sobota, 24 lutego 2018 r.

Kraśnik

Drożeją bilety w Kraśniku. Podwyżka goni podwyżkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 listopada 2011, 20:29

Od stycznia 2012 r. za przejazd autobusem miejskiego przewoźnika trzeba będzie zapłacić więcej (Bart
Od stycznia 2012 r. za przejazd autobusem miejskiego przewoźnika trzeba będzie zapłacić więcej (Bart

Od stycznia mieszkańcy Kraśnika zapłacą więcej za przejazd autobusem MPK. Normalny bilet będzie droższy o 30 gr. Przewoźnicy prywatni nie czekali do przyszłego roku i już w tym miesiącu podnieśli ceny za przejazd do i z Lublina.

Nowym cennikiem biletów MPK Rada Miasta Kraśnik zajmowała się w miniony czwartek. Władze miejskiego przedsiębiorstwa proponowały, aby cena biletu normalnego od nowego roku wzrosła ze 1,90 zł do 2,50 zł. – To było nie do przyjęcia – zaznacza Krzysztof Latosiewicz, radny ze Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik”. – Obawiam się, że wzrost cen za przejazd spowoduje, że część osób zrezygnuje z usług tego przewoźnika.

Szef MPK w Kraśniku podkreśla, że zmiany są konieczne. Wszystko przez wzrost kosztów wytworzenia usługi. – Od Nowego Roku zostanie podniesiona akcyza na olej napędowy o około 0,20 zł – przekonuje prezes Dariusz Lisek. – Spowoduje to dodatkowe koszty w wysokości 32 tys. zł.

Ostatecznie, radni miejscy przyjęli projekt uchwały przygotowany przez zarząd MPK z kilkoma poprawkami. – Jest kompromis, ale do zaakceptowania – stwierdza Zbigniew Bartysiak, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Od stycznia 2012 r. za przejazd autobusem miejskiego przewoźnika trzeba będzie zapłacić więcej. Normalny bilet jednorazowy będzie kosztować 2,20 zł, ulgowy 1,20 zł – obecnie kosztuje on 1 zł. Ostatnio ceny biletów były podwyższane w marcu.

To nie jedyne zmiany. Korzystając z jednego biletu pasażer będzie mógł się przesiadać z jednego autobusu do drugiego. Będzie on bowiem ważny przez pół godziny. Na nowym bilecie będzie można przejechać również całą długość trasy, bez względu na czas przejazdu.

Poza tym, już od 1 stycznia pasażerowie będą musieli zapłacić za przewożony bagaż – 1 zł. Korzystający z pojazdów miejskiego przewoźnika będą mieć jednak większy wybór biletów okresowych. MPK wprowadza zarówno bilety 24-godzinne, jak i okresowe imienne. Będą ważne przez 10, 30 i 90 dni.

Teraz mieszkańcy mają do dyspozycji jedynie bilet miesięczny. Będą też bilety na okaziciela – 30- i 90-dniowe.

Podwyżka cen biletów MPK oznacza dodatkowe koszty dla mieszkańców. W gorszej sytuacji są jednak ci, którzy pracują w Lublinie i do tego miasta muszą dojechać z Kraśnika. Od połowy listopada prywatni przewoźnicy podnieśli cenę za przejazd tą trasą. Opłata za normalny bilet wzrosła z 8 zł do 10 zł za dojazd do Kraśnika Fabrycznego. Do Kraśnika Starego bilet kosztuje 50 groszy mniej.

– To duża podwyżka – ocenia pani Iwona, mieszkanka Kraśnika. – Jeżdżę często busem w obie strony. Dziennie muszę zapłacić o 4 zł więcej. Miesięcznie będzie mnie to kosztować ok. 100 zł. Przy moich zarobkach na pewno to odczuję.

Kobiecie przytakuje inna z pasażerek. – Moim zdaniem, podwyżka w wysokości 2 zł była nieuzasadniona – denerwuje się pani Elżbieta, którą w piątek jechała busem z Lublina do Kraśnika. – Ale nie mam wyboru, muszę jeździć i płacić.

Przewoźnicy tłumaczą zmiany wzrostem cen paliwa. Przekonują również, że więcej muszą płacić za korzystanie z przystanków na terenie Lublina.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gość
Gość
Gość
(54) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (4 stycznia 2012 o 16:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1325690860' post='578735']
Po twoich głupich wpisach.
[/quote]

Ty mądrością nie zabłysnąłeś,a wręcz przeciwnie.Nie dostrzegasz tego...wiem.
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2012 o 16:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Duży Wacek mówi że piszczysz przy tym jak głupia.
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2012 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mała mi' timestamp='1325687293' post='578720']
Łoj skąd wiesz?
[/quote]
Po twoich głupich wpisach.
Rozwiń
mała mi
mała mi (4 stycznia 2012 o 15:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Duży Wacek' timestamp='1325682102' post='578668']
To tak już jest ze starymi dziewicami.
[/quote]


Łoj skąd wiesz?
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (4 stycznia 2012 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie, to tylko trzeba było zaktualizowac Firefoksa do wyswietlenia strony. Tylko kto by na to wpadł, jesli wszystkie inne strony wyswietlają sie bez zarzutu, jak i jeszcze kilka dni temu sama strona MPK nie wymagała nigdy tej aktualizacji. I to jest zaprzeczeniem wychodzenia naprzeciw klientowi/pasazerowi, wprowadzania go w dezorientację, w przeważającej większosci tych mniej obyłych z komputarami.I nie tłumaczy tego prawdopodobne dostosowanie strony podyktowane względami bezpieczenstwa, gdyż inaczej z czasem mięlibysmy problemy z wyswietlaniem wszystkich stron, a tych najwazniejszych przede wszystkim. Tyle dobrego, że nie czują takiej potrzeby, jak nasze MPK.

ps. Może po urodzeniu dwójki dzieci mozna jeszcze byc tą dziewicą. Kto wie? Pewnie Duży Wacek najlepiej. Ale ja tam tego sprawdzac nie będę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (54)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!