Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

19 maja 2009 r.
20:40
Edytuj ten wpis

Dzwoniłem na pogotowie, a zgłaszał się strażak lub portier

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 8 A A

Mieszkaniec Janowa Lubelskiego nie mógł dodzwonić się po szpitalny transport dla chorej matki. Najpierw zgłaszał się dyżurny strażak, a potem w szpitalu portiernia. Karetkę ściągnęła dopiero policja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Gdyby nie to, że jestem niepełnosprawny i poruszam się na wózku, to sam bym zawiózł mamę - opowiadał nam dziś zdenerwowany Józef Łukasik z Janowa.

W minioną środę rano lekarz stwierdził, że u jego 83-letniej matki istnieje podejrzenie krwawienia z układu pokarmowego. Kobieta dostała skierowanie do szpitala, miała ją tam zawieźć karetka.

Pan Józef zaczął telefonować w tej sprawie. - Wykręcałem numer pogotowia 999, a tu… zgłaszała się straż pożarna. W końcu po prawie godzinie odebrał dyżurny pogotowia. Obiecali karetkę około godz. 18 - relacjonuje Łukasik.

Ustaliliśmy, że pan Józef za każdym razem dodzwaniał się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Janowie Lubelskim. To właśnie tam obok siebie dyżurują dyspozytor pogotowia pod numerem 999 i dyżurny straży pożarnej (998). M.in. po to, by wzajemnie przekazywać sobie informacje o wezwaniach.

Dlaczego zatem Łukasik usłyszał w słuchawce, że rozmawia ze strażą, a nie z centrum? Grzegorz Pazdrak, szef janowskich strażaków, sprawdził zapisy rozmów telefonicznych prowadzonych tego dnia z Centrum Powiadamiania Ratunkowego i potwierdził, że doszło do takiej sytuacji. Ale po komentarz odesłał nas do… szpitala.

Tymczasem po południu stan kobiety znacznie się pogorszył. - Mama bardzo cierpiała. Chodziła do toalety na czworaka, bo nie miała siły - opowiada mężczyzna.

Ok. godz. 16 przyszła siostra pana Józefa z córką. Uradzili, że nie ma co czekać do godz. 18. Znowu zaczęli dzwonić pod 999, by przyspieszyć przyjazd karetki. I znów zgłaszała się straż pożarna.

- W końcu podali nam numer do szpitala. A tam za każdym razem przełączali nas na inny oddział. A czas mijał. Wreszcie nie wytrzymałem i zadzwoniłem na policję - mówi oburzony pan Józef. Dopiero za jej pośrednictwem udało się sprowadzić karetkę. Na miejscu była po godz. 18.

Janowskie pogotowie ratunkowe jest częścią miejscowego szpitala. A tam umywają ręce.

- Nie ma portiera, który wówczas był na dyżurze i ja nie mogę zweryfikować tych informacji - mówi Grażyna Szabat, rzecznik SP ZOZ w Janowie Lubelskim. - Nie wiem też, kto podał pacjentowi telefon na portiernię w szpitalu. Portierzy przecież nie są od załatwienia transportu sanitarnego. W końcu jednak karetka przyjechała i nikomu nic się nie stało.

Mama pana Józefa wciąż jest w szpitalu na obserwacji.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 maja 2009 o 20:53
janowianka napisał:
pani Grażyna apropoo to największy dupowłaz dyrektora

Nie tylko ona. Jest takich więcej.
Avatar
janowianka / 25 maja 2009 o 21:13
obiektywny napisał:
Obiektywnie na to spojrzeć to pan Lukasik trochę się zagalopował. Dziennikarz też jakiś nie kumaty. Od kiedy straż pożarna zajmuje się transportem chorej ze skierowaniem od lekarza rodzinnego??? Ludzie w jakim wy świecie zyjecie??? Mam skierowanie do szpitala transportem szpitalnym to czekam na umówioną godzinę a nie wydzwaniam do strażaka lub portiera. Proponuje aby janowiacy i pan dziennikarz poczytali sobie ustawę o ratownictwie i dokładnie zapoznali się z obowiązkami CPR bo jak widać nie macie zielonego pojęcia na jakich zasadach dziala system ratownictwa medycznego. Najlepiej zwalić winę na szpital... I rada dla pana Lukasika panie jak dostajesz skierowanie do szpitala od lekarza rodzinnego to w jego gestii jest umowic dla ciebie transport bo na to maja kupe pieniedzy a nie doszukujesz sie winy u strazaka lub portiera jesli transport miales zalatwiony to chlopie bylo czekac, a jak stan matki sie pogarszal to bylo zadzwonic po pogotowie a nie szukac informacji kiedy bedzie transport. Co ty myslisz ze pan pracujacy na centrali telefonicznej jest jasnowidzem i wie gdzie jest twoj transport??? A dyspozytora zostaw bo transport umowiony to jego najmniej interesuje on jest od przyjecia zgloszenia o zdarzeniu ... ludzie najpierw poczytajcie a potem głupoty wypisujcie. Znajac też pania Grażynę to ona cierpiącego osobiście by na rękach zaniosła więc życze powodzenia dziennikarzowi mam nadzieje ze pozwie go do sądu za takie poniewieranie jej nazwiskiem.

pani Grażyna apropoo to największy dupowłaz dyrektora

pani Grażyna apropoo to największy dupowłaz dyrektora rozwiń
Avatar
obiektywny / 24 maja 2009 o 15:54
Obiektywnie na to spojrzeć to pan Lukasik trochę się zagalopował. Dziennikarz też jakiś nie kumaty. Od kiedy straż pożarna zajmuje się transportem chorej ze skierowaniem od lekarza rodzinnego??? Ludzie w jakim wy świecie zyjecie??? Mam skierowanie do szpitala transportem szpitalnym to czekam na umówioną godzinę a nie wydzwaniam do strażaka lub portiera. Proponuje aby janowiacy i pan dziennikarz poczytali sobie ustawę o ratownictwie i dokładnie zapoznali się z obowiązkami CPR bo jak widać nie macie zielonego pojęcia na jakich zasadach dziala system ratownictwa medycznego. Najlepiej zwalić winę na szpital... I rada dla pana Lukasika panie jak dostajesz skierowanie do szpitala od lekarza rodzinnego to w jego gestii jest umowic dla ciebie transport bo na to maja kupe pieniedzy a nie doszukujesz sie winy u strazaka lub portiera jesli transport miales zalatwiony to chlopie bylo czekac, a jak stan matki sie pogarszal to bylo zadzwonic po pogotowie a nie szukac informacji kiedy bedzie transport. Co ty myslisz ze pan pracujacy na centrali telefonicznej jest jasnowidzem i wie gdzie jest twoj transport??? A dyspozytora zostaw bo transport umowiony to jego najmniej interesuje on jest od przyjecia zgloszenia o zdarzeniu ... ludzie najpierw poczytajcie a potem głupoty wypisujcie. Znajac też pania Grażynę to ona cierpiącego osobiście by na rękach zaniosła więc życze powodzenia dziennikarzowi mam nadzieje ze pozwie go do sądu za takie poniewieranie jej nazwiskiem.
Obiektywnie na to spojrzeć to pan Lukasik trochę się zagalopował. Dziennikarz też jakiś nie kumaty. Od kiedy straż pożarna zajmuje się transportem chorej ze skierowaniem od lekarza rodzinnego??? Ludzie w jakim wy świecie zyjecie??? Mam skierowanie do szpitala transportem szpitalnym to czekam na umówioną godzinę a nie wydzwaniam do strażaka lub portiera. Proponuje aby janowiacy i pan dziennikarz poczytali sobie ustawę o ratownictwie i dokładnie zapoznali się z obowiązkami CPR bo jak widać nie macie zielonego pojęcia na jakich zasadach dziala ... rozwiń
Avatar
jajan / 20 maja 2009 o 10:39
A pan jaś nie starosta dał dyrektorowi nagrodę 16000,00 zeta, bo ten stworzył ISO dla Szpitala. I co z tego?. Gdzie to widać?. Szpital tonie w długach. Poprawia się tylko salony a nie sale. Jak jest odpowiedzialność ordynatora oddziału, który jest p.o. ordynator?. To wszystko jest " i smiesznoje i strasznoje" zarazem. Najważniejszy jest jednak układzik. Wszyscy od lewa do prawa maja w tym interes. Zresztą wszystkie decyzje dot. powiatu zapadają w szpitalu. To Szpital rządzi a starostowie przytakują. Natomiast wszystko jest "utrwalane" u miejscowego barona sld w Mysliwskiej.
A pan jaś nie starosta dał dyrektorowi nagrodę 16000,00 zeta, bo ten stworzył ISO dla Szpitala. I co z tego?. Gdzie to widać?. Szpital tonie w długach. Poprawia się tylko salony a nie sale. Jak jest odpowiedzialność ordynatora oddziału, który jest p.o. ordynator?. To wszystko jest " i smiesznoje i strasznoje" zarazem. Najważniejszy jest jednak układzik. Wszyscy od lewa do prawa maja w tym interes. Zresztą wszystkie decyzje dot. powiatu zapadają w szpitalu. To Szpital rządzi a starostowie przytakują. Natomiast wszystko jest "ut... rozwiń
Avatar
pacjent / 20 maja 2009 o 08:45
janowiak napisał:
Standard!!! Panie i Panowie oto Janowska służba zdrowia!!! Poza tym, że co chwile szokuje to juz nie dziwi. Kolejna histora i dowód na to,że nie ma co oczekiwac pomocy od Janowskiego szpitala. Szkoda tylko,że muszą na tym cierpiec ludzie- przecież tu toczy się walka o śmierć i życie!!!

Zatrudnijcie sobie jeszcze więcej spadochroniarzy z Lublina, Kraśnika i innych okolic, których sie pozbywaja inne szpitale a lepszych pozbądźcie się do Niska, Stalowej Woli innych lepszych ośrodków pomocy ludziom, to będziecie mieli tak jak opisano to w artykule. Takich przypadków w Janowie można przytoczyć kilkanaście jak nie kilkadziesiąt. Jeden dyrektor sadza d...ę w mercedesa i sp.......la do lublina, drugi idzie spać, bo się "przepracował" albo na politykę (promować kandydatkę z sld) a szpital jest pozostawiony sam sobie, bez jakiegokolwiek nadzoru. Dzieją się w nim jeszcze nie takie cuda. Najwyższy czas to zmienić. Przede wszystkim ta na niczym sie nie znającą, przywiezioną w torbie i nadaną politycznie wierchuszkę. Co nie ma w Janowie ludzi, którym zależy by w szpitalu działo się dobrze?. Są, tylko trzeba im dać szansę.

Zatrudnijcie sobie jeszcze więcej spadochroniarzy z Lublina, Kraśnika i innych okolic, których sie pozbywaja inne szpitale a lepszych pozbądźcie się do Niska, Stalowej Woli innych lepszych ośrodków pomocy ludziom, to będziecie mieli tak jak opisano to w artykule. Takich przypadków w Janowie można przytoczyć kilkanaście jak nie kilkadziesiąt. Jeden dyrektor sadza d...ę w mercedesa i sp.......la do lublina, drugi idzie spać, bo się "przepracował" albo na politykę (promować kandydatkę z sld) a szpital jest pozostaw... rozwiń
Avatar
kakao / 20 maja 2009 o 07:11
Ja kiedyś byłem świadkiem próby włamania. Dzwoniłem na 112 i po dziesiątym sygnale nikt nie odbierał.... dałem sobie więc spokój. Powiedziałem sobie - nie to nie, a co ja się będę szarpał....
Avatar
olo / 20 maja 2009 o 07:08
112 mamy takie jak i Polskę..... byle jakie....
Avatar
janowiak / 19 maja 2009 o 23:09
Standard!!! Panie i Panowie oto Janowska służba zdrowia!!! Poza tym, że co chwile szokuje to juz nie dziwi. Kolejna histora i dowód na to,że nie ma co oczekiwac pomocy od Janowskiego szpitala. Szkoda tylko,że muszą na tym cierpiec ludzie- przecież tu toczy się walka o śmierć i życie!!!
Avatar
Gość / 26 maja 2009 o 20:53
janowianka napisał:
pani Grażyna apropoo to największy dupowłaz dyrektora

Nie tylko ona. Jest takich więcej.
Avatar
janowianka / 25 maja 2009 o 21:13
obiektywny napisał:
Obiektywnie na to spojrzeć to pan Lukasik trochę się zagalopował. Dziennikarz też jakiś nie kumaty. Od kiedy straż pożarna zajmuje się transportem chorej ze skierowaniem od lekarza rodzinnego??? Ludzie w jakim wy świecie zyjecie??? Mam skierowanie do szpitala transportem szpitalnym to czekam na umówioną godzinę a nie wydzwaniam do strażaka lub portiera. Proponuje aby janowiacy i pan dziennikarz poczytali sobie ustawę o ratownictwie i dokładnie zapoznali się z obowiązkami CPR bo jak widać nie macie zielonego pojęcia na jakich zasadach dziala system ratownictwa medycznego. Najlepiej zwalić winę na szpital... I rada dla pana Lukasika panie jak dostajesz skierowanie do szpitala od lekarza rodzinnego to w jego gestii jest umowic dla ciebie transport bo na to maja kupe pieniedzy a nie doszukujesz sie winy u strazaka lub portiera jesli transport miales zalatwiony to chlopie bylo czekac, a jak stan matki sie pogarszal to bylo zadzwonic po pogotowie a nie szukac informacji kiedy bedzie transport. Co ty myslisz ze pan pracujacy na centrali telefonicznej jest jasnowidzem i wie gdzie jest twoj transport??? A dyspozytora zostaw bo transport umowiony to jego najmniej interesuje on jest od przyjecia zgloszenia o zdarzeniu ... ludzie najpierw poczytajcie a potem głupoty wypisujcie. Znajac też pania Grażynę to ona cierpiącego osobiście by na rękach zaniosła więc życze powodzenia dziennikarzowi mam nadzieje ze pozwie go do sądu za takie poniewieranie jej nazwiskiem.

pani Grażyna apropoo to największy dupowłaz dyrektora

pani Grażyna apropoo to największy dupowłaz dyrektora rozwiń
Avatar
obiektywny / 24 maja 2009 o 15:54
Obiektywnie na to spojrzeć to pan Lukasik trochę się zagalopował. Dziennikarz też jakiś nie kumaty. Od kiedy straż pożarna zajmuje się transportem chorej ze skierowaniem od lekarza rodzinnego??? Ludzie w jakim wy świecie zyjecie??? Mam skierowanie do szpitala transportem szpitalnym to czekam na umówioną godzinę a nie wydzwaniam do strażaka lub portiera. Proponuje aby janowiacy i pan dziennikarz poczytali sobie ustawę o ratownictwie i dokładnie zapoznali się z obowiązkami CPR bo jak widać nie macie zielonego pojęcia na jakich zasadach dziala system ratownictwa medycznego. Najlepiej zwalić winę na szpital... I rada dla pana Lukasika panie jak dostajesz skierowanie do szpitala od lekarza rodzinnego to w jego gestii jest umowic dla ciebie transport bo na to maja kupe pieniedzy a nie doszukujesz sie winy u strazaka lub portiera jesli transport miales zalatwiony to chlopie bylo czekac, a jak stan matki sie pogarszal to bylo zadzwonic po pogotowie a nie szukac informacji kiedy bedzie transport. Co ty myslisz ze pan pracujacy na centrali telefonicznej jest jasnowidzem i wie gdzie jest twoj transport??? A dyspozytora zostaw bo transport umowiony to jego najmniej interesuje on jest od przyjecia zgloszenia o zdarzeniu ... ludzie najpierw poczytajcie a potem głupoty wypisujcie. Znajac też pania Grażynę to ona cierpiącego osobiście by na rękach zaniosła więc życze powodzenia dziennikarzowi mam nadzieje ze pozwie go do sądu za takie poniewieranie jej nazwiskiem.
Obiektywnie na to spojrzeć to pan Lukasik trochę się zagalopował. Dziennikarz też jakiś nie kumaty. Od kiedy straż pożarna zajmuje się transportem chorej ze skierowaniem od lekarza rodzinnego??? Ludzie w jakim wy świecie zyjecie??? Mam skierowanie do szpitala transportem szpitalnym to czekam na umówioną godzinę a nie wydzwaniam do strażaka lub portiera. Proponuje aby janowiacy i pan dziennikarz poczytali sobie ustawę o ratownictwie i dokładnie zapoznali się z obowiązkami CPR bo jak widać nie macie zielonego pojęcia na jakich zasadach dziala ... rozwiń
Avatar
jajan / 20 maja 2009 o 10:39
A pan jaś nie starosta dał dyrektorowi nagrodę 16000,00 zeta, bo ten stworzył ISO dla Szpitala. I co z tego?. Gdzie to widać?. Szpital tonie w długach. Poprawia się tylko salony a nie sale. Jak jest odpowiedzialność ordynatora oddziału, który jest p.o. ordynator?. To wszystko jest " i smiesznoje i strasznoje" zarazem. Najważniejszy jest jednak układzik. Wszyscy od lewa do prawa maja w tym interes. Zresztą wszystkie decyzje dot. powiatu zapadają w szpitalu. To Szpital rządzi a starostowie przytakują. Natomiast wszystko jest "utrwalane" u miejscowego barona sld w Mysliwskiej.
A pan jaś nie starosta dał dyrektorowi nagrodę 16000,00 zeta, bo ten stworzył ISO dla Szpitala. I co z tego?. Gdzie to widać?. Szpital tonie w długach. Poprawia się tylko salony a nie sale. Jak jest odpowiedzialność ordynatora oddziału, który jest p.o. ordynator?. To wszystko jest " i smiesznoje i strasznoje" zarazem. Najważniejszy jest jednak układzik. Wszyscy od lewa do prawa maja w tym interes. Zresztą wszystkie decyzje dot. powiatu zapadają w szpitalu. To Szpital rządzi a starostowie przytakują. Natomiast wszystko jest "ut... rozwiń
Avatar
pacjent / 20 maja 2009 o 08:45
janowiak napisał:
Standard!!! Panie i Panowie oto Janowska służba zdrowia!!! Poza tym, że co chwile szokuje to juz nie dziwi. Kolejna histora i dowód na to,że nie ma co oczekiwac pomocy od Janowskiego szpitala. Szkoda tylko,że muszą na tym cierpiec ludzie- przecież tu toczy się walka o śmierć i życie!!!

Zatrudnijcie sobie jeszcze więcej spadochroniarzy z Lublina, Kraśnika i innych okolic, których sie pozbywaja inne szpitale a lepszych pozbądźcie się do Niska, Stalowej Woli innych lepszych ośrodków pomocy ludziom, to będziecie mieli tak jak opisano to w artykule. Takich przypadków w Janowie można przytoczyć kilkanaście jak nie kilkadziesiąt. Jeden dyrektor sadza d...ę w mercedesa i sp.......la do lublina, drugi idzie spać, bo się "przepracował" albo na politykę (promować kandydatkę z sld) a szpital jest pozostawiony sam sobie, bez jakiegokolwiek nadzoru. Dzieją się w nim jeszcze nie takie cuda. Najwyższy czas to zmienić. Przede wszystkim ta na niczym sie nie znającą, przywiezioną w torbie i nadaną politycznie wierchuszkę. Co nie ma w Janowie ludzi, którym zależy by w szpitalu działo się dobrze?. Są, tylko trzeba im dać szansę.

Zatrudnijcie sobie jeszcze więcej spadochroniarzy z Lublina, Kraśnika i innych okolic, których sie pozbywaja inne szpitale a lepszych pozbądźcie się do Niska, Stalowej Woli innych lepszych ośrodków pomocy ludziom, to będziecie mieli tak jak opisano to w artykule. Takich przypadków w Janowie można przytoczyć kilkanaście jak nie kilkadziesiąt. Jeden dyrektor sadza d...ę w mercedesa i sp.......la do lublina, drugi idzie spać, bo się "przepracował" albo na politykę (promować kandydatkę z sld) a szpital jest pozostaw... rozwiń
Avatar
kakao / 20 maja 2009 o 07:11
Ja kiedyś byłem świadkiem próby włamania. Dzwoniłem na 112 i po dziesiątym sygnale nikt nie odbierał.... dałem sobie więc spokój. Powiedziałem sobie - nie to nie, a co ja się będę szarpał....
Avatar
olo / 20 maja 2009 o 07:08
112 mamy takie jak i Polskę..... byle jakie....
Avatar
janowiak / 19 maja 2009 o 23:09
Standard!!! Panie i Panowie oto Janowska służba zdrowia!!! Poza tym, że co chwile szokuje to juz nie dziwi. Kolejna histora i dowód na to,że nie ma co oczekiwac pomocy od Janowskiego szpitala. Szkoda tylko,że muszą na tym cierpiec ludzie- przecież tu toczy się walka o śmierć i życie!!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 1

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 1

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 2

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 21

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!