Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

11 stycznia 2018 r.
8:00

Czas na nowe pomysły dla Kraśnika

Autor: Zdjęcie autora aa
1 8 A A

Można już zgłaszać propozycje do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 280 tysięcy złotych. Na piątek urzędnicy zaplanowali pierwsze z trzech spotkań z mieszkańcami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podobnie jak w ubiegłym roku miasto zostało podzielone na siedem dzielnic. Mieszkańcy każdej z dzielnic na realizację swoich propozycji mają po 40 tys. zł. Składane przez mieszkańców wnioski mogą dotyczyć np. modernizacji i doposażenia placów zabaw, urządzania zieleni miejskiej czy też budowy i remontów ulic czy chodników. 

Projekty do budżetu obywatelskiego mogą zgłaszać mieszkańcy Kraśnika, którzy mają skończone 16 lat. Wnioski można składać do 9 lutego. Weryfikacja zgłoszonych projektów potrwa do 23 lutego. Zaś głosowanie w wyznaczonych lokalach odbędzie się w dniach 6-10 marca.

Tymczasem już w tym tygodniu rozpoczną się spotkania informacyjne z mieszkańcami. – Będą w sumie trzy spotkania – pierwsze w piątek, kolejne w poniedziałek i we wtorek – zapowiada Emilia Łukasik, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świdniku.

Piątkowe spotkanie zaplanowano w Centrum Kultury i Promocji, poniedziałkowe – w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Kolejowej, zaś wtorkowe w bibliotece na Koszarach. Wszystkie spotkania rozpoczną się o tej samej porze – o godz. 17.

Druki wniosków służące do zgłoszenia projektów do budżetu obywatelskiego można pobrać ze strony internetowej www.krasnik.eu. Można je też otrzymać w kancelarii Urzędu Miasta i punkcie obsługi mieszkańców w CKiP. Będą też dostępne na spotkaniach z mieszkańcami.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 stycznia 2018 o 21:05
Mieszkańców tez mieć głęboko w swoich czterech literach, bo liczy sie tylko jeden jedyny cel.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 19:35
Nie przejmować sie koderastami, tylko kupić sobie poparcie na nastepną kadencję. Tylko władza i pieniąchy  sie liczą, a tak to nic poza tym.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 16:32
Kiedy nowy dyrektor MOSiR ? termin składania wniosków upłynął z dniem 23 grudnia 2017 r. Czemu przy poprzednim konkursie na to stanowisko na stronie bip nie zostały podane dane o kandydatach na to stanowisko ?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 16:23
Jadę se ruskim z furom gnoju.a tu ....
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 10:47
projekty szkół, urzędów i różne kursy powinny być odrzucone. Trzeba stawiać na siłownie plenerowe, chodniki, miejsca parkingowe, nowe latarnie, nowe wiaty przystankowe itd czyli takie rzeczy do których dostęp będzie miał każdy mieszkaniec a nie komputery dla szkół, gdzie zwykły mieszkaniec nie może skorzystać.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 09:18
Nowy dach do kościoła - proste.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 08:43
Tylko pogońcie "prawdziwego" z jego pomysłami!!!!
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 08:10
Kraśnik - miasto seksu i biznesu!
Avatar
Gość / 12 stycznia 2018 o 21:05
Mieszkańców tez mieć głęboko w swoich czterech literach, bo liczy sie tylko jeden jedyny cel.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 19:35
Nie przejmować sie koderastami, tylko kupić sobie poparcie na nastepną kadencję. Tylko władza i pieniąchy  sie liczą, a tak to nic poza tym.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 16:32
Kiedy nowy dyrektor MOSiR ? termin składania wniosków upłynął z dniem 23 grudnia 2017 r. Czemu przy poprzednim konkursie na to stanowisko na stronie bip nie zostały podane dane o kandydatach na to stanowisko ?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 16:23
Jadę se ruskim z furom gnoju.a tu ....
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 10:47
projekty szkół, urzędów i różne kursy powinny być odrzucone. Trzeba stawiać na siłownie plenerowe, chodniki, miejsca parkingowe, nowe latarnie, nowe wiaty przystankowe itd czyli takie rzeczy do których dostęp będzie miał każdy mieszkaniec a nie komputery dla szkół, gdzie zwykły mieszkaniec nie może skorzystać.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 09:18
Nowy dach do kościoła - proste.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 08:43
Tylko pogońcie "prawdziwego" z jego pomysłami!!!!
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 08:10
Kraśnik - miasto seksu i biznesu!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Jakub Wątły na Polu Dyskusji

Biała Podlaska: Jakub Wątły na Polu Dyskusji 0 0

Stowarzyszenie Biała Samorządowa organizuje kolejne już spotkanie pod szyldem Pole Dyskusji. Tym razem gościem specjalnym będzie Jakub Wątły, dziennikarz i aktywista obywatelski, prowadzący kanał Kuba Wątły TV.

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach 0 0

Od niedzieli puławska policja otrzymała już 9 zgłoszeń od właścicieli samochodów, których opony zostały przecięte ostrym narzędziem. Najwięcej przypadków zanotowano przy ul. 6 Sierpnia i Kołłątaja.

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz]

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz] 0 0

Nowy kalendarz roku szkolnego 2018/2019 r. opublikowało Ministerstwo Edukacji Narodowej

Lubelskie – smakuj biznes

Lubelskie – smakuj biznes 0

Jeśli dopisuje Ci przedsiębiorczy apetyt i jesteś głodny kolejnych sukcesów, mamy dla Ciebie 3 apetyczne kąski, które komponują się w pełnowartościowy posiłek dla Twojej działalności.

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim!

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim! 0 0

W czwartek wraz z papierowym wydaniem naszej gazety, można otrzymać darmowy dodatek podsumowujący XXII edycję "Złotej Setki", czyli Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt 0 0

Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Artyleryjskiej i Piłsudskiego w Białej Podlaskiej.

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie
galeria
film

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie 0 2

Nadszedł długo wyczekiwany dzień - wtorek, 19 czerwca. O godzinie 17 nasi piłkarze po dwunastu latach wracają na piłkarski Mundial, na stadionie Spartaka w Moskwie zmierzą się z Senegalem.

Kibicu, jedź do strefy autobusem

Kibicu, jedź do strefy autobusem 0 0

Specjalna linia autobusowa dowiezie dzisiaj kibiców przed wielki ekran przy Arenie Lublin, gdzie będzie można oglądać transmisję meczu Polski z Senegalem.

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo]
film

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo] 0 2

Kibice nie mają wątpliwości. Pierwszy mecz Polaków z Senegalem w mistrzostwach świata zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych. Wynik wtorkowego spotkania wytypował też paw z Kozłówki

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 1

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 4

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 33

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 22 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!