niedziela, 25 lutego 2018 r.

Kraśnik

Grupowe zwolnienia w fabryce łożysk

  Edytuj ten wpis
Autor: FABIAN PLAPIS

O zamiarze zwolnienia 370 pracowników poinformował związkowców zarząd Fabryki Łożysk Tocznych. To efekt spodziewanego spadku zamówień.

Niemal każdego dnia zachodni kontrahenci informują kraśnicką fabrykę o anulowaniu zamówień. To z tego powodu FŁT, która akurat rozpoczęła proces prywatyzacyjny, planuje zwolnienia pracowników.

- Jest to element planu kryzysowego, zakładającego spadek zamówień w przyszłym roku i konieczność dostosowania do niego poziomu zatrudnienia - mówi Włodzimierz Drozd, prezes zarządu FŁT. - Nasz zakład eksportuje aż 80 proc. swojej produkcji. Odbiorcami są duże koncerny samochodowe z zachodniej Europy. A jak wiadomo, pogłębiający się kryzys gospodarczy bardzo mocno dotknął również przemysł motoryzacyjny.

Dziś w kraśnickiej fabryce pracuje prawie 2,7 tys. osób. Największe redukcje - dotyczące aż 230 ludzi - mają być w grupie produkcyjnej. Pracę ma stracić także 100 pracowników nieprodukcyjnych i pomocniczych. A także 40 osób z administracji.
- Zrobimy wszystko, żeby zwolnienia były jak najmniejsze - deklaruje Ryszard Bodziuch z NSZZ "Solidarność” w FŁT. - Zażądaliśmy od zarządu fabryki listy pracowników, którzy nabywają praw do wcześniejszych emerytur oraz zatrudnionych na czas określony. W tych grupach najłatwiej przeprowadzić zwolnienia. Choć to bolesne, bo na umowach na czas określony pracują przede wszystkim ludzie młodzi i dobrze wykształceni - podkreśla Bodziuch.

Na przyszły tydzień zaplanowano pierwsze rozmowy związkowców z zarządem FŁT.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
PO
MISIEK
drNO
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

PO
PO (14 listopada 2008 o 18:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba zrobić czystkę by przysłużyć się nowemu pracodawcy. Sługusów impexu ci u nas dostatek. Przecież będzie pakiet socjalny i np przez 2 lata nie będzie można nikogo zwolnić.Jak ładnie będzie później wyglądała informacja, że nasze dzielne związki wywalczyły utrzymanie całej załogi (1000 osó.
Rozwiń
MISIEK
MISIEK (14 listopada 2008 o 18:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~gość~ napisał:
Tak dla jasności w FŁT pracuje obecnie około 1100 pracowników bezpośrednio produkcyjnych, około 1200 pracownikow pośrednio produkcyjnych oraz niecałe 500 osób miesięcznie płatnych w tym jest tylko ok.250 osób z wyższym wykształceniem - inżynierów, magistrów zarządzania, ekonomi, lekarzy, informatyki, marketindu itp. POzostali to licencjat, szkoły średnie. Ponad to w w tym tylko około 80 osób to pracownicy tego znienawidzonego technologa.
Nie przesadzajcie z tym krytykanctwem.

GOŚCIU dla twojej wiadomości około 1200 pracownikow pośrednio produkcyjnych jest miesięcznie płatnych też tylko chyba Ci się pomyliło to 500 z 1200 sprawdz sobie
Rozwiń
drNO
drNO (14 listopada 2008 o 17:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
misiek napisał:
JUŻ TERAZ JEDEN ''ROBOL Z MASZYN ROBI NA 3GENIUSZY Z POZA PRODUKCJI PO ZWOLNIENIACH JEDEN BĘDZIE ROBIŁ NA 6

Już niedługo 1 robol będzie robił na 50 geniuszy z 12 pakując piękne chińskie łożyska na P-9. Może nawet nie będzie musiał pakować tylko się fakturkę podbije żeby wyglądało, że to w Polsce było zrobione . Podziękujcie: 1 swoim związkowcom bo 95% z was przecież należy i wspiera dzielnie finansowo , 2 wybieranemu przez was dyrektorowi, 3 burmistrzowi i jego kolegom, posłom, staroście, "lubiącym Kraśnik" itp. za wybór dyrektora tego i poprzednich.
Rozwiń
~gość~
~gość~ (14 listopada 2008 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sytuacja nie jest zbyt optymistyczna zwłaszcza gdy w grę wchodzą pieniądze oraz możliwość wzbogacenia się w szybki i łatwy sposób a niestety pracownicy są najmniej ważni.
Rozwiń
Emil
Emil (12 listopada 2008 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kilka dni temu opublikowano w prasie schemat działań co do zwolnień- zupełnie jakby ktoś to zaplanował pół roku temu. Rząd "rządzi", partie się kłócą a rezultatem są masowe zwolnienia. Nic dodać nic ująć- zastanówmy się zatem gdzie teraz znajdą pracę zwolnieni…
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!