czwartek, 22 lutego 2018 r.

Kraśnik

Janów Lubelski: Awaria sparaliżowała pracę wydziału komunikacji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2010, 13:52

Przez 4 dni mieszkańcy powiatu janowskiego, którzy chcieli m.in. zarejestrować samochód nie mogli tego zrobić. Powodem była awaria łącz telekomunikacyjnych w wydziale komunikacji Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim. Z kwitkiem mogło odejść nawet 400 osób.

Informację o awarii w wydziel komunikacji Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim otrzymaliśmy na Alarm24. Nasz Czytelnik od zeszłego piątku próbował zarejestrować tu samochód. Bezskutecznie.

– Codziennie podawany był inny powód zamkniętego wydziału. Słyszałem już o tym, że nie ma prądu, choć diody monitora świeciły się, więc prąd był – zauważa w przesłanym do nas Pan Paweł. - Kolejnego dnia pracownicy wydziału informowali o tym, że to inna usterka i czekają na fachowców z Telekomunikacji Polskiej – żali się właściciel auta. Mężczyzna chciał zarejestrować samochód firmowy. – Jest mi potrzebny do pracy, a teraz stoi niewykorzystany.

Pracownicy wydziału potwierdzają informację o awarii. – Dotyczyła przesyłania danych. Przez 4 dni nie można było nic zrobić – tłumaczy Zbigniew Kurzyna, zastępca naczelnika Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa powiatowego w Janowie Lubelskim. - Przychodziliśmy do pracy, ale sprawy nie były załatwiane, ponieważ większość z nich jest załatwiana w systemie komputerowym. Wydział poza rejestracją pojazdów, m.in. wydaje prawa jazdy, wydaje też ich wtórniki czy też przyjmuje od kierowców zawiadomień o zmianie miejsca zamieszkania.

Petenci, a wydział obsługuje dziennie ich ok. 100 osób, byli odsyłani z kwitkiem. Urzędnicy twierdzą, że nie z ich winy. – To nie był brak dobrej woli z naszej strony. Siedzieliśmy w urzędzie razem z ekipami, które przychodziły zlikwidować awarię – zapewnia Kurzyna. Pracownik Starostwa nie wie jednak skąd wzięła się usterka i czego dotyczyła. – Nie mam pojęcia co się stało. Zgłosiliśmy awarię. 3 albo nawet 4 ekipy przychodziły do nas i nie mogli dojść co się stało. Sprzęt, który używamy należy do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych – dodaje przedstawiciel urzędu. I odsyła do PWPW.

Zadzwoniliśmy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Rzecznik prasowy obiecał, że sprawdzi te informacje.

– Awaria spowodowana była problemami na łączach telekomunikacyjnych. Nie powinno to jednak mieć wpływu na obsługę klientów. Urzędnicy mogli wprowadzać dane do systemu działającego w komputerze, ale nie mogli przesyłać ich do nas. Nadrobimy te dni, kiedy była awaria. Nie będzie opóźnień w wydawaniu dokumentów – zapewnia Arkadiusz Słodkowski, rzecznik prasowy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Urzędnicy ze Starostwa zapewniają, że usterka została już usunięta. Wczoraj wydział normalnie obsługiwał już interesantów. Wygląda na to, że awarię miał tylko Janów Lubelski. Wydział komunikacji Urzędu Miasta w Lublinie wymieniał komputery, ale problemów z obsługą interesantów nie było.

Awarii nie odnotował również wydział komunikacji Starostwa Powiatowego w Kraśniku. Problem będzie w poniedziałek, ale petenci nie będą tego dnia przyjmowani. – Będziemy wymieniać serwer. Informacja o ty, że wydział będzie nieczynny jest w urzędzie wywieszona – informuje Małgorzata Pawlikowska, naczelnik wydziału.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jozek
LJA
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jozek
jozek (3 września 2010 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadzam się w 100%, obsługa w wydziale komunikacji jest rodem z PRL.
Ten ich wyraz twarzy jak wchodzisz - bezcenny
Rozwiń
LJA
LJA (3 września 2010 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sama prawda ... faktycznie pracownicy KOMUNIKACJI sa bardzo nie przyjemni i arogantccy w stosunku do interesantów ... zarejestrowac czy tez zalatwic cos u NICH to katorga ... choc jesli chodzi o dokumenty to zetelnie sprawdzaja jednak bark ludzkich odruchow taktu ... ale moze lepiej przez osiem godzin malowac konie ...
Rozwiń
Gość
Gość (3 września 2010 o 10:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle zdjęcie nie trafione, przecież w Janowie Lubelskim numery rejestracyjne nie zaczynają się na LU
Rozwiń
gaga
gaga (2 września 2010 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='a' date='02 wrzesień 2010 - 20:24 ' timestamp='1283451892' post='340623']
odwieczną awarię w tym wydziale powodują dwie baby ze wsi (bo w janowskim starostwie pracują same rodziny i znajomi ze wsi), które zachowują się jak w PRL-owskich filmach Bareji. Zapominają, że po 7 rano odeszły już od krów i obsługują teraz klientów. gdy kiedyś rozmawiałem z kierownikami wydz. komunikacji w innych starostwach lubelszczyzny to każdy z nich sam od siebie śmiał się z tej specyficznej kasty wydz. komunikacji w janowie lub. szczęśliwy ten, kto nie musi w janowie rejestrować pojazdu.
[/quote]Tak potwierdzam. Najgorsza obsługa interesantów z jaką się spotkałam! Panie od krów do wymiany. Są młodzi mili ludzie chętni do pracy a nie rodem z Prl-u.
Rozwiń
mon
mon (2 września 2010 o 21:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W urzędzie w Janowie jest kompleksowy remont budynku, podłogi, ściany, elektryka...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!