Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

25 lipca 2008 r.
19:34
Edytuj ten wpis

Janów Lubelski: To był kataklizm (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 5 A A

Pięć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko, gdy podczas dzisiejszych zawodów konnych rozpętała się burza. Wiatr powalił przyczepę z estradą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ranni ludzie, powyrywane i połamane drzewa, zerwane namioty - to efekt nawałnicy nad Janowem Lubelskim.


- To było oberwanie chmury połączone z jakimś huraganem - relacjonuje przebieg nawałnicy Halina Skoczek, turystka. - Schowałam się pod namiotem wystawowym, ale co z tego - zaraz go zerwało, a całą konstrukcję pokręciło.

Wiatr wiał tak mocno i gwałtownie, że duża przyczepa estradowa przewróciła się na namiot obsługi, gdzie schowali się organizatorzy zawodów.

- Stałem pod tym namiotem. Zobaczyłem, jak zrywa nam drugi namiot i przewraca się sprzęt. Pobiegłem go ratować. Jak wracałem, to przyczepa już leżała. Rzuciliśmy się wyciągać poszkodowanych - mówi jeden z pracowników obsługi.

Ucierpiało pięć osób, dwie trafiły do szpitala.
Akcja ratunkowa przebiegała bardzo szybko, karetka była na szczęście na miejscu, bo obsługiwała zawody. Pracownicy pogotowia zdecydowali o przewiezieniu najciężej rannej kobiety do Lublina. Pogoda była jednak tak zła, że uniemożliwiła transport lotniczy.

- Jedna osoba doznała złamania ręki. Została opatrzona i leży na oddziale ortopedii. Stan drugiej był bardzo ciężki. Kiedy została wyciągnięta spod przyczepy, nie dawała oznak życia. Natychmiast przeprowadzona akcja reanimacyjna przywróciła pracę serca. Młoda osoba została przewieziona w śpiączce do szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie - mówi Wojciech Pachuta, lekarz oddziału ratunkowego szpitala w Janowie.

Wiatr był tak silny, że łamał i wyrywał drzewa. Zniszczył większość namiotów należących do wystawców, którzy przyjechali na zawody. Powywracane i połamane zostały ogródki i altanki barów i kawiarni wokół miejscowego zalewu.

- Bardzo się martwimy, co z tą poszkodowaną osobą. Zniszczenia są bardzo duże, straciliśmy sprzęt i dokumenty - mówi Grażyna Łysiak, dyrektor zawodów konnych.
Dziś rano zbiera się komitet organizacyjny. Podejmie decyzję, czy kontynuować zawody.
.
.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
n7c1BB / 12 kwietnia 2010 o 11:52
To straszna tragedia którą odczuwamy do dziś.
[url="http://urzad-gminy.blogspot.com/"]http://urzad-gminy.blogspot.com/[/url]
Avatar
waldekkiepski / 7 kwietnia 2010 o 20:44
Ja podczas tych zawodów byłem. Przed tą katastrofą niebo zrobiło się różowe, potem były błyskawice. Jak zewała się ta nieziemska pogoda to nic nie było widać powyżej 2 metrów. Uważam że zdarzenie podobne miało miejsce na mazurach, wtedy co się tak łódki powywracały...
A ekipie ratowniczej nikt nie podziękował za to że była na miejscu...
Jeszcze mam to zdarzenie przed oczami...
Coś okropnego.
Avatar
aaaa / 29 lipca 2008 o 23:59
Karetka była na miejscu ale już na straż pozarną to organizatorow stać nie bylo no bo po co skoro w razie wypadku i tak lekarze nie mogą nic zrobić bo najpierw strażacy muszą ludzi wyciągnąć ( w tym przypadku)to po co karetki jeszcze więcej by zaoszczędzili a reklamy na takich zawodach dochodzą do 3tys zł od sztuki to dopiero interes tylko że na obslugę to też już ich nie stać tylko biorą ludzi skąd sie da aby bylo za darmo niezla promocja tego miasta na scene też ich nie stać ( podobno jakaś przyczepa z jelcza z paką co działa jak latawiec podczas takiej burzy)czytałem gdzies na forach tego miasta że pamięta czasy komunistyczne sporo wiem bo niektórzy ludzie po prostu mówią co wiedza a ja tylko podsumowuję slyszałem też że taka impreza była ubezpieczona na 40000zł na tyle ludzi co się tam przewala to smieszne ciekawe co by bylo gdyby ktoś z tych poszkodowanych ich pozwał to pewnie nie starczyło by im na to że ktos zlamal ręke nie mówię juz o bardziej poszkodowanych jak tak dalej pójdzie to na następny rok ceny reklam podskoczą do 5tys. żeby bylo na porządna organizację a może znieni się instytucja prowadząca bo ta chyba nie daje sobie rady nie mówiąc już o tym czego niestety się nie dowiedzałem na co idą te pieniądze bo skoro na wszystkm tak oszczędzają to na pewno nie na organizację imprezy słyszałem też że było ostrzeżenie o zbliżających się wichurach na terenie lubelszczyzy i imrezy na powietrzu mialy byc odwołane a tu nic ignorancja - ciekawe kto podejmuje te decyzje pewnie ten sam co i odpowiada za to co się stało - to tyle przezmyślcie to a może ktoś z organizatorów to przeczyta to też niech sobie uświadomi co i dlaczego tak sie stało, a nie inaczej, może to nauczka na przyszlość.
Oczywiscie to mogą być tylko plotki ale pewinie coś w tym jest.Sami ocenicie.
Karetka była na miejscu ale już na straż pozarną to organizatorow stać nie bylo no bo po co skoro w razie wypadku i tak lekarze nie mogą nic zrobić bo najpierw strażacy muszą ludzi wyciągnąć ( w tym przypadku)to po co karetki jeszcze więcej by zaoszczędzili a reklamy na takich zawodach dochodzą do 3tys zł od sztuki to dopiero interes tylko że na obslugę to też już ich nie stać tylko biorą ludzi skąd sie da aby bylo za darmo niezla promocja tego miasta na scene też ich nie stać ( podobno jakaś przyczepa z jelcza z paką co działa jak latawiec ... rozwiń
Avatar
aaaaa / 25 lipca 2008 o 22:27
Dziewczyna ma 28 lat a nawałnica była około poludnia
Avatar
czternastolatka / 25 lipca 2008 o 20:26
OOO Boże ale katastrofa dobrz ze mnie tam nie bylo a mialam sie tam wybierac gdyby tylko ta burza bylaby o kolo 17 to juz bym tam byla To taka katastrofa co tam sie stalo ale co z ta mlodadziewczyna ile ona miala lat ??? bo slyszalam ze 14 czy to prawda ???
Avatar
n7c1BB / 12 kwietnia 2010 o 11:52
To straszna tragedia którą odczuwamy do dziś.
[url="http://urzad-gminy.blogspot.com/"]http://urzad-gminy.blogspot.com/[/url]
Avatar
waldekkiepski / 7 kwietnia 2010 o 20:44
Ja podczas tych zawodów byłem. Przed tą katastrofą niebo zrobiło się różowe, potem były błyskawice. Jak zewała się ta nieziemska pogoda to nic nie było widać powyżej 2 metrów. Uważam że zdarzenie podobne miało miejsce na mazurach, wtedy co się tak łódki powywracały...
A ekipie ratowniczej nikt nie podziękował za to że była na miejscu...
Jeszcze mam to zdarzenie przed oczami...
Coś okropnego.
Avatar
aaaa / 29 lipca 2008 o 23:59
Karetka była na miejscu ale już na straż pozarną to organizatorow stać nie bylo no bo po co skoro w razie wypadku i tak lekarze nie mogą nic zrobić bo najpierw strażacy muszą ludzi wyciągnąć ( w tym przypadku)to po co karetki jeszcze więcej by zaoszczędzili a reklamy na takich zawodach dochodzą do 3tys zł od sztuki to dopiero interes tylko że na obslugę to też już ich nie stać tylko biorą ludzi skąd sie da aby bylo za darmo niezla promocja tego miasta na scene też ich nie stać ( podobno jakaś przyczepa z jelcza z paką co działa jak latawiec podczas takiej burzy)czytałem gdzies na forach tego miasta że pamięta czasy komunistyczne sporo wiem bo niektórzy ludzie po prostu mówią co wiedza a ja tylko podsumowuję slyszałem też że taka impreza była ubezpieczona na 40000zł na tyle ludzi co się tam przewala to smieszne ciekawe co by bylo gdyby ktoś z tych poszkodowanych ich pozwał to pewnie nie starczyło by im na to że ktos zlamal ręke nie mówię juz o bardziej poszkodowanych jak tak dalej pójdzie to na następny rok ceny reklam podskoczą do 5tys. żeby bylo na porządna organizację a może znieni się instytucja prowadząca bo ta chyba nie daje sobie rady nie mówiąc już o tym czego niestety się nie dowiedzałem na co idą te pieniądze bo skoro na wszystkm tak oszczędzają to na pewno nie na organizację imprezy słyszałem też że było ostrzeżenie o zbliżających się wichurach na terenie lubelszczyzy i imrezy na powietrzu mialy byc odwołane a tu nic ignorancja - ciekawe kto podejmuje te decyzje pewnie ten sam co i odpowiada za to co się stało - to tyle przezmyślcie to a może ktoś z organizatorów to przeczyta to też niech sobie uświadomi co i dlaczego tak sie stało, a nie inaczej, może to nauczka na przyszlość.
Oczywiscie to mogą być tylko plotki ale pewinie coś w tym jest.Sami ocenicie.
Karetka była na miejscu ale już na straż pozarną to organizatorow stać nie bylo no bo po co skoro w razie wypadku i tak lekarze nie mogą nic zrobić bo najpierw strażacy muszą ludzi wyciągnąć ( w tym przypadku)to po co karetki jeszcze więcej by zaoszczędzili a reklamy na takich zawodach dochodzą do 3tys zł od sztuki to dopiero interes tylko że na obslugę to też już ich nie stać tylko biorą ludzi skąd sie da aby bylo za darmo niezla promocja tego miasta na scene też ich nie stać ( podobno jakaś przyczepa z jelcza z paką co działa jak latawiec ... rozwiń
Avatar
aaaaa / 25 lipca 2008 o 22:27
Dziewczyna ma 28 lat a nawałnica była około poludnia
Avatar
czternastolatka / 25 lipca 2008 o 20:26
OOO Boże ale katastrofa dobrz ze mnie tam nie bylo a mialam sie tam wybierac gdyby tylko ta burza bylaby o kolo 17 to juz bym tam byla To taka katastrofa co tam sie stalo ale co z ta mlodadziewczyna ile ona miala lat ??? bo slyszalam ze 14 czy to prawda ???
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 5 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 4 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0