Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

2 grudnia 2007 r.
17:54
Edytuj ten wpis

Ciepło prywatne

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 8 A A

Już 20 grudnia będzie wiadomo kto ostatecznie kupi Kraśnickie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wówczas to zostaną oficjalnie wybrane najlepsze oferty przez zespól prowadzący proces prywatyzacji przedsiębiorstwa.

Z pomysłem sprzedaży firmy władze Kraśnika wyszły w lutym tego roku. Zaakceptował je zarząd i Rada Nadzorcza KPEC. Rozpoczęcie procedury określania warunków przetargu zatwierdziła Rada Miasta większością głosów PO, Lubię Kraśnik i SLD. Na sprzedaży spółki można zarobić ponad 15 mln złotych. A chętnych do kupna spółki nie brakuje.

Od samego początku przeciwne prywatyzacji były związki zawodowe. Radni PiS Rady Miasta wyszli więc z propozycją przeprowadzenia gminnego referendum.
Odbyło się ono 22 listopada. Mieszkańcy Kraśnika w 97 proc. opowiedzieli się przeciwko prywatyzacji. Jednak ich głos nie będzie uwzględniony, bo w referendum wzięło udział tylko 22 proc. uprawnionych. Żeby wyniki były wiążące frekwencja musi przekroczyć 30 proc.

Władze miasta liczą na to, że referendum, które się odbyło będzie miało ostatecznie jakiś wpływ na końcową cenę zaoferowaną przez kupującego.

Ponad 6,5 tys. głosów mieszkańców sprzeciwiających się prywatyzacji spółki powinno dać do myślenia firmom zainteresowanym KPEC.

- Muszą one zaproponować bardzo korzystną cenę za jego kupno. Tylko wtedy zdecyduję o sprzedaży. Pieniądze te trafią do budżetu miasta, a moim zadaniem jest dopilnować, aby wszyscy podatnicy osiągnęli jak największą korzyść - mówi Piotr Czubiński, burmistrz Miasta Kraśnik.

Odbyło się już szczegółowe badanie spółki.

- Wcześniej zebraliśmy siedem wstępnych ofert, z których wybraliśmy cztery. Jedna z zainteresowanych firm się wycofała. Pozostałe trzy firmy dopuszczone zostały do szczegółowego badania spółki. Przedstawiono im wszystkie dokumenty finansowe i prawne dotyczące spółki, oraz dokładnie został zbadany stan techniczny urządzeń i sieci. Ustaliliśmy że do 20 grudnia muszą zostać złożone ostateczne oferty.
Następnie wybierzemy najlepszą do dalszych negocjacji - wyjaśnia Jacek Dul, zastępca burmistrza Kraśnika.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 grudnia 2007 o 12:29
NIE ROZUMIEM!!!!
tego człowieka nikt w krasniku nie lubi, każdy się go wstydzi, nawet dzis praca pod jego rządami to obciach, sam tam pracowałem i odszedłem, bo ten człowiek nie zna słów: SZCZEROŚĆ, BEZSTRONNOŚĆ, KULTURA OSOBISTA, JEST ZACHŁANNY...
Ale czy naprawdę nie ma sposobu by go załatwić??? Dziwne....
Avatar
krasniczanin / 6 grudnia 2007 o 08:40
nena napisał:
w TYM ROKU OD 15 x kpec PODNIÓSŁ cenę o ponad 20% i mimo że ceny zatwierdza UE natomiast firma prywatna przy FŁT taryf nie podniosła. Należałoby się zastanowić po co to pośrednictwo w przesyle pewnie tu sa koszty duże4 dla mieszkanców dlaczego tak jest?A może prywatna firma bedzie tańsza zapewne pracowników tylu nie bedzie potrzeba dobrze by było jeszcze sprywatyzować Urzad Miejski zapewne mniej pracowników koszty mniejsze zbyt rozbudowana kest administracja UM należałoby sie temu przyjrzeć zatrudnić bardziej kreatywnych ludzi a tacy są w krasniku tylko brak znajomości powoduje ze muszą szukać pracy za granicą a zdolni ludzie.



PO CO W URZEDZIE KREATYWNI LUDZIE I TAK O WSZYSTKIM DECYDUJE ON, PRZECIEZ WYSTARCZY SIE PRZYJRZEC KOGO ZATRUDNIA, TYLKO

MłODE łADNE DUPY ALBO FAJTłAPOWATYCH KOLESI CO NIE MAJA NIC DO POWIEDZENIA.ON NIKOMU NIE DA SIE ROZWINAC, NAWET ZATRUDNIENIE

SPRZATACZKI W SZKOLACH ZALEZY OD NIEGO....TO CHORY CZłOWIEK..



PO CO W URZEDZIE KREATYWNI LUDZIE I TAK O WSZYSTKIM DECYDUJE ON, PRZECIEZ WYSTARCZY SIE PRZYJRZEC KOGO ZATRUDNIA, TYLKO

MłODE łADNE DUPY ALBO FAJTłAPOWATYCH KOLESI CO NIE MAJA NIC DO POWIEDZENIA.ON NIKOMU NIE DA SIE ROZWINAC, NAWET ZATRUDNIENIE

SPRZATACZKI W SZKOLACH ZALEZY OD NIEGO....TO CHORY CZłOWIEK.. rozwiń
Avatar
KRASNICZANIN / 6 grudnia 2007 o 08:35
Nikt w Krasniku nie chce prywatyzacji,powinno palantowi dac do zrozumienia,żena 22% ludzi głosujących tylko 150 ( na bank jego ludzie) głosowali na tak.Informacje o referendum były tak nikłe,że jak ktos nie przeczytuje słupów ulicznych to nie wiedział, a poza tym na tych ogłoszeniach dopiero dzien przed referendum było napisane gdzie ono bedzie. MAMY NADZIEJE ,ZE PRYWATYZACJA CIEPLOWNI BEDZIE GWOźDZIEM DO TRUMNY CZUBKA
Avatar
nena / 5 grudnia 2007 o 16:47
w TYM ROKU OD 15 x kpec PODNIÓSŁ cenę o ponad 20% i mimo że ceny zatwierdza UE natomiast firma prywatna przy FŁT taryf nie podniosła. Należałoby się zastanowić po co to pośrednictwo w przesyle pewnie tu sa koszty duże4 dla mieszkanców dlaczego tak jest?A może prywatna firma bedzie tańsza zapewne pracowników tylu nie bedzie potrzeba dobrze by było jeszcze sprywatyzować Urzad Miejski zapewne mniej pracowników koszty mniejsze zbyt rozbudowana kest administracja UM należałoby sie temu przyjrzeć zatrudnić bardziej kreatywnych ludzi a tacy są w krasniku tylko brak znajomości powoduje ze muszą szukać pracy za granicą a zdolni ludzie.
w TYM ROKU OD 15 x kpec PODNIÓSŁ cenę o ponad 20% i mimo że ceny zatwierdza UE natomiast firma prywatna przy FŁT taryf nie podniosła. Należałoby się zastanowić po co to pośrednictwo w przesyle pewnie tu sa koszty duże4 dla mieszkanców dlaczego tak jest?A może prywatna firma bedzie tańsza zapewne pracowników tylu nie bedzie potrzeba dobrze by było jeszcze sprywatyzować Urzad Miejski zapewne mniej pracowników koszty mniejsze zbyt rozbudowana kest administracja UM należałoby sie temu przyjrzeć zatrudnić bardziej kreatywnych ludzi a tacy są w ... rozwiń
Avatar
renem / 4 grudnia 2007 o 14:56
jojo gdybyś trochę pomyślał to zorientował byś się ,że posiadanie elektrociepłowni przez Praterm to nie wszystko,firma będzie się rozwijała i o wszystkim decydowała(monopolista)jeżeli będzie miała linie przesyłowe ,które należą do KPEC.I wtedy nie będzie żadnego wpływu na cenę ciepła ze strony miasta. A będzie musiało zapłacić za ogrzanie obiektów które są jego własnością.Porozmawiaj z dyrekcją FŁT ile teraz płacą.Zdrówko.
Avatar
JAJO / 3 grudnia 2007 o 12:05
Skąd niby wiesz kochasiu,że to będzie Praterm?,przecież on kupił elektrociepłownię FŁT.
Avatar
zMz / 3 grudnia 2007 o 08:18
Czy miłościwie Wam panujący zawsze, jak tylko zobaczy aparat fot. robi z siebie takiego frasobliwego?
Dla mnie to błazenada
Avatar
karaśniak / 3 grudnia 2007 o 06:36
Jak to 20 grudnia, wszyscy już przecież wiedzą, że będzie to firma Praterm. Tak jak wszyscy wiedzieli, że firma W. wybuduje zalew, tak i tu nie będzie zapewne pomyłki. I teraz pytanie, skąd u ludzi taka wiedza!?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2007 o 12:29
NIE ROZUMIEM!!!!
tego człowieka nikt w krasniku nie lubi, każdy się go wstydzi, nawet dzis praca pod jego rządami to obciach, sam tam pracowałem i odszedłem, bo ten człowiek nie zna słów: SZCZEROŚĆ, BEZSTRONNOŚĆ, KULTURA OSOBISTA, JEST ZACHŁANNY...
Ale czy naprawdę nie ma sposobu by go załatwić??? Dziwne....
Avatar
krasniczanin / 6 grudnia 2007 o 08:40
nena napisał:
w TYM ROKU OD 15 x kpec PODNIÓSŁ cenę o ponad 20% i mimo że ceny zatwierdza UE natomiast firma prywatna przy FŁT taryf nie podniosła. Należałoby się zastanowić po co to pośrednictwo w przesyle pewnie tu sa koszty duże4 dla mieszkanców dlaczego tak jest?A może prywatna firma bedzie tańsza zapewne pracowników tylu nie bedzie potrzeba dobrze by było jeszcze sprywatyzować Urzad Miejski zapewne mniej pracowników koszty mniejsze zbyt rozbudowana kest administracja UM należałoby sie temu przyjrzeć zatrudnić bardziej kreatywnych ludzi a tacy są w krasniku tylko brak znajomości powoduje ze muszą szukać pracy za granicą a zdolni ludzie.



PO CO W URZEDZIE KREATYWNI LUDZIE I TAK O WSZYSTKIM DECYDUJE ON, PRZECIEZ WYSTARCZY SIE PRZYJRZEC KOGO ZATRUDNIA, TYLKO

MłODE łADNE DUPY ALBO FAJTłAPOWATYCH KOLESI CO NIE MAJA NIC DO POWIEDZENIA.ON NIKOMU NIE DA SIE ROZWINAC, NAWET ZATRUDNIENIE

SPRZATACZKI W SZKOLACH ZALEZY OD NIEGO....TO CHORY CZłOWIEK..



PO CO W URZEDZIE KREATYWNI LUDZIE I TAK O WSZYSTKIM DECYDUJE ON, PRZECIEZ WYSTARCZY SIE PRZYJRZEC KOGO ZATRUDNIA, TYLKO

MłODE łADNE DUPY ALBO FAJTłAPOWATYCH KOLESI CO NIE MAJA NIC DO POWIEDZENIA.ON NIKOMU NIE DA SIE ROZWINAC, NAWET ZATRUDNIENIE

SPRZATACZKI W SZKOLACH ZALEZY OD NIEGO....TO CHORY CZłOWIEK.. rozwiń
Avatar
KRASNICZANIN / 6 grudnia 2007 o 08:35
Nikt w Krasniku nie chce prywatyzacji,powinno palantowi dac do zrozumienia,żena 22% ludzi głosujących tylko 150 ( na bank jego ludzie) głosowali na tak.Informacje o referendum były tak nikłe,że jak ktos nie przeczytuje słupów ulicznych to nie wiedział, a poza tym na tych ogłoszeniach dopiero dzien przed referendum było napisane gdzie ono bedzie. MAMY NADZIEJE ,ZE PRYWATYZACJA CIEPLOWNI BEDZIE GWOźDZIEM DO TRUMNY CZUBKA
Avatar
nena / 5 grudnia 2007 o 16:47
w TYM ROKU OD 15 x kpec PODNIÓSŁ cenę o ponad 20% i mimo że ceny zatwierdza UE natomiast firma prywatna przy FŁT taryf nie podniosła. Należałoby się zastanowić po co to pośrednictwo w przesyle pewnie tu sa koszty duże4 dla mieszkanców dlaczego tak jest?A może prywatna firma bedzie tańsza zapewne pracowników tylu nie bedzie potrzeba dobrze by było jeszcze sprywatyzować Urzad Miejski zapewne mniej pracowników koszty mniejsze zbyt rozbudowana kest administracja UM należałoby sie temu przyjrzeć zatrudnić bardziej kreatywnych ludzi a tacy są w krasniku tylko brak znajomości powoduje ze muszą szukać pracy za granicą a zdolni ludzie.
w TYM ROKU OD 15 x kpec PODNIÓSŁ cenę o ponad 20% i mimo że ceny zatwierdza UE natomiast firma prywatna przy FŁT taryf nie podniosła. Należałoby się zastanowić po co to pośrednictwo w przesyle pewnie tu sa koszty duże4 dla mieszkanców dlaczego tak jest?A może prywatna firma bedzie tańsza zapewne pracowników tylu nie bedzie potrzeba dobrze by było jeszcze sprywatyzować Urzad Miejski zapewne mniej pracowników koszty mniejsze zbyt rozbudowana kest administracja UM należałoby sie temu przyjrzeć zatrudnić bardziej kreatywnych ludzi a tacy są w ... rozwiń
Avatar
renem / 4 grudnia 2007 o 14:56
jojo gdybyś trochę pomyślał to zorientował byś się ,że posiadanie elektrociepłowni przez Praterm to nie wszystko,firma będzie się rozwijała i o wszystkim decydowała(monopolista)jeżeli będzie miała linie przesyłowe ,które należą do KPEC.I wtedy nie będzie żadnego wpływu na cenę ciepła ze strony miasta. A będzie musiało zapłacić za ogrzanie obiektów które są jego własnością.Porozmawiaj z dyrekcją FŁT ile teraz płacą.Zdrówko.
Avatar
JAJO / 3 grudnia 2007 o 12:05
Skąd niby wiesz kochasiu,że to będzie Praterm?,przecież on kupił elektrociepłownię FŁT.
Avatar
zMz / 3 grudnia 2007 o 08:18
Czy miłościwie Wam panujący zawsze, jak tylko zobaczy aparat fot. robi z siebie takiego frasobliwego?
Dla mnie to błazenada
Avatar
karaśniak / 3 grudnia 2007 o 06:36
Jak to 20 grudnia, wszyscy już przecież wiedzą, że będzie to firma Praterm. Tak jak wszyscy wiedzieli, że firma W. wybuduje zalew, tak i tu nie będzie zapewne pomyłki. I teraz pytanie, skąd u ludzi taka wiedza!?