Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

30 stycznia 2013 r.
12:48
Edytuj ten wpis

Drogówka łamie przepisy na filmie. Ścigali sprawcę wykroczenia

Autor: Zdjęcie autora (er)
34 64 A A
Film z wideoradaru drogówki z Kraśnika trafił do serwisu YouTube (YouTube)
Film z wideoradaru drogówki z Kraśnika trafił do serwisu YouTube (YouTube)

Film z wideoradaru drogówki z Kraśnika trafił do serwisu YouTube. Widać na nim, że policjanci jadąc nieoznakowanym fordem mondeo nie trzymają się przepisów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2013 o 01:04
Prawo na drodze!! Takie stowarzyszenie a nie stop na drodze... Dziennikarze dziennika więcej prawdy a mniej taniej sensacji....
Avatar
Gość / 1 lutego 2013 o 19:29
ta sama trasa , ta sama ceciełka - [url="http://www.polskatimes.pl/artykul/227799,policjanci-gnali-139-km-na-godzine-bez-koguta-zobacz-wideo,id,t.html"]http://www.polskatim...wideo,id,t.html[/url]
Avatar
wings / 1 lutego 2013 o 19:05
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent zatrzymał ?
[/quote]Widzisz kolego , w cegiełce oprócz wideoradaru zainstalowano syrenę i "koguty" . Do zatrzymania delikwenta wystarczy je włączyć a użytkownicy drogi zjeżdżają na pobocze wtedy policja dojeżdża do gościa i go zatrzymuje ale to policjanci przed użyciem tych sygnałów musieliby jeszcze użyć głowy a tu problem bo myślenie sprawia im ból . Tak więc nie trzeba otwierać okna i krzyczeć - kierowca karetki nie puszcza przodem sanitariusza z noszami dla zasygnalizowania że jest "w akcji" pozdrawiam
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent... rozwiń
Avatar
Armagedon / 1 lutego 2013 o 15:19
[quote name='MIREK' timestamp='1359725096' post='728709']
WOLONTARIUSZE ,,TUSKA,, DZIAŁAJĄ I MANDATY WLEPIAJĄ!!!
[/quote]
Lud podnosi głowę. Bielmo spada ludziom z oczu. Policja dba o bezpieczeństwo Tuska i Rostowwskiego, a nie zwykłych ludzi.
Niech pochowają tajniackie auta w garażach i niech posypią głowy popiołem. Niech kruszeją. Inaczej biada im, oj biada, gdy gniew ludu nadejdzie!
Avatar
MIREK / 1 lutego 2013 o 14:24
WOLONTARIUSZE ,,TUSKA,, DZIAŁAJĄ I MANDATY WLEPIAJĄ!!!
Avatar
Wałesa-jący / 1 lutego 2013 o 13:54
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent zatrzymał ?
[/quote]Przecież mogli strzelać !!! i to się u nich zdarza .
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent... rozwiń
Avatar
maruś / 1 lutego 2013 o 13:47
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent zatrzymał ?
[/quote]nie chodziło mi o prędkość,i przyśpieszenie(bo to jasne żeby kogoś dogonić-trzeba przyspieszyć,)ale wyprzedzanie na ciągłej,wpychanie się na siłe,trzymanie sie na zderzaku itp,to jest stwarzanie niebezpieczeństwa,dla innych(jak widać) czytaj ze zrozumieniem!!
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent... rozwiń
Avatar
olo / 1 lutego 2013 o 10:54
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent zatrzymał ?
[/quote]Miał problem dogonić osobowym autem [ nawet jadąc zgodnie z przepisami ] dużą ciężarówkę ?? Należy im kupić jeszcze szybsze auta,jak się nie pozabijają to może dadzą rade. Kogo matoły w tej policji zatrudniają ??? Szkolić,badać i jeszcze raz szkolić !!!!
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2013 o 20:37
[quote name='MARUŚ' timestamp='1359629607' post='728051']
hahaha.... uzasadnienie komendanta ,,ścigali kierowce ciężarówki,bo popełnił wykroczenie,, typie przecież on nie uciekał-mogli jechać zgodnie z przepisami i go zatrzymać kilometr dalej,a nie narażać innych uczestników ruchu PACAN!!! (POWINNI DOSTAĆ PO du*** ZA TAKIE COŚ)
[/quote]

Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent zatrzymał ?
[quote name='MARUŚ' timestamp='1359629607' post='728051']
hahaha.... uzasadnienie komendanta ,,ścigali kierowce ciężarówki,bo popełnił wykroczenie,, typie przecież on nie uciekał-mogli jechać zgodnie z przepisami i go zatrzymać kilometr dalej,a nie narażać innych uczestników ruchu PACAN!!! (POWINNI DOSTAĆ PO du*** ZA TAKIE COŚ)
[/quote]

Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z z... rozwiń
Avatar
GOSC / 31 stycznia 2013 o 20:06
Widzę Panie Kierowco że dopadła szanownego pana nostalgia i zmusiło to Pana do takich przemyśleń jednakże nie do końca trafnych...jedyna odwaga jaką Pan w tym momencie pokazał to komentarz na ogólnopolskim portalu "ze niby nikt nie przeczyta bo jest pan ANONIMOWY" jedyne co mogę życzyć to powodzenia w dalszym "myśleniu i przestrzeganiu przepisów drogowych" POZDRAWIAM.
Avatar
Gość / 2 lutego 2013 o 01:04
Prawo na drodze!! Takie stowarzyszenie a nie stop na drodze... Dziennikarze dziennika więcej prawdy a mniej taniej sensacji....
Avatar
Gość / 1 lutego 2013 o 19:29
ta sama trasa , ta sama ceciełka - [url="http://www.polskatimes.pl/artykul/227799,policjanci-gnali-139-km-na-godzine-bez-koguta-zobacz-wideo,id,t.html"]http://www.polskatim...wideo,id,t.html[/url]
Avatar
wings / 1 lutego 2013 o 19:05
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent zatrzymał ?
[/quote]Widzisz kolego , w cegiełce oprócz wideoradaru zainstalowano syrenę i "koguty" . Do zatrzymania delikwenta wystarczy je włączyć a użytkownicy drogi zjeżdżają na pobocze wtedy policja dojeżdża do gościa i go zatrzymuje ale to policjanci przed użyciem tych sygnałów musieliby jeszcze użyć głowy a tu problem bo myślenie sprawia im ból . Tak więc nie trzeba otwierać okna i krzyczeć - kierowca karetki nie puszcza przodem sanitariusza z noszami dla zasygnalizowania że jest "w akcji" pozdrawiam
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent... rozwiń
Avatar
Armagedon / 1 lutego 2013 o 15:19
[quote name='MIREK' timestamp='1359725096' post='728709']
WOLONTARIUSZE ,,TUSKA,, DZIAŁAJĄ I MANDATY WLEPIAJĄ!!!
[/quote]
Lud podnosi głowę. Bielmo spada ludziom z oczu. Policja dba o bezpieczeństwo Tuska i Rostowwskiego, a nie zwykłych ludzi.
Niech pochowają tajniackie auta w garażach i niech posypią głowy popiołem. Niech kruszeją. Inaczej biada im, oj biada, gdy gniew ludu nadejdzie!
Avatar
MIREK / 1 lutego 2013 o 14:24
WOLONTARIUSZE ,,TUSKA,, DZIAŁAJĄ I MANDATY WLEPIAJĄ!!!
Avatar
Wałesa-jący / 1 lutego 2013 o 13:54
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent zatrzymał ?
[/quote]Przecież mogli strzelać !!! i to się u nich zdarza .
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent... rozwiń
Avatar
maruś / 1 lutego 2013 o 13:47
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent zatrzymał ?
[/quote]nie chodziło mi o prędkość,i przyśpieszenie(bo to jasne żeby kogoś dogonić-trzeba przyspieszyć,)ale wyprzedzanie na ciągłej,wpychanie się na siłe,trzymanie sie na zderzaku itp,to jest stwarzanie niebezpieczeństwa,dla innych(jak widać) czytaj ze zrozumieniem!!
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent... rozwiń
Avatar
olo / 1 lutego 2013 o 10:54
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent zatrzymał ?
[/quote]Miał problem dogonić osobowym autem [ nawet jadąc zgodnie z przepisami ] dużą ciężarówkę ?? Należy im kupić jeszcze szybsze auta,jak się nie pozabijają to może dadzą rade. Kogo matoły w tej policji zatrudniają ??? Szkolić,badać i jeszcze raz szkolić !!!!
[quote name='Gość' timestamp='1359661070' post='728326']
Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2013 o 20:37
[quote name='MARUŚ' timestamp='1359629607' post='728051']
hahaha.... uzasadnienie komendanta ,,ścigali kierowce ciężarówki,bo popełnił wykroczenie,, typie przecież on nie uciekał-mogli jechać zgodnie z przepisami i go zatrzymać kilometr dalej,a nie narażać innych uczestników ruchu PACAN!!! (POWINNI DOSTAĆ PO du*** ZA TAKIE COŚ)
[/quote]

Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z zakrętami, bez poboczy, jadący na dodatkek na początku małej kolumny pojazdów musiał być zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz, który jechał na końcu tej kolumny. W jaki sposób ty byś tego dokonał, nie łamiąc przepisów ? Co mieli robić policjanci z "cegiełki" - otworzyć okno, i krzyczeć, by się delikwent zatrzymał ?
[quote name='MARUŚ' timestamp='1359629607' post='728051']
hahaha.... uzasadnienie komendanta ,,ścigali kierowce ciężarówki,bo popełnił wykroczenie,, typie przecież on nie uciekał-mogli jechać zgodnie z przepisami i go zatrzymać kilometr dalej,a nie narażać innych uczestników ruchu PACAN!!! (POWINNI DOSTAĆ PO du*** ZA TAKIE COŚ)
[/quote]

Maruniu - ale żeby kogoś zatrzymać, to chyba trzeba go najpierw dogonić - nie sądzisz ? Pojazd jadący z prędkością 80 km/h na wąskiej szosie z z... rozwiń
Avatar
GOSC / 31 stycznia 2013 o 20:06
Widzę Panie Kierowco że dopadła szanownego pana nostalgia i zmusiło to Pana do takich przemyśleń jednakże nie do końca trafnych...jedyna odwaga jaką Pan w tym momencie pokazał to komentarz na ogólnopolskim portalu "ze niby nikt nie przeczyta bo jest pan ANONIMOWY" jedyne co mogę życzyć to powodzenia w dalszym "myśleniu i przestrzeganiu przepisów drogowych" POZDRAWIAM.
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław pod koniec tygodnia mieli okazję do obejrzenia eksponatów prosto z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 1 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich