piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Kraśnik

Dach kościoła z miejskich pieniędzy? Kabaciński zgłosił sprawę do prokuratury

Dodano: 28 kwietnia 2014, 16:30
Autor: (aa)

Poseł Michał Kabaciński (Twój Ruch) podejrzewa, że radni z Kraśnika mogli popełnić przestępstwo i donosi w tej sprawie śledczym. Chodzi o sprawę dotyczącą sfinansowania z miejskich pieniędzy dachu na budowanym kościele przy ul. Słowackiego.

Budżet obywatelski w Kraśniku w tym roku debiutuje. Jednym z wniosków zgłoszonych przez mieszkańców był dach kościoła Matki Bożej Bolesnej. Radni mimo, że inwestycja nie mieści się w zadaniach gminy, zgodzili się poddać ten wniosek pod głosowanie mieszkańców. Wniosek uzyskał największą liczbę głosów - 1130. Ostatecznie radni pod koniec marca przegłosowali zmiany w budżecie miasta i zgodzili się, aby 500 tys. zł otrzymała parafia pw. Matki Bożej Bolesnej. Także później, mimo wszczęcia postępowania przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Lublinie i wstrzymania realizacji tych wydatków radni zdania nie zmienili. Na ostatniej sesji 24 kwietnia nie wycofali tej inwestycji z budżetu. W poniedziałek poseł Michał Kabaciński z Twojego Ruchu przesłał zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku. Obciąża członków komisji ds. budżetu obywatelskiego, w skład której wchodzili wszyscy radni. Zarzuca im nadużycie zaufania, przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. - Do pełnienia przestępstwa mogło dojść już na etapie weryfikacji wniosków, bowiem radni nie odrzucili tego wniosku a powinni - podkreśla poseł Kabaciński. Krzysztof Ślusarz, który pełnił funkcje przewodniczącego komisji ds. budżetu obywatelskiego w Kraśniku przyznaje, że radni mogli w każdej chwili błąd naprawić, ale tego nie zrobili. - Wszyscy radni wiedzieli, że inwestycja ta nie mieści się w zadaniach gminy, bo uprzedzał o tym radca prawny na komisji - wskazuje radny Ślusarz. Przekonuje, że apelował do radnych o rozsądek. - To, że radni postanowili być poza prawem a to już ode mnie nie zależy - dodaje.
Czytaj więcej o: Twój Ruch dach kabaciński Kraśnik
Gość
ana
Gość
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 maja 2014 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

BRAWO

To tytuł odmóżdżającego czasopisma dla smarkatych.

Poziom argumentów w poście taki sam.

Rozwiń
ana
ana (3 maja 2014 o 23:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

takiTAM 

 Zastanów się co mówisz ? Z twojego języka wnioskuje, że jesteś namiętnym słuchaczem radia MARYJA i  TV TRWAM . Jest rozdział kościoła od państwa tak mówi konstytucja , po drugie skoro zdecydowaliście się wybudować tak okazały kościół proszę bardzo, ale płaćcie ze swoich pieniędzy. Nie chodzi tu o zabytek  jak kościół w starej dzielnicy który przy wsparciu miasta min. dostał dofinansowanie na remont  i środki z uni . To jest dziedzictwo. Ta inwestycja nie ma nic wspólnego z tym co poprzednio pisałem . Pieniądze powinny być przeznaczone na pobudzenie inwestycji i rozwój miasta likwidacje bezrobocia itp. A  co do wiary to są grzechy główne pycha, chciwość, zazdrość  , w które się doskonale wpisujecie a z którymi walczy też obecny papież .

BRAWO

Rozwiń
Gość
Gość (3 maja 2014 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Puknij się w główeczkę! I nie zaciemniaj. Moje pieniądze mam prawo wydać na co chcę i na kogo chcę. Radni mi łaski nie robią, bo to nie ich, a moje pieniądze.

Ja się czuje dojony przez partie wszelkiej maści.

Kościół nikomu nic na siłę nie zabiera.

Partie, nawet te, których się brzydzę, są utrzymywane z naszych podatków.

A chorzy, bezdomni, bezrobotni, starzy są pozbawieni opieki państwa.

Rozwiń
ASD
ASD (3 maja 2014 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

POWINNI POZAMYKAĆ WSZYSTKICH RADNYCH ODPOWIEDZIALNYCH ZA PRZEKAZANIE PUBLICZNYCH PIENIĘDZY FUNKCJONARIUSZOM OBCEGO PAŃSTWA  WATYKAN.

A WYOBRAŹCIE SOBIE N.P. SYTUACJĘ GDYBY RADNI KRAŚNIKA PRZEKAZALI PIENIĄDZE NA BUDOWĘ DACHU AMBASADY NIEMIEC LUB FEDERACJI ROSYJSKIEJ.

CO WTEDY BY POWIEDZIELI CI ( POBOŻNI ), TEZ BYLI BY ZA ?

PRZECIEŻ WSZYSTKIE PAŃSTWA SĄ RÓWNE WOBEC SIEBIE .

DLACZEGO WATYKAN MA BYĆ LEPSZY OD INNYCH

NIECH NAS DOI KAŻDY KTO TYLKO CHCE.

Rozwiń
Gość
Gość (3 maja 2014 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

między innymi, ale nie tylko.

są także tych o przeciwnym zdaniu, albo osób innych wyznań

A czy ktoś bronił im iść i zagłosować inaczej? Tu ludzie zagłosowali nogami i rękami w sprawie SWOICH pieniędzy. Zgodnie z prawami demokracji.

Czy znowu partyjni wiedzą lepiej, co dla ludzi jest dobre?

Niech partyjni utrzymują się ze swoich składek i zabierają głos w sprawie swojej partii. Wyznaniami zajmą się kościoły. Do tego nie trzeba pomocy Kabacińskich, ani żadnych innych Palikmiotów.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!