środa, 21 lutego 2018 r.

Kraśnik

Chodnik z kilkunastocentymetrowym spadkiem. Będzie naprawa

Dodano: 10 czerwca 2017, 21:59

Na przesłanych przez czytelnika zdjęciach widać znaczny spadek nawierzchni chodnika. Różnica wynosi aż 14 cm
Na przesłanych przez czytelnika zdjęciach widać znaczny spadek nawierzchni chodnika. Różnica wynosi aż 14 cm (fot. Czytelnik)

Czy przebudowanym chodnikiem przy ul. Nadstawnej można chodzić bez obaw? – pyta nasz czytelnik i pokazuje zdjęcia, z których wynika, że nie jest bezpiecznie

Czytelnik z Kraśnika przysłał do naszej redakcji zdjęcia ukazujące fragment chodnika przy ul. Nadstawnej – na wysokości posesji nr 31.

– Proszę przejść tym chodnikiem od parkingu przy zalewie do kapliczki – pisze w liście. – Czy taka budowa za unijne pieniądze nie powinna być zgłoszona do prokuratury? Jak takim chodnikiem ze spadkami mogą chodzić dzieci do szkoły i spacerowicze w weekendy? – zastanawia się.

– Chodnik przy ul. Nadstawnej był wykonywany w trzech etapach. Ten odcinek, o którym mówi czytelnik, powstał najwcześniej, w 2010 roku, czyli jest już dawno po gwarancji – mówi Sławomir Cielepała, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku. – W ubiegłym roku Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadził tam roboty, ale tylko w zakresie korekty wysokościowej dwóch wjazdów. Na opisanym odcinku nie było żadnych prac.

Ale problem rzeczywiście jest. Na przesłanych przez czytelnika zdjęciach widać znaczny spadek nawierzchni chodnika. Różnica wynosi aż 14 cm.

– Wynika to z tego, że naprzeciwko zlokalizowanej tam posesji jedna z firm budowlanych ma wyjazd z zaplecza swojego magazynu – opisuje dyrektor ZDP w Kraśniku. – Chodnik jest po lewej stronie drogi, a wjazd do tej firmy jest po prawej. Ciężarówki z przyczepą się nie mieszczą. Samochody zajeżdżają więc na ten chodnik, żeby zmieścić się w bramę. Automatycznie ciężar tych samochodów powoduje uszkodzenia.

Dyrektor Cielepała podkreśla, że ZDP nie ma żadnych możliwości, aby wpłynąć na przedsiębiorcę w jakikolwiek sposób. – Nie możemy go w żaden sposób ukarać – dodaje i obiecuje, że chodnik będzie naprawiony.

– W lipcu poprawimy go w ramach bieżącego utrzymania dróg – zapowiada dyrektor ZDP. – To jest jedyny zdeformowany odcinek chodnika wzdłuż tej drogi.
Miejsce to ma zostać utwardzone kamieniem.

Czytaj więcej o: chodnik spadek ul. Nadstawna
Użytkownik niezarejestrowany
Igorek
uzytkownik
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 czerwca 2017 o 19:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dawniej to dopiero byli fachowcy!!! Pamiętamy ich nawet z tego, że nie tylko brali wypłatę za dziury w asfalcie, ale i z tego, jak wisieli na banerach przysięgając lojalność PO i jej czołowemu działaczowi Piotrowi Cz.
Rozwiń
Igorek
Igorek (13 czerwca 2017 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie Policja?
Rozwiń
uzytkownik
uzytkownik (11 czerwca 2017 o 15:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrektor nie zapoznał się z normami ze wraz z przebudową drogi obowiązkiem wykonawcy jest przebudowa wjazdów aby spełniały warunki bezpiecznego wjazdu do posesji.
Rozwiń
Gość
Gość (11 czerwca 2017 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przeciez to gołym okiem widać, ze to nie to, że chodnik  został zrobiony ze spadkiem, tylko jest zapadniety. I własnie może to byc w wyniku najezdzania na niego ciężkimi samochodami.
Rozwiń
piechur
piechur (11 czerwca 2017 o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zarząd Dróg Powiatowych wprowadził nowe normy euro na remont drogi i chodnika przy ul.Nadstawnej. Zamiast roboty tworzą normy i to się liczy.Brawo Powiat!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!