Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

29 listopada 2016 r.
18:23

Dlaczego my tyle płacimy za paliwo? Interweniował nawet starosta

Autor: Zdjęcie autora aa
223 79 A A

Paliwowe poruszenie w Kraśniku. Mieszkańcy miasta narzekają, że ceny paliw na stacjach PKN Orlen są wyższe od tych na stacjach tej firmy w innych miastach m.in. w Lublinie. W sprawę włączył się starosta kraśnicki Andrzej Maj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Od kilku tygodni otrzymuję coraz liczniejsze sygnały od mieszkańców naszego powiatu dotyczące cen paliw na kraśnickich stacjach Orlenu – pisze na swoim profilu na Facebooku Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – Zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorcy skarżą się na ich wysokość w porównaniu z cenami tych samych paliw na niedalekich, lubelskich stacjach Orlenu czy na trasie do Lublina. Różnice są duże, dochodzą czasami do kilkudziesięciu groszy na litrze.

Podkreśla też, że dla mieszkańców Kraśnika „taka sytuacja z cenami paliw jest niezrozumiała i wywołuje niezadowolenie”. Dlatego też starosta kraśnicki o wyjaśnienie tej sprawy poprosił powiatowego rzecznika konsumentów. Pismo rzecznika zostało już wysłane do PKN ORLEN.

– Informacje o cenach były wielokrotnie przez nas weryfikowane – potwierdza Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Wpis starosty na portalu społecznościowym wywołał burzliwą dyskusję.

„Już myślałem, że tylko ja to widzę i tylko mnie to drażni.... Brawo! – pisze pod wpisem starosty pan Piotr.

„Po pierwsze: w życiu nie widziałem większej różnicy niż kilkanaście groszy między Kraśnikiem a Lublinem – komentuje z kolei pan Tomasz. – Po drugie, proponuję wycieczkę w kierunku Krakowa i nie pisanie „głupot”, że w Kraśniku zmowa cenowa i najwyższe ceny.”

Na Facebooku powstał nawet profil nawołujący do bojkotu stacji.

Tymczasem biuro prasowe koncernu poinformowało, że PKN ORLEN w kształtowaniu detalicznej polityki cenowej kieruje się wyłącznie wskazaniami biznesowymi, warunkami makroekonomicznymi jak też relacjami podaży i popytu. Ceny ustalane są przez zespół analityków w relacji do wyników codziennych obserwacji mikrorynku. Oddzielnym przypadkiem są natomiast stacje franczyzowe, na których decyzje cenowe podejmuje wyłącznie właściciel obiektu.
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Kraśniku nie otrzymał jeszcze odpowiedzi od PKN Orlen.

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 20:51
A jak się ma sprawa z dostępem osób niepełnosprawnych do podległych powiatowi jednostek? Może warto się tym zainteresować?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 19:52
Dlaczego ludowcy nie walczą o ceny zboża, maliny i pomidorami i jabłek Tylko wpi...ja się w gospodarke Andrzej ek zaczął kampanie na burmistrza i tyle w tym temacie I czas pogonic PiS bo nic nie robi ino się bawi
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 18:16
I dobrze, ja go popre
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 20:40
Ludzie, maj się szykuje na burmistrza. Stąd ta akcja
Avatar
awi / 2 grudnia 2016 o 21:58
durniu popyt wcale nie jest mniejszy, no chyba że ludzie sie w***li i pojechali tankować gdzie indziej,co mnie nie dziwi bo nie tak daleko na sąsiedniej prywatnej stacji, jeszcze miesiąc temu paliwo było tańsze o 45 groszy niż na orlenie, teraz jest tańsze o 20 gr, czyli można, ale nie na orlenie więc mi tu nie ściemniaj z kosztami.
Avatar
awi / 2 grudnia 2016 o 21:49
a gdzieś ty pajacu kupował jajka w kraśniku po złotówce, chyba że od tych leserków ze starostwa.
Avatar
awi / 2 grudnia 2016 o 21:47
no i odezwała się mądrość życiowa biznesmena,jak nie ma konkurencji to taki pajac z franczyzą czy bez robi co chce z cenami.akurat w kraśniku nie ma potentata paliwowego który mógłby konkurować z orlenem. a biorąc twój tok rozumowania to super biznesmeni byli w amber gold, bo zrobli złoty interes, a że prz okazji okradając ludzi to co ,mamy przecież wolny rynek.
Avatar
awi / 2 grudnia 2016 o 21:40
durniu jak by były inne to by tankowali, tylko, że już od lat władze kraśnika skutecznie blokują powstawanie stacji paliwowych innych podmiotów.
Avatar
swojak / 2 grudnia 2016 o 21:38
sandman-faktycznie asortyment w biedronce w lublinie jest większy, a i ceny mogą być mniejsze, ale tak jest i w innych sieciach,odpowiedź jest prosta, zmowa cenowa między sieciami,czyli brak konkurencji. jak powiedział mi jeden ze znajomych (szef w jednym z marketów) w lublinie jest takie nasycenie sklepami a asortyment mają podobny, więc jedynie mogą konkurować zmniejszając ceny-i masz odpowiedź na twoje pytanie. tylko ciekawi mnie jaki mechanizm działa na rynku, że płody rolne w lublinie są tańsze jak w kraśniku.
Avatar
swojak / 2 grudnia 2016 o 21:25
no i znalazł się geniusz ! jak kiedyś mój kuzyn z katowic zapytał dlaczego w kraśniku paliwo jest droższe to mu gość na stacji orlenu tak samo odpowiedział, że taransport jest droższy. gdzie śląsk, a gdzie lublin. a tak na marginesie ciekawe dlaczego mimo wieloletnich starań nie ma zezwolenia władz kraśnika na otwarcie nowej stacji przy carrefourz-e, czyżby strach przed konkurencją z mniejszymi cenami na paliwo- skończyło by się finansowe eldorado!, a wracając do cen to fakt ,że w lublinie można praktycznie wszystko kupić taniej, a już może człowieka trafić jak idzie na targowisko, a tam ceny wyższe niż w sklepach, a nikt nie opuści złamanego grosza. podobno kraśnik i okolice to region rolniczy-tak twierdzą "leserki" ze starostwa , "rolnicy" płaczą bo ceny niskie na ich produkty, ale jak łoją kasę z dotacji unijnych i za maliny to już ok. ostatnio znowu larum nad cenami jabłek, że nawet za 1 zł. nie mogą sprzedać, ale niech miastowy pojedzie do sadownika kupić jabłka,to takiego wała kupi za złotówke. jestem miastowy, ale robotę na wsi znam, robotę a nie teraźniejsze wczasy, miałem okazję tyrać własnymi rękami na roli u dziadków, zrywałem parkiet,kosiłem kosą i mogę śmiało powiedzieć ,że teraz mają na wsi wczasy, ale nic się nie opłaca, i tu dochodzimy do sedna-powiat rolniczy, a rolnicy to największa grupa kupujących w marketach, mąka,jaja,mięso czyli to wszystko co produkuje się w mieście, a po drugiej stronie mamy gościa tyrającego w fabryce za marne grosze,( bo nie każdy może spieprzyć na zachód ) i jak ma się nie wk.....ć na wysokoie ceny.na koniec do przemyślenia dla wszystkich. byłem niedawno na śląsku, wstąpiłem na tzw rynek-ceny w każdym asortymencie niższe niż w kraśniku, zaczynając na ziemniakach a kończąc na swojskiej wędlinie! no cóż w centum katowc stoją chlewnie, obok szklarnie z pomidorami,papryką i ogórkami, obok których dojne są krowy. ale to przecież powiat kraśnicki jest rolniczy-czy napewno?!
no i znalazł się geniusz ! jak kiedyś mój kuzyn z katowic zapytał dlaczego w kraśniku paliwo jest droższe to mu gość na stacji orlenu tak samo odpowiedział, że taransport jest droższy. gdzie śląsk, a gdzie lublin. a tak na marginesie ciekawe dlaczego mimo wieloletnich starań nie ma zezwolenia władz kraśnika na otwarcie nowej stacji przy carrefourz-e, czyżby strach przed konkurencją z mniejszymi cenami na paliwo- skończyło by się finansowe eldorado!, a wracając do cen to fakt ,że w lublinie można praktycznie wszystko kupić taniej, a już może ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 20:51
A jak się ma sprawa z dostępem osób niepełnosprawnych do podległych powiatowi jednostek? Może warto się tym zainteresować?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 19:52
Dlaczego ludowcy nie walczą o ceny zboża, maliny i pomidorami i jabłek Tylko wpi...ja się w gospodarke Andrzej ek zaczął kampanie na burmistrza i tyle w tym temacie I czas pogonic PiS bo nic nie robi ino się bawi
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 18:16
I dobrze, ja go popre
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 20:40
Ludzie, maj się szykuje na burmistrza. Stąd ta akcja
Avatar
awi / 2 grudnia 2016 o 21:58
durniu popyt wcale nie jest mniejszy, no chyba że ludzie sie w***li i pojechali tankować gdzie indziej,co mnie nie dziwi bo nie tak daleko na sąsiedniej prywatnej stacji, jeszcze miesiąc temu paliwo było tańsze o 45 groszy niż na orlenie, teraz jest tańsze o 20 gr, czyli można, ale nie na orlenie więc mi tu nie ściemniaj z kosztami.
Avatar
awi / 2 grudnia 2016 o 21:49
a gdzieś ty pajacu kupował jajka w kraśniku po złotówce, chyba że od tych leserków ze starostwa.
Avatar
awi / 2 grudnia 2016 o 21:47
no i odezwała się mądrość życiowa biznesmena,jak nie ma konkurencji to taki pajac z franczyzą czy bez robi co chce z cenami.akurat w kraśniku nie ma potentata paliwowego który mógłby konkurować z orlenem. a biorąc twój tok rozumowania to super biznesmeni byli w amber gold, bo zrobli złoty interes, a że prz okazji okradając ludzi to co ,mamy przecież wolny rynek.
Avatar
awi / 2 grudnia 2016 o 21:40
durniu jak by były inne to by tankowali, tylko, że już od lat władze kraśnika skutecznie blokują powstawanie stacji paliwowych innych podmiotów.
Avatar
swojak / 2 grudnia 2016 o 21:38
sandman-faktycznie asortyment w biedronce w lublinie jest większy, a i ceny mogą być mniejsze, ale tak jest i w innych sieciach,odpowiedź jest prosta, zmowa cenowa między sieciami,czyli brak konkurencji. jak powiedział mi jeden ze znajomych (szef w jednym z marketów) w lublinie jest takie nasycenie sklepami a asortyment mają podobny, więc jedynie mogą konkurować zmniejszając ceny-i masz odpowiedź na twoje pytanie. tylko ciekawi mnie jaki mechanizm działa na rynku, że płody rolne w lublinie są tańsze jak w kraśniku.
Avatar
swojak / 2 grudnia 2016 o 21:25
no i znalazł się geniusz ! jak kiedyś mój kuzyn z katowic zapytał dlaczego w kraśniku paliwo jest droższe to mu gość na stacji orlenu tak samo odpowiedział, że taransport jest droższy. gdzie śląsk, a gdzie lublin. a tak na marginesie ciekawe dlaczego mimo wieloletnich starań nie ma zezwolenia władz kraśnika na otwarcie nowej stacji przy carrefourz-e, czyżby strach przed konkurencją z mniejszymi cenami na paliwo- skończyło by się finansowe eldorado!, a wracając do cen to fakt ,że w lublinie można praktycznie wszystko kupić taniej, a już może człowieka trafić jak idzie na targowisko, a tam ceny wyższe niż w sklepach, a nikt nie opuści złamanego grosza. podobno kraśnik i okolice to region rolniczy-tak twierdzą "leserki" ze starostwa , "rolnicy" płaczą bo ceny niskie na ich produkty, ale jak łoją kasę z dotacji unijnych i za maliny to już ok. ostatnio znowu larum nad cenami jabłek, że nawet za 1 zł. nie mogą sprzedać, ale niech miastowy pojedzie do sadownika kupić jabłka,to takiego wała kupi za złotówke. jestem miastowy, ale robotę na wsi znam, robotę a nie teraźniejsze wczasy, miałem okazję tyrać własnymi rękami na roli u dziadków, zrywałem parkiet,kosiłem kosą i mogę śmiało powiedzieć ,że teraz mają na wsi wczasy, ale nic się nie opłaca, i tu dochodzimy do sedna-powiat rolniczy, a rolnicy to największa grupa kupujących w marketach, mąka,jaja,mięso czyli to wszystko co produkuje się w mieście, a po drugiej stronie mamy gościa tyrającego w fabryce za marne grosze,( bo nie każdy może spieprzyć na zachód ) i jak ma się nie wk.....ć na wysokoie ceny.na koniec do przemyślenia dla wszystkich. byłem niedawno na śląsku, wstąpiłem na tzw rynek-ceny w każdym asortymencie niższe niż w kraśniku, zaczynając na ziemniakach a kończąc na swojskiej wędlinie! no cóż w centum katowc stoją chlewnie, obok szklarnie z pomidorami,papryką i ogórkami, obok których dojne są krowy. ale to przecież powiat kraśnicki jest rolniczy-czy napewno?!
no i znalazł się geniusz ! jak kiedyś mój kuzyn z katowic zapytał dlaczego w kraśniku paliwo jest droższe to mu gość na stacji orlenu tak samo odpowiedział, że taransport jest droższy. gdzie śląsk, a gdzie lublin. a tak na marginesie ciekawe dlaczego mimo wieloletnich starań nie ma zezwolenia władz kraśnika na otwarcie nowej stacji przy carrefourz-e, czyżby strach przed konkurencją z mniejszymi cenami na paliwo- skończyło by się finansowe eldorado!, a wracając do cen to fakt ,że w lublinie można praktycznie wszystko kupić taniej, a już może ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 0 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 18 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 17 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 28 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 5 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?