sobota, 24 marca 2018 r.

Kraśnik

Gm.Gościeradów: Zuchy i harcerze będą rozdawać odblaski i ulotki

Dodano: 21 lutego 2017, 10:05
Autor: (aa)

(fot. Urząd Gminy Gościeradów)

„Bezpieczny patrol” rusza już w marcu w gminie Gościeradów (powiat kraśnicki). Celem programu jest edukacja lokalnej społeczności w zakresie bezpieczeństwa. W programie czynnie będą uczestniczyć zuchy i harcerze.

– W czterech naszych placówkach działają zarówno drużyny harcerzy jak też zuchów, w sumie ponad 100 osób – mówi Mariusz Szczepanik, wójt gminy Gościeradów.

Władze gminy chcą aby ich działalność była bardziej widoczna i prospołeczna – służyła poprawie bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Stąd pomysł na program „Bezpieczny patrol”. – Chcemy go realizować na różnych płaszczyznach – m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak też cyberbezpieczeństwa – wyjaśnia wójt gminy Gościeradów.

Działania na terenie gminy mają się skupić również na bezpieczeństwie przeciwpożarowym, ekologicznym jak też edukacji w zakresie pierwszej pomocy. – Do współpracy chcemy zaprosić zawodowych mundurowych – mówi wójt Szczepanik.

Pierwsze działania rozpoczną się już w marcu. – Patrole złożone z zuchów i harcerzy razem z drużynowymi będą poruszać się po ulicach i rozdawać ulotki informacyjne i opaski odblaskowe, które mamy już przygotowane – zapowiada Szczepanik.

Na tym nie koniec. – Chcielibyśmy aby były też organizowane pogadanki w szkołach i przedszkolach na temat bezpiecznych zachowań – dodaje wójt gminy Gościeradów.

Na dzisiaj zaplanowano inaugurację programu i spotkanie z przedstawicielami służb. Spotkanie w sali Urzędu Stanu Cywilnego w Gościeradowie rozpocznie się o godz. 10.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lutego 2017 o 07:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wójt Gościeradowa powinien się zacząć bać o swoje stanowisko. Ten pan od rozwijania i bezpieczeństwa gmin i miast może mu wywinąć numer w wyborach, nie udało się zostać burmistrzem, uwije sobie gniazdko w Gościeradowie
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2017 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bezpieczeństwo i rozwój w wersji gościeradowskiej. Bardzo ambitnie jak na pana możliwości panie sekretarzu z Kraśnika.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!