcej


A tu mamy przyczynę zgorzknienia i przygnębienia mohera z Piask. Zdrada. Po prostu jej facet miał takiego babsztyla dość (wcale mu się nie dziwię), i odszedł do innej ... Bo kto wytrzyma na dłuższą metę z babą, która zamiast zajmować się obowiązkami domowymi, siedzi od rana do wieczora przed komputerem ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (34)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!