Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

10 czerwca 2008 r.
21:27
Edytuj ten wpis

Czubiński niezatapialny

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 23 A A

Czy Piotr Czubiński uniknie odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych? To możliwe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Instytucje, które mają strzec pieniędzy podatników, są bezsilne. W dodatku prokuratorskie śledztwo drepcze w miejscu.

Niezwykły bałagan w finansach Związku Międzygminnego Strefa Usług Komunalnych odkryli dwa lata temu kontrolerzy Regionalnej Izby Obrachunkowej. Związek tworzą Kraśnik i siedem pobliskich gmin.

Miał służyć mieszkańcom, m.in. prowadząc wysypisko śmieci. Wiadomo, że służył dobrze Czubińskiemu. W latach 2004-2006 przewodniczący SUK, a jednocześnie burmistrz Kraśnika i członek lubelskich władz PO, wziął 150 tys. zł pensji ze związku, choć zdaniem RIO przysługiwała mu tylko dieta.

Czubiński i pozostali członkowie zarządu związku mieli za to odpowiedzieć w trybie administracyjnym za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Najwyższa kara to kilkuletni zakaz zajmowania stanowisk związanych z publicznymi finansami. Ale w sprawie nic się nie dzieje.

- Przepisy są takie, że musimy czekać, dopóki sprawę bada prokuratura - mówi Jacek Grządka, przewodniczący Regionalnej Komisji Orzekającej przy RIO. - Dwa razy pytaliśmy, na jakim etapie jest śledztwo i nie dostaliśmy odpowiedzi. Tymczasem zarzuty przedawniają się po 5 latach.

Tyle że RKO najpierw pytało o śledztwo w Prokuraturze Rejonowej w Kraśniku. Tymczasem prowadzi je Prokuratura Okręgowa w Lublinie i tam miało trafić drugie pismo. - Jeśli pismo wpłynęło lub wpłynie, to z pewnością na nie odpowiemy - zapewnia Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Tymczasem w prokuraturze też niewiele się dzieje. Już półtora roku trwa sprawdzanie, czy w związku doszło do przestępstwa. W marcu opisaliśmy, że śledztwo się przedłuża, bo biegły spóźnił się z opinią. Dokument już jest, ale śledczy musi jeszcze dopytać się o szczegóły. Także świadków. Śledztwo przedłużono więc do 18 sierpnia.

Tymczasem Czubiński już wyszedł obronną ręką z części zarzutów. Poszedł do sądu pracy, a tam pomógł mu Ireneusz Ofczarski, jego bliski współpracownik, a obecnie przewodniczący SUK. Dzięki jego zeznaniom sąd stwierdził w styczniu, że burmistrz był etatowym pracownikiem związku. Czubiński twierdzi teraz, że nie musi zwracać pobranej stamtąd pensji. A wcześniej się do tego zobowiązał.

Regionalna Izba Obrachunkowa jest bezsilna. - Nie mamy oficjalnej informacji o wyroku - rozkłada ręce Marek Poniatowski, prezes izby.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Chakotay / 29 lipca 2008 o 14:57
znoscie dalej w pokorze albo sciepa i wynajac dobrego snajpera co zrobi porzadek z tym oblesnym rylem.........
Avatar
obywatel / 6 lipca 2008 o 09:01
To właśnie Czubiński po wygranych wyborach odgrażał się, co było widać i słychać w kraśnickiej telewizji, że jego oponenci utopią się w bagnie, do którego on ich wepchnie. Mam nadzieję, że ktoś go jednak pociągnie za sobą i ten tytuł przestanie być aktualny. Na początek proponuję jakiemuś młodemu prawnikowi z głową na karku rozliczenie go (burmistrza) z utopionych w bagnie pieniędzy. To może być początek kariery, jaką zrobili młodzi adwokaci Rywina. Prawdziwej kariery. Nie w wymiarze powiatu kraśnickiego.
Avatar
joko / 14 czerwca 2008 o 11:51
To gdzie są powołane służby do ścigania przekrętów. Gdzie Kamiński i jego CBA, gdzie JUlcia Piterowa ze swoimi górnolotnymi działaniami, dot. korupcji m.in. w samorzadach. Po co to w ogóle utrzymywać tych ludzi za nasze pieniądze. Może lepiej niech każdy "urwie" z tego kraju ile jeszcze trzyma a potem niech się dziej co chce.
Avatar
zaraz / 13 czerwca 2008 o 09:36
Smutno jest w tym Kraśniku.
Ciekawe, czy znajdzie się koś, kto będzie w stanie podnieść to miasto?
Wysłanie obiadu dziennikarzowi uważam za szczy arogancji i prymitywizmu.
Może kandydaci na odpowiedzialne stanowiska powinni mieć robione testy osobowości? Wtedy taki Czubński nie piastowałby urzędu burmistrza.
Smutno i "wstydno".
Avatar
delfin / 12 czerwca 2008 o 11:17
Jak może być zatapialny, skoro wszyscy siedzą u niego w kieszeni?? Ale... nie ma się co dziwić... ludzie po prostu sami sie na to zgadzają, a Ci, którzy chcą coś zmienić, są zastraszani i glebieni...... i jest takich niestety duuuuużo za mało.....
Avatar
kkkk / 11 czerwca 2008 o 22:02
A Pan Prezes RIO besilny, rozkłada ręce. Biedna izba i inspektory. Biedaczki. I po co robią, to co robią i za co biorą kasę, jak są tacy bezsilni? Komu chcą pomóc to pomogą, a komu chcą zaszkodzic to też to zrobią. Taka prawda. Smutne i zarazem żałosne.
Avatar
noo / 11 czerwca 2008 o 21:55
Rafał Panas napisał:
Jak burmistrz Czubiński reaguje na krytykę prasową.

Dostałem dzisiaj prezent od burmistrza Piotra Czubińskiego. Sympatyczny pan przyniósł mi styropianowe pudełko z kotletem schabowym, ziemniakami i surówką. Do pudełka przyklejona była karteczka "Sprawdź czy smakuje odgrzany. Piotr Czubiński". Sprawdziłem w firmie, która przywiozła jedzenie, faktycznie zamówił je burmistrz, podobnie dopisek.

Zachowanie Czubińskiego pozostawiam do oceny czytelnikom. Nadmieniam, że nie jesteśmy na "ty". Obiadu nie zjadłem.

Pozdrawiam Rafał Panas

Nie chcę Pana straszyć, Panie Redaktorze, ale to może oznaczać rychłą konieczność szukania nowej pracy... Ten typ jest bardzo mściwy...

Nie chcę Pana straszyć, Panie Redaktorze, ale to może oznaczać rychłą konieczność szukania nowej pracy... Ten typ jest bardzo mściwy... rozwiń
Avatar
oczi / 11 czerwca 2008 o 21:53
~miska~ napisał:
Rany jaki on jest obleśny i ciagle ta ręka trzymająca podbrodek czyzbny mu zwisał?

I oczki ma jakieś kaprawe...
Avatar
Gość / 11 czerwca 2008 o 20:49
Rafał Panas napisał:
Jak burmistrz Czubiński reaguje na krytykę prasową.

Dostałem dzisiaj prezent od burmistrza Piotra Czubińskiego. Sympatyczny pan przyniósł mi styropianowe pudełko z kotletem schabowym, ziemniakami i surówką. Do pudełka przyklejona była karteczka "Sprawdź czy smakuje odgrzany. Piotr Czubiński". Sprawdziłem w firmie, która przywiozła jedzenie, faktycznie zamówił je burmistrz, podobnie dopisek.

Zachowanie Czubińskiego pozostawiam do oceny czytelnikom. Nadmieniam, że nie jesteśmy na "ty". Obiadu nie zjadłem.

Pozdrawiam Rafał Panas


Jak to przeczytałem, to aż mnie zatkało! Jeżeli jest to prawda, to na taki tupet stać tylko "mafiozów", których stać na taki gest, by przed zleceniem egzekucji kogoś niewygodnego o tym wcześniej informują tę osobę.


Jak to przeczytałem, to aż mnie zatkało! Jeżeli jest to prawda, to na taki tupet stać tylko "mafiozów", których stać na taki gest, by przed zleceniem egzekucji kogoś niewygodnego o tym wcześniej informują tę osobę. rozwiń
Avatar
~miska~ / 11 czerwca 2008 o 20:08
Rany jaki on jest obleśny i ciagle ta ręka trzymająca podbrodek czyzbny mu zwisał?
Avatar
Chakotay / 29 lipca 2008 o 14:57
znoscie dalej w pokorze albo sciepa i wynajac dobrego snajpera co zrobi porzadek z tym oblesnym rylem.........
Avatar
obywatel / 6 lipca 2008 o 09:01
To właśnie Czubiński po wygranych wyborach odgrażał się, co było widać i słychać w kraśnickiej telewizji, że jego oponenci utopią się w bagnie, do którego on ich wepchnie. Mam nadzieję, że ktoś go jednak pociągnie za sobą i ten tytuł przestanie być aktualny. Na początek proponuję jakiemuś młodemu prawnikowi z głową na karku rozliczenie go (burmistrza) z utopionych w bagnie pieniędzy. To może być początek kariery, jaką zrobili młodzi adwokaci Rywina. Prawdziwej kariery. Nie w wymiarze powiatu kraśnickiego.
Avatar
joko / 14 czerwca 2008 o 11:51
To gdzie są powołane służby do ścigania przekrętów. Gdzie Kamiński i jego CBA, gdzie JUlcia Piterowa ze swoimi górnolotnymi działaniami, dot. korupcji m.in. w samorzadach. Po co to w ogóle utrzymywać tych ludzi za nasze pieniądze. Może lepiej niech każdy "urwie" z tego kraju ile jeszcze trzyma a potem niech się dziej co chce.
Avatar
zaraz / 13 czerwca 2008 o 09:36
Smutno jest w tym Kraśniku.
Ciekawe, czy znajdzie się koś, kto będzie w stanie podnieść to miasto?
Wysłanie obiadu dziennikarzowi uważam za szczy arogancji i prymitywizmu.
Może kandydaci na odpowiedzialne stanowiska powinni mieć robione testy osobowości? Wtedy taki Czubński nie piastowałby urzędu burmistrza.
Smutno i "wstydno".
Avatar
delfin / 12 czerwca 2008 o 11:17
Jak może być zatapialny, skoro wszyscy siedzą u niego w kieszeni?? Ale... nie ma się co dziwić... ludzie po prostu sami sie na to zgadzają, a Ci, którzy chcą coś zmienić, są zastraszani i glebieni...... i jest takich niestety duuuuużo za mało.....
Avatar
kkkk / 11 czerwca 2008 o 22:02
A Pan Prezes RIO besilny, rozkłada ręce. Biedna izba i inspektory. Biedaczki. I po co robią, to co robią i za co biorą kasę, jak są tacy bezsilni? Komu chcą pomóc to pomogą, a komu chcą zaszkodzic to też to zrobią. Taka prawda. Smutne i zarazem żałosne.
Avatar
noo / 11 czerwca 2008 o 21:55
Rafał Panas napisał:
Jak burmistrz Czubiński reaguje na krytykę prasową.

Dostałem dzisiaj prezent od burmistrza Piotra Czubińskiego. Sympatyczny pan przyniósł mi styropianowe pudełko z kotletem schabowym, ziemniakami i surówką. Do pudełka przyklejona była karteczka "Sprawdź czy smakuje odgrzany. Piotr Czubiński". Sprawdziłem w firmie, która przywiozła jedzenie, faktycznie zamówił je burmistrz, podobnie dopisek.

Zachowanie Czubińskiego pozostawiam do oceny czytelnikom. Nadmieniam, że nie jesteśmy na "ty". Obiadu nie zjadłem.

Pozdrawiam Rafał Panas

Nie chcę Pana straszyć, Panie Redaktorze, ale to może oznaczać rychłą konieczność szukania nowej pracy... Ten typ jest bardzo mściwy...

Nie chcę Pana straszyć, Panie Redaktorze, ale to może oznaczać rychłą konieczność szukania nowej pracy... Ten typ jest bardzo mściwy... rozwiń
Avatar
oczi / 11 czerwca 2008 o 21:53
~miska~ napisał:
Rany jaki on jest obleśny i ciagle ta ręka trzymająca podbrodek czyzbny mu zwisał?

I oczki ma jakieś kaprawe...
Avatar
Gość / 11 czerwca 2008 o 20:49
Rafał Panas napisał:
Jak burmistrz Czubiński reaguje na krytykę prasową.

Dostałem dzisiaj prezent od burmistrza Piotra Czubińskiego. Sympatyczny pan przyniósł mi styropianowe pudełko z kotletem schabowym, ziemniakami i surówką. Do pudełka przyklejona była karteczka "Sprawdź czy smakuje odgrzany. Piotr Czubiński". Sprawdziłem w firmie, która przywiozła jedzenie, faktycznie zamówił je burmistrz, podobnie dopisek.

Zachowanie Czubińskiego pozostawiam do oceny czytelnikom. Nadmieniam, że nie jesteśmy na "ty". Obiadu nie zjadłem.

Pozdrawiam Rafał Panas


Jak to przeczytałem, to aż mnie zatkało! Jeżeli jest to prawda, to na taki tupet stać tylko "mafiozów", których stać na taki gest, by przed zleceniem egzekucji kogoś niewygodnego o tym wcześniej informują tę osobę.


Jak to przeczytałem, to aż mnie zatkało! Jeżeli jest to prawda, to na taki tupet stać tylko "mafiozów", których stać na taki gest, by przed zleceniem egzekucji kogoś niewygodnego o tym wcześniej informują tę osobę. rozwiń
Avatar
~miska~ / 11 czerwca 2008 o 20:08
Rany jaki on jest obleśny i ciagle ta ręka trzymająca podbrodek czyzbny mu zwisał?
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 0

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 0 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 0 1

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 2 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 2 4

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 6 2

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 5 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 2

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 5 2

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!