czwartek, 22 marca 2018 r.

Kraśnik

"Ciasna, duszna przychodnia". Zdrowotne dylematy chorych z Kraśnika

Dodano: 7 kwietnia 2017, 07:46

Według zapowiedzi Starostwa Powiatowego w Kraśniku w przychodni przy ul. Szpitalnej zostanie zamontowana klimatyzacja
Według zapowiedzi Starostwa Powiatowego w Kraśniku w przychodni przy ul. Szpitalnej zostanie zamontowana klimatyzacja (fot. Starostwo Powiatowe w Kraśniku)

Warunki panujące w przychodni przy ul. Szpitalnej w Kraśniku nie są dobre dla pacjentów – podkreślają radni miejscy i piszą w tej sprawie do zarządu powiatu. Razem z burmistrzem postulują, aby stojący po sąsiedzku budynek zagospodarować. Powiat odpowiada, że powrót do starej przychodni nie jest możliwy, ale jednocześnie zapowiada, że w obecnej przychodni będzie zamontowana klimatyzacja.

– Chodzą pogłoski o przeniesieniu oddziałów szpitala z Kraśnika Fabrycznego do Starego – mówi radna Anna Baluch, która temat dotyczący służby zdrowia w dzielnicy fabrycznej poruszyła na ostatniej sesji Rady Miasta. – Mieszkańcy są zaniepokojeni, że pozostaje tylko ta ciasna, duszna przychodnia (przy ul. Szpitalnej – red.).

– To, co ma pozostać, jest nieprzygotowane do przyjęcia ludzi – wtórowała jej radna Agnieszka Lis.
Radni zwracali też uwagę na deficyt miejsc parkingowych.

– To jest bardzo ważny temat – podkreślał Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. Przyznając rację radnym i zwrócił uwagę, że obecna przychodnia zdrowia działa w pomieszczeniach po pralni. – Tam jest gorąco, duszno, brakuje wentylacji. Osoby starsze potrafią tam nawet mdleć – mówił Włodarczyk. – A jak są upały, to w ogóle się tam nie wybierają, bo w przychodni nie da się wysiedzieć. I z taką właśnie poradnią zostanie cała dzielnica fabryczna.

Zdaniem burmistrza lepszym miejscem na przychodnie byłaby „stara” przychodnia, w sąsiedztwie obecnej. Tyle że powiat ma co do tej nieruchomości inne plany. – Można tę działkę podzielić na mniejsze i sprzedać, jednak po tym już nigdy nie wrócimy do przychodni z prawdziwego zdarzenia – podkreślał burmistrz Kraśnika, który zapowiedział, że zwróci się w tej sprawie do starosty kraśnickiego, aby te plany jeszcze raz przemyślał.

Nowa przychodnia przy ul. Szpitalnej działa od 5 lat. – Jej budowa kosztowała 3,6 mln zł, z czego 2 mln zł to środki unijne – wylicza Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – Przenoszenie jej z powrotem do starego budynku, co kosztowałoby kolejne miliony, nie ma dziś sensu. Rozwiążemy problem wentylacji w budynku, instalując tam klimatyzację. W maju powinno to być już gotowe. Zbudujemy również nowe miejsca parkingowe przy ul. Szpitalnej i mam nadzieję, że miasto chętnie dołoży się do tej inwestycji, bo to miejska droga.

Starostwo z planów sprzedaży nieruchomości, na której stoi budynek po byłej przychodni, się nie wycofa. – Nieruchomość ta zostanie podzielona na kilka działek i sprzedana w przetargu – dodaje starosta Maj. – Zakładam, że – ze względu na dobrą lokalizację – tymi działkami zainteresują się lokalni przedsiębiorcy, stworzą tam centrum handlowo-usługowe i powstaną nowe miejsca pracy. Chcę uniknąć sytuacji, w której nieruchomość nabędzie deweloper kupujący grunty pod markety, których jest już bardzo dużo w dzielnicy fabrycznej.

Starosta kraśnicki podkreśla, że koncepcja zagospodarowania tych terenów zmierza do rewitalizacji i ożywienia tej części Kraśnika. – Stawiam na rozwój gospodarczy Kraśnika i nie odbywa się to kosztem opieki medycznej, bo mamy dwie przychodnie specjalistyczne w obu dzielnicach miasta i tak pozostanie – zapewnia Maj. – To samo dotyczy dyżuru nocnego i weekendowego w dzielnicy fabrycznej.
Przetarg na sprzedaż działek przy al. Niepodległości starostwo ogłosi jeszcze w tym roku.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 kwietnia 2017 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przy Szpitalnej są juz parkingi dla mieszkańców. Ja mieszkam tu 30 lat i nie widzę miejsca na parking przy ul. Szpitalnej dla osób przyjeźdżających z innych okolic.Stają gdzie się da a policja sypie mandaty. Taka sytuacja na dzisiaj.
Rozwiń
Gość
Gość (11 kwietnia 2017 o 23:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to wy mochery przychodzicie o 2 godziny za wcześnie i mówicie ze jest ciasno bo we lbach i w dupach wam się poprzewracało
Rozwiń
Gość
Gość (10 kwietnia 2017 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki Pan taki kram. Nie widzę żeby służba zdrowia w kraśniku była zarządzana z wizją dla dobra mieszkańców Powiatu Kraśnickiego. Obecny Dyrektor ZOZ nie ma wizji i pomysłu. Jego działania określam jako doraźne szarpania się. MASAKRA.
Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2017 o 11:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Paręnaście lat temu wtedy wicedyrektor szpitala Mirosław Włodarczyk przekonywał radnych jaki to jest dobry pomysł przeniesienia szpitala do starej dzielnicy. I najwyraźniej przekonał. Teraz jako burmistrz i lekarz powinien się cieszyć, że kardiologia będzie w starym i będzie się tam pracowało i leczyło w przyzwoitych warunkach.
Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2017 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gorzej, ze lekarze maja peerelowskie nawyki i punktualnie nie  pojawiają sie w przychodniach. Jak było lekcewazenie pacjenta tak dalej jest.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!