wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraśnik

Elektronik co śpiewa jak złoto

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lutego 2007, 17:05

Rozmowa z Krzysztofem Wiślińskim z kraśnickiego Chóru Kameralnego Canticum Canticorum

Pan Krzysztof został uznany za najlepszego solistę podczas XII Festiwalu Kolęd w Puławach. Na co dzień pracuje jako informatyk, w każdej wolnej śpiewa. I to jak!
• To może jakaś rodzinna tradycja?
- Nie. Studiowałem elektronikę na Politechnice Warszawskiej i wtedy zacząłem chodzić na pierwsze próby zespołu uczelnianego. Zainteresowało mnie to, że ci ludzie tak dobrze się tam bawią a jednocześnie uprawiają muzykę na dobrym poziomie. Na początku okazało się że nie potrafię tańczyć ani tym bardziej śpiewać. Więc ciągle byłem gdzieś w rezerwie. I w pewnym momencie przyszło przełamanie - zacząłem już wtedy śpiewać solówki.
• Od dawna śpiewa pan w Canticum Canticorum?
- W chórze jest od momentu jego złożenia, czyli od kwietnia 2004 roku. Osobiście preferuję muzykę poważną. Ale teraz najważniejszy jest Festiwal Papieski. Chcę w Kraśniku zorganizować Dni Papieskie i Papieski Festiwal. Wspólnie z przyjaciółmi z chóru i księdzem Adamem Babem z parafii Świętego Ducha dogrywamy ostatnie szczegóły i szukamy sponsorów.
• Co to za pomysł?
- W założeniu festiwal ma być bardzo nowatorski. Wymyliśmy sobie dwie kategorie. Pierwsza to utwory napisane do słów Jana Pawła II a druga to piosenki o nim samym. Dni Papieskie miałby trwać od 12 do 20 maja. Przez tydzień cały Kraśnik będzie żyć tymi wydarzeniami. Planowane są konkursy wiedzy o naszym Papieżu z finałem w lokalnej telewizji. Odbywać się będą wystawy pamiątek, fotografii, koncerty, wieczory poezji, pokazy sztuk i wiele innych zdarzeń. Szukamy więc nie tylko sponsorów ale i artystów którzy będą chcieli brać udział w naszym festiwalu i Dniach Papieskich.

Rozmawiał Fabian Plapis
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!