Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 września 2008 r.
17:07
Edytuj ten wpis

Fotoradar nie widzi, to gaz do dechy

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 8 A A

Ustawienie fotoradaru nie poprawiło bezpieczeństwa dzieci na ulicy Kościuszki w Kraśniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kierowcy zwalniają tylko na moment, a potem pędzą na złamanie karku.

- Czasami nie da się przejść na drugą stronę jezdni - żali się dziewięcioletnia Monika. Podobne problemy ma kilkuset uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół Specjalnych z Kraśnika. Obie placówki znajdują się przy ul. Kościuszki.

Codziennie przejeżdża nią kilkanaście tysięcy samochodów. Wiele z nich to tiry.
- To cud, że jeszcze nic się nie stało. Koniecznie trzeba coś z tym zrobić - mówi Krystyna Krotkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku.

Podobnie wypowiada się Krzysztof Staruch, dyrektor pobliskiej SP 1. - Tylko sygnalizacja świetlna może zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo naszym dzieciom. W przyszłości na pewno problem rozwiąże obwodnica, ale to dopiero za kilka lat. Bezpieczeństwo trzeba poprawić już teraz - dodaje dyrektor.

- Budowa sygnalizacji świetlnej nie jest ani szybka, ani tania - wyjaśnia Zdzisław Tworek z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Według jego wyliczeń, to koszt około 150 tysięcy złotych. Natomiast ustawienie świateł może potrwać nawet ponad rok.

- Dlatego pojawią się tam dodatkowe znaki i tablice informacyjne. Ale świateł nie będzie. Tylko obwodnica poprawi sytuację. Jej budowa to perspektywa najbliższych dwóch, trzech lat - dodaje Tworek.

Konieczność poprawy bezpieczeństwa na ul. Kościuszki widzi kraśnicka policja. - Z ostatnich ustaleń z zarządcą drogi wiemy, że nie ma szans na sygnalizację świetlną.

Dlatego cyklicznie prowadzimy spotkania i szkolenia na temat bezpieczeństwa z dziećmi z okolicznych szkół. Kładziemy nacisk na odpowiednie zachowanie się dzieci podczas przechodzenia przez to niebezpieczne przejście dla pieszych - podkreśla Jarosław Klonowski, rzecznik kraśnickiej policji.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pirat rowerowy / 22 września 2008 o 14:22
Sygnalizacja świetlna się nie opłaca. Znacznie lepiej jest postawić ograniczenie do 40, a jeszcze lepiej do 30 i fotoradar - i statystyki wykrywalności spuchną, i budżet państwa i gminy zarobi, i gawiedź się ucieszy, że władza tak o nią dba i broni przed piratami...
Avatar
Gość / 22 września 2008 o 14:12
Akurat wczoraj przechodziłam tuż koło radaru i byłam świadkiem sceny jak wszyscy kierowcy jechali w sznurku może z 30km/h i właśnie się zastanowiłam -na co w ogóle są fotoradary skoro zdają one tylko egzamin w danym miejscu w ktorym są ustawione? Czy nie lepiej robić kampanie społeczne mające na celu uświadomienie zagorożenia tudzież instalacja większej ilości sygnalizacji świetlnej a nie bezsensowne ustawianie fotoradarów,pozdrawiam.
Avatar
JA / 22 września 2008 o 10:38
Jak dowiedziałem się że ten fotoradar ma być koło SP1 to byłem przekonany że postawią go właśnie przy przejściu. Oni postawili go 300m dalej i to na zakręcie. Od strony Kielc jedzie się z górki. Wstawili ograniczenie do 40 żeby na niewidocznym na zakręcie radarze 50m dalej złapać jak najwięcej ludzi. Po minięciu radaru można spokojnie nawet gratem mieć100km/h na przejściu. Od strony miasta znak fotoradar wydaje mi się że jest już za przejściem koło SP1. Dlatego śmiem twierdzić, że ten radar nie powstał by zmniejszyć prędkość na przejściu przy szkole tylko jak wszystko żeby straż wiejska i burmistrzunio mógli się nachapać.
Jak dowiedziałem się że ten fotoradar ma być koło SP1 to byłem przekonany że postawią go właśnie przy przejściu. Oni postawili go 300m dalej i to na zakręcie. Od strony Kielc jedzie się z górki. Wstawili ograniczenie do 40 żeby na niewidocznym na zakręcie radarze 50m dalej złapać jak najwięcej ludzi. Po minięciu radaru można spokojnie nawet gratem mieć100km/h na przejściu. Od strony miasta znak fotoradar wydaje mi się że jest już za przejściem koło SP1. Dlatego śmiem twierdzić, że ten radar nie powstał by zmniejszyć prędkość na przejściu pr... rozwiń
Avatar
aaa / 22 września 2008 o 10:30
Hmmm, 150 tys na sygnalizację nie ma, ale 120 na fotoradar to było ? W żadnym wypadku fotoradar nie może zastąpić właściwej organizacji ruchu,
ale doskonale daje zarobić władzy, bo tylko do tego de facto służy.
Avatar
mama przedszkolaka / 22 września 2008 o 10:04
muszę przyznać, ze mam "przyjemność" od ponad dwóch lat zmagać się z tym problemem...koszmar. Ludzie zróbcie coś z tym!! Tam jest strasznie niebezpiecznie nie tylko przechodzić przez przejście dla pieszych, ale również wjechać samochodem na teren przedszkola i szkoły....
Avatar
POKO / 22 września 2008 o 10:03
Jest wiele wyjść, trzeba tylko chcieć,przecież po wybudowaniu obwodnicy nie zniknie ruch lokalny a w pobliżu jest cmentarz i cegielnie.
Avatar
bushi / 22 września 2008 o 08:48
Nie poprawił? Jaka szkoda, a w Lublinie mają ich postawić prawie 30. To może i w Kraśniku na Kościuszki dodać jeszcze pięć. Odkrycie warte Nobla.
Avatar
wojtekg / 22 września 2008 o 08:32
A wystarczyłby próg zwalniający
Avatar
pirat rowerowy / 22 września 2008 o 14:22
Sygnalizacja świetlna się nie opłaca. Znacznie lepiej jest postawić ograniczenie do 40, a jeszcze lepiej do 30 i fotoradar - i statystyki wykrywalności spuchną, i budżet państwa i gminy zarobi, i gawiedź się ucieszy, że władza tak o nią dba i broni przed piratami...
Avatar
Gość / 22 września 2008 o 14:12
Akurat wczoraj przechodziłam tuż koło radaru i byłam świadkiem sceny jak wszyscy kierowcy jechali w sznurku może z 30km/h i właśnie się zastanowiłam -na co w ogóle są fotoradary skoro zdają one tylko egzamin w danym miejscu w ktorym są ustawione? Czy nie lepiej robić kampanie społeczne mające na celu uświadomienie zagorożenia tudzież instalacja większej ilości sygnalizacji świetlnej a nie bezsensowne ustawianie fotoradarów,pozdrawiam.
Avatar
JA / 22 września 2008 o 10:38
Jak dowiedziałem się że ten fotoradar ma być koło SP1 to byłem przekonany że postawią go właśnie przy przejściu. Oni postawili go 300m dalej i to na zakręcie. Od strony Kielc jedzie się z górki. Wstawili ograniczenie do 40 żeby na niewidocznym na zakręcie radarze 50m dalej złapać jak najwięcej ludzi. Po minięciu radaru można spokojnie nawet gratem mieć100km/h na przejściu. Od strony miasta znak fotoradar wydaje mi się że jest już za przejściem koło SP1. Dlatego śmiem twierdzić, że ten radar nie powstał by zmniejszyć prędkość na przejściu przy szkole tylko jak wszystko żeby straż wiejska i burmistrzunio mógli się nachapać.
Jak dowiedziałem się że ten fotoradar ma być koło SP1 to byłem przekonany że postawią go właśnie przy przejściu. Oni postawili go 300m dalej i to na zakręcie. Od strony Kielc jedzie się z górki. Wstawili ograniczenie do 40 żeby na niewidocznym na zakręcie radarze 50m dalej złapać jak najwięcej ludzi. Po minięciu radaru można spokojnie nawet gratem mieć100km/h na przejściu. Od strony miasta znak fotoradar wydaje mi się że jest już za przejściem koło SP1. Dlatego śmiem twierdzić, że ten radar nie powstał by zmniejszyć prędkość na przejściu pr... rozwiń
Avatar
aaa / 22 września 2008 o 10:30
Hmmm, 150 tys na sygnalizację nie ma, ale 120 na fotoradar to było ? W żadnym wypadku fotoradar nie może zastąpić właściwej organizacji ruchu,
ale doskonale daje zarobić władzy, bo tylko do tego de facto służy.
Avatar
mama przedszkolaka / 22 września 2008 o 10:04
muszę przyznać, ze mam "przyjemność" od ponad dwóch lat zmagać się z tym problemem...koszmar. Ludzie zróbcie coś z tym!! Tam jest strasznie niebezpiecznie nie tylko przechodzić przez przejście dla pieszych, ale również wjechać samochodem na teren przedszkola i szkoły....
Avatar
POKO / 22 września 2008 o 10:03
Jest wiele wyjść, trzeba tylko chcieć,przecież po wybudowaniu obwodnicy nie zniknie ruch lokalny a w pobliżu jest cmentarz i cegielnie.
Avatar
bushi / 22 września 2008 o 08:48
Nie poprawił? Jaka szkoda, a w Lublinie mają ich postawić prawie 30. To może i w Kraśniku na Kościuszki dodać jeszcze pięć. Odkrycie warte Nobla.
Avatar
wojtekg / 22 września 2008 o 08:32
A wystarczyłby próg zwalniający
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 33 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!