niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraśnik

Darmowe komputery i internet dla samotnych matek z Kraśnika

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2010, 16:03

Osoby niepełnosprawne, samotne matki jak też osoby objęte pomocą społeczną z Kraśnika mogą mieć ułatwiony dostęp do Internetu. Urząd Miasta w Kraśniku chce kupić im komputery. Zapłaci też za łącza internetowe. Projekt będzie realizowany, o ile uda się uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Urząd Miasta w Kraśniku chce kupić w sumie 97 zestawów komputerowych. – Projekt zakłada dostarczenie sprzętu komputerowego i internetu osobom i instytucjom –wyjaśnia Jacek Dul, zastępca burmistrza Kraśnika.

Większości sprzętu trafi do osób i rodzin, które wskaże pomoc społeczna. – Robimy wstępne rozpoznanie jakie potencjalnie osoby mogły by skorzystać z tego programu – wyjaśnia Ewa Opoka, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniku. – Mamy wstępnie wytypowanych około 40 osób, głównie samotnych matek z dziećmi. Teraz trzeba będzie jeszcze sprawdzić czy mają one już komputer, czy też nie – dodaje kierująca ośrodkiem.

Oferta urzędu miasta skierowana jest nie tylko do kobiet samotnie wychowujących dzieci, ale też do osób niepełnosprawnych i rodzin, które korzystają z zasiłków. Wśród nich ma zostać rozdysponowanych 65 zestawów komputerowych.

Pozostałe 32 znajdą się w instytucjach, do których mają dostęp wszyscy mieszkańcy Kraśnika. – Będą to szkoły, Centrum Kultury i Promocji, biblioteka i MOPS – wylicza przedstawiciel miasta.

W miejskiej bibliotece, gdzie ze sprzętu korzystać mogą wszyscy mieszkańcy Kraśnika nowe komputery są bardzo potrzebne. – W bibliotece głównej mamy 4 komputery. Z jednego korzystają dzieci, z pozostałych trzech osoby dorosłe. Komputery są już stare. Ludzie narzekają, że system działa bardzo wolno. Dlatego nowy sprzęt bardzo by się przydał – mówi Anna Zbytniewska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku.

Ze sprzętu korzysta wiele osób. – Są to zarówno studenci, osoby bezrobotne jak i osoby starsze. Płacą na przykład rachunki przez Internet, szukają pracy. Sprzęt cały czas jest zajęty – dodaje Zbytniewska.

Dlatego też biblioteka prowadzi rezerwacje. Chętni zapisują się na konkretny dzień i godzinę.

Placówka, o ile projekt będzie realizowany, ma dostać od miasta 6 nowych zestawów komputerowych. Trzy zostaną w bibliotece przy ul. Koszarowej, kolejne 3 trafią do filii przy ul. Piaskowej.

Projekt ma kosztować ok. 1 miliona złotych. Będzie realizowany o ile urzędnikom uda się uzyskać wsparcie z Unii Europejskiej. Termin składania wniosków upływa 29 października.

To kolejny pomysł miasta. Urząd realizuje projekt e-Kraśnik. Przewiduje on m.in. budowę kiosków internetowych. W mieście będą działać też hot-spoty. Miejsca, w których urządzenia będą zainstalowane to np. zalew, park przy ul. Mickiewicza i rynek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kjl
Gość
Gość
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kjl
kjl (20 września 2010 o 11:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komputery i internet. Tego właśnie biedni ludzie potrzbują.
Scyzoryk w kieszeni sam sie otwiera!
Rozwiń
Gość
Gość (18 września 2010 o 13:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ktory z rządzących zadaje się z samotną matką, że chce jej sprawić komputer, to niech uważa, bo samotna matka jest po to aby łapać facetów na dziecko a póżniej na na alimenty
Rozwiń
Gość
Gość (15 września 2010 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='bar' date='15 wrzesień 2010 - 12:56 ' timestamp='1284548203' post='347566']
A gdzie burmistrz mówił o darmowym prądzie? Możesz podać źródło?
[/quote]
A ja pamiętam, jak mówił o wykończeniu, zniszczeniu opozycji w Kraśniku po poprzednich wyborach samorządowych. Pokazywali to a TV Kraśnik. I tu faktycznie dotrzymuje słowa. Bohater!
Rozwiń
bar
bar (15 września 2010 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' date='13 wrzesień 2010 - 07:08 ' timestamp='1284354505' post='345952']
Już widać wysyp pomysłów przedwyborczych. Następny będzie o lotnisku i metrze? A co z darmowym prądem z obiecanych elektrowni wiatrowych?
[/quote]

A gdzie burmistrz mówił o darmowym prądzie? Możesz podać źródło?
Rozwiń
pit14
pit14 (14 września 2010 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pit14' date='14 wrzesień 2010 - 12:16 ' timestamp='1284459363' post='346857']
ROZWIAŁ SIĘ
[/quote]
i nie zapomnijmy o gazie łupkowym o którym tak nam burmistrz zachwalał - pewnie ze swoich dwóch pół - łupków
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!