środa, 21 marca 2018 r.

Kraśnik

Jak przepis to przepis. Pieniądze do zwrotu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 stycznia 2013, 15:55

 (Archiwum)
(Archiwum)

1,5 tys. zł za niesłusznie pobrane alimenty musi oddać pani Ewa. Jej konkubent, z którym ma syna, ale od wielu lat nie utrzymuje kontaktów, zmarł. Kobieta dowiedziała się o jego śmierci kilka miesięcy później, kiedy ośrodek pomocy społecznej poprosił ją o wyjaśniania.

– Z ojcem mojego brata nie mieliśmy kontaktu o kilkunastu lat – opowiada pan Paweł (nazwisko do wiadomości redakcji-red.), który do nas napisał. – Dochodziło nawet do takich sytuacji, że, kiedy mój brat spotykał własnego ojca na ulicy, ten udawał, że go nie zna. To było bardzo przykre.

O tym, że konkubent pani Ewy z Kraśnika (nazwisko do wiadomości redakcji-red.), rodzina dowiedziała się od urzędników z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – We wrześniu ub. r. moja mama złożyła w MOPS-ie wnioski o przyznanie alimentów i zasiłku rodzinnego – mówi starszy syn kobiety. – Po pewnym czasie, zamiast decyzji i pieniędzy, dostała wezwanie, aby złożyć wyjaśnienia. Okazało się, że pan K. zmarł w czerwcu i został pochowany na koszt państwa na cmentarzu na Majdanku, o czym nikt z nas nie miał pojęcia. MOPS zażądał zwrotu alimentów za okres 3 miesięcy.

Urzędnicy z MOPS-u tłumaczą, że to jest standardowa procedura. – Komornik zawiadomił nas o tym w listopadzie ub. r. i zgodnie z obowiązującym prawem takie pismo musieliśmy wysłać – tłumaczy Elżbieta Cholewińska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniku. – Nie wiem, od kiedy komornik posiadał taką informację, ale my zadziałaliśmy natychmiast.

– Moja mama jest osobą chorą, teraz jest na skraju załamania nerwowego. Żyje w skrajnym ubóstwie – żali się syn pani Ewy. – Razem z bratem utrzymywała się z tych alimentów.

– Dla mnie te ponad 1,5 tys. zł wraz z odsetkami to zawrotna suma – żali się pani Ewa. – Z synem żyjemy za 600 zł miesięcznie.

– Wiem, że dla tej pani to był szok, że te pieniądze będzie musiała oddać, ale nikt nie będzie żądał zwrotu jednorazowego – zapewnia Cholewińska. – Jest możliwość rozłożenia np. na raty. I dodaje: Jeśli będzie dobra wola ze strony klienta, to będzie też dobra wola ze strony urzędu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
fakir
Gość
mała
(42) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

fakir
fakir (4 lutego 2013 o 14:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
głupia baba pazerna na kase!!!
Rozwiń
Gość
Gość (28 stycznia 2013 o 20:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mała' timestamp='1359367646' post='726396']
To byście ruszyli swoje tyłki mieszchuchy i zamiast po pracy oglądać tv to poszlibyście odśnieżać te wasze parkingi, a nie tylko narzekać i czekać na gotowe!!!!! My na wsi sami sobie pod domami i sklepami odśnieżamy i nie mamy problemów. [/quote]

Widzisz kmiotku - My w MIEŚCIE mamy odpowiednie służby, które dbają o oczystość i porządek w Kraśniku. Was z kolei musi do odśnieżania gnać wójt z sołtysem

[quote name='mała' timestamp='1359367646' post='726396']
A drogi!? Wszędzie takie same, czy na wsi, czy w mieście. Po prostu zima zaskoczyła, jak co roku:)
[/quote]

A byłeś w jakimś mieście kiedykolwiek, że twierdzisz, iż drogi na wsi i w mieście są takie same ?
Rozwiń
mała
mała (28 stycznia 2013 o 11:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To byście ruszyli swoje tyłki mieszchuchy i zamiast po pracy oglądać tv to poszlibyście odśnieżać te wasze parkingi, a nie tylko narzekać i czekać na gotowe!!!!! My na wsi sami sobie pod domami i sklepami odśnieżamy i nie mamy problemów. A drogi!? Wszędzie takie same, czy na wsi, czy w mieście. Po prostu zima zaskoczyła, jak co roku:)
Rozwiń
gosc
gosc (23 stycznia 2013 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1358886919' post='724085']
A mnie się wydaje, że żyjemy chyba w różnych Kraśnikach, i dwóch różnych Matrixach ... Parkingi zawalone śniegiem, samochody grzężną i ślizgają się, nigdzie nie ma chcociaż metra czarnej szosy, a wy piszecie, że wszystko OK ?
[/quote]

Zgadzam się, niech ktoś z urzędników w końcu się dodzwoni do tej firmy. Oprócz odsnieżenia to niech jeszcze ten śnieg wywiozą z naszych ulic.
Rozwiń
Gość
Gość (22 stycznia 2013 o 21:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A mnie się wydaje, że żyjemy chyba w różnych Kraśnikach, i dwóch różnych Matrixach ... Parkingi zawalone śniegiem, samochody grzężną i ślizgają się, nigdzie nie ma chcociaż metra czarnej szosy, a wy piszecie, że wszystko OK ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (42)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!