Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

26 marca 2013 r.
17:08
Edytuj ten wpis

Co się stało z dotacją od Norwegów? Awantura, bo podali nazwiska urzędników

1 18 A A

Zastępca byłego burmistrza i jego skarbnik – te m.in. osoby zdaniem urzędników z Kraśnika otrzymały najwyższe wynagrodzenia z pieniędzy, których zwrotu domagają się Norwegowie. Ich nazwiska padły na wtorkowej sesji rady miasta. Wybuchła awantura

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– My już negocjujemy z Norwegami – zdradza Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku, który we wtorek przedstawiał radnym działania ratusza ws. zapowiedzi zwrotu dotacji na projekt "Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej” . Miasto realizowało go w latach 2009–2011 w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Chodzi o 686 802 euro.

Żądania Norwegów mają związek z wyrokiem, który zapadł w ub. r. Były burmistrz Kraśnika Piotr. Cz. został skazany na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 6 lat. Większość zarzutów dotyczyła przestępstw korupcyjnych związanych z Centrum.

W czerwcu 2009 r. Piotr Cz. uzależnił powołanie na głównego koordynatora tego projektu od łapówki. Chciał połowy comiesięcznego wynagrodzenia za pracę. Od sierpnia 2009 r. do grudnia 2010 r. do jego kieszeni trafiło co najmniej 16,6 tys. zł. Zasada "pół na pół” obowiązywała również przy zlecaniu płatnych wykładów. Od października 2009 r. do listopada 2010 r. Piotr Cz. wziął od wykładowcy 10,5 tys. zł.

W Urzędzie Miasta w Kraśniku przeprowadzono już audyt.

– Na pewno jakieś pieniądze oddamy – zaznacza Mulawa. – Chcielibyśmy, aby ta kwota była jak najniższa, żeby była taka, jak w wyroku ws. byłego burmistrza.

Urzędnicy przeanalizowali umowy, które zostały zawarte w tamtym czasie z pracownikami Urzędu Miasta na wykłady i prelekcje, które były realizowane podczas projektu.

– W szkoleniach brało udział w sumie 7 osób. Ogólna kwota wynosiła 26 tys. 600 euro – wylicza Zbigniew Dżugaj, zastępca burmistrza Kraśnika.

Są wśród nich m.in. zastępcy burmistrza Piotra Cz., skarbnik miasta i dyrektor jednego z gimnazjum. Kwoty to od 2 tys. do ponad 9 tys. euro.

Opozycja grzmi.

– Czy któraś z tych osób została skazana? – pyta radny Mariusz Depta.

– Padają nazwiska osób, wobec których nie zapadły żadne wyroki – wskazuje radny Członka. I dodaje: To wobec nas jest nieuczciwa manipulacja.

Przewodniczący radny Prawa i Sprawiedliwości bronią urzędników. – Włos się jeży, jeśli wrócimy do tych kwot – stwierdza radny Jan Misiak.

Podczas dyskusji głos zabrał również jeden z urzędników magistratu, który brał udział w szkoleniach. – Za możliwość pracy nie dzieliłem się z nikim pieniędzmi. Nie miałem też takiej propozycji. Jego zdaniem żadnej z osób, których publicznie nazwiska zostały wymienione "o nic się nie oskarża”.

Sprawą norweskiej dotacji zajmie się komisja rewizyjna.


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkaniec / 2 kwietnia 2013 o 21:29
ta pani sekretarz Niedziałek ,sana w tym projekcie brała czynny udział a teraz udaje niewiniątko,.razem z resztą tych urzędników powinna za wszystko odpowiadać ,miasto (my wszyscy) nie powinniśmy ponosić z tego powodu odpowiedzialności finansowej,kto się nachapał niech płaci.
Avatar
Czu-piradło / 27 marca 2013 o 17:45
Z jakiego powodu ta awantura, powinno być czysto i przejrzysto, a było to już wiemy- kto przy korycie ten doii ile wlezie,bardzo dobrze, że społeczeństwo sie dowiedziało o tych machlojkach, mam nadzieję, że dowiemy się jeszcze więcej. No i najważniejsze kasa do zwrotu!
Avatar
Marysieńka / 27 marca 2013 o 14:06
Oj cos nie wyszło nam na dobre , takie sądzenie Czu na siłę..
A dotację powinni zwracac donosiciele i łapówkarze w jednym., bo jakby nie ich brudy, to nie było by tego.
Avatar
Gożdzikowa / 27 marca 2013 o 13:35
[quote name='olo' timestamp='1364368152' post='750672']
Dlatego powinien być wolny, i niczym nie ograniczony dostęp do broni palnej w tym kraju,nawet tej maszynowej.
[/quote]To ich środowisko należy jak najszybciej czyścić i to samym tylko DOMESTOSEM.
Avatar
senator niezależny / 27 marca 2013 o 13:33
[quote name='Jude' timestamp='1364384229' post='750800']
Trzy lata w zawieszeniu za taką kasę, jakiej większość miejscowych na oczy nie widziała ? Tyle zasądzał tzw "niezawisłym" sad kierującemu rowerem, który wcześniej wypił dwa browarki. Czasem jak czytam o takich wyrokach to obrzydzenie mnie bierze na samą myśl o takim wymiarze sprawiedliwości ! Czy sędziowie są tak głupi, skorumpowani czy w zamian za przysługi zatrudniał burmistrz bliskich osób tzw " niezawisłego" sądu ?
[/quote]To całe bydło to stara banda,jeszcze z nadania stalinowskiego,mści się teraz ogólny brak lustracji i dekomunizacji.
[quote name='Jude' timestamp='1364384229' post='750800']
Trzy lata w zawieszeniu za taką kasę, jakiej większość miejscowych na oczy nie widziała ? Tyle zasądzał tzw "niezawisłym" sad kierującemu rowerem, który wcześniej wypił dwa browarki. Czasem jak czytam o takich wyrokach to obrzydzenie mnie bierze na samą myśl o takim wymiarze sprawiedliwości ! Czy sędziowie są tak głupi, skorumpowani czy w zamian za przysługi zatrudniał burmistrz bliskich osób tzw " niezawisłego" sądu ?
[/quote... rozwiń
Avatar
Jude / 27 marca 2013 o 12:37
Trzy lata w zawieszeniu za taką kasę, jakiej większość miejscowych na oczy nie widziała ? Tyle zasądzał tzw "niezawisłym" sad kierującemu rowerem, który wcześniej wypił dwa browarki. Czasem jak czytam o takich wyrokach to obrzydzenie mnie bierze na samą myśl o takim wymiarze sprawiedliwości ! Czy sędziowie są tak głupi, skorumpowani czy w zamian za przysługi zatrudniał burmistrz bliskich osób tzw " niezawisłego" sądu ?
Avatar
Felek / 27 marca 2013 o 12:30
kompromitacja urzędników pełną gębą, jak trzeba to zasłaniają się ochroną danych osobowych, a tu prosze sypią nazwiskami, oskarżają, etc... a czy obecna Pani Skarbink pracowal przy tych projektach??? ilo osób zarabiało przy tym i za co??? ktoś wie???
Avatar
beret / 27 marca 2013 o 09:20
do tanga trzeba dwojga .jeśli ci co dawali odsyp nie ponieśli żadnej kary mogli zeznawać co tylko sobie pan prokurator zażyczył
Avatar
słuchacz / 27 marca 2013 o 08:56
Ciekawe co takie krasnickie "profesory" po badziewnych zaocznych "akademiach" moga kogokolwiek czegokolwiek nauczyć i to za taką cenę. Nikt normalny za darmo by ich nie zatrudnił w tym charakterze a tym bardziej nie słuchał.
Avatar
gość / 27 marca 2013 o 08:31
W jednym z wydań Dziennika Wschodniego był artykuł w tej sprawie mówiący jak była sekretarz miasta co została zatrzymana właśnie w sprawach nieprawidłowości wydatkowania kasy od Norwegów "puściła farbę" w czasie zeznań jak wyglądały te szkolenia i wyjazdy.
Avatar
mieszkaniec / 2 kwietnia 2013 o 21:29
ta pani sekretarz Niedziałek ,sana w tym projekcie brała czynny udział a teraz udaje niewiniątko,.razem z resztą tych urzędników powinna za wszystko odpowiadać ,miasto (my wszyscy) nie powinniśmy ponosić z tego powodu odpowiedzialności finansowej,kto się nachapał niech płaci.
Avatar
Czu-piradło / 27 marca 2013 o 17:45
Z jakiego powodu ta awantura, powinno być czysto i przejrzysto, a było to już wiemy- kto przy korycie ten doii ile wlezie,bardzo dobrze, że społeczeństwo sie dowiedziało o tych machlojkach, mam nadzieję, że dowiemy się jeszcze więcej. No i najważniejsze kasa do zwrotu!
Avatar
Marysieńka / 27 marca 2013 o 14:06
Oj cos nie wyszło nam na dobre , takie sądzenie Czu na siłę..
A dotację powinni zwracac donosiciele i łapówkarze w jednym., bo jakby nie ich brudy, to nie było by tego.
Avatar
Gożdzikowa / 27 marca 2013 o 13:35
[quote name='olo' timestamp='1364368152' post='750672']
Dlatego powinien być wolny, i niczym nie ograniczony dostęp do broni palnej w tym kraju,nawet tej maszynowej.
[/quote]To ich środowisko należy jak najszybciej czyścić i to samym tylko DOMESTOSEM.
Avatar
senator niezależny / 27 marca 2013 o 13:33
[quote name='Jude' timestamp='1364384229' post='750800']
Trzy lata w zawieszeniu za taką kasę, jakiej większość miejscowych na oczy nie widziała ? Tyle zasądzał tzw "niezawisłym" sad kierującemu rowerem, który wcześniej wypił dwa browarki. Czasem jak czytam o takich wyrokach to obrzydzenie mnie bierze na samą myśl o takim wymiarze sprawiedliwości ! Czy sędziowie są tak głupi, skorumpowani czy w zamian za przysługi zatrudniał burmistrz bliskich osób tzw " niezawisłego" sądu ?
[/quote]To całe bydło to stara banda,jeszcze z nadania stalinowskiego,mści się teraz ogólny brak lustracji i dekomunizacji.
[quote name='Jude' timestamp='1364384229' post='750800']
Trzy lata w zawieszeniu za taką kasę, jakiej większość miejscowych na oczy nie widziała ? Tyle zasądzał tzw "niezawisłym" sad kierującemu rowerem, który wcześniej wypił dwa browarki. Czasem jak czytam o takich wyrokach to obrzydzenie mnie bierze na samą myśl o takim wymiarze sprawiedliwości ! Czy sędziowie są tak głupi, skorumpowani czy w zamian za przysługi zatrudniał burmistrz bliskich osób tzw " niezawisłego" sądu ?
[/quote... rozwiń
Avatar
Jude / 27 marca 2013 o 12:37
Trzy lata w zawieszeniu za taką kasę, jakiej większość miejscowych na oczy nie widziała ? Tyle zasądzał tzw "niezawisłym" sad kierującemu rowerem, który wcześniej wypił dwa browarki. Czasem jak czytam o takich wyrokach to obrzydzenie mnie bierze na samą myśl o takim wymiarze sprawiedliwości ! Czy sędziowie są tak głupi, skorumpowani czy w zamian za przysługi zatrudniał burmistrz bliskich osób tzw " niezawisłego" sądu ?
Avatar
Felek / 27 marca 2013 o 12:30
kompromitacja urzędników pełną gębą, jak trzeba to zasłaniają się ochroną danych osobowych, a tu prosze sypią nazwiskami, oskarżają, etc... a czy obecna Pani Skarbink pracowal przy tych projektach??? ilo osób zarabiało przy tym i za co??? ktoś wie???
Avatar
beret / 27 marca 2013 o 09:20
do tanga trzeba dwojga .jeśli ci co dawali odsyp nie ponieśli żadnej kary mogli zeznawać co tylko sobie pan prokurator zażyczył
Avatar
słuchacz / 27 marca 2013 o 08:56
Ciekawe co takie krasnickie "profesory" po badziewnych zaocznych "akademiach" moga kogokolwiek czegokolwiek nauczyć i to za taką cenę. Nikt normalny za darmo by ich nie zatrudnił w tym charakterze a tym bardziej nie słuchał.
Avatar
gość / 27 marca 2013 o 08:31
W jednym z wydań Dziennika Wschodniego był artykuł w tej sprawie mówiący jak była sekretarz miasta co została zatrzymana właśnie w sprawach nieprawidłowości wydatkowania kasy od Norwegów "puściła farbę" w czasie zeznań jak wyglądały te szkolenia i wyjazdy.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 6 15

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 9 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 29 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 4 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 56 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!