Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

12 listopada 2008 r.
21:21
Edytuj ten wpis

Działacz PO groził, teraz ma kłopoty

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 47 A A

Dyrektor szkoły w Urzędowie skarży się policji: Burmistrz Kraśnika Piotr Czubiński zastraszał mnie. Sprawą zajęła się walcząca z korupcją Julia Pitera.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj zapowiedziała, że skieruje ją do sądu partyjnego.

Dziennik Wschodni systematycznie opisuje afery, w które wplątuje się Piotr Czubiński. Właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnej.

Miesiąc temu Andrzej Rolla, dyrektor Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich z Urzędowa, zawiadomił miejscową policję o rozmowie telefonicznej z burmistrzem Kraśnika i członkiem władz lubelskiej PO. Dyrektor twierdzi, że Czubiński miał mu grozić nasłaniem kontroli z Kuratorium Oświaty, jeśli nie przywróci do pracy zwolnionej właśnie pracownicy administracji.

Kobieta straciła posadę księgowej za drastyczne niedopełnienie obowiązków. Kuratorem jest Krzysztof Babisz, były wicestarosta kraśnicki i były współpracownik Czubińskiego z Urzędu Miasta. Rolla rozmawia o tym niechętnie. - Proszę pytać w prokuraturze - stwierdza.

- Odmówiliśmy wszczęcia śledztwa, bo nie doszło do czynu zabronionego. Nie każda groźba jest groźbą karalną - tłumaczy Mirosław Węcławski, zastępca prokuratora rejonowego z Kraśnika.

Burmistrz przyznaje, że rozmawiał telefonicznie (w obecności asystentki) z dyrektorem szkoły o zwolnionej pracownicy. - Jednak nie kierował pod adresem dyrektora żadnych gróźb. Taki zarzut traktuje jako pomówienie - stwierdza Daniel Niedziałek, rzecznik UM w Kraśniku.

Czubiński interweniował, mimo że szkoła z Urzędowa nie podlega jego magistratowi. - Ta kobieta jest mieszkanką Kraśnika i stąd zainteresowanie - tłumaczy Niedziałek.

Ale rozmowa telefoniczna może mieć dla działacza PO poważne konsekwencje. Jego postępowaniu przygląda się Julia Pitera, minister ds. zwalczania korupcji w rządzie Donalda Tuska. - Namawiam dyrektora, żeby do mnie napisał. Nie padły groźby karalne, ale sposób działania burmistrza jest niedopuszczalny.

Jeśli rozmowa tak wyglądała, to ja skieruję wniosek do sądu partyjnego o ukaranie Czubińskiego - zapowiada Julia Pitera. Maksymalna kara, jaka może go spotkać, to usunięcie z partii.

Pitera interesuje się trwającym już dwa lata śledztwem, dotyczącym nieprawidłowości w samorządowej Strefie Usług Komunalnych, którą kierował Czubiński. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Pani minister będzie interweniować u prokuratora krajowego w wypadku dostrzeżenia nieprawidłowości.

- Ale muszę się trzymać procedury. Ingerencja władz nie pomaga śledztwom, a tylko wywołuje oskarżenia o naciskanie na prokuratorów - tłumaczy J. Pitera. Zapowiada, że za dwa, trzy miesiące znowu zapyta, co dzieje się ze śledztwem w sprawie SUK.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kraśnik11D / 19 października 2009 o 18:18
KASIeńka18 napisał:
Zgadzam sie!!! Ten facet jest chory!!! Nawet nie miałam (na szczęście) okazji żeby z nim kiedykolwiek rozmawiać czy coś, a ten do mnie na "naszej klasie" pisał, ze ładne zdjęcia mam, żeby mu coś o sobie opowiedzieć!!! Nawet go w znajomych nie mam! Zboczeniec jakiś! Wolę w Biedronce posadzki zmywać niż u niego pracować! Palant!


i dobrze kasieńko,że są jeszcze dziewczyny które mają troche godności i rozumu w głowie, a tak nawiasem mówiąc ten człowiek siedzi po całych dniach na N>K i robi chyba przegląd ewentualnych nowych zdobyczy.


i dobrze kasieńko,że są jeszcze dziewczyny które mają troche godności i rozumu w głowie, a tak nawiasem mówiąc ten człowiek siedzi po całych dniach na N>K i robi chyba przegląd ewentualnych nowych zdobyczy. rozwiń
Avatar
KASIeńka18 / 19 października 2009 o 09:46
Zgadzam sie!!! Ten facet jest chory!!! Nawet nie miałam (na szczęście) okazji żeby z nim kiedykolwiek rozmawiać czy coś, a ten do mnie na "naszej klasie" pisał, ze ładne zdjęcia mam, żeby mu coś o sobie opowiedzieć!!! Nawet go w znajomych nie mam! Zboczeniec jakiś! Wolę w Biedronce posadzki zmywać niż u niego pracować! Palant!
Avatar
abudibu / 15 października 2009 o 10:30
Nauczycielka napisał:
Co to za gość na fotce, z łapami w kieszeniach portek? Z kulturą i wychowaniem to nie ma nic wspólnego.


Z tym, że ten gość nie ma kultury i szacunku dla ludzi to chyba zgadzamy się wszyscy. Ale niektórym to nie przeszkadza. Np. paniom, a raczej małolatom z UM Kraśnik, Ośrodka Polsko-Ukrainskiego i innych placówek, którymi steruje P.Cz. Jak jakaś panienka się spodoba, to szybka akcja - delegacja, jakiś inny wyjazd (jak nie z nim to z jakimś innym "ważnym" z UM) i etacik jest No i cóż się dziwić, ze interweniował w sprawie zwolnionej pracownicy... (może nienajmłodsza, ale "zdolna" ? ) A może przydałoby się głośno opowiedzieć o jednym z ostatnich romansików P.Cz. z 22-letnią Elizą R.... - pracownicą Ośrodka Polsko Ukraińskiego... ciekawe czy jest taka kompetentna na zajmowane przez siebie stanowisko, czy może "zdolna" w innych kwestiach??? Czubiński nie patrzy na kwalifikacje, bo w Kraśniku magistrów jak mrówków, a on zatrudnia małolaty ledwie po ogólniaku, które raptem studia zaczynają... Taaak, troszkę kultury temu panu z pewnością brakuje...


Z tym, że ten gość nie ma kultury i szacunku dla ludzi to chyba zgadzamy się wszyscy. Ale niektórym to nie przeszkadza. Np. paniom, a raczej małolatom z UM Kraśnik, Ośrodka Polsko-Ukrainskiego i innych placówek, którymi steruje P.Cz. Jak jakaś panienka się spodoba, to szybka akcja - delegacja, jakiś inny wyjazd (jak nie z nim to z jakimś innym "ważnym" z UM) i etacik jest No i cóż się dziwić, ze interweniował w sprawie zwolnionej pracownicy... (może nienajmłodsza, ale "zdolna" ? ) A może przyda... rozwiń
Avatar
Kronos / 18 listopada 2008 o 10:53
gość1 napisał:
Nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj... Trzeba ustawić hierarchie zła. Na samy szczycie zła jest ZŁO - CZUBIŃSKI, a niżej cała reszta. Nie wykluczone że pan A.R. też, ale takich dyrektorów w kraśnickim bagnie jest cała masa...

Sam sie nie wypowiadaj bolszewiku!!! Kto dał ci prawo do decydowania o tym kto może się wypowiadac!!! Chyba to ty nie masz pojęcia o tej sprawie!!!
Avatar
gość1 / 17 listopada 2008 o 13:02
SEAT napisał:
Widze że jakiś lizodu...a pisze o Andzrzejku!!! Dusza człowiek!!! Chyba sie spawiuje !!!!!



Nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj... Trzeba ustawić hierarchie zła. Na samy szczycie zła jest ZŁO - CZUBIŃSKI, a niżej cała reszta. Nie wykluczone że pan A.R. też, ale takich dyrektorów w kraśnickim bagnie jest cała masa...
Avatar
temida / 17 listopada 2008 o 10:44
Rozumie Kraśniczankę doskonale- bo p. A.R jest taki sam!

Sieje terror w szkole i też zwalnia ludzi (tych którzy za dużo wiedzą na jego temat). Więc jak widać wszyscy u władzy są tacy sami.. Kawał drani!

Tylko biedna ta młodzież no bo z kogo ma brać przykład??
Skoro dyrektor- nauczyciel nie potrafi dać dobrego przykładu!!
Avatar
kraśniczanka / 17 listopada 2008 o 08:12
I co z tego ,że znajomy Stawiarskiego.Pewnie tylko dzięki temu odważył się na zawiadomienie policji.Czubiński zwalnia ludzi i zatrudnia kiedy chce, nie obowiązują go żadne umowy, żadne prawo.On sam w tym mieście ustanawia prawo.Tak nie było chyba nawet za czasów Gomułki.PITERA miała się wziąć za niego i co?Jest taka sama jak całe sądownictwo w tym kraju.Macki Czubińskiego sięgają nie wiadomo gdzie.Wszyscy w mieście się boją tego Pinoczeta, jak mu ktoś podskoczy , zwalnia wszystkich członków rodziny, do ostatniego pokolenia.Nikt z zewnątrz miasta nie ma zielonego pojęcia co on sobie zrobił w Kraśniku, to jest jego prywatne miasto.Szkoda nawet gadac , bo to nic nie zmienia.Jedynie na gnoju wywieźć go, bo na sprawiedliwość chyba już nikt nie liczy.......
I co z tego ,że znajomy Stawiarskiego.Pewnie tylko dzięki temu odważył się na zawiadomienie policji.Czubiński zwalnia ludzi i zatrudnia kiedy chce, nie obowiązują go żadne umowy, żadne prawo.On sam w tym mieście ustanawia prawo.Tak nie było chyba nawet za czasów Gomułki.PITERA miała się wziąć za niego i co?Jest taka sama jak całe sądownictwo w tym kraju.Macki Czubińskiego sięgają nie wiadomo gdzie.Wszyscy w mieście się boją tego Pinoczeta, jak mu ktoś podskoczy , zwalnia wszystkich członków rodziny, do ostatniego pokolenia.Nikt z zewnątrz m... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2008 o 10:40
CO TAM PANIE U PANA PIOTRA CZ.
Avatar
Zouave / 14 listopada 2008 o 18:58
Kto go wybrał?
Kraśniczanie.
Kto mu podziękuje?
Kraśniczanie.
Porządek trzeba brać we własne ręce.
Avatar
Pytający / 13 listopada 2008 o 23:09
Matka_Urzedów napisał:
Usunięty.


Jak nazywa się 'Matka_Urzedów' , że ją usuneliście? SB, KGB, GRU - a może MOSAD?
Avatar
kraśnik11D / 19 października 2009 o 18:18
KASIeńka18 napisał:
Zgadzam sie!!! Ten facet jest chory!!! Nawet nie miałam (na szczęście) okazji żeby z nim kiedykolwiek rozmawiać czy coś, a ten do mnie na "naszej klasie" pisał, ze ładne zdjęcia mam, żeby mu coś o sobie opowiedzieć!!! Nawet go w znajomych nie mam! Zboczeniec jakiś! Wolę w Biedronce posadzki zmywać niż u niego pracować! Palant!


i dobrze kasieńko,że są jeszcze dziewczyny które mają troche godności i rozumu w głowie, a tak nawiasem mówiąc ten człowiek siedzi po całych dniach na N>K i robi chyba przegląd ewentualnych nowych zdobyczy.


i dobrze kasieńko,że są jeszcze dziewczyny które mają troche godności i rozumu w głowie, a tak nawiasem mówiąc ten człowiek siedzi po całych dniach na N>K i robi chyba przegląd ewentualnych nowych zdobyczy. rozwiń
Avatar
KASIeńka18 / 19 października 2009 o 09:46
Zgadzam sie!!! Ten facet jest chory!!! Nawet nie miałam (na szczęście) okazji żeby z nim kiedykolwiek rozmawiać czy coś, a ten do mnie na "naszej klasie" pisał, ze ładne zdjęcia mam, żeby mu coś o sobie opowiedzieć!!! Nawet go w znajomych nie mam! Zboczeniec jakiś! Wolę w Biedronce posadzki zmywać niż u niego pracować! Palant!
Avatar
abudibu / 15 października 2009 o 10:30
Nauczycielka napisał:
Co to za gość na fotce, z łapami w kieszeniach portek? Z kulturą i wychowaniem to nie ma nic wspólnego.


Z tym, że ten gość nie ma kultury i szacunku dla ludzi to chyba zgadzamy się wszyscy. Ale niektórym to nie przeszkadza. Np. paniom, a raczej małolatom z UM Kraśnik, Ośrodka Polsko-Ukrainskiego i innych placówek, którymi steruje P.Cz. Jak jakaś panienka się spodoba, to szybka akcja - delegacja, jakiś inny wyjazd (jak nie z nim to z jakimś innym "ważnym" z UM) i etacik jest No i cóż się dziwić, ze interweniował w sprawie zwolnionej pracownicy... (może nienajmłodsza, ale "zdolna" ? ) A może przydałoby się głośno opowiedzieć o jednym z ostatnich romansików P.Cz. z 22-letnią Elizą R.... - pracownicą Ośrodka Polsko Ukraińskiego... ciekawe czy jest taka kompetentna na zajmowane przez siebie stanowisko, czy może "zdolna" w innych kwestiach??? Czubiński nie patrzy na kwalifikacje, bo w Kraśniku magistrów jak mrówków, a on zatrudnia małolaty ledwie po ogólniaku, które raptem studia zaczynają... Taaak, troszkę kultury temu panu z pewnością brakuje...


Z tym, że ten gość nie ma kultury i szacunku dla ludzi to chyba zgadzamy się wszyscy. Ale niektórym to nie przeszkadza. Np. paniom, a raczej małolatom z UM Kraśnik, Ośrodka Polsko-Ukrainskiego i innych placówek, którymi steruje P.Cz. Jak jakaś panienka się spodoba, to szybka akcja - delegacja, jakiś inny wyjazd (jak nie z nim to z jakimś innym "ważnym" z UM) i etacik jest No i cóż się dziwić, ze interweniował w sprawie zwolnionej pracownicy... (może nienajmłodsza, ale "zdolna" ? ) A może przyda... rozwiń
Avatar
Kronos / 18 listopada 2008 o 10:53
gość1 napisał:
Nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj... Trzeba ustawić hierarchie zła. Na samy szczycie zła jest ZŁO - CZUBIŃSKI, a niżej cała reszta. Nie wykluczone że pan A.R. też, ale takich dyrektorów w kraśnickim bagnie jest cała masa...

Sam sie nie wypowiadaj bolszewiku!!! Kto dał ci prawo do decydowania o tym kto może się wypowiadac!!! Chyba to ty nie masz pojęcia o tej sprawie!!!
Avatar
gość1 / 17 listopada 2008 o 13:02
SEAT napisał:
Widze że jakiś lizodu...a pisze o Andzrzejku!!! Dusza człowiek!!! Chyba sie spawiuje !!!!!



Nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj... Trzeba ustawić hierarchie zła. Na samy szczycie zła jest ZŁO - CZUBIŃSKI, a niżej cała reszta. Nie wykluczone że pan A.R. też, ale takich dyrektorów w kraśnickim bagnie jest cała masa...
Avatar
temida / 17 listopada 2008 o 10:44
Rozumie Kraśniczankę doskonale- bo p. A.R jest taki sam!

Sieje terror w szkole i też zwalnia ludzi (tych którzy za dużo wiedzą na jego temat). Więc jak widać wszyscy u władzy są tacy sami.. Kawał drani!

Tylko biedna ta młodzież no bo z kogo ma brać przykład??
Skoro dyrektor- nauczyciel nie potrafi dać dobrego przykładu!!
Avatar
kraśniczanka / 17 listopada 2008 o 08:12
I co z tego ,że znajomy Stawiarskiego.Pewnie tylko dzięki temu odważył się na zawiadomienie policji.Czubiński zwalnia ludzi i zatrudnia kiedy chce, nie obowiązują go żadne umowy, żadne prawo.On sam w tym mieście ustanawia prawo.Tak nie było chyba nawet za czasów Gomułki.PITERA miała się wziąć za niego i co?Jest taka sama jak całe sądownictwo w tym kraju.Macki Czubińskiego sięgają nie wiadomo gdzie.Wszyscy w mieście się boją tego Pinoczeta, jak mu ktoś podskoczy , zwalnia wszystkich członków rodziny, do ostatniego pokolenia.Nikt z zewnątrz miasta nie ma zielonego pojęcia co on sobie zrobił w Kraśniku, to jest jego prywatne miasto.Szkoda nawet gadac , bo to nic nie zmienia.Jedynie na gnoju wywieźć go, bo na sprawiedliwość chyba już nikt nie liczy.......
I co z tego ,że znajomy Stawiarskiego.Pewnie tylko dzięki temu odważył się na zawiadomienie policji.Czubiński zwalnia ludzi i zatrudnia kiedy chce, nie obowiązują go żadne umowy, żadne prawo.On sam w tym mieście ustanawia prawo.Tak nie było chyba nawet za czasów Gomułki.PITERA miała się wziąć za niego i co?Jest taka sama jak całe sądownictwo w tym kraju.Macki Czubińskiego sięgają nie wiadomo gdzie.Wszyscy w mieście się boją tego Pinoczeta, jak mu ktoś podskoczy , zwalnia wszystkich członków rodziny, do ostatniego pokolenia.Nikt z zewnątrz m... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2008 o 10:40
CO TAM PANIE U PANA PIOTRA CZ.
Avatar
Zouave / 14 listopada 2008 o 18:58
Kto go wybrał?
Kraśniczanie.
Kto mu podziękuje?
Kraśniczanie.
Porządek trzeba brać we własne ręce.
Avatar
Pytający / 13 listopada 2008 o 23:09
Matka_Urzedów napisał:
Usunięty.


Jak nazywa się 'Matka_Urzedów' , że ją usuneliście? SB, KGB, GRU - a może MOSAD?
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 0 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 0 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 4 1

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 2

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 7 16

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 16

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

PiS chce zakazać w Lublinie nocnej sprzedaży alkoholu. Głosowanie dzisiaj