Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

11 stycznia 2011 r.
15:38
Edytuj ten wpis

Chorzy na raka będą leczeni poza Kraśnikiem?

0 13 A A
Na razie będą przyjmowani pacjenci, którzy już wcześniej zapisali się na poradę do specjalisty. Sytu
Na razie będą przyjmowani pacjenci, którzy już wcześniej zapisali się na poradę do specjalisty. Sytu

Ograniczony dostępu do specjalistów, sprzęt medyczny, z którego nie można korzystać i jeszcze dłuższe kolejki pacjentów. Taki może być scenariusz dla Szpitala Powiatowego w Kraśniku na najbliższe miesiące.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Narodowy Fundusz Zdrowia stwierdził, że na 100 tys. powiat kraśnicki jedna poradnia onkologiczna to za dużo. Nie mamy więc kontraktu – ubolewa dr Marek Kos, zastępca dyrektora ds. medycznych Szpitala Powiatowego w Kraśniku. – Pieniędzy nie mamy też na chemioterapię. Do tej pory pacjenci z nowotworami byli leczeni tutaj. Mamy specjalistów – lekarzy i pielęgniarki. Rocznie mieliśmy blisko 800 hospitalizacji. Leczyliśmy ok. 270 pacjentów. Fundusz dał kontrakty większym placówkom, a mniejszym zabrał wszystko – dodaje dyrektor.

To nie jedyny problem szpitala i jego pacjentów. – NFZ zmniejszył nam o połowę kontrakt na rehabilitację. Oznacza to mniej przyjęć, a tym samym większą kolejkę oczekujących – przewiduje dr Kos.

Zlikwidowane zostały dwie poradnie działające do tej pory przy kraśnicki szpitalu. Są to: poradnia leczenia zeza i poradnia leczenia padaczki.

Kłopot z dostaniem się do specjalisty mogą mieć również pacjenci z problemami urologicznymi czy chorobami naczyń. Ograniczone kontrakty są też w poradni neurologicznej i laryngologicznej. Poradnia pulmonologiczna ma 4-krotnie obniżony kontrakt na 2011 r., zaś aż o 40 proc. mniej dostanie poradnia chirurgiczna działająca w Kraśniku Fabrycznym.

– W sumie na specjalistkę dostaliśmy o 200 tysięcy złotych mniej niż w roku ubiegłym. Może pod względem finansowym nie jest to duży cios dla szpitala, ale oznacza spore problemy dla pacjentów – zaznacza dyrektor placówki.

W szpitalu w Kraśniku nie będzie można wykonać też niektórych badań. – Chodzi o gastroskopię, kolanoskopię czy USG Doppler – wylicza dyrektor Kos. – Na to ostatnie badanie pacjenci z terenu powiatu i miasta będą musieli jeździć do Bychawy albo Świdnika.

Na razie problemów z dostaniem się do specjalisty nie ma. – Pacjenci już zapisani będą przyjęci. Trudno odmówić pomocy osobom, które i tak czekają już kilka miesięcy w kolejce. Jeśli sytuacja się nie zmieni od marca będziemy musieli wstrzymać zapisy – przewiduje przedstawiciel szpitala.

Lubelski NFZ tłumaczy, że szpital w Kraśniku nie dostał kontraktu na poradnię onkologiczną, bo inne placówki zostały lepiej ocenione. – Oferta tego szpitala została niżej wyceniona punktowo od ofert, które zostały wybrane do podpisania umowy – tłumaczy Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka prasowa lubelskiego NFZ-u.

Sprawa dotycząca kontaktów szpitala nie jest jeszcze przesądzona. – Fundusz jest w trakcie przeprowadzania analizy, która wskaże czy dostęp do tych świadczeń się pogorszył. NFZ ma do rozdysponowania ok. 5 mln zł na poradnie specjalistyczne. Decyzje zostaną podjęte do końca stycznia.

Z kolei rokowania w sprawie chemioterapii odbędą się jutro. Rozstrzygnięcia zapadną we czwartek.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
x / 15 stycznia 2011 o 22:25
Dziękujmy za nieróbstwo Pan Czub............Przez 11 nic nie zrobił hańba i wstyd !!!!!!!
Avatar
gośćD / 14 stycznia 2011 o 20:57
[quote name='pzl' timestamp='1295033376' post='422900']
Ten doktor Kos to ten co jeździ po pijaku jeśli tak to nie powinien zajmować publicznego stanowiska.
[/quote]
jaki gospodarz taki i szpital
Avatar
gość / 14 stycznia 2011 o 20:56
[quote name='pzl' timestamp='1295033376' post='422900']
Ten doktor Kos to ten co jeździ po pijaku jeśli tak to nie powinien zajmować publicznego stanowiska.
[/quote]
to właśnie ma podziękowanie od kolegów z POlityki........
Avatar
pzl / 14 stycznia 2011 o 20:29
Ten doktor Kos to ten co jeździ po pijaku jeśli tak to nie powinien zajmować publicznego stanowiska.
Avatar
moni / 14 stycznia 2011 o 07:59
Bardzo ubolewam nad problemami poradni onkologicznej.Mam nadzieje ,ze bede mogla sie tam nadal leczyc .Fachowe iludzkie podejscie lekarza.
Avatar
Zły / 12 stycznia 2011 o 21:20
Umieralnia i tyle!!!! Tam jedynie dobic moga a nie wyleczyc!
Avatar
pacjent / 12 stycznia 2011 o 20:20
Nie ma się co dziwić, że inne mniejsze szpitale, poradnie są lepiej oceniane skoro w naszym szpitalu i poradniach większość lekarzy to niedouczene bufony, które uważają ludzi za zło konieczne (np "specjalista" onkolog czy też wiecznie przemęczona okulistka). Obecny dyrektor już dawno nie powienien pełnić tego stanowiska, bo się po prostu do tego nie nadaje. Utrzymuje się chyba tylko dzięki układom ściśle poliycznym. Tu trzeba dobrego menadżera, a nie kiepskiego politykiera.
Avatar
pacjent / 12 stycznia 2011 o 17:39
a to nie stawiarski zrobił krawca dyrektorem zozu, włodarczyk został jego zastępcą
Avatar
krecik / 12 stycznia 2011 o 16:25
może poseł stawiarski albo mecenas jach znajdą na to radę....
Avatar
pacjent / 12 stycznia 2011 o 16:12
pewnie na nartach z dyrektorami szkół on ma gdzieś szpital i jego pacjentów bardziej zajmuje sie polityką przecież to kolega obecnego burmistrza lekarza czy to prawda że zatrudnił burmistrza na stanowisku lekarza. gdyby nie dr kos to wogóle nie byłoby dyrekcji przykre ale prawdziwe.
Avatar
x / 15 stycznia 2011 o 22:25
Dziękujmy za nieróbstwo Pan Czub............Przez 11 nic nie zrobił hańba i wstyd !!!!!!!
Avatar
gośćD / 14 stycznia 2011 o 20:57
[quote name='pzl' timestamp='1295033376' post='422900']
Ten doktor Kos to ten co jeździ po pijaku jeśli tak to nie powinien zajmować publicznego stanowiska.
[/quote]
jaki gospodarz taki i szpital
Avatar
gość / 14 stycznia 2011 o 20:56
[quote name='pzl' timestamp='1295033376' post='422900']
Ten doktor Kos to ten co jeździ po pijaku jeśli tak to nie powinien zajmować publicznego stanowiska.
[/quote]
to właśnie ma podziękowanie od kolegów z POlityki........
Avatar
pzl / 14 stycznia 2011 o 20:29
Ten doktor Kos to ten co jeździ po pijaku jeśli tak to nie powinien zajmować publicznego stanowiska.
Avatar
moni / 14 stycznia 2011 o 07:59
Bardzo ubolewam nad problemami poradni onkologicznej.Mam nadzieje ,ze bede mogla sie tam nadal leczyc .Fachowe iludzkie podejscie lekarza.
Avatar
Zły / 12 stycznia 2011 o 21:20
Umieralnia i tyle!!!! Tam jedynie dobic moga a nie wyleczyc!
Avatar
pacjent / 12 stycznia 2011 o 20:20
Nie ma się co dziwić, że inne mniejsze szpitale, poradnie są lepiej oceniane skoro w naszym szpitalu i poradniach większość lekarzy to niedouczene bufony, które uważają ludzi za zło konieczne (np "specjalista" onkolog czy też wiecznie przemęczona okulistka). Obecny dyrektor już dawno nie powienien pełnić tego stanowiska, bo się po prostu do tego nie nadaje. Utrzymuje się chyba tylko dzięki układom ściśle poliycznym. Tu trzeba dobrego menadżera, a nie kiepskiego politykiera.
Avatar
pacjent / 12 stycznia 2011 o 17:39
a to nie stawiarski zrobił krawca dyrektorem zozu, włodarczyk został jego zastępcą
Avatar
krecik / 12 stycznia 2011 o 16:25
może poseł stawiarski albo mecenas jach znajdą na to radę....
Avatar
pacjent / 12 stycznia 2011 o 16:12
pewnie na nartach z dyrektorami szkół on ma gdzieś szpital i jego pacjentów bardziej zajmuje sie polityką przecież to kolega obecnego burmistrza lekarza czy to prawda że zatrudnił burmistrza na stanowisku lekarza. gdyby nie dr kos to wogóle nie byłoby dyrekcji przykre ale prawdziwe.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!