sobota, 24 lutego 2018 r.

Kraśnik

Gmina Annopol: Będzie nowa oczyszczalnia

Dodano: 4 lipca 2017, 15:24
Autor: aa

Gmina Annopol (powiat kraśnicki) planuje wybudować nową oczyszczalnię ścieków i stara się o unijne dofinansowanie tej inwestycji. Urzędnicy prowadzą też kontrole częstotliwości opróżniania szamb. Sprawdzają również czy mieszkańcy mają zawarte umowy na wywóz nieczystości płynnych.

– Takie kontrole prowadzone były również we wsiach w poprzednich latach – wyjaśnia Roman Wiśniewski, zastępca burmistrza Annopola. – Teraz rozszerzyliśmy akcję na inne sołectwa.

Urzędnicy przypominają jednocześnie, że obowiązkiem właścicieli nieruchomości położonych w Annopolu przy ul. Lubelskiej, Skały, Leśnej, Partyzantów, Radomskiej i Ogrodowej jest podłączenie swoich nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej.

– Na terenie gminy jedynie miasto Annopol jest skanalizowane – mówi Wiśniewski. – Dwa lata temu wybudowaliśmy 16 km sieci kanalizacyjnej. Obecnie pojedyncze domy nie są do niej podłączone. To sporadyczne przypadku. One się zdarzają, bo np. ktoś wyjechał za granicę i nie ma na miejscu właściciela. Do takich osób staramy się dotrzeć.

Poza tym samorządowcy przygotowują się do budowy nowej oczyszczalni ścieków. – Złożyliśmy wniosek do RPO (Regionalny Program Operacyjny-red.) – mówi zastępca burmistrza Annopola. – Oczyszczalnia, którą mamy była wybudowana w latach 80. Pod względem technologicznym się już nie nadaje.
Nowy obiekt powstałaby na terenie, gdzie mieści się obecna oczyszczalnia ścieków.

Czytaj więcej o: Annopol
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 lipca 2017 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Wiśniewski aktualnie pracująca oczyszczalnia ścieków zarządzana przez UM została oddana do użytku w 1997 roku,przepustowość 600 metrów sześciennych na dobę.W danych do strategii rozwoju gminy na lata 2016-2023 podawana jest długość kanalizacji 12,7 km.
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2017 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W mieście Annopol kładzie się dywaniki asfaltowe,następnie ekipa hydraulików robi wykop w jezdni.Droga zniszczona .Zrobić porządną modernizację sieci wod-kan a następnie kłaść masę bitumiczną.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!