piątek, 23 marca 2018 r.

Kraśnik

Fabryka Łożysk Tocznych sprzeda swoje ośrodki wczasowe?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 czerwca 2010, 14:03
Autor: (aa)

12,5 mln zł ma na ratowanie zakładu Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku. Zakład przygotowuje plan naprawy zakładu. rozpatrywana jest m.in. sprzedaż ośrodków wczasowych w Muszynie i Unieściu.

Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku otrzymała pożyczkę w wysokości 12,5 mln zł. Komisja Europejska zgodziła się na udzielenie pomocy finansowej zakładowi. Dziś podpisano umowę w tej sprawie z Agencją Rozwoju Przemysłu.

Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę zaległych zobowiązań handlowych i zakup materiałów. Fabryka ma teraz 6 miesięcy na przedstawienie Komisji Europejskiej planu restrukturyzacji zakładu.

Jednym z rozpatrywanych wariantów planu naprawczego jest m.in. sprzedaż terenów i obiektów należących do FŁT. Chodzi o dwa ośrodki wczasowe w Unieściu i Muszynie oraz przychodnię i hotel w Kraśniku.

– Być może, że któryś z tych obiektów będziemy chcieli sprzedać. Jednak musimy mieć do tego zgodę związków zawodowych – wyjaśnia Grzegorz Jasiński prezes FŁT.

Aby obniżyć koszty zarząd zastanawia się również nad połączeniem wydziałów zakładu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Zibi
pitbul
rrr
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zibi
Zibi (26 czerwca 2010 o 15:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W koło Wojtek ! Podzielono zakład teraz się integruje potem znowu podzieli -gorzej niż dzieci.Restrukturyzacja również zostanie przeprowadzona po amatorsku.Po co było zwalniać ludzi teraz ich brakuje. Po co ta dziadowska progresja za 1% 0,6%płatne ?Czy ludzie mają potrzebę czuć i pracować za połowę wartości ? Wiadomo ,że to nie wypali a zamówień przybywa . Czy warto udawać dziadów ? Ktoś tu się bardzo ośmiesza .Zero efektywności w zakresie nowej strategii.Należy zwolnić hamulce i zacząć na prawdę pracować głową za to Wam płacą . Nie liczy się wysiłek liczy się efekt i od tego należy wszystko planować. Za wolno działacie a czas ucieka.
Rozwiń
pitbul
pitbul (23 czerwca 2010 o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BARTYYYSIAK ratuj pomocy podnieś składke w THP na solidarność musimy uratować te ośrodki nie będzie gdzie flakona wypić i sie zintegrować .Jak chciałeś się oddielic od FŁT to pomogłem Rysiek Bodziuch ha ha
Rozwiń
rrr
rrr (22 czerwca 2010 o 07:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jedyne co pozwalniać to ludzi z zarządu o wykształceniu rolniczym nie związanym z technologią ani z zarządzaniem, to jest porażka, niech pracują na roli zgodnie z wykształceniem albo zarządzają spółkami rolniczymi, nawozy azoty. Skończmy z komuną, niech każdy pracuje tam gdzie się uczył, dotyczy to również robotników. Tyle młodych ludzi po studiach wyjeżdża, bo nie ma dla nich miejsca, bo ludzie pozatrudniani po znajomości bez wykształcenia odpowiedniego do danego stanowiska, dlatego wszystko upada. To samo w biurach, a nawet i na niższych stanowiskach. Tam trzeba wszystkich zwolnić, wyrzucić i stworzyć od nowa, może wtedy się to podniesie. Na razie i tak upadnie, beznadziejny przypadek komunistycznego zatrudniania ludzi na stołki ludzi z partii.
Rozwiń
bbb
bbb (22 czerwca 2010 o 07:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co do technologów to grubo się mylisz, zastanów się kto prostuje twoje braki na maszynach jak robisz, kto produkuje nowe zamówienia i ustawia odpowiednio maszyny aby przy produkcji było mniej braków za które ty powinieneś płacić a nie zakład. Czy jesteś w stanie ustawić i wymyślić nowy proces produkcji, narysować rysunek potrzebny do dokumentacji który musi być zamieszczony w papierach. Pracując w fabryce w Anglii niestety była cała batalia technologów a robole byli zatrudniani z agencji jak byli potrzebni na czas okresowy, a fabryka działała na pomysłach technologów i zarządu, robotnicy w agencjach na zawołanie siedzieli.
Rozwiń
bbb
bbb (22 czerwca 2010 o 07:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale po co sprzedawać te ośrodki, żeby jakiś ustawiony z miasta, nie będę mówić głośno, znowu kupił je za darmo. Jakoś inni stawiają takie ośrodki żeby zarabiać kasę. Może dobrze zarządzane przyniosą dobry dochód. Teraz po remoncie je sprzedać? Tutaj ktoś kręci, jeszcze nie dawno wyremontowali za Wasze pieniądze. Ludzie takie budynki przynoszą dochody. Nie dajcie się wkręcić. Nie sprzedajcie tego. Okradają Was jawnie. W każdym pokoju łazienka, to czysty biznes.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!