sobota, 20 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Gmina Szastarka: Chcą odwołać wójta

  Edytuj ten wpis
Autor: (aa, rp)

W ostatnim czasie o przyszłości budynku szkoły dwukrotne dyskutowali radnych z gminy Szastarka. Rodz
W ostatnim czasie o przyszłości budynku szkoły dwukrotne dyskutowali radnych z gminy Szastarka. Rodz

Część mieszkańców gminy Szastarka koło Kraśnika chce odwołać wójta. Wszystko przez to, że nie chce on pozwolić rodzicom dzieci z Brzozówki i Brzozówki-Koloni prowadzić zlikwidowanej w tym roku Szkoły Podstawowej w Brzozówce.

Wczoraj kilkuosobowa grupa osób powiadomiła o swoim zamiarze lubelską delegaturę Krajowego Biura Wyborczego. To otwiera drogę do przeprowadzenia referendum w gminie.

– W grupie inicjatorów są mieszkańcy Wojciechowa, Blinowa, Szastarki i trzy osoby z Brzozówki – informuje Bogusław Wcisło, prezes stowarzyszenia "Nadzieja”, które chce prowadzić dalej szkołę w Brzozówce. – Dziś o zamiarze przeprowadzenia referendum powiadomimy wójta.

– Dostaliśmy informację od stowarzyszenia – potwierdza Piotr Czajkowski z lubelskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. – Teraz jego członkowie mają 60 dni na zebranie podpisów 10 proc. wyborców, w ich przypadku to ok. 600 osób. Jeśli dostarczą podpisy, my je zweryfikujemy i ewentualnie przygotujemy karty do głosowania w referendum.

– Naszym zdaniem wójt jest niegospodarny – dodaje Wcisło. – Spotkania, których było w sumie ponad 50 na temat dalszych losów szkoły nic nie dały. Pozwalając nam prowadzić dalej szkołę gmina by zaoszczędziła.

Innego zdania są jednak władze. Uważają, że gminy nie stać na to, by szkołę prowadziło stowarzyszenie.

Od września ok. 50 uczniów z Brzozówki i Brzozówki-Kolonii uczy się w szkole w Hucie-Józefów. Prowadzi ją inne stowarzyszanie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
elka
Jozik
(592) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 marca 2016 o 19:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Huta jest spoko, tak dobrze wyposażonej szkoły nawet w mieście ze świecą szukać. I radzą sobie bez żadnej pomocy gminy.
Rozwiń
elka
elka (20 stycznia 2012 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I dobrze że nawet w Bełżycach to czytają. Niech jak najwięcej ludzi się dowie do czego posuwają się ludzie (a może to już nie-ludzie..) z przebrzydłej Brzozówki.
Rozwiń
Jozik
Jozik (20 stycznia 2012 o 22:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pan' timestamp='1327089101' post='586279']
Nie pół wojewódctwa się śmieje ,ale pół polski z ciemniaków z brzozówki he he.Ciemniaki z brzozówki, ci co rozpentali to całe zamieszanie psełdo organizacja "nadzieja" nie widzą że robią dobrze polichnie ,która nie może się otrząsnąć po wyborach ,że to nie człowiek z polichny został wójtem( i nigdy nie zostanie ha ha) gminą będzie żądził komisarz a ten napewno zamknie szkołę w najmniejszej wiosce w gminie i kolejnego referędum już nie będzie he he. Kosztami za referędum zostanie/zostaną obciążeni ci co referędum chcieli czyli najmniejsza wieś w gminie brzozówka i psełdo organizacja nadzieja .Będzie też prokurator miał dużo pracy he he i będą kary sądowe za kumoterstwo i inne wykroczenia.Komisarz w raz z CBA sprawdzi gospodarność byłego wójta (nie mylić z obecnym)i wyjdą nieprawościi wtedy nie pół polski bęzie się śmiało z brzozówki tylko cała polska ha ha http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/default/smile.gif
[/quote]
Belzyce czytaja to forum-
Rozwiń
jaro
jaro (20 stycznia 2012 o 21:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="3"]Ludzie słyszeliście co te padalce ze stowarzyszenia zrobiły?? Rozprowadzają po gminie sfałszowane pismo, w którym podają się za komitet wyborczy wójta i namawiają do udziału w referendum!! Tyle że nie ma tam żadnych podpisów ludzi z komitetu a pismo podrobione jest tak prymitywnie i napisane takim prostym, żeby nie powiedzieć prostackim językiem, że na pierwszy rzut oka widać, że to fałszerstwo tych podłych ćwierćinteligentów!! Nie dajcie się na to nabrać!! Widzicie teraz jacy to są ludzie?? [/size]
Rozwiń
anka
anka (20 stycznia 2012 o 21:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciemniaki, prymitywy i podli kłamcy - ludzie nie dajcie się takim ogłupić i oszukać, bo wyprowadzicie razem z nimi gminę!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (592)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!