Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

4 sierpnia 2010 r.
21:34
Edytuj ten wpis

Jak zmienić Rynek w Kraśniku kiedy tiry pojadą obwodnicą?

0 7 A A

Zmiana organizacji ruchu czy budowa fontanny – takie postulaty wysuwają mieszkańcy i przedsiębiorcy z starej części Kraśnika. Jeszcze w sierpniu zbierze się zespół roboczy, który przeanalizuje propozycje i przestawi je władzom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziś tiry jadące od strony Lublina czy Rzeszowa, przejeżdżają przez centrum Kraśnika. Jesienią, kiedy zostanie oddana do użytku obwodnica miasta, ruch pojazdów ciężkich zostanie przeniesiony na obrzeża. Władze Kraśnika, przedsiębiorcy i mieszkańcy starej części miasta zastanawiają się nad przyszłością rynku.

Po spotkaniu burmistrza z mieszkańcami powstała 6-osobowa rada ds. konsultacji społecznych. Jest już kilka propozycji zmian.

– W tej części miasta będzie trzeba zmienić przede wszystkim organizację ruchu. Wśród propozycji jest m.in. taka, aby zamknąć środek i skierować ruch samochodów wokół rynku – wylicza Paweł Świderski, właściciel sklepu z odzieżą ciążową i członek powołanej grupy. – Powinno się też stworzyć miejsca parkingowe tak, aby mieszkańcy Kraśnika czy powiatu przyjeżdżający tu na zakupy mieli gdzie zostawić samochód.

Miasto zaproponowało stworzenie Jarmarku Kraśnickiego, aby przyciągnąć osoby z regionalnymi produktami.

Niektórym pomysł się jednak nie spodobał. Dyskusja na temat zmian rozgorzała w Internecie.
– Z jarmarkiem nie widzi mi się pomysł. Na dłuższą metę się nie sprawdzi. Miałby może rację bytu, gdybyśmy byli miejscowością turystyczną typu Kazimierz Dolny czy Nałęczów, a tak to z czasem straszyć będą w rynku stare, zniszczone budy – pisze na Kraśnickim Forum Internetowym Marysieńka F. Niektórzy przedsiębiorcy boją się, że gdyby na rynku powstał nie jarmark, a targ, spadłyby im obroty. – Nie zgadzam się na targ. Działające tu sklepy mogłyby zbankrutować. My płacimy wysokie czynsze. Na targu mają niższe ceny – przekonuje Małgorzata Wszelaka, która od blisko 3 lat prowadzi sklep Via Roma.

Wśród propozycji jest też budowa fontanny czy sceny, na której odbywałyby się koncerty. Zastanawiano się też nad remontem kamienic. Padła również propozycja, aby na rynku pojawiło się więcej zieleni tak, by rynek stał się miejscem spotkań i odpoczynku.

Miasto chce przede wszystkim poprawić estetykę tej części miasta. – Trzeba doprowadzić rynek do takiego stanu, aby był atrakcyjny. Nie chcemy na siłę niczego narzucać mieszkańcom. Jarmark był jednym z pomysłów. Zmiany w tej części miasta wymagają, zarówno czasu, jak i pieniędzy – tłumaczy Zbigniew Nita, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku.

Jeszcze sierpniu ma się odbyć spotkanie robocze zespołu. – Wtedy będziemy pracować już nad konkretnymi rozwiązaniami – zapowiada Świderski.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kraśniczanka / 7 sierpnia 2010 o 11:23
[quote name='nowy burmistrz' date='06 sierpień 2010 - 11:14 ' timestamp='1281086095' post='325706']
BUAHAAAAHAHA!!!!!!
Zespół mieszkańców??? Chyba pseudo!!! Czy ktoś był na zebraniu? Burmistrz sam wskazał kto ma wejść w skład zespołu, nie dziw że weszli sami jego przyklaskiewicze. Dziwi mnie jedna strategia... Albo coś się szykuje albo to koncepcja Burmistrza. Na zebraniach i spotkaniach młodych z PO ze Świderskim na czele, gdzie częstymi gośćmi są Wilk i Babisz, można zauważyć że stronią oni bardzo od Czubińskiego, natomiast promują Świderskiego, który nie kryje swoich ambicji politycznych i chęci wskoczenia na stołek burmistrza... Czyżby szykował się przewrót? Czy jest coś o czym Czubiński nie wie a co dzieje się w partii za jego plecami?
[/quote]
O matko co Ty tak z uporem maniaka o tym "zamachu")) Na zebraniu byłam i w ogóle mi się nie wydaje, żeby osoby z tego zespołu były "ludźmi" Pana Czubińskiego - no dokładnie połowa tego zespołu czyli Pan Gurba, Pan Przygoda i Pan Świderski. Są to właściciele sklepów na rynku, a wszyscy mający sklepy tam są przeciwni Jarmarkowi czy jakiemukolwiek targowi.
A tak jeszcze co do Twoich podejrzeń...może jednak czas na zmianę burmistrza i wcale nie byłby to zły pomysł))
[quote name='nowy burmistrz' date='06 sierpień 2010 - 11:14 ' timestamp='1281086095' post='325706']
BUAHAAAAHAHA!!!!!!
Zespół mieszkańców??? Chyba pseudo!!! Czy ktoś był na zebraniu? Burmistrz sam wskazał kto ma wejść w skład zespołu, nie dziw że weszli sami jego przyklaskiewicze. Dziwi mnie jedna strategia... Albo coś się szykuje albo to koncepcja Burmistrza. Na zebraniach i spotkaniach młodych z PO ze Świderskim na czele, gdzie częstymi gośćmi są Wilk i Babisz,... rozwiń
Avatar
nowy burmistrz / 6 sierpnia 2010 o 11:14
BUAHAAAAHAHA!!!!!!
Zespół mieszkańców??? Chyba pseudo!!! Czy ktoś był na zebraniu? Burmistrz sam wskazał kto ma wejść w skład zespołu, nie dziw że weszli sami jego przyklaskiewicze. Dziwi mnie jedna strategia... Albo coś się szykuje albo to koncepcja Burmistrza. Na zebraniach i spotkaniach młodych z PO ze Świderskim na czele, gdzie częstymi gośćmi są Wilk i Babisz, można zauważyć że stronią oni bardzo od Czubińskiego, natomiast promują Świderskiego, który nie kryje swoich ambicji politycznych i chęci wskoczenia na stołek burmistrza... Czyżby szykował się przewrót? Czy jest coś o czym Czubiński nie wie a co dzieje się w partii za jego plecami?
BUAHAAAAHAHA!!!!!!
Zespół mieszkańców??? Chyba pseudo!!! Czy ktoś był na zebraniu? Burmistrz sam wskazał kto ma wejść w skład zespołu, nie dziw że weszli sami jego przyklaskiewicze. Dziwi mnie jedna strategia... Albo coś się szykuje albo to koncepcja Burmistrza. Na zebraniach i spotkaniach młodych z PO ze Świderskim na czele, gdzie częstymi gośćmi są Wilk i Babisz, można zauważyć że stronią oni bardzo od Czubińskiego, natomiast promują Świderskiego, który nie kryje swoich ambicji politycznych i chęci... rozwiń
Avatar
urbanista / 6 sierpnia 2010 o 09:34
Nie przesadzałbym z tą zielenią. Kiedyś rzeczywiście było więcej krzaków, w których kryli się amatorzy piwa i taniego wina. Teraz byliby "na widoku", więc to ich odstrasza. Jeśli chcecie wiedzieć jak to jest, gdy rynek jest zakrzaczony i niebezpieczny, to jedźcie do Bełżyc.
Co do jarmarków. Nie rozumiem dlaczego na całej Lubelszczyźnie z uporem maniaka próbuje się na powrót wprowadzić wieś do centrów miast. Czy to ma być metoda na "promocję", na podkreślenie inności? W każdym regionie i w każdym kraju część ludzi żyje w miastach i muszą oni coś jeść, ale to jeszcze nie powód, żeby w na centralnym placu miasta robić wiejski targ z drobiem, bydłem, mydłem i powidłem. Mamy już ludowy festiwal w Kazimierzu, pierogi i kaszę w Janowie i Bychawie, lato z folklorem we Włodawie, a ostatnio w Lublinie chcą z Bramy Krakowskiej zrobić kurnik (z żywymi kurami), bo będzie jarmark jagielloński! Wszystko przaśnie, siermiężnie, ludowo. Może pora, by wzbić ponad poziom wiejskich opłotków i zacząć inaczej urządzać przestrzeń miast? Wystarczy pojechać do Słowacji lub Czech, albo chociażby do Wielkopolski i zobaczyć jak tam wyglądają miasteczka, nawet takie malutkie 2-3-tysięczne. Tam podróżny nie ma wątpliwości, że trafił do miasta, a nie do dużej wsi.
Nie przesadzałbym z tą zielenią. Kiedyś rzeczywiście było więcej krzaków, w których kryli się amatorzy piwa i taniego wina. Teraz byliby "na widoku", więc to ich odstrasza. Jeśli chcecie wiedzieć jak to jest, gdy rynek jest zakrzaczony i niebezpieczny, to jedźcie do Bełżyc.
Co do jarmarków. Nie rozumiem dlaczego na całej Lubelszczyźnie z uporem maniaka próbuje się na powrót wprowadzić wieś do centrów miast. Czy to ma być metoda na "promocję", na podkreślenie inności? W każdym regionie i w każdym kraju część ludzi ży... rozwiń
Avatar
Kuberts / 5 sierpnia 2010 o 22:08
Rynek przed 2001 rokiem był piękny, było pełno zieleni, po co było wszystko pruć i wszystko na nowo. Kiedyś było całkiem przyjemnie.
Avatar
krasniczanin / 5 sierpnia 2010 o 17:11
"Wśród propozycji jest też budowa fontanny czy sceny, na której odbywałyby się koncerty."

co za kretynski pomysl, krok dalej wyremontowano amfiteatr, ktory teraz mialby stac pusty?? poza tym w amfie jest lepsza akustyka niz na jakims rynku, scene to sobie mozna rownie dobrze i przy barze postawic i moze cos grac :] przeciez to nie konstrukcja stala
Avatar
waldi / 5 sierpnia 2010 o 16:42
Urodziłem sie i wychowałem w rynku.Moja mama pamieta targi wiejskie które odbywały sie tam.Myslę,że koniec z takim motłochem na srodku miasta.Polikwidować sklepy w których i tak jest mało kupujących zrobić duzo zieleni fontannę i plac zabaw dla dzieci.Jak rynek to rynek a nie skupisko zbednych sklepów.Furmanki maja jeżdzić na wsi a nie w srodku miasta.Musimy my mieszkańcy rynku uzyskać troche ciszy i spokoju ,a nie gwaru i krzyku.
Avatar
kylan / 5 sierpnia 2010 o 16:34
Ta, jarmark zróbcie! I to taki wiejski, niech chłopi przywożą na sprzedaż krowy, świnie i inne bydło. I tak gorszej wiochy nie da rady już zrobić...
Avatar
Kraśniczanka / 7 sierpnia 2010 o 11:23
[quote name='nowy burmistrz' date='06 sierpień 2010 - 11:14 ' timestamp='1281086095' post='325706']
BUAHAAAAHAHA!!!!!!
Zespół mieszkańców??? Chyba pseudo!!! Czy ktoś był na zebraniu? Burmistrz sam wskazał kto ma wejść w skład zespołu, nie dziw że weszli sami jego przyklaskiewicze. Dziwi mnie jedna strategia... Albo coś się szykuje albo to koncepcja Burmistrza. Na zebraniach i spotkaniach młodych z PO ze Świderskim na czele, gdzie częstymi gośćmi są Wilk i Babisz, można zauważyć że stronią oni bardzo od Czubińskiego, natomiast promują Świderskiego, który nie kryje swoich ambicji politycznych i chęci wskoczenia na stołek burmistrza... Czyżby szykował się przewrót? Czy jest coś o czym Czubiński nie wie a co dzieje się w partii za jego plecami?
[/quote]
O matko co Ty tak z uporem maniaka o tym "zamachu")) Na zebraniu byłam i w ogóle mi się nie wydaje, żeby osoby z tego zespołu były "ludźmi" Pana Czubińskiego - no dokładnie połowa tego zespołu czyli Pan Gurba, Pan Przygoda i Pan Świderski. Są to właściciele sklepów na rynku, a wszyscy mający sklepy tam są przeciwni Jarmarkowi czy jakiemukolwiek targowi.
A tak jeszcze co do Twoich podejrzeń...może jednak czas na zmianę burmistrza i wcale nie byłby to zły pomysł))
[quote name='nowy burmistrz' date='06 sierpień 2010 - 11:14 ' timestamp='1281086095' post='325706']
BUAHAAAAHAHA!!!!!!
Zespół mieszkańców??? Chyba pseudo!!! Czy ktoś był na zebraniu? Burmistrz sam wskazał kto ma wejść w skład zespołu, nie dziw że weszli sami jego przyklaskiewicze. Dziwi mnie jedna strategia... Albo coś się szykuje albo to koncepcja Burmistrza. Na zebraniach i spotkaniach młodych z PO ze Świderskim na czele, gdzie częstymi gośćmi są Wilk i Babisz,... rozwiń
Avatar
nowy burmistrz / 6 sierpnia 2010 o 11:14
BUAHAAAAHAHA!!!!!!
Zespół mieszkańców??? Chyba pseudo!!! Czy ktoś był na zebraniu? Burmistrz sam wskazał kto ma wejść w skład zespołu, nie dziw że weszli sami jego przyklaskiewicze. Dziwi mnie jedna strategia... Albo coś się szykuje albo to koncepcja Burmistrza. Na zebraniach i spotkaniach młodych z PO ze Świderskim na czele, gdzie częstymi gośćmi są Wilk i Babisz, można zauważyć że stronią oni bardzo od Czubińskiego, natomiast promują Świderskiego, który nie kryje swoich ambicji politycznych i chęci wskoczenia na stołek burmistrza... Czyżby szykował się przewrót? Czy jest coś o czym Czubiński nie wie a co dzieje się w partii za jego plecami?
BUAHAAAAHAHA!!!!!!
Zespół mieszkańców??? Chyba pseudo!!! Czy ktoś był na zebraniu? Burmistrz sam wskazał kto ma wejść w skład zespołu, nie dziw że weszli sami jego przyklaskiewicze. Dziwi mnie jedna strategia... Albo coś się szykuje albo to koncepcja Burmistrza. Na zebraniach i spotkaniach młodych z PO ze Świderskim na czele, gdzie częstymi gośćmi są Wilk i Babisz, można zauważyć że stronią oni bardzo od Czubińskiego, natomiast promują Świderskiego, który nie kryje swoich ambicji politycznych i chęci... rozwiń
Avatar
urbanista / 6 sierpnia 2010 o 09:34
Nie przesadzałbym z tą zielenią. Kiedyś rzeczywiście było więcej krzaków, w których kryli się amatorzy piwa i taniego wina. Teraz byliby "na widoku", więc to ich odstrasza. Jeśli chcecie wiedzieć jak to jest, gdy rynek jest zakrzaczony i niebezpieczny, to jedźcie do Bełżyc.
Co do jarmarków. Nie rozumiem dlaczego na całej Lubelszczyźnie z uporem maniaka próbuje się na powrót wprowadzić wieś do centrów miast. Czy to ma być metoda na "promocję", na podkreślenie inności? W każdym regionie i w każdym kraju część ludzi żyje w miastach i muszą oni coś jeść, ale to jeszcze nie powód, żeby w na centralnym placu miasta robić wiejski targ z drobiem, bydłem, mydłem i powidłem. Mamy już ludowy festiwal w Kazimierzu, pierogi i kaszę w Janowie i Bychawie, lato z folklorem we Włodawie, a ostatnio w Lublinie chcą z Bramy Krakowskiej zrobić kurnik (z żywymi kurami), bo będzie jarmark jagielloński! Wszystko przaśnie, siermiężnie, ludowo. Może pora, by wzbić ponad poziom wiejskich opłotków i zacząć inaczej urządzać przestrzeń miast? Wystarczy pojechać do Słowacji lub Czech, albo chociażby do Wielkopolski i zobaczyć jak tam wyglądają miasteczka, nawet takie malutkie 2-3-tysięczne. Tam podróżny nie ma wątpliwości, że trafił do miasta, a nie do dużej wsi.
Nie przesadzałbym z tą zielenią. Kiedyś rzeczywiście było więcej krzaków, w których kryli się amatorzy piwa i taniego wina. Teraz byliby "na widoku", więc to ich odstrasza. Jeśli chcecie wiedzieć jak to jest, gdy rynek jest zakrzaczony i niebezpieczny, to jedźcie do Bełżyc.
Co do jarmarków. Nie rozumiem dlaczego na całej Lubelszczyźnie z uporem maniaka próbuje się na powrót wprowadzić wieś do centrów miast. Czy to ma być metoda na "promocję", na podkreślenie inności? W każdym regionie i w każdym kraju część ludzi ży... rozwiń
Avatar
Kuberts / 5 sierpnia 2010 o 22:08
Rynek przed 2001 rokiem był piękny, było pełno zieleni, po co było wszystko pruć i wszystko na nowo. Kiedyś było całkiem przyjemnie.
Avatar
krasniczanin / 5 sierpnia 2010 o 17:11
"Wśród propozycji jest też budowa fontanny czy sceny, na której odbywałyby się koncerty."

co za kretynski pomysl, krok dalej wyremontowano amfiteatr, ktory teraz mialby stac pusty?? poza tym w amfie jest lepsza akustyka niz na jakims rynku, scene to sobie mozna rownie dobrze i przy barze postawic i moze cos grac :] przeciez to nie konstrukcja stala
Avatar
waldi / 5 sierpnia 2010 o 16:42
Urodziłem sie i wychowałem w rynku.Moja mama pamieta targi wiejskie które odbywały sie tam.Myslę,że koniec z takim motłochem na srodku miasta.Polikwidować sklepy w których i tak jest mało kupujących zrobić duzo zieleni fontannę i plac zabaw dla dzieci.Jak rynek to rynek a nie skupisko zbednych sklepów.Furmanki maja jeżdzić na wsi a nie w srodku miasta.Musimy my mieszkańcy rynku uzyskać troche ciszy i spokoju ,a nie gwaru i krzyku.
Avatar
kylan / 5 sierpnia 2010 o 16:34
Ta, jarmark zróbcie! I to taki wiejski, niech chłopi przywożą na sprzedaż krowy, świnie i inne bydło. I tak gorszej wiochy nie da rady już zrobić...
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!