niedziela, 25 lutego 2018 r.

Kraśnik

Czubiński będzie sądzony jednak w Kraśniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 sierpnia 2009, 19:02
Autor: (rp)

Proces burmistrza Kraśnika Piotra Czubińskiego i jego współpracowników ruszy najprawdopodobniej we wrześniu. Sąd Okręgowy nie zgodził się, żeby samorządowców sądzono poza Kraśnikiem.

– Datę ustalimy w przyszłym tygodniu, kiedy z urlopu wróci sędzia referent – zapowiada Marek Radziszewski, prezes Sądu Rejonowego w Kraśniku.

Czubiński (zgodził się na podawanie nazwiska) siądzie na ławie oskarżonych w związku z działalnością w Międzygminnym Związku Strefa Usług Komunalnych, którego był przewodniczącym. Śledczy zarzucili mu prowadzenie ksiąg wbrew prawu, podawanie w nich nieprawdziwych danych, niedopełnienie obowiązków, które doprowadziło do niedoboru kasowego w wysokości 5420 zł, oraz nieprowadzenie przez SUK Biuletynu Informacji Publicznej.

Burmistrz nie przyznał się do winy. Musiał jednak zawiesić członkostwo w Platformie Obywatelskiej i przestał być jednym z zastępców Janusza Palikota, lidera PO w regionie.
Obok Czubińskiego siądzie czterech innych członków władz SUK. Do winy przyznał się tylko Jacek Cz. – były skarbnik SUK, a teraz księgowy w lubelskim Kuratorium Oświaty. Odpowie za nieprowadzenie ksiąg rachunkowych.

Sędziowie z Kraśnika nie chcieli zajmować się burmistrzem i jego współpracownikami. Sąd Okręgowy wyłączył tylko niektórych np. w związku z kontaktami towarzyskimi z Czubińskim. – Odmówił natomiast sędziom, którzy prosili o wyłączenie ze względu na odbiór społeczny. Wiemy z doświadczenia, że mieszkańcy źle widzą sądzenie miejscowej władzy przez miejscowych sędziów. Sąd Okręgowy ocenił inaczej – stwierdza prezes Radziszewski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mgr niePOważny
Jola
emeryt
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mgr niePOważny
mgr niePOważny (8 listopada 2009 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mgr Czołobitny napisał:
Powiadam wam, małego serca jesteście i w połowie "Morza Czerwonego" zawrócić pragniecie, podczas gdy nasz p. Burmistrz już tak blisko świetlanego celu was doprowadził. Przeto ukorzcie się przede tym, któren Dobro Wspólne rzucił pode wasze maluczkie stopy, kierunek postępu ukazując. Wprawdzie owe Dobro jest Wspólne dla kilku tylko kolesi, ale od czegoś trzeba przecież zacząć. Zatem schylcie mikre karki i spuście kaprawe oczęta, wbijając je w ślady stóp tego, któren Kraśnik wiedzie ku lepszemu...


Ukorzcie się, powiadam wam, ukorzcie!
Rozwiń
Jola
Jola (8 listopada 2009 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Andrew napisał:
Nie znam szczegółów dotyczących tej sprawy. W Kraśniku nie mieszkam od 30 lat, ale kiedy przyjechałem ostatnio do miasta, stwierdziłem, że trudno o lepszego burmistrza niż Pan Czubiński. To dobry gospodarz miasta! Widać to szczególnie w Kraśniku Fabrycznym, gdzie tylu pięknych, wyłożonych kostką brukową chodników trudno zobaczyć w innych miastach o zbliżonej do Kraśnika liczebności mieszkańców. Trzeba jeszcze pochwalić za Zalew Kraśnicki, itp.
Andrew z Dolnego Śląska

FAktycznie. Albo cię tak długo w Kraśniku nie bylo albo taki głupi jesteś !
Rozwiń
emeryt
emeryt (13 października 2009 o 09:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A teraz p.burmistrz emerytów kocha ,bo tylko ONI mu zostali,ufni i naiwni.
Rozwiń
otwarte oczy
otwarte oczy (11 października 2009 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~gosc~ napisał:
MOIM ZDANIEM BRAKUJE JESZCZE SŁYNNEGO PREZESA SADU W KRAŚNIKU PANA KOTA,TO WSZYSTKO TO WIELKIE GOW..................................


Kota nie ma bo spalił mosty,ale jest ktoś inny kto też Pali... i jest mocny!Trzyma łapę nad Kraśnikiem!!!
Rozwiń
walcząca z wiatrakami
walcząca z wiatrakami (11 października 2009 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Ten PO-lityk PO-pier***nej PO-rtii PO-litycznej PO-wieni być juz na Sądzie Ostatczenycm,. bo ta skorumpowana sitwa towrzyska umorzy (kontaktu lożowo rotariańskie działaczy PełO Pana Józefa Żydzińskiego wierchuszki PO-licji Obywatelskiej ABWehryi szefostwa Sądów lubelskichj są mocne) aby skazać tęzakazaną parszywą mordę


całą lubelska PO- na Majdanek , chetnie odpale piec - nie ma jak solidna niemiecka robota - 70 lat mineło ale zadziała

Zginąć w MAJDANKU to zaszczyt!!!Dla nich to tylko zastosować likwidację jak w partyzantce pokolei!!!Albo odciąć ich od koryta!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!