Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 września 2012 r.
11:32
Edytuj ten wpis

Kobieca mafia w banku. Z kont zniknęły 3 miliony

0 47 A A

Trzy pracowniczki banku w Urzędowie przez siedem lat wyprowadziły z kont klientów ponad trzy miliony zł. Choć w papierach wszystko się zgadzało

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do lubelskiego sądu właśnie wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiądą: główna księgowa placówki Anna Ch., inspektor ds. kredytów Maria M. i kasjerka Jolanta G. Wszystkie pracowały w urzędowskim oddziale Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej.

– Od 2 lipca 2004 r. do 15 lipca 2011 r. przywłaszczyły mienie na łączną kwotę przekraczającą 3 mln 15 tys. zł na szkodę ponad 20 pokrzywdzonych – informuje sędzia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

To klienci banku, którzy w oddziale w Urzędowie lokowali swoje pieniądze. Problem w tym, że nie mogli sprawdzać stanu swojego konta w Internecie. To ułatwiło pracowniczkom banku wypłacanie należących do klientów pieniędzy.

– Przy wypłacie kwot przekraczających 10 tys. zł konieczna była identyfikacja osoby. Robiły to same oskarżone – mówi Ozimek. Na podstawie podpisów złożonych przez klientów np. przy wcześniejszych wpłatach, podrabiały dokumenty potrzebne do wypłaty.

I tak np. z konta jednego z klientów dokonywały 10 wypłat na łączną kwotę 299 tys. zł. Innemu w pięciu "ratach” zabrały 173 tys. zł. Jak to możliwe, że klienci i bank przez siedem lat się nie zorientowali? – Oskarżone prowadziły wirtualną księgowość – wyjaśnia Ozimek.

Gdy zbliżała się kontrola, w dokumentach wszystko się zgadzało. Ale w rzeczywistości pieniędzy nie było. A gdy jakiś klient chciał wypłacić swoje środki, a tych już na jego koncie nie było, przelewały mu z konta innego z klientów. Część pieniędzy trafiała do kasy banku. Na spłatę "pożyczek”, które kobiety wcześniej same sobie wzięły.

Jak proceder wyszedł na jaw okazało się, że ostatecznie na kontach klientów brakuje ok. 433 tys. zł. Tyle muszą zwrócić wszystkie trzy oskarżone – Jolanta G. już oddała 120 tys. zł, Maria M. musi jeszcze oddać 132 tys. zł, a Anna Ch. – 180 tys. zł.

Kobiety zgodziły się na zaproponowane przez prokuraturę kary. Oprócz zwrotu pieniędzy i zapłacenia grzywny, czeka je dozór kuratora i kara pozbawienia wolności w zawieszeniu (od 1 roku i 8 miesięcy w zaw. na 4 lata do 2 lat w zaw. na 5 lat).

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pisland / 9 października 2012 o 17:18
juz niebawem powstało silna struktura PIS w UrzedowieNiebawem będzie porządek z arbuzami. Na wierzchu zielone a w środku czerwone. PSL rodem z komuny PiS się wami zajmie i oczyści gminy z zielonej pajęczyny. Będziemy mieli wójta w każdej gminie powiatu kraśnickiego!
Avatar
cierpliwy / 7 października 2012 o 09:41
zatrudnianie ludzi z wyrokami, zwalnianie kobiet w ciązy, odszkodowania płacone z budżetu miasta .... te i wiele innych cisną na mój język pytanie:

JAROSŁAWIE K., PREZESIE W WARSZAWIE ....... WIDZISZ, SŁYSZYSZ I NIE GRZMISZ ?
Avatar
zmartwiony / 7 października 2012 o 08:19
wiem jedno, w Urzedowie trzeba stworzyc silne struktury PISU I przejąć władzę od PSL i robiś robotę w banku, szkołach i innych instytucjach
Avatar
gość / 1 października 2012 o 14:45
[quote name='heja' timestamp='1348954884' post='678976']
ciekawe na jak długo, skoki czy coś jak para banki. Instytucje działające jak banki a nie objęte kontrolą państwa i knf. A depozyty ludzi nie chronione gwarancjami państwa. Nie mów jak rządzi PIS bo każdy mieszkaniec widzi to na przykładzie UM. Pozostało naszczęście 2 lata, może przeżyjemy. Ale czy przeżyje nasze miasto?
[/quote]



Proponuję Ci już teraz wyjechać z Kraśnika jak Ci jest tak źle . Będzie jednego oszołoma mniej. A na koniec to pisz w swoim imieniu a nie , że "wszyscy mieszkańcy", bo perfidnie kłamiesz.
[quote name='heja' timestamp='1348954884' post='678976']
ciekawe na jak długo, skoki czy coś jak para banki. Instytucje działające jak banki a nie objęte kontrolą państwa i knf. A depozyty ludzi nie chronione gwarancjami państwa. Nie mów jak rządzi PIS bo każdy mieszkaniec widzi to na przykładzie UM. Pozostało naszczęście 2 lata, może przeżyjemy. Ale czy przeżyje nasze miasto?
[/quote]



Proponuję Ci już teraz wyjechać z Kraśnika jak Ci jest tak źle . Będzie jednego oszołoma mniej.... rozwiń
Avatar
heja / 29 września 2012 o 23:41
ciekawe na jak długo, skoki czy coś jak para banki. Instytucje działające jak banki a nie objęte kontrolą państwa i knf. A depozyty ludzi nie chronione gwarancjami państwa. Nie mów jak rządzi PIS bo każdy mieszkaniec widzi to na przykładzie UM. Pozostało naszczęście 2 lata, może przeżyjemy. Ale czy przeżyje nasze miasto?
Avatar
kamil / 28 września 2012 o 19:32
tylko w skokach jest porządek. Bo tam PIS rządzi. w bankach spółdzielczych burdelik bo ludowcy trzepią śmietanę. trzeba pozamiatać tę pajęczynę/
Avatar
Hanka M / 26 września 2012 o 17:34
[color=#ff0000][size=6]A co tu się dziwić CEBULARZOM wiecznie mało. [/size][/color]
Avatar
W temacie / 25 września 2012 o 14:38
[quote name='iwona s.' timestamp='1348297449' post='676690']
heheeheheh polaska XXI wieku, hehehehe to cebularze sa bardo bogacci jak maja takie oszczednosci w banku?! nie wspolczuje wam bo glupota jest najwiekszym towarzyszem czlowieka. hehehehehe PS ciekawe czy te kobity wróca do pracy?
[/quote]
Brawo. Czyli głupotą jest mieć oszczędności w banku? To źle że ktoś sobie zaoszczędził kasę? Znajomy mojego ojca całe życie odkładał na czarną godzinę w tym banku (przecież to nie Amber tylko normalny bank z funduszem gwarancyjnym) sam byle jak ubrany, żył skromnie, odmawiał sobie przyjemności. Nikogo nie okradł, pracował uczciwie, więc jak śmiesz nazywać go idiotą. Poza tym dzieciaku, gdyby ludzie nie odkładali kasy na kontach, skąd wziąłbyś na raty 0%, czy kredyt hipoteczny? Wydrukowałbyś sobie?
I zostawcie politykę. To nie Tusk czy Kaczyński kradli w Urzędowie, tylko nasze sąsiadki, znajome, kuzynki itd. Dopóki na ulicy nie będzie się do nich - złodzieju! nie liczmy na zmiany. Złodziej musi się bać że nie będzie mógł wyjść na ulicę bo mu ludzie dopieką. Niestety jest inaczej. Złodziej podjeżdża złotym mercedesem i ludzie klękają i nikt nic nie powie bo on ma kasę. Trzeba się zdecydować - wierzysz w Boga czy złotego cielca
[quote name='iwona s.' timestamp='1348297449' post='676690']
heheeheheh polaska XXI wieku, hehehehe to cebularze sa bardo bogacci jak maja takie oszczednosci w banku?! nie wspolczuje wam bo glupota jest najwiekszym towarzyszem czlowieka. hehehehehe PS ciekawe czy te kobity wróca do pracy?
[/quote]
Brawo. Czyli głupotą jest mieć oszczędności w banku? To źle że ktoś sobie zaoszczędził kasę? Znajomy mojego ojca całe życie odkładał na czarną godzinę w tym banku (przecież to nie Amber tylko normalny... rozwiń
Avatar
antyfan Jarka / 24 września 2012 o 20:20
Oto ludzie Jarka poczytajcie na necie dzisiejsza wyborcza [url="http://wyborcza.pl/1,126565,12538942,Wojt_z_wyrokiem_rekrutuje_do_PiS___Porzadny_czlowiek_.html"]http://wyborcza.pl/1..._czlowiek_.html[/url]
ja dziekuję za taki PIS. co to sie robi z tymi ludźmi czy nie można żyć bez partii.
Avatar
Gość / 24 września 2012 o 18:45
[quote name='Marek' timestamp='1348342007' post='676894']
Tylko Pan Jarek Stawiarski może uleczyć nasz powiat z nowotworu. On ma sprawdzone metody. Za dwa lata zdobędą władze w powiacie, czekam na to. PIS będzie miał cała władzę w rękach w Kraśniku. To są patrioci.
[/quote]już był w Starostwie - I CO ? dwuch łysoli będzie latało po korytarzu jeden łysy na głowie drugi na główce
Avatar
Pisland / 9 października 2012 o 17:18
juz niebawem powstało silna struktura PIS w UrzedowieNiebawem będzie porządek z arbuzami. Na wierzchu zielone a w środku czerwone. PSL rodem z komuny PiS się wami zajmie i oczyści gminy z zielonej pajęczyny. Będziemy mieli wójta w każdej gminie powiatu kraśnickiego!
Avatar
cierpliwy / 7 października 2012 o 09:41
zatrudnianie ludzi z wyrokami, zwalnianie kobiet w ciązy, odszkodowania płacone z budżetu miasta .... te i wiele innych cisną na mój język pytanie:

JAROSŁAWIE K., PREZESIE W WARSZAWIE ....... WIDZISZ, SŁYSZYSZ I NIE GRZMISZ ?
Avatar
zmartwiony / 7 października 2012 o 08:19
wiem jedno, w Urzedowie trzeba stworzyc silne struktury PISU I przejąć władzę od PSL i robiś robotę w banku, szkołach i innych instytucjach
Avatar
gość / 1 października 2012 o 14:45
[quote name='heja' timestamp='1348954884' post='678976']
ciekawe na jak długo, skoki czy coś jak para banki. Instytucje działające jak banki a nie objęte kontrolą państwa i knf. A depozyty ludzi nie chronione gwarancjami państwa. Nie mów jak rządzi PIS bo każdy mieszkaniec widzi to na przykładzie UM. Pozostało naszczęście 2 lata, może przeżyjemy. Ale czy przeżyje nasze miasto?
[/quote]



Proponuję Ci już teraz wyjechać z Kraśnika jak Ci jest tak źle . Będzie jednego oszołoma mniej. A na koniec to pisz w swoim imieniu a nie , że "wszyscy mieszkańcy", bo perfidnie kłamiesz.
[quote name='heja' timestamp='1348954884' post='678976']
ciekawe na jak długo, skoki czy coś jak para banki. Instytucje działające jak banki a nie objęte kontrolą państwa i knf. A depozyty ludzi nie chronione gwarancjami państwa. Nie mów jak rządzi PIS bo każdy mieszkaniec widzi to na przykładzie UM. Pozostało naszczęście 2 lata, może przeżyjemy. Ale czy przeżyje nasze miasto?
[/quote]



Proponuję Ci już teraz wyjechać z Kraśnika jak Ci jest tak źle . Będzie jednego oszołoma mniej.... rozwiń
Avatar
heja / 29 września 2012 o 23:41
ciekawe na jak długo, skoki czy coś jak para banki. Instytucje działające jak banki a nie objęte kontrolą państwa i knf. A depozyty ludzi nie chronione gwarancjami państwa. Nie mów jak rządzi PIS bo każdy mieszkaniec widzi to na przykładzie UM. Pozostało naszczęście 2 lata, może przeżyjemy. Ale czy przeżyje nasze miasto?
Avatar
kamil / 28 września 2012 o 19:32
tylko w skokach jest porządek. Bo tam PIS rządzi. w bankach spółdzielczych burdelik bo ludowcy trzepią śmietanę. trzeba pozamiatać tę pajęczynę/
Avatar
Hanka M / 26 września 2012 o 17:34
[color=#ff0000][size=6]A co tu się dziwić CEBULARZOM wiecznie mało. [/size][/color]
Avatar
W temacie / 25 września 2012 o 14:38
[quote name='iwona s.' timestamp='1348297449' post='676690']
heheeheheh polaska XXI wieku, hehehehe to cebularze sa bardo bogacci jak maja takie oszczednosci w banku?! nie wspolczuje wam bo glupota jest najwiekszym towarzyszem czlowieka. hehehehehe PS ciekawe czy te kobity wróca do pracy?
[/quote]
Brawo. Czyli głupotą jest mieć oszczędności w banku? To źle że ktoś sobie zaoszczędził kasę? Znajomy mojego ojca całe życie odkładał na czarną godzinę w tym banku (przecież to nie Amber tylko normalny bank z funduszem gwarancyjnym) sam byle jak ubrany, żył skromnie, odmawiał sobie przyjemności. Nikogo nie okradł, pracował uczciwie, więc jak śmiesz nazywać go idiotą. Poza tym dzieciaku, gdyby ludzie nie odkładali kasy na kontach, skąd wziąłbyś na raty 0%, czy kredyt hipoteczny? Wydrukowałbyś sobie?
I zostawcie politykę. To nie Tusk czy Kaczyński kradli w Urzędowie, tylko nasze sąsiadki, znajome, kuzynki itd. Dopóki na ulicy nie będzie się do nich - złodzieju! nie liczmy na zmiany. Złodziej musi się bać że nie będzie mógł wyjść na ulicę bo mu ludzie dopieką. Niestety jest inaczej. Złodziej podjeżdża złotym mercedesem i ludzie klękają i nikt nic nie powie bo on ma kasę. Trzeba się zdecydować - wierzysz w Boga czy złotego cielca
[quote name='iwona s.' timestamp='1348297449' post='676690']
heheeheheh polaska XXI wieku, hehehehe to cebularze sa bardo bogacci jak maja takie oszczednosci w banku?! nie wspolczuje wam bo glupota jest najwiekszym towarzyszem czlowieka. hehehehehe PS ciekawe czy te kobity wróca do pracy?
[/quote]
Brawo. Czyli głupotą jest mieć oszczędności w banku? To źle że ktoś sobie zaoszczędził kasę? Znajomy mojego ojca całe życie odkładał na czarną godzinę w tym banku (przecież to nie Amber tylko normalny... rozwiń
Avatar
antyfan Jarka / 24 września 2012 o 20:20
Oto ludzie Jarka poczytajcie na necie dzisiejsza wyborcza [url="http://wyborcza.pl/1,126565,12538942,Wojt_z_wyrokiem_rekrutuje_do_PiS___Porzadny_czlowiek_.html"]http://wyborcza.pl/1..._czlowiek_.html[/url]
ja dziekuję za taki PIS. co to sie robi z tymi ludźmi czy nie można żyć bez partii.
Avatar
Gość / 24 września 2012 o 18:45
[quote name='Marek' timestamp='1348342007' post='676894']
Tylko Pan Jarek Stawiarski może uleczyć nasz powiat z nowotworu. On ma sprawdzone metody. Za dwa lata zdobędą władze w powiacie, czekam na to. PIS będzie miał cała władzę w rękach w Kraśniku. To są patrioci.
[/quote]już był w Starostwie - I CO ? dwuch łysoli będzie latało po korytarzu jeden łysy na głowie drugi na główce
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 9

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 3

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 5

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria