środa, 21 marca 2018 r.

Kraśnik

Gorące dyskusje o miejskim cieple

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 marca 2007, 16:39

Dyskusja o prywatyzacji miejskiiej spółki była długa i gorąca. Ścierali się przeciwnicy i zwolennicy.Ostatecznie 11 głosami PO, SLD i Lubię Kraśnik wygrali zwolennicy prywatyzacji. Przeciw było 9 radnych PiS i niezrzeszonych.

- Firma produkuje tanie ciepło i to jest bardzo ważne dla mieszkańców miasta. Nowy właściciel odzyska sobie pieniądze za kupno podnosząc cenę ciepła i wówczas nie będzie ono już takie tanie. Grozi nam monopolizacja na rynku ciepłowniczym - podkreśla Jerzy Misiak radny PiS.

- Proces rozpoczęcia prywatyzacji nie przesądza jeszcze sprawy. Zawsze możemy się z tego wycofać jeżeli nie będzie z tego oczekiwanych korzyści - dodaje Zbigniew Marcinkowski z PO.

Przeciwna prywatyzacji jest załoga, która boi się nowego pracodawcy. Jednak burmistrz w uchwale zagwarantował im pakiet socjalny u przyszłego inwestora i konsultowanie ostatecznej decyzji.

- Prywatyzacja nie jest potrzebna, jednak jeżeli do niej dojdzie to pakiet daje nam jakąś ochronę. Jeżeli coś będzie nie tak to mamy jeszcze wiele możliwości oprotestowania decyzji radnych - zapewnia Krzysztof Skóra z zakładowej Solidarności.

Radni PiS uruchomili procedurę referendum lokalnego w sprawie prywatyzacji. Listę z podpisami 20 osób złożyli burmistrzowi miasta i rozpoczęli zbieranie podpisów mieszkańców.

- Pokażmy złe i dobre strony prywatyzacji i przeprowadźmy referendum - argumentuje Mirosław Włodarczyk, PiS.

- Inicjatywa jest dobra ale nie powinna blokować prywatyzacji, a w chwili referendum przedstawić mieszkańcom kto może być inwestorem i jakie korzyści miasto z tego będzie miało -przekonywał Piotr Czubiński burmistrz Kraśnika. - Wykorzystam wszelkie kanały aby skonsultować tą sprawę z mieszkańcami - zapewniał radnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!