sobota, 24 marca 2018 r.

Kraśnik

Jakie inwestycje w 2017 roku w Kraśniku? Jest projekt budżetu

Dodano: 12 grudnia 2016, 07:16

Ulica Bóźniczna w Kraśniku (fot. Google Street View)
Ulica Bóźniczna w Kraśniku (fot. Google Street View)

Termomodernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku i miejskiej biblioteki, budowa ul. Makowej czy remont szatni w Szkole Podstawowej nr 6 – te m.in. inwestycje znalazły się w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta.

– Projekt budżetu na 2017 rok w części inwestycyjnej uważam za ambitny i różnorodny – zaznacza Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Razem z radnymi pracujemy nad tym, aby miasto rozwijało się w sposób zrównoważony. Stąd w planie mamy nie tylko inwestycje drogowe, ale również termomodernizację placówek oświatowych i użyteczności publicznej, budowę obiektów sportowych czy odnowę terenów zielonych. Cieszy nas też coraz lepsza współpraca ze starostwem powiatowym, dzięki której wspólnie wyremontujemy kolejne ważne ulice – Oboźną, Mickiewicza i al. Niepodległości.

W projekcie budżetu Kraśnika na przyszły rok znalazły się m.in. inwestycje wieloletnie, na które miasto stara się otrzymać unijne dofinansowanie – jak chociażby projekt Nowa Energia dla Kraśnika II (zakup i montaż kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych dla mieszkańców) czy też termomodernizacja budynków oświatowych i obiektów użyteczności publicznej.

Miasto liczy na dotacje na inwestycje w kwocie ponad 8 mln zł. „Wnioski o dofinansowanie na niektóre z tych projektów zostały już złożone lub zostaną złożone przed końcem 2016 roku” – czytamy w uzasadnieniu do projektu budżetu Kraśnika na przyszły rok.

Z kolei z wpisanych do projektu budżetu Kraśnika na 2017 r. inwestycji drogowych znalazły się m.in. budowa łącznika ul. Granicznej i ul. Widok wraz z kanalizacją deszczową, budowa ul. Makowej jak też modernizacja ul. Bóźnicznej. Miasto chce też wyremontować nawierzchnie ul. Filaretów i Prusa. Ma też zamiar zlecić opracowanie dokumentacji projektowej budowy łącznika ul. Suchyńskiej i Jagiellońskiej. Ma być też więcej miejsc parkingowych.

– Oczywiście, planowanie inwestycji nie obejmuje wyłącznie kolejnego roku – podkreśla Włodarczyk. – Myślimy także perspektywicznie, pracując cały czas nad programem rewitalizacji miasta, który obejmie inwestycje w kolejnych latach, pobudzające rozwój przede wszystkim historycznej części miasta. Jesteśmy na etapie tworzenia programu, który powstaje w przy szerokim udziale mieszkańców.

Burmistrz Kraśnika zwraca też uwagę na inwestycje, które będą mogli wskazać mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego.

– Mam wrażenie, że jest to wstępny projekt budżetu – mówi Tomasz Saj, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Kraśniku. – W przyszłym tygodniu będą prowadzone jeszcze prace w komisjach. I dodaje: Myślę, że część tych propozycji, które znalazły się w projekcie budżetu zostanie zmieniona. Może dojdą nowe inwestycje.

Ostateczną decyzję podejmą radni. Sesja budżetowa została wyznaczona na 22 grudnia.

gosc
nowy fab.
mieszkaniec
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gosc
gosc (3 stycznia 2017 o 12:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
rodzina pana burmistrza w, członek pis czy może pierwsza grupa inwalidzka - utrata wzroku. tylko osoba o powyższym statusie może wypisywać takie głupoty.wszelkie imwestycje tylko tam gdzie rządzą, mieszkają pisowcy albo kolesie mw.to co widać zostało po pc. robi się dla pisiorów a dług rośnie i to po panu w, trzeba sędzie spłacać długie lata. to za rządów pana w krasnik ma najdroższą wodę, po raz pierwszy w historii miasta nauczyciele nie mieli pensji w terminie, likwidowane są klasy sportowe, za to na plakatach kraśnik miasto sportu i aleja dębowa -brawo.
Rozwiń
nowy fab.
nowy fab. (3 stycznia 2017 o 11:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak festyn na maliniaki, imprezki na dzien niepodleglosci,leprze koncerty na dni krasnika,budowa hali przy zp n2,rewitalizacja parku jp II, stadion teczy-to buraku wszystko ok i burmistrz cacy a jak na fabrycznym to juz nie. jak likwiduja szpitale na fabrcznym to dobrze,ale jak w sarym nie zrobia 10 m chodnika to juz zle. jakby nie polaczono miast to dotej pory ze starego zostalaby tylko gmina wiejska,a tak to paniska ze sloma w butach podosza leb. najgorzej jak chlop pana udaje !
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (18 grudnia 2016 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co z budową 200m chodnika przy ul Nadstawnej do zalewu i oświetlenie tej ulicy?
Rozwiń
magik
magik (15 grudnia 2016 o 21:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co robi??? To po nim będziemy spłacać kredyty przez dziesiątki lat. Wszystko przejada. Im szybciej przegonimy tę ekipę tym lepiej dla kraśniczan!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2016 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten burmistrz naprawdę działa na rozwój Kraśnika. Nadrabia wieloletnie zaległości i bagno po panu C.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!