czwartek, 22 marca 2018 r.

Kraśnik

Dach kościoła z miejskich pieniędzy? Kabaciński zgłosił sprawę do prokuratury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 kwietnia 2014, 16:30
Autor: (aa)

Poseł Michał Kabaciński (Twój Ruch) podejrzewa, że radni z Kraśnika mogli popełnić przestępstwo i donosi w tej sprawie śledczym. Chodzi o sprawę dotyczącą sfinansowania z miejskich pieniędzy dachu na budowanym kościele przy ul. Słowackiego.

Budżet obywatelski w Kraśniku w tym roku debiutuje. Jednym z wniosków zgłoszonych przez mieszkańców był dach kościoła Matki Bożej Bolesnej. Radni mimo, że inwestycja nie mieści się w zadaniach gminy, zgodzili się poddać ten wniosek pod głosowanie mieszkańców. Wniosek uzyskał największą liczbę głosów - 1130. Ostatecznie radni pod koniec marca przegłosowali zmiany w budżecie miasta i zgodzili się, aby 500 tys. zł otrzymała parafia pw. Matki Bożej Bolesnej. Także później, mimo wszczęcia postępowania przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Lublinie i wstrzymania realizacji tych wydatków radni zdania nie zmienili. Na ostatniej sesji 24 kwietnia nie wycofali tej inwestycji z budżetu. W poniedziałek poseł Michał Kabaciński z Twojego Ruchu przesłał zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku. Obciąża członków komisji ds. budżetu obywatelskiego, w skład której wchodzili wszyscy radni. Zarzuca im nadużycie zaufania, przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. - Do pełnienia przestępstwa mogło dojść już na etapie weryfikacji wniosków, bowiem radni nie odrzucili tego wniosku a powinni - podkreśla poseł Kabaciński. Krzysztof Ślusarz, który pełnił funkcje przewodniczącego komisji ds. budżetu obywatelskiego w Kraśniku przyznaje, że radni mogli w każdej chwili błąd naprawić, ale tego nie zrobili. - Wszyscy radni wiedzieli, że inwestycja ta nie mieści się w zadaniach gminy, bo uprzedzał o tym radca prawny na komisji - wskazuje radny Ślusarz. Przekonuje, że apelował do radnych o rozsądek. - To, że radni postanowili być poza prawem a to już ode mnie nie zależy - dodaje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Twój Ruch dach kabaciński Kraśnik
Gość
ana
Gość
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 maja 2014 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

BRAWO

To tytuł odmóżdżającego czasopisma dla smarkatych.

Poziom argumentów w poście taki sam.

Rozwiń
ana
ana (3 maja 2014 o 23:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

takiTAM 

 Zastanów się co mówisz ? Z twojego języka wnioskuje, że jesteś namiętnym słuchaczem radia MARYJA i  TV TRWAM . Jest rozdział kościoła od państwa tak mówi konstytucja , po drugie skoro zdecydowaliście się wybudować tak okazały kościół proszę bardzo, ale płaćcie ze swoich pieniędzy. Nie chodzi tu o zabytek  jak kościół w starej dzielnicy który przy wsparciu miasta min. dostał dofinansowanie na remont  i środki z uni . To jest dziedzictwo. Ta inwestycja nie ma nic wspólnego z tym co poprzednio pisałem . Pieniądze powinny być przeznaczone na pobudzenie inwestycji i rozwój miasta likwidacje bezrobocia itp. A  co do wiary to są grzechy główne pycha, chciwość, zazdrość  , w które się doskonale wpisujecie a z którymi walczy też obecny papież .

BRAWO

Rozwiń
Gość
Gość (3 maja 2014 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Puknij się w główeczkę! I nie zaciemniaj. Moje pieniądze mam prawo wydać na co chcę i na kogo chcę. Radni mi łaski nie robią, bo to nie ich, a moje pieniądze.

Ja się czuje dojony przez partie wszelkiej maści.

Kościół nikomu nic na siłę nie zabiera.

Partie, nawet te, których się brzydzę, są utrzymywane z naszych podatków.

A chorzy, bezdomni, bezrobotni, starzy są pozbawieni opieki państwa.

Rozwiń
ASD
ASD (3 maja 2014 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

POWINNI POZAMYKAĆ WSZYSTKICH RADNYCH ODPOWIEDZIALNYCH ZA PRZEKAZANIE PUBLICZNYCH PIENIĘDZY FUNKCJONARIUSZOM OBCEGO PAŃSTWA  WATYKAN.

A WYOBRAŹCIE SOBIE N.P. SYTUACJĘ GDYBY RADNI KRAŚNIKA PRZEKAZALI PIENIĄDZE NA BUDOWĘ DACHU AMBASADY NIEMIEC LUB FEDERACJI ROSYJSKIEJ.

CO WTEDY BY POWIEDZIELI CI ( POBOŻNI ), TEZ BYLI BY ZA ?

PRZECIEŻ WSZYSTKIE PAŃSTWA SĄ RÓWNE WOBEC SIEBIE .

DLACZEGO WATYKAN MA BYĆ LEPSZY OD INNYCH

NIECH NAS DOI KAŻDY KTO TYLKO CHCE.

Rozwiń
Gość
Gość (3 maja 2014 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

między innymi, ale nie tylko.

są także tych o przeciwnym zdaniu, albo osób innych wyznań

A czy ktoś bronił im iść i zagłosować inaczej? Tu ludzie zagłosowali nogami i rękami w sprawie SWOICH pieniędzy. Zgodnie z prawami demokracji.

Czy znowu partyjni wiedzą lepiej, co dla ludzi jest dobre?

Niech partyjni utrzymują się ze swoich składek i zabierają głos w sprawie swojej partii. Wyznaniami zajmą się kościoły. Do tego nie trzeba pomocy Kabacińskich, ani żadnych innych Palikmiotów.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!